wmaraci reklam
lidertakipci

Geliyoo Türkiye’de neler yaptı? (İnfografik)

264 Mesajlar 43.986 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

Ogulcan adlı üyeden alıntı

Şöyle bir bakınayım dedim ilk olarak karşılaştığım şeyden sonra keşke bakmaz olaydım dedim.

http://muzik.geliyoo.com/ Bu nedir yahu? :) Ki sonrasında bakınmaya devam edince zaten aklın alacağı hiçbir şeyin olmadığını gördüm.

Sağ alt kısımda bulunan "Help About Copyright Privacy" sayfalarına girdiğimde karşılaştığım "Under construction" yazısı bi hayli gülmeme sebebiyet verdi. Üst menüdeki sayfaları görüntülemeye çalıştığımda ise karşıma "File or directory not found" yazısı geldi. Menüden tıklayıp görüntülemeye çalıştığım bir çok sayfada ise "Hata! Google Chrome xxxx sitesini bulamadı." hatası ile karşılaştım. Sağ üst kısımdaki butonlara tıkladığımda ise zaten bir işlevlerinin olmadığını görüyorum.

Ha yanlış anlamasın sakın sitenin sahibi arkadaş, söylediklerim bir geri bildirim vs.. değil. Şimdi kalkıp "teşekkürler, düzelticez" falan filan demeye kalkar hepten gülme alır beni :) Söylediklerim sadece bu yorumu okuyan arkadaşların direkt olarak girip görmeleri için aktardığım bir kaç şey. Bu denli bir saçmalığın hatalarını belirtmek gibi bir durum söz konusu. "Nerden baksan tutarsızlık. Nerden baksan ahmakça."

Biraz daha araştırma yapınca bir çok yazı ile karşılaşabiliyor insan kolaylık ile. Tüm yazılanların özeti olarak http://www.mserdark.com/googlea-turkiyeden-bir-rakip-daha/ şöyle bir link ekleyeyim.

Sanırım teknik liseden bir kaç arkadaş bir araya gelip uğraşıyorsunuz. Neyse tabi üretmek güzel bir şey.

Bunları yazma sebebim sadece forumdaki bu kadar insanın neye bu kadar destek verdiğini anlamaya çalışmak. Ben mi yanlış bir pencereden bakıyorum acaba dışarıya?

Tek söyleyebileceğim acıyorum sana ve senin gibilere arkadaşım; burdaki insanların internet bilgisi yoktu ya, internet de arama yapmıyorlardı ya, herkesten üstün bir akıl örneği sergileyerek "şahsıma ait olmayan" bu yazıyı ve resmi paylaştın. Kimsin necisin bilmem, ancak bildiğim bir şey var ki senin gibi insanlar olmasa bu dünya daha temiz bir hal alır.

Burda herkes kimin ne olduğunu anlayabilecek kabiliyette ve beceriye sahip, kime destek verdiğini bilsin demişsin.

Öyle zoruna gitmiş ki bana ve Geliyoo'ya destek olunması demek o kadar yaralamış seni. Demek sen burda bulunan herkesi salak bir kendini akıllı sanıyorsun, Yazık; üzüldüm senin adına.

Burada veya başka bir platformda sen ve senin gibiler için söylediğim güzel bir söz var. "Cahil ile tartışma ki; insanlar aranızdaki farkı kolayca anlayabilsin..." Allah yolunu açık etsin.. Biz bu ülkeye emek veriyoruz senin gibi çalışma yapan kişilere ihanet edip onları karalayacak oyunlar oynamıyoruz. Allah hakkıyla bilendir.

İyi forumlar
eurythmics FathArsln cmcfilm

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Codeinteger Codeinteger Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 56 / E
  • Meslek php mysql yazılımcısı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 19 / 12
  • Ticaret 3, (%67)

ogulcan adlı üyeden alıntı

şöyle bir bakınayım dedim ilk olarak karşılaştığım şeyden sonra keşke bakmaz olaydım dedim.

http://muzik.geliyoo.com/ bu nedir yahu? :) ki sonrasında bakınmaya devam edince zaten aklın alacağı hiçbir şeyin olmadığını gördüm.

