wmaraci reklam
lidertakipci

Bir Müşterim ile Yaşadığım Diyalog, Kim Haklı, Kim Haksız?

32 Mesajlar 4.193 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Designers Designers UI/UX Designer Kullanıcı
  • Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek UI/UX Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 1 / 58
  • Ticaret 9, (%100)

Merhabalar, konuda daha önceden paylaştığım detayları karşı taraf ile bir süre önce hallettiğim için artık gerek kalmadı yine de çok teşekkür ederim. Konu kilit olursa minnet duyarım, iyi çalışmalar.

Mesaj 1 defa düzenlendi. Son düzenleyen: Designers (26.08.2022 19:21)

mimarcan yusufgulsecen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

awoken awoken WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 19 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 1002
  • Beğeniler 250 / 478
  • Ticaret 41, (%100)
Sizin herhangi bir suçunuz yok. Eğer alan adı bilgisini unutmaması gerektiğini belirttiyeniz sorumlu olan odur.
mimarcan

kişi bu mesajı beğendi.

Engin07 Engin07 Engin ÖZTÜRK Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 1965
  • Beğeniler 700 / 560
  • Ticaret 36, (%100)
Yani durum anlattığınız gibi ise sizlik bir durum yok kendi hatası. Fakat dikkatimi çeken nokta ne yaptıysak alan adına erişim sağlayamadık kısmı oldu. Whois bilgileri kişinin üzerine olduğu sürece o alan adına rahatlıkla erişebilir. Hangi firmada kayıtlı ise firma ile iletişime geçtiğinizde gerekirse yeni profil (hesap) oluşturulur ve alan adı aktarılır o hesaba. Ha firma buna yanaşmaz ise Icann ile iletişime geçilir farklı firmaya dahi aktarılabilir. Whois bilgileri o yüzden giriliyor ve değişiklik olduğunda anında kayıtlı mail adresine bilgi aktarılıyor sen mi yaptın diye.

Ama bu konuda sizi ilgilendiren bir şey yok tekrar belirteyim müşterinizin kendi suçu.
kemalunlu70

kişi bu mesajı beğendi.

EfeCetin EfeCetin Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 17 / 53
  • Ticaret 0, (%0)
Açıkçası sizin pek bir hatanız yok , karşıdaki kişinin bu konular hakkında çok bilgisi olmadığı gözüküyor zaten . Ama keşke siz de domain bilgilerini tutsaydınız ne olur ne olmaz diye .

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek UI/UX Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 1 / 58
  • Ticaret 9, (%100)
Alan adının hangi mail de olduğunu dahi bilmiyorduk ki, müşterimin tüm mailleri ile giriş yapmayı denesekte ulaşamadık. En son firma ile iletişime geçip destek talep etsekte yanaşmadılar, ICANN ile iletişime geçemeden yaşandı bunlar malesef.

www.bakipijama.com, www.guvenayambalaj.com, www.deryagurefe.com gibi bir çok web sitesi işin de teslim esnasında müşterilerime bilgileri unutmamaları gerektiğini ve yenileme esnasında gerekli olduğunu belirtiyorum. Fakat durum bu şekil de.

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3157 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Sözleşme yapılmadı ise sizin hatanızdır maalesef.

Uzun süreli hizmetlerde sözleşme mutlaka yapılmalı ve harfi harfine tüm maddeler eklenmelidir.

Bu hatayı hepimiz yapıyoruz aslında.

Umarım tatlılıkla orta yol bulursunuz.
srkn12

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek UI/UX Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 1 / 58
  • Ticaret 9, (%100)

awoken adlı üyeden alıntı

Sizin herhangi bir suçunuz yok. Eğer alan adı bilgisini unutmaması gerektiğini belirttiyeniz sorumlu olan odur.

Uzun süreli bir iş değil, anahtar teslim bir wordpress sitesi işi idi sözleşme bu yüzden yapılmadı daha sonraki çalışmalar talep üzerine idi.

Dolayısıyla direkt olarak tüm yönetim, yenileme bilgilerini tarafına iletip uyarıda bulundum, bunda hem fikir olabileceğim bir çok referans müşterim var, aynı şekil de onlarada iletmiştim zamanında fakat malesef ben de ilk defa böyle bir şey yaşadım.

RespectionS RespectionS Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Full-Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)
Müşteriniz haklı bu işlerden anlamayan birisi olduğu belli sizin güvenceye alıp kendi elinizde tutmanız hem kendi açınızdan hem müşteri açısından daha sağlıklı olurdu.

• Üyelik 06.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek UI/UX Designer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 1 / 58
  • Ticaret 9, (%100)

RespectionS adlı üyeden alıntı

Müşteriniz haklı bu işlerden anlamayan birisi olduğu belli sizin güvenceye alıp kendi elinizde tutmanız hem kendi açınızdan hem müşteri açısından daha sağlıklı olurdu.

Hosting bilgileri daima benim elimin altında zaten, fakat alan adı gibi kişi veya kurumlara özel olan bilgileri elim de tutmam asla doğru olmaz, çünkü tek sefere mahsus bir wordpress sitesi işi bu. Bahsettiğiniz işlemi "www.wowwo.com" gibi büyük çaplı çalışmalarımda yaptım ve bir sorun yaşamadım. Dolayısıyla müşterime alan adı ile ilgili bilgileri ilettiğim de kaybetmemesi gerektiğini ve kaybederse benim sorumlu olmayacağımı belirttim ama durum bu.

RespectionS RespectionS Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Full-Stack Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 518
  • Beğeniler 1 / 188
  • Ticaret 5, (%100)

Designers adlı üyeden alıntı

Hosting bilgileri daima benim elimin altında zaten, fakat alan adı gibi kişi veya kurumlara özel olan bilgileri elim de tutmam asla doğru olmaz, çünkü tek sefere mahsus bir wordpress sitesi işi bu. Bahsettiğiniz işlemi "www.wowwo.com" gibi büyük çaplı çalışmalarımda yaptım ve bir sorun yaşamadım. Dolayısıyla müşterime alan adı ile ilgili bilgileri ilettiğim de kaybetmemesi gerektiğini ve kaybederse benim sorumlu olmayacağımı belirttim ama durum bu.

Normal şartlarada evet haksız olan taraf o taraf fakat duruma birazda o taraftan bakmak gerek her ne kadar bilgiler onda dursada en azından mailin onda durmasını bilgilerin sizde durmasını sağlasaydınız şuan bu durum olmazdu bu gıbı ınce ayrıntıları sızın düşünmeniz gerekirdi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al