wmaraci reklam

Büyük bir blog sitesi kurmayı planlıyorum, ne tavsiyede bulunursunuz?

22 Mesajlar 3.379 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Cll Cll Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Muhasebeci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 70
  • Beğeniler 16 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Bence sitenizi bu gece açın o zamana kadar tecrübe ederek her şeyi zaten yoluna koymuş olursunuz.
Zamanyolcusu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

styisback styisback WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 54 / 22
  • Ticaret 8, (%100)
Haber siteleri ve buna benzer diğer demirbaşlar google tarafından düşürülmediği sürece hiç bir blog sayfasının harika işler çıkaracağını ve muazzam gelirler kazanacağını sanmıyorum. Hangi kelimeyle yazı yazarsanız yazın haberler her zaman sizden önde. En nefret ettiğim durumda bu. Bence siz zamanınızı blogla harcamak yerine haber kategorisine girin.
turkeytrick Zamanyolcusu

kişi bu mesajı beğendi.

tamer41 tamer41 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 49 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Büyük bir blog sitesi açmak, öncelikle büyük miktarda sermaye ister. Eşsiz ve ilgi çeken içerikler üretmek, güncel SEO optimizasyonları için ciddi yatırımlar yapmak, Google News kaydı alabilecek kadar kaliteli ve güncel içerik üretmek, bu işin olmazsa olmazlarıdır.
SEO çalışmaları ve içeriği tek başınıza üstlenirseniz, asla büyük bir blogcu olamazsınız. Sadece sıradan bir blog yazarı olursunuz ve geliriniz orta-düşük düzeyde olur. Sermayesiz olarak bu işe girişirseniz açtığınız başlıkla çelişki doğar.
Bunu yanı sıra, en güçlü hosting şirketiyle anlaşma yapmak gerekir . "BÜYÜK BLOG" kurmak, büyük para ister.
Zamanyolcusu

kişi bu mesajı beğendi.

Zamanyolcusu Zamanyolcusu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal çalışmacı
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 13
  • Beğeniler 18 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam en iyi blog sitelerinin kaç içerik girdiğini gün gün analiz ettim. Sitenin belli bir yere gelmesinden sonra günlük belirlediğim kadar icerik siteye gireceğim. Maddi olarak imkanımın olduğunu düşünüyorum. Ekipsel destek için plama aşamasındayım
tamer41

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

MakaleAkademisi MakaleAkademisi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 415
  • Beğeniler 171 / 72
  • Ticaret 8, (%100)
Türkçe sitelerde para kazanmak zorlaştı mutlaka kazananlar var. Önerim uzun soluklu yapacak iseniz İngilizce Blog yapmanız, eğer ingilizce yapmak isterseniz makale de yardımcı olabilirim KD DEĞERİ 0-5, aranma hacimleri en az 1k olacak şekilde belirlediğiniz kelime ve kategori de, en az 300 kelime ayda 15 makale 200 TL ye sağlayabilirim( ahrefs ile beraber)

hepyasemin hepyasemin Şimdi tövbe zamanı.. Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek mühendis
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 47 / 295
  • Ticaret 73, (%100)
Hocam blog kurmak nükleer santral temeli atmak gibi bir şey değil, forumda 50-100 TL ye hazır kurulu olanları var. Emek israfı dışında bir riske girmiş olmayacaksınız.
konu başlıklarını keyword planner den bulursunuz, makaledeki kelime sayılarını da 500-700 civarı yaparsanız, içeriğiniz "faydalı" ise ve büyük sitelerin rakibi değilseniz, az çok hit alırsınız. En kötü ihtimalle birkaç site denemesinden sonra büyük bir site açmak için yeterli deneyiminiz olur.
Kolay gelsin...
artsinmurat Zamanyolcusu

kişi bu mesajı beğendi.

