freelance iş ilanları

Geliyoo Türkiye’de neler yaptı? (İnfografik)

264 Mesajlar 47.672 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Emre19 Emre19 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çorum
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 933
  • Beğeniler 16 / 125
  • Ticaret 2, (%100)
benim sitelerimi index e almış
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
Çok takdir ediyorum ancak bi sorum ve bir eleştirim olacak.

Henüz yolun başında olan böyle bir proje için çok fazla hizmet alanına girmişsiniz dolayısıyla kalitesizlik oluşmuş.

Sorum ise o logo olan "G" harfi ücretsiz bir logoya benziyor.Sadece size özelmi acaba?

FathArsln FathArsln Co-Founder - R&D Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yük. Makina Müh.
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 76
  • Beğeniler 448 / 28
  • Ticaret 0, (%0)

deadhero adlı üyeden alıntı

Sitede biraz tuhaflıklar var her şey ingilizce menüden indexlere ancak forumda da menüler ingilizce olmasına rağmen kategoriler Türkçe ve geyik gibi arama motoru için bence çok da uygun olmayan bölümler var.

Değerli deadhero, ben kısa bir özetle cevaplıyayım sorunu. Geliyoo Forum, daha önce Buray beyinde aktardığı üzere GeliyooBot/1.0'ın testleri için kullandığımız bir yerdir. Fakat bu amaçla kullanılırken, bizleri takip etmek isteyen arkadaşlar içinde özellikle webmastarlara özel başlıklara yer verilmiş farklı tecrübeler aktarılmaya çalışılmıştır. Aynı zamanda forum kültürüne çok alışık olan ülkemizde geliyoo forumuda geniş bir yelpazede hizmete açarak bir bilgi kütüphanesi oluşturuluyor. İngilizce olmasının sebeplerinden biri abuk subuk konu açılmasını, internette "acil yardım, bakarmısınız, bilen var mı" gibi çok gereksiz başlıkların üretilmesine yatkın kullanıcıyı biraz olsun süzmektir (çünkü yazılan forum kurallarına uymayı bırakın okumuyorlar bile). Her çalışmamız arama motoru çatısı altında olacaktır fakat aynı zamanda her kesime de hitap edecektir bu yüzden her alanda bir kategori vardır.

brown adlı üyeden alıntı

Çok takdir ediyorum ancak bi sorum ve bir eleştirim olacak.

Henüz yolun başında olan böyle bir proje için çok fazla hizmet alanına girmişsiniz dolayısıyla kalitesizlik oluşmuş.

Sorum ise o logo olan "G" harfi ücretsiz bir logoya benziyor.Sadece size özelmi acaba?

Merhaba brown, öncelikle başlığa hoşgeldin. Eleştirin için teşekkür ediyoruz, evet ilk bakışta çok fazla servisi bir anda açmış gibi görünüyor tablo fakat herbirinin farklı amaçları vardır. Yukarıda değerli arkadaşımız deadhero ya verdiğim cevaptada yazdığım gibi forum, geliyoo arama motoru botunun testi için açılmıştır, haberler sistemi hem testler hemde ileriye yönelik haber aramalarında özelleştirme çalışmaları için geliştirilmektedir şeklinde örnekleyebiliriz. Soruna gelicek olursak, G logosu sadece Geliyoo'ya özeldir. Ücretsiz bir çalışma değildir, ve herhangi başka bir logoya benzetilmesi fikri, kaygısı taşımamaktadır.

Ek olarak bazı servislerimizi kıymetli webmaster arkadaşlarımızın sitelerine yardımcı olması için beta aşamasında dahi olsa açmayı tercih ettik (Haberler Geliyoo'da siteleri ekli arkadaşlar faydasını görüyor olmalılar). Fakat arama motoru projesine ve geliyoo browser internet tarayıcı projemize eksi yönde bir etkileri yoktur bu konuda çok fazla dağıldığımız için diğerlerine odaklanamadığımız düşüncesi oluşmaması adına belitmek isterim.

saygılarımızla, iyi forumlar.

yeni bi teknoloji Geliyoo ..

Plain Plain Freelancer Kullanıcı
  • Üyelik 31.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 64 / 241
  • Ticaret 42, (%100)
Pardon site Türkçeymiş. Ben başka bir yerde ingilizce MAC'den girmiştim onda ingilizceymiş.
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Shd1 Shd1 Bitti Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Lunix
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 3, (%100)
benim sitemi indexse almamış,nedense herhalde sorun var.
BuraySavasANIL

kişi bu mesajı beğendi.

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

S h d adlı üyeden alıntı

benim sitemi indexse almamış,nedense herhalde sorun var.