Sağ alt kısımda bulunan "help about copyright privacy" sayfalarına girdiğimde karşılaştığım "under construction" yazısı bi hayli gülmeme sebebiyet verdi. üst menüdeki sayfaları görüntülemeye çalıştığımda ise karşıma "file or directory not found" yazısı geldi. Menüden tıklayıp görüntülemeye çalıştığım bir çok sayfada ise "hata! Google chrome xxxx sitesini bulamadı." hatası ile karşılaştım. Sağ üst kısımdaki butonlara tıkladığımda ise zaten bir işlevlerinin olmadığını görüyorum.

Ha yanlış anlamasın sakın sitenin sahibi arkadaş, söylediklerim bir geri bildirim vs.. Değil. şimdi kalkıp "teşekkürler, düzelticez" falan filan demeye kalkar hepten gülme alır beni :) söylediklerim sadece bu yorumu okuyan arkadaşların direkt olarak girip görmeleri için aktardığım bir kaç şey. Bu denli bir saçmalığın hatalarını belirtmek gibi bir durum söz konusu. [ı]"nerden baksan tutarsızlık. Nerden baksan ahmakça."[/ı]

biraz daha araştırma yapınca bir çok yazı ile karşılaşabiliyor insan kolaylık ile. Tüm yazılanların özeti olarak http://www.mserdark.com/googlea-turkiyeden-bir-rakip-daha/ şöyle bir link ekleyeyim.

[ımg]http://1-ps.googleusercontent.com/h/www.mserdark.com/wp-content/uploads/2010/11/526x350xburaysavaanil1.jpg.pagespeed.ic.vkhetxtnxl.webp[/ımg]

sanırım teknik liseden bir kaç arkadaş bir araya gelip uğraşıyorsunuz. Neyse tabi üretmek güzel bir şey.

Bunları yazma sebebim sadece forumdaki bu kadar insanın neye bu kadar destek verdiğini anlamaya çalışmak. Ben mi yanlış bir pencereden bakıyorum acaba dışarıya?

....................... :d :d
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Burak Bey merhaba
Ogulcan bey biraz internette muhtemelen google arama motorunu kullanarak bir kaç done elde etmiş ve paylaşmış böyle tepki göstermeniz bence doğru değil

Diğer konudada bahsetmiştim yatırımcı neden bu arama motoruna yatırım yapmalı diye fark olmalı elle tutulur gözle görülür birşeyler Olmalı bunu yatırımcıya sunmalisiniz.
Ama Ogulcan beyin yazısında gördüğüm 150 kişilik bir ekip ile geliyoo geliyor diye bu rakam benim dikkatimi çekti ben şahsen yatırımci olsam 150 kişiyi görmek isterim tanışmak isterim 2010 yılından bu yana 150 kişiyi istihdam etmekte bayağı maliyetli olmuştur diye düşünüyorum finansman konusunda nasıl kaynak sağlandı bunlar yatırımciya sunulmalıdır.
Hep ekibimizle çalışıyoruz yazıyorsunuz kaç kişi ile geliyoo projesini sürdürüyorsunuz acaba
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

eurythmics eurythmics Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek üniversite öğrencisi
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 122
  • Beğeniler 37 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikle tebrik ederim güzel bir sistem kurmuşsunuz. 2014 hangi ayda tam anlamıyla çıkacak browser ve site çok merak ediyorum. Elimden geldiği kadar destek vermek isterim. Kolay gelsin başarılar...
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

selcuk333435 selcuk333435 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 8 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
hocam tebrik ederim bende! fakat az önce sitemi projelere eklemeye çalıştım o kadar zor ki ekleme işlemleri. Bence herkesin kolayca anlayabileceği ve belki sadece sitenin adını eklemenin ve doğrulamanın yeterli olacağı bir sistem üzerinde çalışmalısınız.
İyi Çalışmalar
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

