wmaraci reklam
lidertakipci

Yapılan bu haksızlık için destek bekliyorum [KYK Yurtları ile ilgili]

33 Mesajlar 5.735 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

asimavi asimavi Kpss Mağduru Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Kpss Mağduru
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 8 / 19
  • Ticaret 2, (%100)

Gizemli LORD adlı üyeden alıntı

Ne yazık ki halen bu tarz ayrıcalıklar birçok yerde devam etmektedir :(....

Sivas KYK yurtlarında da yeni yapılan koca 3-4 blok tamamen kızlara sunuldu düşünebiliyor musunuz eski binalar komple erkeklere yeniler tamamen kızlara. Eski binalarda orta halli olsa neyse ne; yıkılacaklar yakında :D..

bayanlara ayrıcalık var her yerde bizim burda kyk yurdunun işlerini yapıyorum aynısı eski yurtlar erkeklere yeni lüksler kızlara veriliyor üniden kalan işletmeci arkadaşlara soruyorum farklı bölgelerde onlarda aynısını söylüyor

@simavi www.asimavi.net
wmaraci
reklam

tolgahanuzun tolgahanuzun .com Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 32 / 38
  • Ticaret 10, (%100)

asimavi adlı üyeden alıntı

bayanlara ayrıcalık var her yerde bizim burda kyk yurdunun işlerini yapıyorum aynısı eski yurtlar erkeklere yeni lüksler kızlara veriliyor üniden kalan işletmeci arkadaşlara soruyorum farklı bölgelerde onlarda aynısını söylüyor

Yazık gerçekten yazık. Dışlanıyoruz resmen.

GizemliLORD GizemliLORD Tof AŞ-K Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Memur oldu
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** Z**
  • Mesajlar 1331
  • Beğeniler 1632 / 280
  • Ticaret 34, (%100)

tolgahanuzun adlı üyeden alıntı

Yazık gerçekten yazık. Dışlanıyoruz resmen.

Öyle valla :(. Hep bir takım bahaneler ile yapıyorlar bu ayrıcalıkları. Sığınacak bir çatı buluyor yapanlar.

Neden TürkNet'li Olmalıyım>>> https://birurl.com/5nHED

tolgahanuzun tolgahanuzun .com Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 32 / 38
  • Ticaret 10, (%100)

Gizemli LORD adlı üyeden alıntı

Öyle valla :(. Hep bir takım bahaneler ile yapıyorlar bu ayrıcalıkları. Sığınacak bir çatı buluyor yapanlar.

İşte demokrasinin bulunduğu ülkede bu tür sorunlar çıktıkça çapulcu ( desteklediğim bir hareket değil) şeklinde gruplaşmaların olması çok normal. Hakkımız yeniliyor.! Neyse bakalım ne olacak artık hayırlısı.

wmaraci
wmaraci

LeoneKG LeoneKG WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 55 / 74
  • Ticaret 4, (%100)
Buna laf ediyorsunuz da, seyircisiz maça alınan kadın seyirciye niye laf etmiyorsunuz? Görünen en büyük cinsiyet ayrımcılığı budur. Üstelik alkışlanıyor...
FilmlerBizden

kişi bu mesajı beğendi.

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)

tolgahanuzun adlı üyeden alıntı

İşte demokrasinin bulunduğu ülkede bu tür sorunlar çıktıkça çapulcu ( desteklediğim bir hareket değil) şeklinde gruplaşmaların olması çok normal. Hakkımız yeniliyor.! Neyse bakalım ne olacak artık hayırlısı.

Türkiye'deki demokrasinin gerçek demokrasi olduğunu mu düşünüyorsun? Gerçek demokrasi Avrupa'dadır, Amerika'dadır. Dindar bir halk demokrasiyi kaldıramaz. Şu anki halkımızdan çok ileride bir sistemdir demokrasi. Laf atacaksan demokrasiye değil, ona şu anki şeklini verenlere at.

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)
İyi günler, yurtlar arasında kontejyan farkı varmı?

Ben Aydında okuyorum, Adnan Menderes Üniversitesinde. İki devlet yurdu bulunuyor. Biri Aytepe yurdu(Kampüste) diğeri ise Adnan Menderes Yurdu(ışıklı köyünde). Işıklıda bulunan yurt yaklaşık 35 dk uzaklıkta.

Geçen sene yarı yarıya kız/erkek olan yurtlar, bu sene sadece erkek ve sadece kız yurdu olmak üzere ayrıldı. Işıklıda bulunan yurt daha yeni ve kızlara verildi. Kampüsteki yurt da erkeklere verildi. ( Işıklı 3 senelik yurt, diğeri 33 senelik).

