wmaraci reklam

Google Penguin 2.1 Güncellemesi Üzerine

22 Mesajlar 3.974 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

NDorteOrg NDorteOrg www.ndorte.net Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster, Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 24 / 19
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar,

Webmaster forumlarında kral seocularımızın veryansın ettikleri olay: Penguin 2.1 güncellemesi.

Daha güncelleme duyrulalı 1 gün olmasına rağmen fırsatçı seocularımız tarafından çeşitli teoriler ve çözümler atıldı ortaya. Tabi bunların denenmiş olma olasılığı da yok. Şu an için yazılan çözüm önerilerinin hiçbirine itibar etmemenizi öneriyorum.

Google Ne Zaman Güncelleme Çıkarır ?

Bunun cevabı zaten herkesçe bilinir: Adwords gelirlerinin düşüşü. Gelişen seo sektörü yüzünden Google Reklamlarına rağmet de düşmüş durumda. Ki ortalık google algoritmalarını çözen çok sayıda spammer ile dolu olduğundan Google’da çeşitli algoritma güncellemeleriyle bu işi haksız yapanların ve spammer’ların önünü kesmek istemektedir.

Güncellemelerde Site Neden Gerilere Düşer ?

Gelen her algoritma güncellemesi ile birlikte tüm sorgu döngüsü de etkilendiğinden, Google arama sisteminde bunun uygulanması zaman alır. Bu güncelleme süresince çeşitli sıralama kayıpları ya da yükselmeleri meydana gelmektedir ve bu çok normaldir. Her güncelleme sonrası bu yaşandığı için işi bilen kişilerde sıralama kayıpları pek bir panik yaratmaz.

Webmaster sitelerinde veryansın edenlerin çoğu ne halt yediğini bildiği için suçluluk bastırmak adına bu yola başvurmakta ve Google yerine diğer seoculardan medet ummaktadır.

İşin en güldüğüm kısmı da forumlarda yazılan tüm mesajlarda ‘özgün içerik’, ‘kaliteli backlink’, ‘yılda 3 takım elbise’, ‘yol’, ‘yemek’, ‘sigorta’ gibi sırf şişirme ve yalandan kurumsal bir imaj oluşturulma çabası.

Komik olmayın artık arkadaşım. Bir şeyler paylaşıyorsanız hakkını verin. Sadece özgün içerikle bir yere varılmayacağını sen de biliyorsun.

Güncelleme sonrası sitesi hit ve sıra kaybına uğrayan arkadaşlarım; Şu an için önerilen hiç bir çözüm makalesine itibar etmeyin ve bunları yazanların linklerine tıklayıp prim vermeyin. Henüz çözüm üretmek için çok erken.

Selamlar,

Kaynak: Google Penguin 2.1 Güncellemesi Üzerine
Rekomedya Academic

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Jih4d Jih4d Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ne iş olsa yaparım abi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 0 / 136
  • Ticaret 2, (%100)
Wmaracı'nda aklı başında webmaster yok psikolojisine yavaş yavaş girerken böyle arkadaşlar olduğunu görmek umut verici, eline sağlık :)
Rekomedya NDorteOrg

kişi bu mesajı beğendi.

fulltesisat fulltesisat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Yazınız güzel elinize sağlık, peki siz güncellemeler sonrasında nasıl bir seo uygulamasını öneriyorsunuz? Eğer bir fikir paylaşımında bulunmuş olsaydınız daha bi katkılı olacağını düşünüyorum :)

sirvale sirvale WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek mcitp
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 24 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

Jih4d adlı üyeden alıntı

Wmaracı'nda aklı başında webmaster yok psikolojisine yavaş yavaş girerken böyle arkadaşlar olduğunu görmek umut verici, eline sağlık :)

olsa ne olaçak iki şey okuyup deneyen sonra millet seocuyum deyip dolanıyor ortalıkta işi bilenlerin kolay kolay demiyecekleri cok rahat söylüyolar bu da milletin şevkimizi kırıyor yazıyor bir çoğu

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Böyle vakitlerde en uygun tavsiye beklemektir bence, daha ayrıntılı ne tavsiye verilebilir ki :D Ayrıca sıralaması değişmeyen siteleri gözlemlemek gerekir bence. Kendi uyguladığımız teknikleri gözden geçirme de buna eklenebilir. Ellerine sağlık kardeş :)

nadlog nadlog Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek SEO Stratejisti
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 255
  • Beğeniler 70 / 42
  • Ticaret 3, (%100)
Dün akşam saatlerinde farklı bir konu başlığı altında ben de bir şeyler paylaşmıştım. Şu an bir şey söylemek ya da yapmak için çok erken. Yarından itibaren sıralama kaybedenler yavaş yavaş tekrar yerlerine oturmaya başlayacaklardır.

Bu durumun bir hafta kadar daha devam edeceğini düşünüyorum. Eğer tekrar eski sıralamalarınıza kavuşamıyorsanız o zaman oturup ben nerede yanlış yaptım diye düşünebilirsiniz.

