wmaraci reklam

Köpeğim Sürekli Hapşırıyor :(

26 Mesajlar 13.263 Okunma
wmaraci reklam

zekuda zekuda Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 112 / 97
  • Ticaret 0, (%0)

grdiyan adlı üyeden alıntı

Yaşını doldurmamış kedi ve köpekler çok meraklı ve oyuncu olup, sağda solda ne görürlerse burunlarını sokuyorlar. Belki bir ot, belki bir yün,ip parçası kaçmıştır. En iyisi bir veteriner fakat malum biz de veterinerler inanılmaz muayene ücretleri talep ediyorlar.

Ben kedim için 3 günlük tedaviye 500TL ödedim... Açıkcası şimdiye kadar kendim için bu kadar tedavi masrafı ödemedim... Nasıl hayvan besleyeceğiz biz?

doğru diyorsun hocam bundan önce bir köpeğim vardı kafası yarılmıştı az birşey 3 dikiş atıldı 120 TL para ödedim:) Kendim hastanede yattım o kadar 400 TL aldılar benden :D

Çağlar KESKİN adlı üyeden alıntı

50 günlük bir köpeğin dışarı çıkması çok yanlış dostum. Her ne kadar dışarı köpeği olsa da daha çok küçük en azından aşıları bitene kadar dışarı çıkmaması lazım. Biraz araştırma yaptıktan sonra bu sorumluluğu almalısın...

şuan geldi ve hapşırma derecesi baya bir inmiş bir de dediğiniz gibi su iç dedim :) biraz içti sonra burnuna bir kaç damla su damlattım şuan ilk olduğu gibi sık değil geçiyor sanırsam.

wmaraci
reklam

caglark caglark caglarkeskin.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1125
  • Beğeniler 59 / 243
  • Ticaret 48, (%100)

zekuda adlı üyeden alıntı

doğru diyorsun hocam bundan önce bir köpeğim vardı kafası yarılmıştı az birşey 3 dikiş atıldı 120 TL para ödedim:) Kendim hastanede yattım o kadar 400 TL aldılar benden :D

şuan geldi ve hapşırma derecesi baya bir inmiş bir de dediğiniz gibi su iç dedim :) biraz içti sonra burnuna bir kaç damla su damlattım şuan ilk olduğu gibi sık değil geçiyor sanırsam.

Umarım daha iyi olur. Tekrar geçmiş olsun

• Üyelik 16.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 112 / 97
  • Ticaret 0, (%0)

Umarım daha iyi olur. Tekrar geçmiş olsun

Teşekkürler internette okudum yetiştirme tarzını nasıl yetiştirilir diye 6 aylıkken eğitime başlanıyormuş. ama 6 ay olduktan sonra eğitilmez sanırsam cunki cok yaramaz şuanda bir bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz bu konu hakkında eğitim demek istediğimde otur kalk ayagımı takıp etmesi vb komutlara uyması

• Üyelik 01.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1125
  • Beğeniler 59 / 243
  • Ticaret 48, (%100)

Teşekkürler internette okudum yetiştirme tarzını nasıl yetiştirilir diye 6 aylıkken eğitime başlanıyormuş. ama 6 ay olduktan sonra eğitilmez sanırsam cunki cok yaramaz şuanda bir bilginiz varsa paylaşabilirmisiniz bu konu hakkında eğitim demek istediğimde otur kalk ayagımı takıp etmesi vb komutlara uyması

Çok köpek büyüttüm. Eğitime 6 aydan sonra başlanmasının sebebi köpek değil tamamen eğitmen. Çünkü daha küçük yaşlarda köpek pek anlamıyor. Oyun sanıyor. Bu yüzden istediklerini yapması zaman alıyor ki buda eğitmen yada sahibin sıkılmasına neden oluyor. Ama sen küçükken başla eğitmeye. Başkalarına gitmesin. Otur gel git leri pek anlamayacaktır. Sözlerle anlatamazsın ona şu an. Sadece hareketlerle anlatabilirsin. Sakın vurarak falan eğitme ileride kötü olur. Sakın vurma. Uyarmayı öğret kızdığını anlasın senden korksun ama sakın vurma. Kızdığın zamanlarda ceza ver. Mesela sevme. Onu sevmezsen anlasın kızdığını vurduğunda değil. Saldırgan yetiştirme. Oyun oyna ama saldırganlaştırma. Bilinçli olsun ne zaman neye havlayacağını kime saldıracağını bilsin. Kaliteli köpek yetiştirirsen uzun süreli ilişkiniz olur. Hem o senden çok şey öğrenir hemde sen ondan çok şey öğrenirsin. Hayat arkadaşı bu kolay değil :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 16.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 112 / 97
  • Ticaret 0, (%0)

Çok köpek büyüttüm. Eğitime 6 aydan sonra başlanmasının sebebi köpek değil tamamen eğitmen. Çünkü daha küçük yaşlarda köpek pek anlamıyor. Oyun sanıyor. Bu yüzden istediklerini yapması zaman alıyor ki buda eğitmen yada sahibin sıkılmasına neden oluyor. Ama sen küçükken başla eğitmeye. Başkalarına gitmesin. Otur gel git leri pek anlamayacaktır. Sözlerle anlatamazsın ona şu an. Sadece hareketlerle anlatabilirsin. Sakın vurarak falan eğitme ileride kötü olur. Sakın vurma. Uyarmayı öğret kızdığını anlasın senden korksun ama sakın vurma. Kızdığın zamanlarda ceza ver. Mesela sevme. Onu sevmezsen anlasın kızdığını vurduğunda değil. Saldırgan yetiştirme. Oyun oyna ama saldırganlaştırma. Bilinçli olsun ne zaman neye havlayacağını kime saldıracağını bilsin. Kaliteli köpek yetiştirirsen uzun süreli ilişkiniz olur. Hem o senden çok şey öğrenir hemde sen ondan çok şey öğrenirsin. Hayat arkadaşı bu kolay değil :)

