wmaraci reklam

Pinterest ayağına milleti yoluyorlar mı ?

77 Mesajlar 10.907 Okunma
wmaraci reklam

sp3s1al sp3s1al WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 64 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Spam sitelerin sonu %100 bandır kim neye göre doğru yaparsan banlanmaz garantisi veriyor anlamak güç. Günlük 400 500 800 900 lira kazanan adamın site derslerinden gelecek 50 100 200 liraya ihtiyacı olmaz. Böyle bir dünya yok. Sağdan soldan aldıkları bilgileri birleştirip insanlara satıyorlar. İnternette özellikle yabancı forumlarda sitelerde yığınla bilgi var.

Bu spam işi için pinterest çok gayret gösteriyor umarım yakın zamanda topunun kökünü kazırlar. Ben de günde 100 150 adet spam hesap bildirisi yapıyorum denk geldikçe. Ertesi gün baktığımda yok oluyorlar :) Maille de durumu aklıma geldikçe bildiriyorum. Koskoca platformu çöp ettiler. Ha birde şunu diyeyim son 1 senede herkes pinterest uzmanı oldu :) Organik yollardan bu işten para kazanamayan adamların hiçbir uzmanlık vasfı yoktur.

Zamanında twitterda da bol bol spam hesaplar vardı. Adam basıyordu botu basıyordu botu ne oldu? Şu an organik 20k hesap kasmak dahi aylar sürüyor. Limitler baya azaltıldı her şey için bir onay istiyor twitter. Keza Instagramda paneller vs.. vardı dandik sayfalar sahte beğeni ve takipçilerle reklam alıp paraları götürüyorlardı ee ne oldu? paneller de çöktü. Aylardır 10 15 lira altı 1k beğeni satışı yok.

Kısaca Pinterestte bunlara dahil olacaktır ben 1 sene içerisinde bu olayın biteceğini düşünüyorum. Adamlar pinterestte olan görselleri geri pintereste atıyorlar bu gidişle koskoca platform tekrarlayan görsellerden oluşan bir çöpe dönüşecek sizce buna izin verirler mi ? :) Pinterestin hisseleri de düşüşte zaten bu spam olayının kökünü kazımaları lazım. Yoksa daha fazla dayanacaklarını düşünmüyorum

oooo seni kızdırmışlar hocam :)

wmaraci
reklam

• Üyelik 16.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 64 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar kısaca özetlemek gerekirse 2013 den beri farklı kategorileri denedim sizlerle hemfikir olduğum konular var ilk olarak spam elinde sonunda cezayı alıyor resim siteleri adsense e bağlanamıyor kimse elinde ki yararlı bilgiyi ne satıyor ne paylaşıyor satılan bilgilerin geneli herkesin bildiği konular ve pinterest kuralları çok katı daha geçen ay 50 kişiyi takip ettim 20 kişiyi takipten çıkardım diye hesabım banlandı ve mailin sonuna da şunu eklemişler asla açılmayacak :) kısaca pinterest işi zor deneme yanılma yöntemiyle defalarca denemek lazım spam işi daha da zor ayda 10 k 20 k kazanan arkadaşlar varmış herkes kazansın keşke ama spam olayını sorunsuz yapmak zor bu belli birşey umarım herkes hedefe ulaşır diyorum

MehmetMasa MehmetMasa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

O siteleri kuran adamlar pinterestten para kazanamayan adamlar :) Pinterestten kazanamadıkları parayı o şekilde kazanıyorum size de kurayım siz de kazanın diyerek kazanmaya çalışan insanlardır. Bazı seocular gibi :) Kimse elde ettiğiniz başarıları sorgulamıyor çünkü salla gitsin günde 700 lira kazanıyorum de sorgulayan olmayacak :) Bu niche site işinden zamanında insanlar iyi dolandırıldı. Şu anda hala dolandırılıyorlar lakin farkında değiller. O açılan siteler kumarda atılan zardan farkı olmayan sitelerdir. Ban ihtimali çok yüksek olan siteler kısaca.

Yabancı bir platformda yabancı bir site için tek kelime yabancı dil hakkında fikri olmadan gelir elde ediyorum diyen bir insanın ne platformla ne içerikle alakası vardır. 2 kelimeyi bir araya getirip düzgün bir cümle kuramayan adamlar millete umut satıyor.

Sadece ben günde 100 150 site banlatıyorum bunların büyük bir kısmı Türklerin kurduğu siteler oluyor. Bir adam 100 site açıp satıyorsa bu sitelerin 95 tanesi kapanıyor. Ha suç adamda mı değil. Bizim milletin başına ne geliyorsa kolay para kazanma sevdasından geliyor.

