wmaraci reklam
lidertakipci

Yandex'ten bıktım artık ! Sözde Destek Sistemleri Var !

14 Mesajlar 5.651 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Machine Machine www.wptreni.com Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcılığı & FED
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)
Merhaba arkadaşlar,değerli wma üyeleri...

Forumhaz.com isimli siteyi açmamın üzerinden tam 4,5 ay geçti ve ilk açtığım zamanlar her sitem için standart yaptığım işlemleri yaptım. Önce google'a bildirdim webmaster araçlarına ekledim sitemapı bildirdim ve diğer tüm dizinlere ve arama motorlarına aynı işlemi uyguladım...

Yandex'ede aynısını uyguladım ve bildirdim sitemi webmaster sayfamda hata vs yok iyi güzel dedik siteye içerik girmeye başladım ve google,bing,yahoo gibi siteler yavaş yavaş indexlemeye başladılar siteyi. Yandex hiç indexlemedi ilk zamanlar tamam dedim sonra oda olur...

2 ay geçti sitenin açılmasıyla birlikte bine yakın konu ve yorum oldu neredeyse ve google indexim 9 binlere vs geldi ama yandex indexim sıfır !

Dedim bu böyle olmayacak ve yandex'in destek sistemine mail attım. Dedim sitem yandex aramalarında çıkmamaktadır,indexlenmemektedir yandex'e bildirdiğim zamandan bu yana 2 ay geçti index alamadım diye bir mail yolladım...

Gelen cevap ilgili birime sorununuz ilettik ! Bunda da tamam dedik beklemeye devam ettim ve siteme içerikler girmeye ve açılmaya devam etti.

Mail adresime 1,5 hafta sonra mail geldi ve gelen cevap çok enteresan bir cevaptı gelen cevap şu ;

Yetersiz içerikten dolayı siteniz yandex aramalarından çıkartılmıştır.

Artık içeriğe göremi index yapıyorlar bunlar :mad:

Dedim bu ne böyle cevap mı olur ben sanıyorum ki gelecek cevap robots.txt dosyanızı düzenleyin olacak gelen cevap aynen budur arkadaşlar...

Birkaç hafta daha bekledim ve o sırada websitemi düzenledim, robots.txt dosyamı yandex'e göre düzenledim ve herşey hazır oldu bekleyeme başladım yandex indexim yine sıfır.

Tekrar mail attım ve gelen cevap aynen şudur...

Ne zeki bir robot muş ki sitede ki içeriklerin az olup görünmeyen metinler olduğunu bulabiliyor,bine yakın konuyu nasıl göremedi çok şaşırdım :eek:

Ayrıca,arkadaşlar lütfen birisi burada ki madde 3.8'yi anlatabilir mi ? benim sorunumla ne alakası var çözemedim açıkcası ! :confused:

http://legal.yandex.com.tr/termsofuse/

Ya sabır deyip yandex'ten elimi ayağımı çektim daha sonra dedim şansımı tekrar bir deneyim belki indexler dedim.Webmaster sayfama girdim ve aşağıda ki gibi bir hata aldım ve halen o hata durmaktadır !

1.08.2013 Yandex robotunun sitenize erişim hakkı olmadığı için siteniz indekslenemedi. 178.154.255.135 robotun IP'sinin sunucu tarafından bloke edilip edilmediğini hostunuzdan kontrol edin. Erişim sorunu yoksa, mesaj 2-3 gün içinde yenilenecektir.

Bu hatayı host sağlayıcam bildirdim kontrol ettiler ve böyle bir engellemenin olmadığını söyleyip bana ftp dosyalarımda ki dosyaları kontrol etmemi söylediler...

Tek tek kontrol ettim dosyaları içini açıp dosyaların verilen ip numarısı veya yandex'i engelleyebilecek bir komut aradım bulamadım. Hostta sıkıntı yok,bende yok sıkıntı dedim bu yandex'de tekrar bir mail attım ve yazdığım mail tam olarak hatırlamıyorum ama şöyleydi...