devgezegen devgezegen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek girişimci
  • Mesajlar 20
  • Beğeniler 2 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba hersey cok guzel ancak henuz Turkiye'de tam olarak faliyet gosteremiyorken uluslararasi platformda boy gostermeniz bana biraz tuhaf geldi. Birde soyle bir gercek varki bizim insanimiz yabanci firmalar tarafindan yapilan urunleri daha cok seviyor. Siz dunyanin en iyi argoritmasini gelistirseniz bile Turkiyede bir Google tutkunlugudur almis basini gidiyor. Kaldiki argoritmanizi daha iyi bir yere tasimaniz icin oncelikle veritabaninizi saglam bir olusturmaniz gerekiyor. Ardindan kullanicilarinda kullanim aliskanliklarina gore guzel bir argoritma gelistirilebilir. Gordugum kadariyla henuz turk sitelerin buyuk bir cogunlugu veritabaninizda bulunmuyor. Sakin baltaladigim vs dusunulmasi herkesden cok isterim disa bagimliligin ortadan kaldirilmasini ancak Kemal Sunalin da dedigi gibi "Gorunen koy uzakta degildir!" :-)
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

Codeinteger Codeinteger Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 56 / E
  • Meslek php mysql yazılımcısı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 19 / 12
  • Ticaret 3, (%67)

ermaneray adlı üyeden alıntı

burak bey merhaba
ogulcan bey biraz internette muhtemelen google arama motorunu kullanarak bir kaç done elde etmiş ve paylaşmış böyle tepki göstermeniz bence doğru değil

diğer konudada bahsetmiştim yatırımcı neden bu arama motoruna yatırım yapmalı diye fark olmalı elle tutulur gözle görülür birşeyler olmalı bunu yatırımcıya sunmalisiniz.
Ama ogulcan beyin yazısında gördüğüm 150 kişilik bir ekip ile geliyoo geliyor diye bu rakam benim dikkatimi çekti ben şahsen yatırımci olsam 150 kişiyi görmek isterim tanışmak isterim 2010 yılından bu yana 150 kişiyi istihdam etmekte bayağı maliyetli olmuştur diye düşünüyorum finansman konusunda nasıl kaynak sağlandı bunlar yatırımciya sunulmalıdır.
Hep ekibimizle çalışıyoruz yazıyorsunuz kaç kişi ile geliyoo projesini sürdürüyorsunuz acaba

:d :d :d
BuraySavasANIL

kişi bu mesajı beğendi.

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yük. Makina Müh.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 448 / 28
  • Ticaret 0, (%0)
Öncelikle sözlerim bu meclisten dışarı, bu meclise ithamda bulunanlara;

Konun başlığı ve bahsedilen ana konu Geliyoo arama motoru ve Geliyoo Browser, projeye dair detayı Buray Savaş Anıl bey bir çok kez anlatmasına rağmen hala en azından burada bulunan 8 sayfalık bölümdeki açıklamaları bile okuma zahmeti göstermeyip ya da herşeyi görmezden gelerek 2010 senesinde hatalı çıkan bir haberi hala geçerliliği varmış gibi paylaşılması art niyetten başka bir şey değildir. Bu haberin yansımasını sabırla "gerçekten bilgi almak, öğrenmek" için test eden, yazan, eleştiren arkadaşlarımıza anlatarak yanlış bilinenleri, saptırılan bilgileri düzelttik fakat hala 2010 senesinde kalan arkadaşları görmek onlar adına üzüncü. Aklı selim bir insan o linkte bulunan iftiraların asılsız, iddaların haksız olduğunu 3 senedir varlığımızı sürdürdüğümüzden anlamış olmalıdır.

Biz daha Geliyoo'da deneme testleri yaparken çıkan haberden sonra çok suların geçtiğini adım adım neler yapıldığına dair yayınlanan basın bültenlerini tekrar hatırlatmakta fayda var. Ve GeliyooBot/1.0 ( http://forum.geliyoo.com/geliyoo-arama-motoru/54357-arama-motoru-geliyoo-dan-yeni-bir-teknoloji-geliyoobot-1-0-a.html ) ı test etmek yerine tutup bi subdomainle oyalanarak yorum yapmak ne kadar akıl karıdır, ne kadar kayda değerdir?