Site adresini alabilir miyim Shd konuyla ilgileneyim.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

Shd1 Shd1 Bitti Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Lunix
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 3, (%100)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

pm gönderildi

Ek Olarak:

konuyla bizzat ilgilenip bilgi aktardi. kendisine yürekten,teşekur ediyorum. allah kolaylik versin sizlere sevgilerimle
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Türkiyede muhtemelen yapı kredi plazada sanal ofisiniz var değil mi ?
Türkiyedeki unvaniniz nedir acaba?
700.000 tl ye fransızlardan isim hakkı alıp türkiye ye gelmeyi niye düşündünüz
O 700.000 tl ile yazılıma çok daha fazla katkı sağlayabilirdiniz oysaki .diye düşünerek
Bunları foruma üye olarak ben merak ettim kötü niyetle değilde sadece meraktan
çok az bakındım 3 dk civarı
linkedin de adresiniz edirne yazıyor genel merkez olarak ekstradan wikipedia dada edirne yazmakta bence önce o detayları düzenleyin derim.yapı kredi plaza ise adresiniz güncelleyin

edirnede geliyoo bilişim diye bir adrese ve firmaya denk geldim
http://www.turkticaret.net/Firma/342432/geliyoo.bilisim

Ismet durukan adına 10.000 tl sermaye ile açılmış gözüküyor şirket 15.02.2011 yılında size ait sanırım

http://m.webrankstats.com/whois-lookup/geliyoo.com.tr
Geliyoo.com.tr adresinin bilgilerini bence Duzenleyiniz oda edirne çıkıyor muhtemelen com.tr uzantısı alınması için açılmış bir paravan şirkettir diye düşünüyorum iyi niyetimden
bu kadar çok paralar harcayıp 52 personel idare etmek eminim zordur burak bey ama
Bu tarz durumları düzeltmenizi şiddetle rica ediyorum 700.000 tl ile fransadan isim hakkı aldığınız firmaya geliyoo.com.tr adresinizi transfer ediniz yada guncelleyiniz

Inanın kafa karışıklığı oluyor
siz diyorsunuz merkezimiz yapı kredi plaza 700.000 tl lik isim hakkı alınan fransız firma
wikipedia diyor edirne.
Linkedin diyor edirne
Oda kayıtları diyor geliyoo bilişim 10.000 tl sermaye ile kuruldu 15.02.2011yılında adres edirne
Geliyoo.com.tr whois sorgulama yine geliyoo bilişim olarak kayıtlı yani 10.000 tl sermayeli başka kişi adına kayıtlı bir firma.yani edirne

Cevap verin diye yazmıyorum sadece bilgi amaçlı paylaşmak istedim eminim iyi işler yaparsınız bol bol paralar kazanırsınız ama yatırımcı bulmak zor hem fikirim konunuzdada yazmıştım sizde yatırımcı yok diyordunuz yatırımcı somut deliller ister
Böyle ufak teferruatlar yatırımcıyı düşündüren şeyler olabilir.
BuraySavasANIL FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

ermaneray adlı üyeden alıntı

Türkiyede muhtemelen yapı kredi plazada sanal ofisiniz var değil mi ?
Türkiyedeki unvaniniz nedir acaba?
700.000 tl ye fransızlardan isim hakkı alıp türkiye ye gelmeyi niye düşündünüz
O 700.000 tl ile yazılıma çok daha fazla katkı sağlayabilirdiniz oysaki .diye düşünerek
Bunları foruma üye olarak ben merak ettim kötü niyetle değilde sadece meraktan
çok az bakındım 3 dk civarı
linkedin de adresiniz edirne yazıyor genel merkez olarak ekstradan wikipedia dada edirne yazmakta bence önce o detayları düzenleyin derim.yapı kredi plaza ise adresiniz güncelleyin

edirnede geliyoo bilişim diye bir adrese ve firmaya denk geldim
http://www.turkticaret.net/Firma/342432/geliyoo.bilisim

Ismet durukan adına 10.000 tl sermaye ile açılmış gözüküyor şirket 15.02.2011 yılında size ait sanırım

http://m.webrankstats.com/whois-lookup/geliyoo.com.tr
Geliyoo.com.tr adresinin bilgilerini bence Duzenleyiniz oda edirne çıkıyor muhtemelen com.tr uzantısı alınması için açılmış bir paravan şirkettir diye düşünüyorum iyi niyetimden
bu kadar çok paralar harcayıp 52 personel idare etmek eminim zordur burak bey ama
Bu tarz durumları düzeltmenizi şiddetle rica ediyorum 700.000 tl ile fransadan isim hakkı aldığınız firmaya geliyoo.com.tr adresinizi transfer ediniz yada guncelleyiniz