"Yandex Webmaster sayfamda şöyle bir hata alıyorum bunu host sağlayıcıma bildirdim böyle bir engellemenin olmadığını söylediler. Bende kendi ftp dosyalarımı inceledim tek tek ve yandex yardım belgelerinde anlatılan robots.txt uyumluluğunuda yaptım yandex'e göre 3 hafta geçti halen bu hata webmaster sayfamda duruyor,sorunun kaynağı nedir,nasıl çözebilirim ?"

gibisinden bir mail attım ve gelen cevap şu ;

Merhaba,

Konu hakkında Size bir önceki postamdan ne yazık ki farklı birşey söyleyemeyeceğim.
"Sitenizin yapımı veya desteklenmesi ile sorumlu şahsın,
sayfasında da bulabileceğiniz Yandex arama sistemi kullanım lisansı'nı ihlal etmiş olduğu tespit edilmiştir. Sitenizdeki sayfalarda, sadece robot için geçerli olan bir takım az görünen ve görünmeyen metinler mevcut. Bu sebepten dolayı siteniz Yandex aramasından çıkarılmıştır.
Yandex arama sistemi kullanım lisansı'nın 3.8 maddesi gereği sitenin çıkarılması hakkında bilgi vermiyoruz ve indekslenme konusunda herhangi bir garanti ya da süre vermiyoruz. İhlalin ne derece ağır olduğuna, hangi sayfaların ya da adreslerin ihlali gerçekleştirdiğine ve nasıl kaldırılacağına dair herhangi bir yazışma içine girmiyoruz.
Sitenin Yandex veritanına tekrar yüklenmesi, ilgili düzenlemerin yapılmasından sonra bir ay sonrasında, garanti verememekle beraber, tekrar bakılabilir. "

--
Saygılarımla,
Bilge Bilir
Yandex Destek Ekibi
http://yardim.yandex.com.tr

Yandex Search Support :

burada patladım arkadaşlar artık ve yandex'in bu kadar ilgisiz ve duyarsız olacağını beklemezdim ya :mad:

İnsan bari birşey söyler demi çözüm olabilecek şunu bir deneyin ve şunu düzeltin vs der yok neymiş efendim bir önceki mailden başka birşey söyleyemezlermiş ya ben sizden hatanın çözümünü istiyorum arkadaş çözüm verecekleri yerine aynı maili ctrl+c ve ctrl +v yaparak bana yolluyorlar biraz utanır insan ya karşında ki robot değil insan ya insan !

Sözde biz yandex DESTEK ekibine mail atıyoz !

En son dedim host sağlayıcıma mail atıp sunucumu başka bir tekil sunucuya alın ve içinde ki ne var ne yok silin ve tekrar sistemi kurun dedim bende üstüne sıfırdan site yazılımı kurup, veritabanı yedeğini kurucağım dedim ve yaptık herşeyi sildik,kurduk ve 30 tl 'ye yeni bir ip adresi ve port satın aldım ve sitemi webmaster sayfamdan sitemi sildim bir hafta sonra tekrar ekledim,sitemapımı yolladım ve beklemeye başladım sonuç mu yine yandex indexim sıfır !

Mail atcam atmıyacağım derken dayanamayıp tekrar bir mail attım ve uzun uzun anlattım resim ekledim,video çektim,linkler verdim anlattım derdimi gelin görün ki o kadar duyarsızlar ki affedersiniz ama s*k dahi takmadıklar belli gönderdikleri cevap yine bu ;

Merhaba,

Konu hakkında Size bir önceki postamdan ne yazık ki farklı birşey söyleyemeyeceğim.
"Sitenizin yapımı veya desteklenmesi ile sorumlu şahsın,
sayfasında da bulabileceğiniz Yandex arama sistemi kullanım lisansı'nı ihlal etmiş olduğu tespit edilmiştir. Sitenizdeki sayfalarda, sadece robot için geçerli olan bir takım az görünen ve görünmeyen metinler mevcut. Bu sebepten dolayı siteniz Yandex aramasından çıkarılmıştır.
Yandex arama sistemi kullanım lisansı'nın 3.8 maddesi gereği sitenin çıkarılması hakkında bilgi vermiyoruz ve indekslenme konusunda herhangi bir garanti ya da süre vermiyoruz. İhlalin ne derece ağır olduğuna, hangi sayfaların ya da adreslerin ihlali gerçekleştirdiğine ve nasıl kaldırılacağına dair herhangi bir yazışma içine girmiyoruz.
Sitenin Yandex veritanına tekrar yüklenmesi, ilgili düzenlemerin yapılmasından sonra bir ay sonrasında, garanti verememekle beraber, tekrar bakılabilir. "

--
Saygılarımla,
Bilge Bilir
Yandex Destek Ekibi
http://yardim.yandex.com.tr

Yandex Search Support :

