wmaraci reklam
lidertakipci

İçerik Konusunda fikirleriniz ihtiyacım var

8 Mesajlar 1.185 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kerimptk kerimptk Youtuber Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici / Youtuber
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)
Arkadaşlar başlıktanda anlaşılacağı gibi içeirk konusunda fikrinize ihtiyacım var Şu an için imzamdaki blogumda teknoloji ve yazılım odaklı ama zaman zaman biraz da olsa bu çerçevenin dışına çıkarak yazılar yazıyorum. Ancak bu şekilde yazı yazarken şunu anladım ki yazdığım hiç bir konunun üzerinde tam bir hakimiyet kuramamışım. Konulara tam manasıyla hakim olamadığım için de yazmak bazen içimden gelmiyor ve konu sıkıntısı yaşıyorum. Yazdığım bir çok konu benim ya yazmadan önce kurup-denediğim şeyler yada epeyce bir araştırma yapmamı gerektiren şeyler. Ayrıca konu dağınık olunca yazım formatı konusundada sıkıntı yaşıyorum. Denediğim bir şey hakkında yazarken konuşma havasında giderken araştırma yaptığım bir şeyde aşırı resmi kalabiliyorum yada konuyu yetersiz aktarıyorum.

Sizlere danışmak istediğim nokta şu içerik girmeye şu anda olduğu gibi sabit bir konu zerine yoğunlaşmadan mı girmeliyim yoksa oyun, teknoloji, tarih, edebiyat vs. vs. şekinde tek bir konu seçip onun hakkında uzamanlaşma yoluna mı gitmeliyim. Tek bir alana gitmek hitimde düşüşe sebep olurmu alan üzerinde uzmanlaşarak hit açığını kapatabilirmiyim.

Konu hakkında saimi cevaplarınıza ihtiyacım var arkadaşlar tüm gelen cevaplar için şimdiden teşekkür ediyorum.

Ek Olarak: Konu günceldir arkadaşlar biride benim konuma yorum atsın :)
Pamukcu

kişi bu mesajı beğendi.

Abone Ol : www.youtube.com/@kerimpotuk
wmaraci
reklam

Hurkal Hurkal Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 382
  • Beğeniler 89 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
Eğer blog sayfanız varsa en güzel şey iyi bildiğiniz şeyler hakkında yazı yazmaktır. Eğer maddi kaygılarla blog açmışsanız hakkında fazla bilgi sahibi olmasanız da güncel ve getirisi yüksek konularda araştırma yaparak yazı yazabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir şey.

Ben bir blog sayfasında mutlaka benzer konuların olması gerektiği kanısında değilim ancak bazı alanlarda uzmanlaşmış blogların kalitesi de elbette tartışılmaz. Üstelik konu yelpazesi geniş bloglarda ben aradığımı genelde zor buluyorum.

Sitenizin hiti aslında yazılarınızın kalitesiyle ve SEO çalışmalarınızla alakalıdır. Örneğin, çeşitli konularda yazıp okuyucularınızın çok da işine yaramayacağı bir blog yerine tek konuda yoğunlaşmış, belki ayda bir kez içerik girilen ancak çok kaliteli bir blog tercih sebebidir.

Madem blogunuzun adı kendi adınızı taşıyor, öncelikle uzmanı olduğunuz alanda olmak üzere sizi ilgilendiren her konuda yazı yazabilirsiniz.

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)
Yazdıklarından anladığım kadarıyla birden fazla konu hakkında yazı yazınca başarılı olamamışsın veya olamıyorsun. Bu yüzden senin için en iyisi tek bir konu seçip o konuda uzmanlaşman. Niş sitelerin/blogların daha önemli ve daha değerli olduğunu düşünüyorum.

Hit konusunda düşüş yaşarmıyım diye sormuşsun. Evet hit konusunda düşüş yaşarsın. Fakat tek bir konu hakkında yazı yazdığında, o konu ile ilgilenen kişiler bloguna gelecektir. Bu şekilde bloguna gelen kişilerin yorum yazma olasılığı daha yüksek olur. Çünkü onlar belirli bir konuda bilgi arayan kişilerdir. Hatta seçtiğin konu onların ilgi alanı da olabilir ki bu da yorum yazılma ihtimalini arttırır. Bu da bence blogunun kalitesini arttırır. Şahsen ben tek konuya yönelik blogları daha çok seviyorum ve takip etmeye çalışıyorum. Hele ki ilgi alanıma giriyorsa.