Özetle
İngilizce bilmiyorsanız
Wordpressten anlamıyorsanız
Sosyal medya dinamikleri hakkında bir fikriniz yoksa
Keyword bile aramayı bilmeyip hazır keyword peşinde koşuyorsanız vs..

bu işlere bulaşmayın. Onlarca insan bana dert yandı bu konuda. Adam diyor işsiz öğretmenim 3 4 ders aldım verdikleri taktikler bir işe yaramadı sonra site aldım o da banlandı elimde patladı. Dedim wordpress öğreneyim yine aynı tiplerden wordpress dersleri almış ancak destek sıfır oldugundan onu da becerememiş vs.. Bir ton para vermiş elde ettiği sonuç sıfır kısaca.

Bu türden birçok insan tanıdım. Bu yüzden 10dk site açmakla 50 lira almakla övünmeyin hocam. Sizin basit olarak gördüğünüz şeyler birilerinin umutları oluyor. İnsanları kandırmak vs.. etik olarak bana doğru gelmediğinden asla spam işine girmedim girmem de. Organik olarak onların misliyle bir kitleye ve gelire sahibim zaten ancak insanları da uyarmak benim görevim. Herhangi doğru olmayan bir şey görüp susarsam ben de onlardan biri olurum neticede :)

Organik olarak ilerlemeyi zor bulup beleş para kazanma derdinde olan tembel tayfa için konuşmuyorum elbette onlara her şey müstehak beter olsunlar. Benim lafım ekonomik krizden ötürü borçları olan zor durumda olan ve bir umut arayışına girip umut tüccarlarının hedefine düşen insanlar.

Ruslar, hintliler, vietnamlılar yapıp milyonları kaldırınca sorun yok dimi hocam :)
"O siteleri kuran adamlar pinterestten para kazanamayan adamlar :)"

konumda sıfırdan bir sitenin hitlerini/kazançlarını/gelişme günlerini ekledim ve en son +50 TL bandına geldiğinde bıraktım.
Bu gün o sitenin kazancı 100TL, yani o kadar ön yargılı davranmayın ve genelleme yapmayın.

Konuda bir çok kişi adsense ban, pinterest ban diye bahsetmiş spam işi yapıyorsunuz bu arkadaş bile şikayet ederek günde 150 kişiyi banlatıyor illa ki ban size de denk gelecek :) Mesela bu gün 1.3 Milyon görüntülenmesi olan bir hesabım kapandı ama umrumda mı? Değil.

Adsense ban yeseniz ne olacak Türkçe içerikten milyonları kazanmıyorsunuz sonuçta :)
Bak arkadaş 1 yıl içerisinde bitirecek diyor 1 yılda 50-100K kazanıp arabanızı olun çokta takılmayın.
sp3s1al

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 64 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

Mehmet Maşa adlı üyeden alıntı

Ruslar, hintliler, vietnamlılar yapıp milyonları kaldırınca sorun yok dimi hocam :)
"O siteleri kuran adamlar pinterestten para kazanamayan adamlar :)"

konumda sıfırdan bir sitenin hitlerini/kazançlarını/gelişme günlerini ekledim ve en son +50 TL bandına geldiğinde bıraktım.
Bu gün o sitenin kazancı 100TL, yani o kadar ön yargılı davranmayın ve genelleme yapmayın.

Konuda bir çok kişi adsense ban, pinterest ban diye bahsetmiş spam işi yapıyorsunuz bu arkadaş bile şikayet ederek günde 150 kişiyi banlatıyor illa ki ban size de denk gelecek :) Mesela bu gün 1.3 Milyon görüntülenmesi olan bir hesabım kapandı ama umrumda mı? Değil.

Adsense ban yeseniz ne olacak Türkçe içerikten milyonları kazanmıyorsunuz sonuçta :)
Bak arkadaş 1 yıl içerisinde bitirecek diyor 1 yılda 50-100K kazanıp arabanızı olun çokta takılmayın.

hocam hiç bir satıcı bandan riskten bahsetmiyor sorun orada aslında çeşitli sitelerde 20 tl den 500 tl e kadar eğitim seti satan var herkes kazanç garantisi veriyor ayda 30 bin kazanıyorum diyen var eğitim seti satıyor 30 bin kazansam ne işim var eğitim seti satışıyla
MehmetMasa