Şimdi tövbe zamanı..

styisback styisback WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 129
  • Beğeniler 54 / 22
  • Ticaret 8, (%100)

hepyasemin adlı üyeden alıntı

Hocam blog kurmak nükleer santral temeli atmak gibi bir şey değil, forumda 50-100 TL ye hazır kurulu olanları var. Emek israfı dışında bir riske girmiş olmayacaksınız.
konu başlıklarını keyword planner den bulursunuz, makaledeki kelime sayılarını da 500-700 civarı yaparsanız, içeriğiniz "faydalı" ise ve büyük sitelerin rakibi değilseniz, az çok hit alırsınız. En kötü ihtimalle birkaç site denemesinden sonra büyük bir site açmak için yeterli deneyiminiz olur.
Kolay gelsin...

Aynen hocam mesela ben satıyorum tıkla :D

tamer41 tamer41 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 49 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Sen beni dinle

samet47 samet47 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek CEO
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 348
  • Beğeniler 110 / 50
  • Ticaret 0, (%0)
2 ay boyunca bir sitede yazarlık yaptım ve cesaretimi toplayıp sitemi kurdum günden güne işi daha içerden öğrenip geliştiriyorum. Bence fazla bekleme ve azmini bilgini kuracağın siteye tam bir şekilde yansıt.
artsinmurat Zamanyolcusu

kişi bu mesajı beğendi.

artsinmurat artsinmurat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 79
  • Beğeniler 30 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

mehmet01 adlı üyeden alıntı

2022 ve 2023 çok ileri bir tarih. Teknoloji çok hızlı değişiyor. 2009dan beri site yapan biri olarak yetişmekte ve adapte olmakta zorlanıyorum/yavaş kalıyorum işin içinde olan biri olarak. Siz sadece dışarıdan bakıp analiz ederek 2 yıl sonrasına plan yapıyorsanız ayağınız takılabilir ve bu zamanı boşa harcamış olabolirsiniz ki tekafisi olmayan tek şey zamandır. İyi araştırıp takip etmeniz güzel tabi. Ama duruma içeriden de bakmanızı tavsiye ederim. 2023te kendi sitenizi açana kadar şimdi bir site açın deneme amaçlı, ve 2 yıl boyunca deneme tahtası gibi üzerinde oynayın mesela. Kategori ekleyin, kaldırın, evirin çevirin... Kafanızda canlandırdıklarınızı gerçeğe dökün, hayaller her zaman gerçekçi olmayabiliyor. Belki de düşündüğünüz bir çok şey en ufak sebeplerle tutmayacak şeylerdir.

Unutmayın ki binlerce insan sürekli bir şeyleri deniyor olmuyor, defalarca deneyenler bile tutturamayabiliyor. "İnsanlar sabredemiyor, ben sabırlıyım" diye yola çıkıp 7-8 ay sonra hevesi kalmayandan tutun, "her gün düzenli paylaşırım, güncel olursa tutar" deyip 3 ayda 90 paylaşım yapıp hala bir şey olduğunu görmeyene kadar deneyen deneyene. Sizin kafanızda belki 10 soruna çare vardır ama işin içine girdiğinizde 11. sorun başınıza geldiğinde geç kalmış olabilirsiniz. Mesela 1-2 sene önce hazır flash oyun sitesi açan bir arkadaş vardı. Şuan flash sistemi tamamen kaldirilmaya başlandı. Planlari baştan yapacak artık...

Hocama kesinlikle katılıyorum. Bir aylık iyi bir planla hemen girebilirsiniz bence. 2 sene oldukça uzun bir süre. ben sitemi 7 yıl önce kurdum. Anca gelir elde etmeye başladım. Adsense reklam vermediği zamanlar oldu. Çömezliğin verdiği hatalar vs oldu. Yanlışlıkla içerikleri sildiğim bile oldu. Ama şu anda geldiğim noktadan çok memnunum. Bir blog sitesi içerik sayısı, içerik özgünlüğü ve içeriğin etkileşimi ile kendini kanıtlar. Bu yüzden ne kadar erken o kadar iyi olacaktır. Uzaya astronot göndermiyorsunuz sonuçta. 2 yıl uzun süre... Kolaylıklar gelsin
Zamanyolcusu

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al