Inanın kafa karışıklığı oluyor
siz diyorsunuz merkezimiz yapı kredi plaza 700.000 tl lik isim hakkı alınan fransız firma
wikipedia diyor edirne.
Linkedin diyor edirne
Oda kayıtları diyor geliyoo bilişim 10.000 tl sermaye ile kuruldu 15.02.2011yılında adres edirne
Geliyoo.com.tr whois sorgulama yine geliyoo bilişim olarak kayıtlı yani 10.000 tl sermayeli başka kişi adına kayıtlı bir firma.yani edirne

Cevap verin diye yazmıyorum sadece bilgi amaçlı paylaşmak istedim eminim iyi işler yaparsınız bol bol paralar kazanırsınız ama yatırımcı bulmak zor hem fikirim konunuzdada yazmıştım sizde yatırımcı yok diyordunuz yatırımcı somut deliller ister
Böyle ufak teferruatlar yatırımcıyı düşündüren şeyler olabilir.

Öncelikle merak edip incelemişsin bunun için teşekkür ediyorum, Edirne Teknopark'da bulunan adresimiz halen aktif yapıkredi Plaza'da ise ofisimiz buunuyor. Türkiye'de bulunan şirketin isim hakkı ödemesi bazı yasal düzenlemeler gereği yapıldı bunun nedeni isim hakkının Fransa'da bulunan Geliyoo Network International S.A.R.L'e ait olmasıydı. O şirket'de diğer şirketlerde tek bir çatı altında toplanıyor şu anda bunun iiçn gerekli çalışmalar başlatıldı. Geliyoo A.Ş. olarak çalışma hayatımıza tek bir noktadan Türkiye'den devam edeceğiz Fatih Arslan Geliyoo A.Ş.'de yetkili olarak atanacaktır. Artık tek bir yerden idare edilerek tamamen Türkiye'de bulunan şirketin bünyesinde işleri yönetilecektir. Bilgilerin eksik olması yada yanlış olması Güncellemelerin henüz yapılmadığını gösterir. Bunun için acele etmek anlamsız. Daha önemli işlerimiz bulunuyor.

Diğer yandan 2010 yılında açıldığımızda bizlere destek olarak domain alımında Türkiye'de bulunan Güvendiğimiz değerli bir dostumuzca şirket kuruldu sonrasında Limited şirketi olarak değiştirildiğinde Tekno Park'da bulunan yerimize geçtik, şimdi ise A.Ş oluyoruz her şey sırası ile işlemeye devam ediyor edinmiş olduğunuz bilgilerde bir sıkıntı yok tek şey güncellemelerin yapılmamış olması. Yatırımcı konusunda ise yatırımcıların dikkat ettikleri daha çok hangi sistem altyapısını kullandığımız yeni sistemde ise geliştirilen altyapı hakkında Linkedin'de kısa bir bilgi metni bulunmaktadır. 10 sayfalık kadar.

Öğrenmek istediğiniz konular olduğunda her zaman cevap vermeye hazır olduğumuzu bilmelisiniz. Amacımız insanlara doğru şeyleri açıklamak. Başladığımız noktadan bu yana 3 yıl geçmiş durumda bu zaman içerisinde bir çok şey değişti ve yenilendi bu süreç içinde olan bitenlere bakacak olursanız önemli olan şeyler bunlar adres değişiklikleri değil.

Belirttiğinizi anladım bu nedenle merakınızı gidermek amacı ile gerekli açıklamayı yaptım dilerim yeterli olmuştur.

İyi forumlar
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)

Öncelikle merak edip incelemişsin bunun için teşekkür ediyorum, Edirne Teknopark'da bulunan adresimiz halen aktif yapıkredi Plaza'da ise ofisimiz buunuyor. Türkiye'de bulunan şirketin isim hakkı ödemesi bazı yasal düzenlemeler gereği yapıldı bunun nedeni isim hakkının Fransa'da bulunan Geliyoo Network International S.A.R.L'e ait olmasıydı. O şirket'de diğer şirketlerde tek bir çatı altında toplanıyor şu anda bunun iiçn gerekli çalışmalar başlatıldı. Geliyoo A.Ş. olarak çalışma hayatımıza tek bir noktadan Türkiye'den devam edeceğiz Fatih Arslan Geliyoo A.Ş.'de yetkili olarak atanacaktır. Artık tek bir yerden idare edilerek tamamen Türkiye'de bulunan şirketin bünyesinde işleri yönetilecektir. Bilgilerin eksik olması yada yanlış olması Güncellemelerin henüz yapılmadığını gösterir. Bunun için acele etmek anlamsız. Daha önemli işlerimiz bulunuyor.