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
sp3s1al Daha önce eğitim için bilgi almıştınız sanırım.
"herkes kazanç garantisi" Size hiç bir zaman kazanç garantisi vermedim, konumda hiç bir yerde yazmıyor.
" 30 bin kazansam ne işim var eğitim seti satışıyla " Kazançlarını konuya eklersin göz boyamak olur ve bu kadar kazanıyorsun neden eğitim satışı yapıyorsun! diye tepki alırsın. Eklemezsen kazanamadığın için eğitim satışı yapıyorsun diye tepki alırsın..
Eğitim satıcıları olmasaydı benim de pinterestten haberim olmayacaktı. Piyasada ki eğitimlerin %90'ını görmüşümdür.
Ben her alan adına 1 site açtığım, her site için 3 saat eklenti kurduğum zamanları biliyorum :)
Rıfat abi bu işi eğitime döküp paylaşmasaydı bu gün bu kadar yaygın olmayacak, benim bu işten haberim olmayacak ve kazanç sağlayamayacaktım.
Ayrıca Ben aylık 150 Bin kazananları da biliyorum :)

• Üyelik 16.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 64 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

sp3s1al Daha önce eğitim için bilgi almıştınız sanırım.
"herkes kazanç garantisi" Size hiç bir zaman kazanç garantisi vermedim, konumda hiç bir yerde yazmıyor.
" 30 bin kazansam ne işim var eğitim seti satışıyla " Kazançlarını konuya eklersin göz boyamak olur ve bu kadar kazanıyorsun neden eğitim satışı yapıyorsun! diye tepki alırsın. Eklemezsen kazanamadığın için eğitim satışı yapıyorsun diye tepki alırsın..
Eğitim satıcıları olmasaydı benim de pinterestten haberim olmayacaktı. Piyasada ki eğitimlerin %90'ını görmüşümdür.
Ben her alan adına 1 site açtığım, her site için 3 saat eklenti kurduğum zamanları biliyorum :)
Rıfat abi bu işi eğitime döküp paylaşmasaydı bu gün bu kadar yaygın olmayacak, benim bu işten haberim olmayacak ve kazanç sağlayamayacaktım.
Ayrıca Ben aylık 150 Bin kazananları da biliyorum :)

hocam çat diye almaz kimse bu setleri bunda hemfikir olalım başka forumda bir arkadaşa mesaj attım basit sorular sordum her sorunun cevabı şu şekilde eğitim setimde cevaplar mevcut görmediğin birşeye para verirmisin sen soruyorum sana gerçek eğitim harici belli başlı sorular sorayım sana cevap ver diyelim ki bu iş mantıklı denenebilir

• Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
sp3s1al Hocam özel mesajdan benimle de iletişime geçmişsiniz dönüp bir okuyun :)
Nasıl çalıştığını, nasıl kazanç elde ettiğimizi, sub çalışma mantığı ve kaç tane önerdiğimi, hesapların ne kadar sürede büyümeye başladığını, ortalama tbm oranlarını, ne kadar oğraşacağınızı ve eğitimden alakasız elinizde ki hesap hakkında bile sorduğunuz sorulara cevap vermişim.

Son olarak "siteye bağlamayı da biliyorum hocam da keyword ne alaka onu anlamadım yani" demişsiniz bu pinterest bilginizi belli ediyor zaten daha ne anlatabilirim ki size. Öncelik pintopin sitelerinin temel çalışma mantığını, hangi eklentilerinin kullanıldığını, ayarlarının nasıl yapıldığını öğrenmeniz gerek.

"yeni sayfaya bu kadar etkileşim garantisi veriliyor 1 sene aralıksız herşeyi denedim etkileşim zor yani" diye sormuşsunuz. Atılan pinlerde bululnan tagler, aramalar ( board, keyword ), önerilen pinler, akış gibi bir çok yerden etkileşim alınıyor. İlk başlarda çok zor etkileşim alsa bile hesap 50-100 Bin görüntülenmeyi gördüğünde çok hızlı şekilde büyüyor.
Sizin mantığınızda sıfır hesap etkileşim almasa, hiç bir hesap büyüyemez.

"hocam çat diye almaz kimse bu setleri" diyorsunuz da başka soru sormamışsnız bu ben her eğitim verene soru sorayım, mantığını öğreneyim, boş ver eğitimi mantığı :) Eklenti ayarlarını ya yapılı alın, ya da deneme yanılma yöntemi ile kendiniz çözün çünkü çok karışıklar.

Ayrıca blogger yerine wp tercih edilmesinin sebebi hazır eklentilerin olması. Eklentileri kurup kolayca yönetebiliyorsunuz.

• Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1946
  • Beğeniler 552 / 554
  • Ticaret 40, (%100)
Son olarak kaç aydır ben bu işle oğraşıyorum ve hala elimde ki bilgiler ile sürekli site açmıyorum.
Deneme yanılma yöntemi ile hesabın ne kadar uzun süre dayanacağını, ne kadar pin ve board'da en çok etkileşime ulaşabileceğimi, ne kadar zamanda kaç adet pin atmam gerektiğini deniyorum.