Amacı hit olan insanların başarılı olabileceklerini düşünmüyorum. Hit kaygısı yaşıyorsan warez veya illegal site/blog aç. Bol bol hit alırsın. Para da kazanırsın. Tabii ki "sitem her an kapanabilir mi?" kaygısıyla yaşamayı ve emeklerinin bir gün boşa gideceği riskini göze alabiliyorsan.

• Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

Hürkal adlı üyeden alıntı

Eğer blog sayfanız varsa en güzel şey iyi bildiğiniz şeyler hakkında yazı yazmaktır. Eğer maddi kaygılarla blog açmışsanız hakkında fazla bilgi sahibi olmasanız da güncel ve getirisi yüksek konularda araştırma yaparak yazı yazabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir şey.

Ben bir blog sayfasında mutlaka benzer konuların olması gerektiği kanısında değilim ancak bazı alanlarda uzmanlaşmış blogların kalitesi de elbette tartışılmaz. Üstelik konu yelpazesi geniş bloglarda ben aradığımı genelde zor buluyorum.

Sitenizin hiti aslında yazılarınızın kalitesiyle ve SEO çalışmalarınızla alakalıdır. Örneğin, çeşitli konularda yazıp okuyucularınızın çok da işine yaramayacağı bir blog yerine tek konuda yoğunlaşmış, belki ayda bir kez içerik girilen ancak çok kaliteli bir blog tercih sebebidir.

Madem blogunuzun adı kendi adınızı taşıyor, öncelikle uzmanı olduğunuz alanda olmak üzere sizi ilgilendiren her konuda yazı yazabilirsiniz.

Tşekkürler hocam yorumunuz için

NuCLeuS adlı üyeden alıntı

Yazdıklarından anladığım kadarıyla birden fazla konu hakkında yazı yazınca başarılı olamamışsın veya olamıyorsun. Bu yüzden senin için en iyisi tek bir konu seçip o konuda uzmanlaşman. Niş sitelerin/blogların daha önemli ve daha değerli olduğunu düşünüyorum.

Hit konusunda düşüş yaşarmıyım diye sormuşsun. Evet hit konusunda düşüş yaşarsın. Fakat tek bir konu hakkında yazı yazdığında, o konu ile ilgilenen kişiler bloguna gelecektir. Bu şekilde bloguna gelen kişilerin yorum yazma olasılığı daha yüksek olur. Çünkü onlar belirli bir konuda bilgi arayan kişilerdir. Hatta seçtiğin konu onların ilgi alanı da olabilir ki bu da yorum yazılma ihtimalini arttırır. Bu da bence blogunun kalitesini arttırır. Şahsen ben tek konuya yönelik blogları daha çok seviyorum ve takip etmeye çalışıyorum. Hele ki ilgi alanıma giriyorsa.

Amacı hit olan insanların başarılı olabileceklerini düşünmüyorum. Hit kaygısı yaşıyorsan warez veya illegal site/blog aç. Bol bol hit alırsın. Para da kazanırsın. Tabii ki "sitem her an kapanabilir mi?" kaygısıyla yaşamayı ve emeklerinin bir gün boşa gideceği riskini göze alabiliyorsan.

Hocam aslında hit kaygısında değilim sadece yazarken keyif almak istiyorum bunun içinde yazdığım kategoriyi iyi belirlemek istiyorum.

wmaraci
wmaraci

NuCLeuS NuCLeuS sistemlinux.org Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 110 / 318
  • Ticaret 1, (%100)

kerimptk adlı üyeden alıntı

Hocam aslında hit kaygısında değilim sadece yazarken keyif almak istiyorum bunun içinde yazdığım kategoriyi iyi belirlemek istiyorum.