İlk olarak Işıklıda kalanlar isyan etse de, mantıklı bir sebebi vardı. Kızlar yurtlara geldiğinde eve çıkmıyor ve ister istemez bir çok kız öğrenci açıkta kalıyor. Erkeklerde ise bir çok kişi ilk senenin ikinci döneminde eve çıkıyor.
(erkeklerde yedek 350-400'e kadar 1 ayda gelirken, kızlarda 25-30a zor geliyor)
Işıklı yurdu 1000 kişilik ve diğer yurt 500 kişilik. Işıklının kızlara verilme sebebi bu.

KYK'nın avukatı değilim, şüphesiz ki devletin benim avukatlıklarını yapmama ihtiyaçları da yoktur. Fakat eleştirirken bi tarafsız düşünelim. Ayrıca dönem başında ışıklıdaydım, 33 yıllık yurda geçiş yaptım ki gayet memnunum. Önemli olan yurtlarda binalar değil, arkadaş ortamıdır. Aklınızda bulunsun.

• Üyelik 24.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 55 / 74
  • Ticaret 4, (%100)
Hocam şimdi olmadı. Gerçek demokrasi günümüzde bir iki küçük kasaba dışında hiçbir şekilde uygulanamamaktadır. Mümkünatı yoktur. Şuan uygulanan demokrasi yalnızca dolaylı yani temsili demokrasidir. Ayrıca demokrasi de çok masum bir sistem bir rejim değildir. Kafadan atmıyorum, bu işin okulunu okuyorum. Keza her toplumun kendi siyasi kültürü vardır, bir sistem her toplumda mükemmel uygulanamaz. Halkımızın ileri yada geriliğiyle alakalı bir durum değildir bu. Demokrasi nihayetinde bir süreçtir. Hiç bir zaman demokratiklikte son noktaya varılamaz. Çünkü hiç bir zaman ihtiyaçlar ve çözümler birbirini tamamen karşılayamaz. Bu konu çok uzun çok çetrefilli bir konu ama bu kadarı bu forum için yeterli sanırım.

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)

LeoneKG adlı üyeden alıntı

Hocam şimdi olmadı. Gerçek demokrasi günümüzde bir iki küçük kasaba dışında hiçbir şekilde uygulanamamaktadır. Mümkünatı yoktur. Şuan uygulanan demokrasi yalnızca dolaylı yani temsili demokrasidir. Ayrıca demokrasi de çok masum bir sistem bir rejim değildir. Kafadan atmıyorum, bu işin okulunu okuyorum. Keza her toplumun kendi siyasi kültürü vardır, bir sistem her toplumda mükemmel uygulanamaz. Halkımızın ileri yada geriliğiyle alakalı bir durum değildir bu. Demokrasi nihayetinde bir süreçtir. Hiç bir zaman demokratiklikte son noktaya varılamaz. Çünkü hiç bir zaman ihtiyaçlar ve çözümler birbirini tamamen karşılayamaz. Bu konu çok uzun çok çetrefilli bir konu ama bu kadarı bu forum için yeterli sanırım.

1-2 küçük kasaba derken Manhattan gibi şehirler senin için küçük kasaba oluyor sanırım. Veya Paris, Londra, Barcelona... Dediğim gibi. Demokrasi dünyada yeterince kullanılmakta. Demokrasiyi dindar bir halk taşıyamaz.
FilmlerBizden

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 24.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad B** O**
  • Mesajlar 251
  • Beğeniler 55 / 74
  • Ticaret 4, (%100)
Yine bir yanılma. Hocam öncelikle, demokrasinin gerçek demokrasi olması için, aracısız bir şekilde halkın tamamen kendi başına karar verip oy kullanması gerekir. Eski Roma daki gibi. Günümüzde ise "Danimarka’nın başkenti Kopenhag’ın merkezine çok yakın olan Cristiania, ülkede ‘kurtarılmış kasaba’ olarak biliniyor.

Bunun nedeni kasabanın özel bir kanunla orada oturan halk tarafından yönetilmesi.

Kendi içinde doğrudan demokrasi ile yönetilen ve tüm halkın alınan kararlarda söz sahibi olduğu kasabada bir yönetici ya da belirlenmiş bir kural yok." gerçek yani doğrudan demokrasiye örnek verilebilir. Diğerleri yalnızca halkın kendini yönettiğini sanmasıdır. Neyse uzatmayacağım. Dindar bir halkın demokrasiyi taşıyamaması düşüncesi de sizin demokrasi anlayışınızı ortaya koyuyor. Başta dindar olmayandan kastınız Müslüman olmaması ise, başa geçen Hristiyan biri de gayet tabii dindar olabilir. Dindar olmaması için ateist olması gerekiyor yani size göre demokrasi için bu gerekli...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al