Bir farkındalık yapacaksa şu duruma dikkat, "Geliyoo'nun diğerlerinden ne farkı var?" aslında bu okadar hatalı bir soru ki şöyle kısaca belirteyim.. Geliyoo bugün diğerleri diye tanımladığınız arama motorları "Yandex ve Google" ile hiç bir farkı olmayıpta sadece aynı işi görse dahi, burada görülmeyen gerçek yandex ve google'ın 20 senede gelmiş olduğu seviyeye Geliyoo'nun 3 senede yetişmesi durumudur.

Türkiye'm Geliyoo'yu neden mi kullanacak? Yapılması gecikmiş bir arama motoru teknolojisini Türkiye'ye kazandıracağı için, yıllık 1 kuruş vergi vermeden bu ülkeden 500 milyon tl kazanç elde eden Google'a bir alternatif olarak ülkemiz adına geri kazanım sağlamaya çalıştığı için ve bizim olduğu için..

Geliyoo bu ailedendir! Aile bireylerinin yaptığı eleştiri ile art niyetli el'in yaptığı eleştiriyide zaten burda bulunan saygı değer arkadaşlar, internet bilgisi ve seviyesi olan dostlar da çok net fark ediyorlar biz aslında sözü ve takdiri sizlere bırakmak, bu konularda zaman öldürücü vakit hırsızlığına sebep olan tartışmalara girmemeyi tercih ediyoruz.

Biz Geliyoo'yu var gücümüzle geliştirmeye devam ediyoruz ve edeceğiz tüm arkadaşlara teşekkür ederiz. Aslında art niyetli yazılanlara dahi teşekkür ediyoruz çünkü bu açıklamlara vesile oluyorlar.. Anlattıklarımızla değil yaptıklarımızla cevap vereceğimize inanıyoruz. Herkesten Allah razı olsun, herkese doğru açıdan bakmayı nasip etsin inşallah.
BuraySavasANIL cmcfilm

kişi bu mesajı beğendi.

yeni bi teknoloji Geliyoo ..

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

ermaneray adlı üyeden alıntı

Burak Bey merhaba
Ogulcan bey biraz internette muhtemelen google arama motorunu kullanarak bir kaç done elde etmiş ve paylaşmış böyle tepki göstermeniz bence doğru değil

Diğer konudada bahsetmiştim yatırımcı neden bu arama motoruna yatırım yapmalı diye fark olmalı elle tutulur gözle görülür birşeyler Olmalı bunu yatırımcıya sunmalisiniz.
Ama Ogulcan beyin yazısında gördüğüm 150 kişilik bir ekip ile geliyoo geliyor diye bu rakam benim dikkatimi çekti ben şahsen yatırımci olsam 150 kişiyi görmek isterim tanışmak isterim 2010 yılından bu yana 150 kişiyi istihdam etmekte bayağı maliyetli olmuştur diye düşünüyorum finansman konusunda nasıl kaynak sağlandı bunlar yatırımciya sunulmalıdır.

Merhaba Değerli Erman, öncelikle soruna cevap vereyim, bu arada ufak bir hatırlatmada bulunayım adım Buray.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum 150 kişi ile çalışmıyoruz, bunu bir çok yerde ifade ettim 2010 yılında yayınlanan makalenin değerli bir basın mensubu arkadaşımızın fevri hareketi olduğunu ve bu konuda kendisini ve ticari geleceğini düşündüğümüz için uzun süre sessiz kaldığımızı açıklamıştım. Hemen her zaman bukonuda çeşitli konuşmalar yapılıyor. Geliyoo ilk açıldığı zamanlarda bir çok kişinin desteği ile bir altyapı kurularak hazırlandı bu sırada bir çok insan bize fikirleri ile yazdığı script ve yazılımlar ile destek oldu. Lakin genel Algeritma'nın tek mimarı vardı oda bendim. Şu anda Geliyoo'da kaç işi çalışıyor "Yabancı çalışan sayısı 55, Türk çalışan sayısı 7 bunu dışında bir kadromuz bulunmuyor. Yatırımcı konularına gelince yatırımcılar için hazırladığımız bir çok kaynak var bu kaynaklarda çalışanların ne şekilde hangi sıfatlar ile nerde çalıştığını ve hangi lkelerde ikamet ettiğini belirtiyoruz.