@NDorteOrg arkadaşımızın söylediklerine genel anlamda katılıyorum. Sadece özgün içerikle ilgili kısımda fazlaca kesin konuştuğuna inanıyorum. Özgün içerik değerlidir. Tabi Türkiyede anlamlandırılan haliyle değil. Yeterli İngilizcesi olan arkadaşlarımızın şu iki konu başlığını dikkatlice okumasını tavsiye ederim;

1 - http://blog.logmycalls.com/bid/282233/150-Blog-Posts-in-50-Days-Staggering-Traffic-Results-After-10-Weeks

2 - http://www.searchenginejournal.com/150-blog-posts-50-days-marketers-mad/67865/

Selamlar...

goldenwings goldenwings WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 71 / 104
  • Ticaret 73, (%100)

nadlog adlı üyeden alıntı

Dün akşam saatlerinde farklı bir konu başlığı altında ben de bir şeyler paylaşmıştım. Şu an bir şey söylemek ya da yapmak için çok erken. Yarından itibaren sıralama kaybedenler yavaş yavaş tekrar yerlerine oturmaya başlayacaklardır.

Bu durumun bir hafta kadar daha devam edeceğini düşünüyorum. Eğer tekrar eski sıralamalarınıza kavuşamıyorsanız o zaman oturup ben nerede yanlış yaptım diye düşünebilirsiniz.

@NDorteOrg arkadaşımızın söylediklerine genel anlamda katılıyorum. Sadece özgün içerikle ilgili kısımda fazlaca kesin konuştuğuna inanıyorum. Özgün içerik değerlidir. Tabi Türkiyede anlamlandırılan haliyle değil. Yeterli İngilizcesi olan arkadaşlarımızın şu iki konu başlığını dikkatlice okumasını tavsiye ederim;

1 - http://blog.logmycalls.com/bid/282233/150-Blog-Posts-in-50-Days-Staggering-Traffic-Results-After-10-Weeks

2 - http://www.searchenginejournal.com/150-blog-posts-50-days-marketers-mad/67865/

Selamlar...

Bu yazılarda özgün ve düzenli makaleler ile birlikte desteklemek için blog açtıklarından bahsediyor. Ama asıl önemi düzenli ve özgüniçerik girmeye vermiş ne kadar doğrudur bilmiyorum.

NDorteOrg NDorteOrg www.ndorte.net Kullanıcı
  • Üyelik 02.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Webmaster, Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 75
  • Beğeniler 24 / 19
  • Ticaret 0, (%0)

nadlog adlı üyeden alıntı

Selamlar...

Özgün içerik değerli değildir demiyorum. Özgün içerik hit çekmeden bir hiçtir bunu hiç kimse söylemiyor. Kesin konuşmadım serzenişti sadece.

sirvale adlı üyeden alıntı

olsa ne olaçak iki şey okuyup deneyen sonra millet seocuyum deyip dolanıyor ortalıkta işi bilenlerin kolay kolay demiyecekleri cok rahat söylüyolar bu da milletin şevkimizi kırıyor yazıyor bir çoğu

İşi kendi lehlerine çevirmeye çalışıyorlar dikkate almayın

fulltesisat adlı üyeden alıntı

Yazınız güzel elinize sağlık, peki siz güncellemeler sonrasında nasıl bir seo uygulamasını öneriyorsunuz? Eğer bir fikir paylaşımında bulunmuş olsaydınız daha bi katkılı olacağını düşünüyorum :)

Şu an için sadece bekliyorum. Benim de sitelerimden bazıları düşmüş durumda. Biraz araştırdım bazı kelimelerde. Pagerank'ı yüksek siteler üst sıralarda. Güncelleme daha oturmadı bekleyip göreceğiz. Teşekkürler.

goldenwings adlı üyeden alıntı

Bu yazılarda özgün ve düzenli makaleler ile birlikte desteklemek için blog açtıklarından bahsediyor. Ama asıl önemi düzenli ve özgüniçerik girmeye vermiş ne kadar doğrudur bilmiyorum.

Özgün içeriklerinizi yayınladıktan 1 gün sonra kaliteli bookmark siteleri aracılığıyla basleyebilirsiniz. Yukarıda da dediğim gibi hitsiz içerik ne kadar özgün olursa olsun değeri yok'un bir üzeridir.

sirvale sirvale WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek mcitp
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 24 / 15
  • Ticaret 0, (%0)

NDorteOrg adlı üyeden alıntı

Özgün içerik değerli değildir demiyorum. Özgün içerik hit çekmeden bir hiçtir bunu hiç kimse söylemiyor. Kesin konuşmadım serzenişti sadece.

İşi kendi lehlerine çevirmeye çalışıyorlar dikkate almayın

Şu an için sadece bekliyorum. Benim de sitelerimden bazıları düşmüş durumda. Biraz araştırdım bazı kelimelerde. Pagerank'ı yüksek siteler üst sıralarda. Güncelleme daha oturmadı bekleyip göreceğiz. Teşekkürler.

Özgün içeriklerinizi yayınladıktan 1 gün sonra kaliteli bookmark siteleri aracılığıyla basleyebilirsiniz. Yukarıda da dediğim gibi hitsiz içerik ne kadar özgün olursa olsun değeri yok'un bir üzeridir.

birader ben çalışmıyorum öneri yaparım ama para ile iş yapmıyorum
sağ ol yinede ama herkesi kendin gibi sanma

onderveli onderveli WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 35
  • Beğeniler 4 / 5
  • Ticaret 1, (%100)
googleun değişmeyen iki prensibi var gibi birincisi özgün içerik ikincisi ilgi çeken konular bu ikisini birlikte yürüten siteler zaten bu güncellemelerden etkilenmiyorlar yanlışmıyım?

Yazılımcı Aklı
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al