Teşekkürler dikkate alacağım bunları özellikle şuanda şaka mayetindemi saldırgan niyetndemı bilmiyorum elimi ısırmayamı kalkıyor oynamakmı istiyor elimi tutmaya calısıyor kendim veriyorum :) diş geçirmiyor ama geçirse ısırır etin kemiğini vb parçalayan kopek elimide ısırabilir sanırsam demekki oyun oynuyor birde çiğ et vermiyorum pişirip veriyorum :) köpek maması aldım birde onu veriyorum eğitimde sanırsam mama ile ödüllendirebirim yaptığı taktirde ve yapması gerektiğini daha iyi anlar sanırsam.

• Üyelik 01.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1125
  • Beğeniler 59 / 243
  • Ticaret 48, (%100)

Teşekkürler dikkate alacağım bunları özellikle şuanda şaka mayetindemi saldırgan niyetndemı bilmiyorum elimi ısırmayamı kalkıyor oynamakmı istiyor elimi tutmaya calısıyor kendim veriyorum :) diş geçirmiyor ama geçirse ısırır etin kemiğini vb parçalayan kopek elimide ısırabilir sanırsam demekki oyun oynuyor birde çiğ et vermiyorum pişirip veriyorum :) köpek maması aldım birde onu veriyorum eğitimde sanırsam mama ile ödüllendirebirim yaptığı taktirde ve yapması gerektiğini daha iyi anlar sanırsam.

Ben mama değilde hem sevmemle eğittim köpeği. Mamayı hiç söz konusu yapmadım her zaman en iyisini verdim. Ceza için mama vermemezlik falan etmedim. Eğer sevmezsem onu anlıyordu ceza olduğunu. Bende rot besledim. Ne kuyruğunu kestirdim ne de kulaklarını. Kocaman oldu. Millet korkuyordu ama o hep oynuyordu. Tasmasız çok rahat gezdiriyordum. Köpekler dahil tüm hayvanlara ve insanlara asla benden izinsiz saldırmazdı. Havlamazdı bile. Şu an elini ıssırması bir oyun. Ama canını yaktığı anda ona kız. Bağır işaret parmağınla uyar. Çok ileriye giderse anlamazsa sana bakmazsa burnuna küçücük dokun. O anlayacaktır. En fazla kızman o olsun yani. Kimseye sakın saldırgın yetiştirme bir işe yaramıyor sonunda köpeğin zarar görüyor.

• Üyelik 16.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** B**
  • Mesajlar 679
  • Beğeniler 112 / 97
  • Ticaret 0, (%0)

Ben mama değilde hem sevmemle eğittim köpeği. Mamayı hiç söz konusu yapmadım her zaman en iyisini verdim. Ceza için mama vermemezlik falan etmedim. Eğer sevmezsem onu anlıyordu ceza olduğunu. Bende rot besledim. Ne kuyruğunu kestirdim ne de kulaklarını. Kocaman oldu. Millet korkuyordu ama o hep oynuyordu. Tasmasız çok rahat gezdiriyordum. Köpekler dahil tüm hayvanlara ve insanlara asla benden izinsiz saldırmazdı. Havlamazdı bile. Şu an elini ıssırması bir oyun. Ama canını yaktığı anda ona kız. Bağır işaret parmağınla uyar. Çok ileriye giderse anlamazsa sana bakmazsa burnuna küçücük dokun. O anlayacaktır. En fazla kızman o olsun yani. Kimseye sakın saldırgın yetiştirme bir işe yaramıyor sonunda köpeğin zarar görüyor.

Peki teşekkürler bir sorun olduğu zaman danışırım hocam izniniz olursa :)

• Üyelik 01.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 1125
  • Beğeniler 59 / 243
  • Ticaret 48, (%100)

Peki teşekkürler bir sorun olduğu zaman danışırım hocam izniniz olursa :)

Ne demek her zaman :)

DostAjans DostAjans Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 2023 / E
  • Meslek internet
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 21 / 57
  • Ticaret 2, (%100)
Benimki insan gibi horul horul horluyor, arada bir gaz çıkarıyor. Rüyalanıyor, sayıklıyor filan. Şikayetçiyim :D

aerakman aerakman WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ekonomi ve Finans
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 37 / 98
  • Ticaret 0, (%0)

Arkadaşlar benim 50 günlük kangal yavru köpeğim var dışarıdaydı sesler çıkıyordu gidip bir bakayım dedim 30 dakikadır aralıksız hapşırıyor burnu kaşınıyor burnunu sürtüyor toz sinek filan kaçtı sanırsam ne yapmam gerekir benim ne yapayım.:(

bu haline üzülüyorum:(

Hocam,50 günlük bir köpek dışarıda tutulmaz en az 3 aylık ve sütten kesilmiş olmalı.Burnuna sinek ya da başka bir cisim kaçmış olabilir.Acil olarak veterinere gidin.Ağzı ile nefes alıyorsa burun deliği kapanmıştır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al