wmaraci reklam

Farkli Sunucuda .php Dosya Yorumlama?

14 Mesajlar 3.251 Okunma
smmexpress

Eray Soft WGT Eray Soft WGT Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafik & Web Dizaycı
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Arkadaslar merhaba. Malum scripti nasil lisanslarsak lisanslayalim gene biri cikip kiriyor. Diyelimki scriptin fonksiyorlar.php dosyasi var. Ben bu dosyayi kendi sunucumda tucam. Adam benim scriptimi kendi sunucusunda calistirdiginda benim sunucumdaki fonksiyonlar.php onun sunucundaymis gibi yorumlancak. Boyle birsey yapilabilir mi?

wmaraci
reklam

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)
Evet yapılabilir. fakat bunu php de uzman arkadaşlar anlatabilir nasıl yapılabileceğini. Scriptinizin güvenliği için en garantili yol budur..
Önemli fonksiyonlarını vs.. bu dosyada tutup kendid sunucunuzdan çağırmanız en garantisi.
Ha adam kıl olmuştur, inat etmiştir oturup yazar scripte bakıp aynısnı oa diyecek yok. ama onu yapabilecek biriside zaten oturup o scripti yazsa daha kısa sürer diye düşünüyorum.

alabacaknet alabacaknet Developer Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım geliştirme
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 55 / 48
  • Ticaret 0, (%0)
Mümkün elbette, ama çok ileri düzeyde bilgim olmadığı için basit mantığını anlatabilirim.

1- Uzak dosyanın PHP kodları çağırılıp site içerisinde eval() yöntemiyle çağırabilir, ama risklidir.

2- Ya da bilindiği gibi "fopen" fonksiyonuyla uzak dosyayı okuyabilirsiniz, lakin bu sefer fonksiyonlar.php değil de "fonksiyonlar.php.txt" metin dosyasına php kodlarınızı yazmalısınız, çünkü fopen uzak sunucuda kaynak kodunu okuyor diye biliyorum.

3- Dosyanın kaynak kodlarını yine "txt" dosyasına yazdıktan sonra, kullanılacak sunucuda file_get_contents ile kodlar çekilip ayrı dosya oluşturulduktan sonra "include" yapılabilir.

* Yukarıdakilerin hepsi sitenizi yavaşlatacaktır, "Hızın problem olmayacağı sistemler yazıyorum" diyorsanız yukarıdakiler mümkün.

Murat Alabacak <http://muratalabacak.net>

• Üyelik 17.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Grafik &amp; Web Dizaycı
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

FilmlerBizden adlı üyeden alıntı

Evet yapılabilir. fakat bunu php de uzman arkadaşlar anlatabilir nasıl yapılabileceğini. Scriptinizin güvenliği için en garantili yol budur..
Önemli fonksiyonlarını vs.. bu dosyada tutup kendid sunucunuzdan çağırmanız en garantisi.
Ha adam kıl olmuştur, inat etmiştir oturup yazar scripte bakıp aynısnı oa diyecek yok. ama onu yapabilecek biriside zaten oturup o scripti yazsa daha kısa sürer diye düşünüyorum.

Aynen ama adam siteye bakarak benim fonsiyonu yazamaz çünkü

filmleri_getir();
?>

burdan ne anlıycak ki? :)

alabacaknet adlı üyeden alıntı

Mümkün elbette, ama çok ileri düzeyde bilgim olmadığı için basit mantığını anlatabilirim.

1- Uzak dosyanın PHP kodları çağırılıp site içerisinde eval() yöntemiyle çağırabilir, ama risklidir.

2- Ya da bilindiği gibi "fopen" fonksiyonuyla uzak dosyayı okuyabilirsiniz, lakin bu sefer fonksiyonlar.php değil de "fonksiyonlar.php.txt" metin dosyasına php kodlarınızı yazmalısınız, çünkü fopen uzak sunucuda kaynak kodunu okuyor diye biliyorum.

3- Dosyanın kaynak kodlarını yine "txt" dosyasına yazdıktan sonra, kullanılacak sunucuda file_get_contents ile kodlar çekilip ayrı dosya oluşturulduktan sonra "include" yapılabilir.

* Yukarıdakilerin hepsi sitenizi yavaşlatacaktır, "Hızın problem olmayacağı sistemler yazıyorum" diyorsanız yukarıdakiler mümkün.

Saol dostum bot yapımında "file_get_contents" bunu görmüştüm zaten onun için sordum :) bende acaba bot mantığıyla fonksiyonları çekebilir miyim diye. hepinize teşekkürler. Site yavaşlyacağı için vaz geçtim. :(

wmaraci
wmaraci

bl4cksta bl4cksta Yazılım Mühendisliği Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 6 / 11
  • Ticaret 0, (%0)
dışardaki bir sunucudan xml formatında her domaine lisans kodları üretip kodunu ioncubela şifrelersen büyük ölçüde sorunun kalmayabilir ama fazla masraflı olur :(

http://tr.rankvapor.com

• Üyelik 17.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

bl4cksta adlı üyeden alıntı

dışardaki bir sunucudan xml formatında her domaine lisans kodları üretip kodunu ioncubela şifrelersen büyük ölçüde sorunun kalmayabilir ama fazla masraflı olur :(

iconcube sunucuda kurulu olmalı ama oda her sunucuda yuklu değilki :(

bl4cksta bl4cksta Yazılım Mühendisliği Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** K**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 6 / 11
  • Ticaret 0, (%0)

Eray Soft WGT adlı üyeden alıntı

iconcube sunucuda kurulu olmalı ama oda her sunucuda yuklu değilki :(

işte dediğim gibi ioncube işin içine girdiğinde ne yazık ki biraz daha masraflı oluyor :(

http://tr.rankvapor.com

onuraysu onuraysu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek web yazılım
  • Mesajlar 393
  • Beğeniler 71 / 73
  • Ticaret 6, (%100)
include işlemi işe yaramaaz mı ?

• Üyelik 17.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Sinop
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 0 / 6
  • Ticaret 0, (%0)

dangera adlı üyeden alıntı

include işlemi işe yaramaaz mı ?

yok dostum include("http://") kullanılamıyor.

fatihuzuner fatihuzuner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 2 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
arkadaşlar kırılmayacak şifre yoktur.başka sunucudan dosya include etmek işide sıkıntılıdır.sunucu ayarlarında dışarıdan dosya çağırılımı kapalıysa sizin script çalışmayacak.zaten piyasadaki firmaların yüzde 95 i kapatır bu özelliği.scriptim çalınmasın diyorsan bir tane reseller al.scriptleri oraya kur.kimseyede cpanel bilgilerini, ana ftp bilgisini verme olsun bitsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al