freelance iş ilanları

Hindistanlı Adamdan Dünyaya İnsanlık Dersi

33 Mesajlar 5.017 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)

TetraYazilim adlı üyeden alıntı

bu adamla oradaki herhangi birinin cehennemdeki yeri farklıdır.. ( doğrusunu Allah bilir)

Kişisel olarak reddediyorum bu adamın cehennemde kalıcı olmasını en azından sadece müslüman olmadığı için cehenneme gitmesini.

wmaraci
reklam

TetraYazilim TetraYazilim TetraYazilim.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 63 / 86
  • Ticaret 1, (%100)

TheIce adlı üyeden alıntı

Kişisel olarak reddediyorum bu adamın cehennemde kalıcı olmasını en azından sadece müslüman olmadığı için cehenneme gitmesini.

bu adamın müslüman olmadığı için cehennemde kalmasına gönlün razı değilse, gidip ona anlatırsın müslüman olması gerektiğini güzelce izah edersin..

Burada inanmadığı bir yaratıcı ve o yaratıcının kurduğu sistemi kabul etmeyen biri var..

inanmadığın bir şeyin sana yapacakları umrunda olmaz ki
WampiR demonline

kişi bu mesajı beğendi.

Tetra Yazılım - Web Tasarım ve Yazılım Uygulamaları

demonline demonline WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 15 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Müslüman olmayan CENNETE GİREMEZ. Müslümansa o vatandaş ne mutlu ona. Değilse az yanar. Ama sonsuza kadar cehennemde kalacak. Varmı kardeşim vaaz veriyorum.

Adam demiş öyle adamın yanında cehennemde yanarım. Sen bilirmisin cehennem azablarını? Zakkum ağacını? Zebanileri? Gayy ve Esam kuyularını? içi cehennemin üstünde cayır cayır yanan leşlerden akan irin ve artan pisliklerin doldurulduğu kuyular. Bunun içinde Allah cc. 'ye şirk koşanların fokurtatılacağından haberin var mı ?

Demek istediğimi çarpıtıpda cevap verme. Müslüman harici hepsi cehennemin kara dibini boylayacak.

https://www.youtube.com/watch?v=6NPsU22SBL4

Kimlerle uğraşıyoz kardeşim yaaaa.
TetraYazilim

kişi bu mesajı beğendi.

Bükemediğin Eli Öpeceksin...

TheLacivert TheLacivert Invictus Maneo Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Psikolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 1400
  • Beğeniler 497 / 496
  • Ticaret 0, (%0)

TetraYazilim adlı üyeden alıntı

bu adamın müslüman olmadığı için cehennemde kalmasına gönlün razı değilse, gidip ona anlatırsın müslüman olması gerektiğini güzelce izah edersin..

Burada inanmadığı bir yaratıcı ve o yaratıcının kurduğu sistemi kabul etmeyen biri var..

inanmadığın bir şeyin sana yapacakları umrunda olmaz ki

İnanmadığımı söylemedim, reddediyorum dedim arasında dağlar kadar fark var. Allah (Tanrı/Kozmoz/Yaratıcı/Yahuda) kavramım biraz farklı sadece.

Ek Olarak:

demonline adlı üyeden alıntı

Müslüman olmayan CENNETE GİREMEZ. Müslümansa o vatandaş ne mutlu ona. Değilse az yanar. Ama sonsuza kadar cehennemde kalacak. Varmı kardeşim vaaz veriyorum.

Adam demiş öyle adamın yanında cehennemde yanarım. Sen bilirmisin cehennem azablarını? Zakkum ağacını? Zebanileri? Gayy ve Esam kuyularını? içi cehennemin üstünde cayır cayır yanan leşlerden akan irin ve artan pisliklerin doldurulduğu kuyular. Bunun içinde Allah cc. 'ye şirk koşanların fokurtatılacağından haberin var mı ?

Demek istediğimi çarpıtıpda cevap verme. Müslüman harici hepsi cehennemin kara dibini boylayacak.

https://www.youtube.com/watch?v=6NPsU22SBL4

Kimlerle uğraşıyoz kardeşim yaaaa.

Hepsinden haberim var merak etme insanoğluna gönderilmiş bütün Kutsal Kitapları okumuşluğum var Kur'an-ı Kerim'i de defalarca okudum. Seni çarpıttığım falan yok arkadaşım, sana cevap falan da vermedim. Evet Müslüman olmayan herkes cehennemde yanacak ben de bunu sindiremiyorum sadece bunu söyledim. Kimseyle uğraşmak zorunda değilsin hele 6 yaşında çocuklar gibi "yaaaa" yazarak benle uğraşma. Ayrıca bana kendini "Hoca" olarak tanıtıp da Allah ile arama girmeye onun gönderdiği kitabı bana yorumlamasına hiç mi hiç ihtiyacım olmayan şarlatanlardan da dem vurma. Jet-ski Ahmet gibi:rolleyes:

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 22.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 15 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
Sindirememk ne demek kardeş? Sindirememek burada Allah'ı sorgulamak anlamına geliyor haşa. Benim takıldığım yer burası. Vallahi de billahi de senin cehenneme gitmen veya cennete gitmen beni ilgilendirmiyor. İmam hatip mezunuyum ve az buçuk bilgim var. Jetsiki Ahmet dediğin zat , sabah akşam sen gibileri doğrultmaya çalışan biridir. Tabi bazılarını kaportacı Süleyman bile doğrultamıyor. Hatalısın. Kendine göre doğruyum diyorsun ama islama göre hatalısın. Allah'la kul arasına girilmez dediğin gibi. Ne halin varsa gör.