Sonuç olarak veremeyeceğimiz bir hesap da cevap da yok. Burda diğer konu hakkında artık konuşmanın anlamı olduğunu düşünmüyorum, gerekli olan cevabı gereken kişiye verdiğimi düşünüyorum.

Üzüldüğüm ise herkesden akıllı olduğu zannederek, bir insanı rencide etmek, onu karalamak ve o kişinin sosyo-ekonomik yapısına kendince zarar vermek için çalışması. Burada her eleştiriye gereken cevabı en uygun dil ile vermiş olduğuma inanıyorum. Ancak arkadaşımız uygun bir dil ile cevap verilmeyi hak edecek herhangi bir şey yapmadı. Zaten forum içerisinde bulunan ve gerçekten emeğe saygı duyulması gerektiğini bilen kişiler kendisine en iyi cevabı zaman içerisinde verecektir.

Saygılarımla iyi forumlar.

Ek Olarak:

eurythmics adlı üyeden alıntı

Öncelikle tebrik ederim güzel bir sistem kurmuşsunuz. 2014 hangi ayda tam anlamıyla çıkacak browser ve site çok merak ediyorum. Elimden geldiği kadar destek vermek isterim. Kolay gelsin başarılar...

Teşekkür ediyorum desteğiniz için. Dilerim güzel bir çalışma ortaya koyabiliriz.

Ek Olarak:

selcuk333435 adlı üyeden alıntı

hocam tebrik ederim bende! fakat az önce sitemi projelere eklemeye çalıştım o kadar zor ki ekleme işlemleri. Bence herkesin kolayca anlayabileceği ve belki sadece sitenin adını eklemenin ve doğrulamanın yeterli olacağı bir sistem üzerinde çalışmalısınız.
İyi Çalışmalar

Değerli selçuk çncelikle desteğin için teşekkür ediyorum. Sistemlerde güncellemeler bir süre önce başladı 2014 yılındaki güncellemeler sonrasında çok daha başarılı bir altyapı ile yayın yapacağız. Tekrar teşekkürler.

Ek Olarak:

devgezegen adlı üyeden alıntı

Merhaba hersey cok guzel ancak henuz Turkiye'de tam olarak faliyet gosteremiyorken uluslararasi platformda boy gostermeniz bana biraz tuhaf geldi. Birde soyle bir gercek varki bizim insanimiz yabanci firmalar tarafindan yapilan urunleri daha cok seviyor. Siz dunyanin en iyi argoritmasini gelistirseniz bile Turkiyede bir Google tutkunlugudur almis basini gidiyor. Kaldiki argoritmanizi daha iyi bir yere tasimaniz icin oncelikle veritabaninizi saglam bir olusturmaniz gerekiyor. Ardindan kullanicilarinda kullanim aliskanliklarina gore guzel bir argoritma gelistirilebilir. Gordugum kadariyla henuz turk sitelerin buyuk bir cogunlugu veritabaninizda bulunmuyor. Sakin baltaladigim vs dusunulmasi herkesden cok isterim disa bagimliligin ortadan kaldirilmasini ancak Kemal Sunalin da dedigi gibi "Gorunen koy uzakta degildir!" :-)

Değerli devgezegen, konuya hakim olduğumuzu bilmeni istiyorum bu gune kadar yazdığım yüzlerce makale bulunuyor bu konuda hemen her makalemde bu algoritmanın gerek algoritma olmadığını ve yeni algoritmanın 2014 yılında Geliyoo Browser ile yayına açılacağını yazdım. Dilerim çalışmalarımızı takip ederek sonucu görebilirsin.

İyi forumlar
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

Shd1 Shd1 Bitti Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Lunix
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 3, (%100)
güzel bir çalışma, başarılarınızın devamını dilerim. ben üyeliğimi şimdiden aldım.
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al