Artık yorumu size bırakıyorum. ve fikirlerinizi,önerilerinizi beklemekteyim arkadaşlar bundan sonra benim yapacağım birşey kalmadı Allah'a havale etmekten başka ne gelir elimden !

wptreni.com |  Wordpress Blogu
wmaraci
reklam

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba

Yazdıklarınızı tek tek okudum.Sitenize user agent eklentisi ile Yandex robotu kimliği ile girdim.Siteyi biraz inceledim.Birkaç neden buldum.Bunlar ;

[*]Sizin gibi birine warez tema kullanmak yakışmıyor.Kullandığınız tema hatalı gibi duruyor.Önceki temalarınızda aynı hatayı alıyormusunuz?
    [*]Sitenizin footerinde kocaman ve beyaz bir şekilde Forumhaz.Com-Paylaşımın Merkezi
    Forumhaz.Com
    MyBB,Wordpress,phpBB,punBB,SMF
    seo,google,seo ayarları
    google,yandex,yahoo,bing
    yazıyor bu yazıları neden eklediniz?
    [*]Temanın warez olması nedeniyle birkaç hata var gibi... Yan tarafındaki sidebox hatalı gibi görünüyor.

Benim tespitlerim bunlar... İnşallah yararlı olur.Hayırlı Akşamlar

http://www.emrekarakaya.com.tr/

• Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)

KarakayaEmre adlı üyeden alıntı

Merhaba

Yazdıklarınızı tek tek okudum.Sitenize user agent eklentisi ile Yandex robotu kimliği ile girdim.Siteyi biraz inceledim.Birkaç neden buldum.Bunlar ;

• Sizin gibi birine warez tema kullanmak yakışmıyor.Kullandığınız tema hatalı gibi duruyor.Önceki temalarınızda aynı hatayı alıyormusunuz?

• Sitenizin footerinde kocaman ve beyaz bir şekilde Forumhaz.Com-Paylaşımın Merkezi

• Forumhaz.Com
    seo,google,seo ayarları
    google,yandex,yahoo,bing
    yazıyor bu yazıları neden eklediniz?
  • Temanın warez olması nedeniyle birkaç hata var gibi... Yan tarafındaki sidebox hatalı gibi görünüyor.

Benim tespitlerim bunlar... İnşallah yararlı olur.Hayırlı Akşamlar

Öncellikle değerli yorumunuz için teşekkür ederim hocam,

Warez kullanmıyorum hocam lisanslı olarak satın almış birinden orjinal paketten aldım.Tema warez olduğunu sanmıyorum...

Footer'da yer alan forumhaz yazılar h1,h2 taglarıdır o yüzden ekledim ve birçok yerde h1,h2 taglarını kullandım seo açısından.

Sidebox'ın yandexi engelleyeceğini sanmıyorum açıkcası... Bu temayı kullanmadan önce default tema üzerinden editlediğim bir temayı kullanmaktaydım ve yine index alamamıştım temadan kaynaklanan bir sorun değil bu sorunum hocam.

Teşekkürler tekrar yorumunuz için...

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)

Machine adlı üyeden alıntı

Öncellikle değerli yorumunuz için teşekkür ederim hocam,

Warez kullanmıyorum hocam lisanslı olarak satın almış birinden orjinal paketten aldım.Tema warez olduğunu sanmıyorum...

Footer'da yer alan forumhaz yazılar h1,h2 taglarıdır o yüzden ekledim ve birçok yerde h1,h2 taglarını kullandım seo açısından.

Sidebox'ın yandexi engelleyeceğini sanmıyorum açıkcası... Bu temayı kullanmadan önce default tema üzerinden editlediğim bir temayı kullanmaktaydım ve yine index alamamıştım temadan kaynaklanan bir sorun değil bu sorunum hocam.

Teşekkürler tekrar yorumunuz için...

Kullandığınız H tagları footerde kullandığınız için yandex spam olarak almış olabilir.Bunu da gözönüne almalısınız

http://www.emrekarakaya.com.tr/
wmaraci
wmaraci

teymir teymir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Online Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 0, (%0)
Valla dostum gayet detaylı yazmışsın, uğraştırmış seni cidden. Ama o gönderilen linkte ve Yandex'in politikarını daha detaylı incele bence.

Tüm arama motorları siteleri tek tek gerçek kişiler tarafından inceleyemiyor doğal olarak belli botlar üzerinden ilerleniyor. Belki sitenin içeriğinde yer alan paylaşımlar veya footer kısmında yer alan ve arka plan rengiyle aynı olan şu yazılar sitenin geneli ile karşılaştırınca zararlı bulunmuştur, değiştirmeyi deneyebilirsin.