Kuranı defalarca okudum diyorsun. İnsan tarafından değiştirilmiş diğer kutsal kitapları okudum diyorsun. Ama anlamamışsın kardeş. Burada ben seni azarlamak gibi niyetim yok. Yardımcı olmak istiyorum. Hatalarımız varsa düzeltelim diyorum. Bende geçen yanlış bişey yazdım saolsun arkadaşlar düzeltti. Bırak yanlış olan düzelsin.

Leküm diniküm veliyedin.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
iyi olmak kolay asıl zor olan kötü olmak aslında.

berkangndz berkangndz Php & Swift Developer Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** G**
  • Mesajlar 366
  • Beğeniler 175 / 87
  • Ticaret 7, (%100)
izleyince duygulandım :/

contentwriter contentwriter Kendi halimdeyim Kullanıcı
  • Üyelik 22.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Kendi halimdeyim
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 4130
  • Beğeniler 1136 / 1842
  • Ticaret 21, (%100)
4. ve 6. mesajların insanları kışkırtmaktan başka bir işe yaradığı yok. Arkadaşlar belki kötü bir niyetle yazmamışlardır ama durum bu ve yazacağımız mesajların nereye değeceğini biraz düşünelim lütfen.

demonline isimli kullanıcı kimin nereye gideceğini şimdiden çözmüş gibi. Kusura bakma ama kimin sonu ne olacak hiç kimse bilemez. Hele sen bir video veya mesaj üzerinden insanlar hakkında bu kadar ciddi kararlar veremezsin. Ahmet Hoca'yı takip ediyorsun madem bu söylediklerimle ilgili sohbetlerinin de olduğunu bilirsin(Teke Tek Programında).

Bir de hocalar jet skiye binemez diye bir kural mı var acaba? TheIce neden öyle bir şey söylemiş anlamadım. Adam ister jet skiye biner isterse paraşütle atlar bu onun eğlence/adrenalin anlayışıyla alakalı :)

TetraYazilim TetraYazilim TetraYazilim.com Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 63 / 86
  • Ticaret 1, (%100)

TheIce adlı üyeden alıntı

İnanmadığımı söylemedim, reddediyorum dedim arasında dağlar kadar fark var. Allah (Tanrı/Kozmoz/Yaratıcı/Yahuda) kavramım biraz farklı sadece.

zaten senin inancını sorgulamadım, hintli adam için söylemiştim..
TheLacivert demonline

kişi bu mesajı beğendi.

Tetra Yazılım - Web Tasarım ve Yazılım Uygulamaları

• Üyelik 22.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 15 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
İsa Kardeş kimseyi kışkırttığım yok. Ben doğrunun peşindeyim. Sonuçta her koyun kendi bacağından çeker. Benim kıldığım namazın, tuttuğum orucun sana veya başkasına faydası yok. Ama benim işlediğim ve yaptığım yanlışı başkasının delillerle düzeltmesinden hoşlanırım ve teşekkür ederim.

Ama bazı arkadaşlar tükürüğünü yalamak zorunda kalıyorlar ama yalamıyorlar. İlla ak diyorlar ama kömür karadır. Gerçekler var, deliller var ve herşey kayıtlı. Bunu yargılamak adamı şirke götürür. Burada bir insanın yanlış düşüncesini doğrultulsam kazanacağım sevabın peşindeyim. Ve bunu yapmak da zorundayım.

Ciddi kararlar verdiğim yerler Kurana dayanır ve bunu inkar eden dinden çıkar.

Kısaca soru şu: Müslümanlar harici cennete gider mi?
Cevap: Allah'ı şirk koşmamış (hristiyanlar baba, oğul, kutsal ruh diye 3 ilah edinmişlerdir), Hz. Muhammed'in de onun kulu ve son peygamberi olduğuna iman etmiş ve şu an kıyamete kadar değiştirilemeyek tek kutsal kitap da Kuran-ı Kerim'dir der ve kalben iman edenler Cennete, diğerleri 70.000 meleğin çektiği(sürükleyerek), kainattaki en sıcak sıcaklığın cehennemin 70 de 1 i bile etmeyen sonsuz azaba gideceği sahihdir denemesi bedavadır.

Bunu Fethullah Gülen Hoca inkar ediyor, Süleyman Ateş ve bir kaç Prof inkar ediyorlar ve halkımızı yanlış yönlendiriyorlar. Allah hepimize cüzi irade vermiştir ve seçme hakkı tanımıştır. Sen gitmişsin putperest olmuşsun, ateist olmuşsun ayyyy çok da fi fi diyemem kardeşim. Ben isterim ki bu wmaracinda yanlış bilgiye sahip olan 1 kişiyi bile doğruya yönlendirmekle sevinç duyarım.

Kısaca bu konuda dediklerimi TetraYazilim hariç kimse anlamadı ve veya anlamak istemedi. Düşün taşın azcık ta kaşın. Cehennem azabı çok fena.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al