En iyi bildiğiniz kategori neyse o kategoride yazı yazın. Bilginizin olmadığı kategoride yazı yazmak size keyif vermez. Ayrıca keyif almak istiyorsanız, yazı yazmak için kendinizi zorlamayın. Arada ufak tefek molalar vermek iyi gelir. Yazmak için kendinizi zorlarsanız da keyif alamazsınız. Yani yazmış olmak için yazı yazmayın. Bu işler aceleye gelmez.

lonely2134 lonely2134 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 51 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Bak kardeşime haddim olmayarak bir tavsiyede bulunayım bende daha önce bu işleri yaptım ancak başarısız oldum. Çok sonra anladım DÜNYA DEVLERİNİ(google,alexa,dmoz vb) es geçmişim. Konu açarken kendi merak ettiklerimi açıyordum bu yanlıştı. Yapman gereken şey şu google trendlerini takip etmek en çok aranan kelimeler hakkında yazmaktır. Ör:son 2 yıldır wordpress konuları almış başını gidiyor nasıl kullanılır,eklentiler falan filan bir dünya bilgi var internette ama sen zayıf noktayı bulacaksın kimse de olmayan yanlarını bulacaksın... ilgi çekici başlıklar kullanacaksın(örneğin: ben virüs konusunu anlatırken EMİNEM ÖLDÜMÜ ) diye bir başlık atmıştım. Asıl mesele şuydu eminem öldü mü? diye bir soru dolaşıyordu internette ve linke tıklayanın pcsine virüs bulaşıyor diye bir haber dolaşıyordu internette. normalde yazılarım popüler değildi en fazla okunan 108 kere okunmuştu. Aradan günler geçti(senin gibi soğuktum bende yazmıyordum çok nadir yazıyordum) 1-2 ay arası geçti baktığımda gözlerime inanamadım 723 kere okunmuş bu imkansız gibi birşeydi...

Özet: İlginç konular bul(güncel internet dünyası ile ilgili) ve ilginç başlık at. ör:bir drupal eklentisini anlatacaksın webform eklentisini anlatacağını varsayalım... Başlığı webform ayarları atma "Webform Hakkında Bilmedikleriniz" diye bir başlık at... İYİ ÇALIŞMALAR

• Üyelik 19.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 1440
  • Beğeniler 194 / 234
  • Ticaret 46, (%100)

lonely2134 adlı üyeden alıntı

Bak kardeşime haddim olmayarak bir tavsiyede bulunayım bende daha önce bu işleri yaptım ancak başarısız oldum. Çok sonra anladım DÜNYA DEVLERİNİ(google,alexa,dmoz vb) es geçmişim. Konu açarken kendi merak ettiklerimi açıyordum bu yanlıştı. Yapman gereken şey şu google trendlerini takip etmek en çok aranan kelimeler hakkında yazmaktır. Ör:son 2 yıldır wordpress konuları almış başını gidiyor nasıl kullanılır,eklentiler falan filan bir dünya bilgi var internette ama sen zayıf noktayı bulacaksın kimse de olmayan yanlarını bulacaksın... ilgi çekici başlıklar kullanacaksın(örneğin: ben virüs konusunu anlatırken EMİNEM ÖLDÜMÜ ) diye bir başlık atmıştım. Asıl mesele şuydu eminem öldü mü? diye bir soru dolaşıyordu internette ve linke tıklayanın pcsine virüs bulaşıyor diye bir haber dolaşıyordu internette. normalde yazılarım popüler değildi en fazla okunan 108 kere okunmuştu. Aradan günler geçti(senin gibi soğuktum bende yazmıyordum çok nadir yazıyordum) 1-2 ay arası geçti baktığımda gözlerime inanamadım 723 kere okunmuş bu imkansız gibi birşeydi...

Özet: İlginç konular bul(güncel internet dünyası ile ilgili) ve ilginç başlık at. ör:bir drupal eklentisini anlatacaksın webform eklentisini anlatacağını varsayalım... Başlığı webform ayarları atma "Webform Hakkında Bilmedikleriniz" diye bir başlık at... İYİ ÇALIŞMALAR

Çok teşekkür ediyorum hocam tavsiyeleriniz için

lonely2134 lonely2134 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ö**
  • Mesajlar 340
  • Beğeniler 51 / 62
  • Ticaret 0, (%0)

kerimptk adlı üyeden alıntı

Çok teşekkür ediyorum hocam tavsiyeleriniz için

Ne demek kardeşim ;) baaşarılar

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al