"Forumhaz.Com
seo,google,seo ayarları
google,yandex,yahoo,bing"

Sonuçta Yandex'in bu işlerle ilgili Türkiye ofisindeki arkadaşlarının art niyetinin olmadığını düşünüyorum :)

Semsector.com - SEM - SEO - Sosyal Medya

• Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)

KarakayaEmre adlı üyeden alıntı

Kullandığınız H tagları footerde kullandığınız için yandex spam olarak almış olabilir.Bunu da gözönüne almalısınız

H taglarını dediğiniz gibi düzelticeğim hocam ve kaldıracağım.

teymir adlı üyeden alıntı

Valla dostum gayet detaylı yazmışsın, uğraştırmış seni cidden. Ama o gönderilen linkte ve Yandex'in politikarını daha detaylı incele bence.

Tüm arama motorları siteleri tek tek gerçek kişiler tarafından inceleyemiyor doğal olarak belli botlar üzerinden ilerleniyor. Belki sitenin içeriğinde yer alan paylaşımlar veya footer kısmında yer alan ve arka plan rengiyle aynı olan şu yazılar sitenin geneli ile karşılaştırınca zararlı bulunmuştur, değiştirmeyi deneyebilirsin.

"Forumhaz.Com
seo,google,seo ayarları
google,yandex,yahoo,bing"

Sonuçta Yandex'in bu işlerle ilgili Türkiye ofisindeki arkadaşlarının art niyetinin olmadığını düşünüyorum :)

Footer kısmında ki yazıları düzelteceğim hocam yorumunuz için teşekkür ederim.

Yandex bana çözüm sunmuyoru hocam rutinleşmiş mailleri yolluyorlar bana deseler ki şunu kaldır,şunu düzelt, şu tarz kodlar,resimler botumuzu engelliyor bunlara bir bakın düzeltin diye bir cevap gelse canım feda ama gelmiyor 5 kere mail attım beşinde de aynı maili yollarlar mı ya ?

İlgili birimden de cevap gelmiyor tamam maile bakan kesim bilmiyor olabilir ama destek ekibinden biri çözüm yollarını sunabilirdi...

Şu ticketinizde şu sorunu dile getirmişsin deyip çözüm seçeneklerini sunsalar bu kadar yakınmazdım. Ne bişe söylüyorlar net bir cevap veriyorlar ne yapacağım bilmeden ben nasıl çözecem sorunu ki :confused:

• Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 0, (%0)

H taglarını dediğiniz gibi düzelticeğim hocam ve kaldıracağım.

Footer kısmında ki yazıları düzelteceğim hocam yorumunuz için teşekkür ederim.

Yandex bana çözüm sunmuyoru hocam rutinleşmiş mailleri yolluyorlar bana deseler ki şunu kaldır,şunu düzelt, şu tarz kodlar,resimler botumuzu engelliyor bunlara bir bakın düzeltin diye bir cevap gelse canım feda ama gelmiyor 5 kere mail attım beşinde de aynı maili yollarlar mı ya ?

İlgili birimden de cevap gelmiyor tamam maile bakan kesim bilmiyor olabilir ama destek ekibinden biri çözüm yollarını sunabilirdi...

Şu ticketinizde şu sorunu dile getirmişsin deyip çözüm seçeneklerini sunsalar bu kadar yakınmazdım. Ne bişe söylüyorlar net bir cevap veriyorlar ne yapacağım bilmeden ben nasıl çözecem sorunu ki :confused:

Valla dostum sen sitende hatalı olabilecek alanları çözdükten sonra zamanla sıkıntı ortadan kalkacaktır. Kaldı ki siteni onların kurallarına göre düzenlemek senin sorumluluğun her site için ayrıntılı bir dönüş yapma zorunlulukları yok.

Yandex bu destek olayıyla özellikle ilgileniyordu hatta bir ara wmaracı dahil bir çok foruma da gelmişti Bilge ama artık tek tek yetişemiyor çok detaylı mail atamıyor olabilirler. Ekiplerini genişletmek istiyorlar elbette ve uzun süredir açık olan pozisyonlar var, bu konular ilgilenen arkadaşlar incelemeli bence:
http://company.yandex.com.tr/vacancies/

• Üyelik 24.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1041
  • Beğeniler 73 / 328
  • Ticaret 12, (%100)

teymir adlı üyeden alıntı

Valla dostum sen sitende hatalı olabilecek alanları çözdükten sonra zamanla sıkıntı ortadan kalkacaktır. Kaldı ki siteni onların kurallarına göre düzenlemek senin sorumluluğun her site için ayrıntılı bir dönüş yapma zorunlulukları yok.