18K pin ile 3 Milyon erişime ulaştığım hesabımda var ( konuda ki hesap )
620K pin ile 400 Binde kaldığım hesapta var.
4 Boarda pinlediğim hesapta var 80 boarda pinlediğim hesapta :) Siz deneme yanılma yöntemi ile bir şeyler keşfetmeye çalışmayacaksanız bu sektöre girmeyin zaten kazancının cep harçlığını geçmez.

Not : Gözlemlediğim kadarıyla 8-9-10 board daha hızlı yükseliyor ama 40-50 hesap ile test etmek lazım.. Sizde deneyin.
sp3s1al

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 16.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 64 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

sp3s1al Hocam özel mesajdan benimle de iletişime geçmişsiniz dönüp bir okuyun :)
Nasıl çalıştığını, nasıl kazanç elde ettiğimizi, sub çalışma mantığı ve kaç tane önerdiğimi, hesapların ne kadar sürede büyümeye başladığını, ortalama tbm oranlarını, ne kadar oğraşacağınızı ve eğitimden alakasız elinizde ki hesap hakkında bile sorduğunuz sorulara cevap vermişim.

Son olarak "siteye bağlamayı da biliyorum hocam da keyword ne alaka onu anlamadım yani" demişsiniz bu pinterest bilginizi belli ediyor zaten daha ne anlatabilirim ki size. Öncelik pintopin sitelerinin temel çalışma mantığını, hangi eklentilerinin kullanıldığını, ayarlarının nasıl yapıldığını öğrenmeniz gerek.

"yeni sayfaya bu kadar etkileşim garantisi veriliyor 1 sene aralıksız herşeyi denedim etkileşim zor yani" diye sormuşsunuz. Atılan pinlerde bululnan tagler, aramalar ( board, keyword ), önerilen pinler, akış gibi bir çok yerden etkileşim alınıyor. İlk başlarda çok zor etkileşim alsa bile hesap 50-100 Bin görüntülenmeyi gördüğünde çok hızlı şekilde büyüyor.

"hocam çat diye almaz kimse bu setleri" diyorsunuz da başka soru sormamışsnız bu ben her eğitim verene soru sorayım, mantığını öğreneyim, boş ver eğitimi mantığı :) Eklenti ayarlarını ya yapılı alın, ya da deneme yanılma yöntemi ile kendiniz çözün çünkü çok karışıklar.

Ayrıca blogger yerine wp tercih edilmesinin sebebi hazır eklentilerin olması. Eklentileri kurup kolayca yönetebiliyorsunuz.

ben senden bahsetmedim ama burada genel olarak satış yapan tüm forumlar dahil hiç bir riskten bahseden yok herkesin bildiği sorulara cevap veren yok zorla eğitim seti satma derdinde neye göre bu konular açılıyor site yetkilileri nasıl izin veriyor bu set satış işlerine onu da anlamış değilim sana soru sordum ben cevabı aldım az çok yardımcı oldun ama önüne gelen set satıyor insanları yönlendiriyor ona anlam veremiyorum ben elde somut birşey yok satış konusu açıyorlar kurumsal hesap satın alıp satış konuları açabilir o zaman insanlar çok rahatlıkla anlatmak istediğim olay diyorsun şu kadar kazandım şu kadar kazananlar var göster görelim bizde kazançlarını

• Üyelik 16.08.2019
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 176
  • Beğeniler 64 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

Son olarak kaç aydır ben bu işle oğraşıyorum ve hala elimde ki bilgiler ile sürekli site açmıyorum.
Deneme yanılma yöntemi ile hesabın ne kadar uzun süre dayanacağını, ne kadar pin ve board'da en çok etkileşime ulaşabileceğimi, ne kadar zamanda kaç adet pin atmam gerektiğini deniyorum.

18K pin ile 3 Milyon erişime ulaştığım hesabımda var ( konuda ki hesap )
620K pin ile 400 Binde kaldığım hesapta var.
4 Boarda pinlediğim hesapta var 80 boarda pinlediğim hesapta :) Siz deneme yanılma yöntemi ile bir şeyler keşfetmeye çalışmayacaksanız bu sektöre girmeyin zaten kazancının cep harçlığını geçmez.

Not : Gözlemlediğim kadarıyla 8-9-10 board daha hızlı yükseliyor ama 40-50 hesap ile test etmek lazım.. Sizde deneyin.

böyle şeyler paylaş işte hocam başka forumda 500 liralık eğitim seti almak yerine senden eğitim seti alsın insanlar somut şeyler her zaman kazandırır

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al