Diğer yandan 2010 yılında açıldığımızda bizlere destek olarak domain alımında Türkiye'de bulunan Güvendiğimiz değerli bir dostumuzca şirket kuruldu sonrasında Limited şirketi olarak değiştirildiğinde Tekno Park'da bulunan yerimize geçtik, şimdi ise A.Ş oluyoruz her şey sırası ile işlemeye devam ediyor edinmiş olduğunuz bilgilerde bir sıkıntı yok tek şey güncellemelerin yapılmamış olması. Yatırımcı konusunda ise yatırımcıların dikkat ettikleri daha çok hangi sistem altyapısını kullandığımız yeni sistemde ise geliştirilen altyapı hakkında Linkedin'de kısa bir bilgi metni bulunmaktadır. 10 sayfalık kadar.

Öğrenmek istediğiniz konular olduğunda her zaman cevap vermeye hazır olduğumuzu bilmelisiniz. Amacımız insanlara doğru şeyleri açıklamak. Başladığımız noktadan bu yana 3 yıl geçmiş durumda bu zaman içerisinde bir çok şey değişti ve yenilendi bu süreç içinde olan bitenlere bakacak olursanız önemli olan şeyler bunlar adres değişiklikleri değil.

Belirttiğinizi anladım bu nedenle merakınızı gidermek amacı ile gerekli açıklamayı yaptım dilerim yeterli olmuştur.

İyi forumlar

Öncelikle teşekkür ederim cevabınız için
Ama şu var sadece geliyoo.com.tr adresini almak için 10.000 tl ile geliyoo bilişimi açmak gereksiz marka tescili yapmanız yeterli olacaktı.bu arada umarım türkiyede marka tescili yapmışsinizdir. Tabi dünyadada yapmak lazim neyse

Geliyoo bilişim ltd olmanız güzel olmuş sonuçta vergi veriyoruz hepimiz a.ş.oluncada birşeyler satıp üretip kar yada zarar göstereceğiz ki devletimiz bizi mercek altına almasın.

http://www.geliyoobilisim.com/team.html
Ekip gayet sağlam gözüküyor ama sizin için geri planda olsada en alt kısımdaki reklam yöneticisi kısımları kopyala yapıştır yapmasaydiniz keşke gözden kaçmaması gereken durum bence birde sizin adınız ozgeçmişiniz olmalı sonucta Ceo sizsiniz sizin firmanizi inceleyen yatırımcı yada kullanıcı bilmeli okumalı görmeli
Diğer taraftan arge mühendislerinin açık isimleri neden yok acaba gözüme çarptı

Ama şaşırmaya devam ederek

aşağıdaki başlıkta yurt dışından çok güzel kadro yapmışsınız yıl 2012 ağustos 20 personel diye haberiniz çıkmış
http://sondakikaweb.wordpress.com/tag/geliyoo-arama-motoru/

2011 yılında üstteki haberden 8 ay önce size ait bir yazınızı gördüm yine kafam karıştı aralık 2011

http://www.bilgisayar.gen.al/f/yeni-site-ve-hizmet-tanitimi/geliyoo-geliyor-t2721.html

Yazının sonlarına doğru vallahi billahi ben Tek kisiyim Herşeyi ben Yapıyorum yazmışsınız inanın anlam veremedim yine

2010 da milyarlarca euroluk yatırım 150 personel farklı ülkeler diye haberler çıkıyor
2011 şubat ayında başka kisi Ile 10.000 tl sermaye ile geliyoo bilişim açılıyor
2011 aralikta vallahi tek kisiyim Diye YazMışsınız (Sadece birkaç arkadaş) ilavesi ile
2012 ağustosta 20 kisilik Ekip hepsi yabancı haberiniz çıkıyor
2013 Geliyoobilisim ltd olarak Edirne firmasında çalışan belirtilen argeci sayısı 6 fatih bey Ve siz ile 8 sizleri eklemiyorum iki reklamcı fatih beyin kardeşleri yanlış anlaşılmasın

Arada Gecen Zamanlarda bağış personel alımları ve çeşitli haberleri yazmadım bile

Bu degirmenin suyu Gerçekten nereden geliyor.
Geliyoo. Kaç kişilik ekip gerçekten merak ediyorum artık.

Bakın gercekten iyi niyetle soruyorum birşeyler başarmaya çalışıyorsunuz yapılmış somut bir arama motoru var
2014 diye her seferinde yazıyorsunuz tek başınıza iseniz(fatih bey ile)nasıl yapacaksiniz.

Tekrardan benim size tavsiyem 52 kişilik ekibin ceo suyum diyorsanız önce bu bilgi kirliliğini belirttiğim hataları duzeltiniz daha sonra arama motorunu geliştirmeyi deneyiniz unutmayın 2014 diye kullanıcıları umutlandiriyorsunuz buda büyük bir sözdür Mevcut hatalar devam ederse kullanıcı güveni sarsılır.
Ki ben neye inanacagimi şaşırmış durumdayım üzgünüm :(

Kusura bakmayın kafanızı ütüledim.
BuraySavasANIL FathArsln kpssdelisi

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 10 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 10 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al