Yandex bu destek olayıyla özellikle ilgileniyordu hatta bir ara wmaracı dahil bir çok foruma da gelmişti Bilge ama artık tek tek yetişemiyor çok detaylı mail atamıyor olabilirler. Ekiplerini genişletmek istiyorlar elbette ve uzun süredir açık olan pozisyonlar var, bu konular ilgilenen arkadaşlar incelemeli bence:
http://company.yandex.com.tr/vacancies/

Sitemde her yeri düzenledim nerdeyse hocam ftp'den didik didik ettim her yeri temamıda gözden geçirdim, yarında detaylı bakıcağım ama ben sorunun neyden kaynaklandığını bilmeden nasıl düzeltebilirim ki ?

Google destek sistemine mail attığımda çok detaylı ve bir o kadar da ilgili yardımlar aldım. Ama yandex'de adam akıllı bir destek alamadım hah Allah razı olsun sizden diyecek bir cevap alamadım ilk maili attığımda ilgili birime iletildi dediler dedi heralde detaylı bir cevap gelecek gelen cevapları konuda belirttim hep aynı ilk başta deseler di bana sitenizi şu sayfadaki anlatılanlara göre düzenleyin bakalım sorun devam edicek mi diye yok aynı maili yollamaktan başka yaptıkları birşey olmadı...

Bazı sitelerde okuduğum konularda herkese en ince detayına kadar yardım ettiklerini söylüyorlar, Yandex destek mail attım sitemde nereyi düzeltmem gerekli diye bana şunu dedi bunu dedi diye konuları görünce bana neden böyle bir mail atmıyorlar diye düşünmedim değil...

• Üyelik 19.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** D**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 21 / 31
  • Ticaret 0, (%0)

Sitemde her yeri düzenledim nerdeyse hocam ftp'den didik didik ettim her yeri temamıda gözden geçirdim, yarında detaylı bakıcağım ama ben sorunun neyden kaynaklandığını bilmeden nasıl düzeltebilirim ki ?

Google destek sistemine mail attığımda çok detaylı ve bir o kadar da ilgili yardımlar aldım. Ama yandex'de adam akıllı bir destek alamadım hah Allah razı olsun sizden diyecek bir cevap alamadım ilk maili attığımda ilgili birime iletildi dediler dedi heralde detaylı bir cevap gelecek gelen cevapları konuda belirttim hep aynı ilk başta deseler di bana sitenizi şu sayfadaki anlatılanlara göre düzenleyin bakalım sorun devam edicek mi diye yok aynı maili yollamaktan başka yaptıkları birşey olmadı...

Bazı sitelerde okuduğum konularda herkese en ince detayına kadar yardım ettiklerini söylüyorlar, Yandex destek mail attım sitemde nereyi düzeltmem gerekli diye bana şunu dedi bunu dedi diye konuları görünce bana neden böyle bir mail atmıyorlar diye düşünmedim değil...

Dostum çok takılma bence, hem ne kadar trafik gelecek Yandex'ten :) Zaten adam mailde belirtmiş ya "... bir takım az görünen veya görünmeyen metinler.." diye daha ne desin, asıl sıkıntı oysa düzeltiver. Hadi kolay gelsin

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
googledan gelen trafiğin %5 i bile gelmiyor yandexden üstelik google da 6. 7. sıralarda olduğum bi çok kelimede de yandexde hep ilk sıralardaydım 1.sıra yani . o yüzden kafanı takma varsın indexlemesin inan canını sıktığına değecek kadar hit getirmeyecek . yandex var ya da yok anlamazsın bile o kadar etkisiz işe yaramaz bişey .
hata sende ki bi de para harcamış ip port cart curt uğraşmışsın aşağıda basit bi referrer 2 örneği sitenin 5-6 ayında falan sayyac kullandım , google da 6.7. sıralarda olan her kelimede yandex ilk sırada yada 2. sırada . ;google.de bile daha fazla ziyaretçi göndermiş

1,446,289 76.58% www.google.com.tr
54,920 2.91% www.google.com
42,198 2.23% t.co
41,396 2.19% www.google.de
25,822 1.37% yandex.com.tr
12,145 0.64% www.yandex.com.tr

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al