wmaraci reklam

Wordpress Site Hızlandırma Eğitimi

14 Mesajlar 2.088 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Muyendiz28 Muyendiz28 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek İçerik Üreticisi
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 8 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

Wordpress Site Hızlandırma Eğitimi sayesinde siteleri hızlandırmak artık sizin için çok kolay olacak!

Site Hızlandırma konusu gün geçtikçe daha fazla önem kazanmakta özellikle de web site sahipleri için. İsterseniz Sitenize en iyi SEO tekniklerini uygulayın isterseniz sitenize sosyal medyanın gücünü kullanarak bir çok kullanıcı çekin bunlar sizin sitenizin yararına olacak konular ama asla Organik arama dediğimiz Google arama sonuçlarında indexlerinizi ilk 3 sırada kalıcı olarak tutamayacaklar.

Peki Neden Böyle Diyorum?

Google bir yazı yazdığınızda SEO kriteri olarak 200'ün üzerinde SEO kriterlerinde inceler ve yazınızı Google aramalarında belirli bir aramaya sokar ancak işin can alıcı kısmı ise resmi olarak böyle bir şey açıklanmasa da bir çok Web Geliştirici arkadaşlarımızın da dediği gibi Google Site Hızlandırma konusunu en önemli 3 SEO kriterinden biri olarak saymaktadır.

Aslında Site Hızlandırma konusunun önemini anlamak için SEO kriterlerine bakmamıza bile gerek yok çünkü Google yakın bir zamanda Google Search Console'a Önemli Web Verileri adı altında bir sekme getirdi bu sekme ile sitenizin anlık hızının ölçümü yapmaya başladı ve bu ölçümlere göre sitenizdeki linkler için "Yetersiz URL, İyileştirilmesi Gereken URL ve İyi URL" şeklinde tanımlamalar getirdi.
Google Search Console' un önemini bir çok geliştirici çok iyi bilir. Google Search Console da bir sıkıntınızın olması demek siteniz için eksi bir puan demektir. Şimdi gelelim Site Hızlandırma'nın sitelerimiz için madde madde önemine

Sitelerimiz Neden Hızlı Olmalı?

Kritik SEO Kriterlerinden bir tanesidir.
Kullanıcı Deneyimini çok etkilemektedir. (Kimse uzun sürede açılan bir web sitesini açılsın diye beklemez açılmadığında siteden çıkarak başka sitelere bakarlar.) Bu madde yüzünden Google Analytics te hemen çıkma oranınız ciddi derece de artmış olur.
Yavaş olan bir siteye bir kullanıcı yeniden gelmek istemez. Bu durum hem sitenizin hit sayısını düşürür hem de geri gelen kullanıcı oranlarınız ciddi oranda düşecektir.
Sadece bu maddelere bile baktığımız da çok ciddi kitleleri kaybettiğinizi fark edeceksiniz. Sitenizi hızlandırdıktan sonra tüm bu sorunlarda daha iyi bir performans göstereceksiniz.

Udemy de Her Geçen Gün Artan Öğrenci Sayısı ile birlikte hem Udemy nin Tek Türkçe Kaynaklı Site Hızlandırma Eğitimi olmaktan hem de Dünya da en kapsamlı Site Hızlandırma Eğitimlerinden bir tanesi olmaktan Gurur Duyuyoruz.

Site Hızlandırma Eğitim Setimi kullanıcıların taleplerine göre güncellemekte ve geliştirmekteyim. Udemy de sorduğunuz sorulara en geç 24 saat içerisinde geri dönüş yapıyorum!

Şuan için Toplamda 7 Saatlik bir eğitimden oluşmaktadır.
Kursa Ömür Boyu Erişim İmkanınız Mevcut.

https://www.colaker.net/wp-content/uploads/2020/10/wp-site-hizlandirma-afis.png

Udemy Satış Fiyatı: 100 TL
WM Aracı üzerinden satın almak isteyenler için indirimli satış fiyatı: 75 TL

İndirimli Satın Al kısmına tıklayarak satın alabilirsiniz.

Eğitimi izlerken takıldığınız her noktada udemy üzerinden soru yöneltebiliyorsunuz ve her soruya da dönüş yapıp ilgileniyorum.

Mesaj 1 defa düzenlendi. Son düzenleyen: Muyendiz28 (30.05.2022 22:08)

https://www.colaker.net/ , https://www.oyundunyasi.net/ 
wmaraci
reklam

Clay Clay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 20 / E
  • Meslek işçi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 410
  • Beğeniler 153 / 94
  • Ticaret 9, (%100)
referans alımı yapıyor musunuz?

• Üyelik 17.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 8 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

Clay adlı üyeden alıntı

referans alımı yapıyor musunuz?

Merhabalar,
Eğitim setim yeni bir eğitim seti değildir Udemy'nin Türkçe tek dünyada ise en kapsamlı Wordpress Site hızlandırma eğitimidir. Dilerseniz İndirimli satın al kısmından öğrencilerin görüşlerini okuyabilirsiniz.
Clay

kişi bu mesajı beğendi.

selcuksofta selcuksofta Bronz Üye
  • Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1271
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)
Hayırlı satışlar bunu eğitiminizle ilgili söylemiyorum. Benim söyleyeceğim hizmettir. Bir sitem var açıldığından bu yana hız en önemli şeydir deyip deyip sitemiz hızlandırıyorlar 1 ay sonra yine yavaşlıyor.
Hatta en son bir seyahat sitemi kurup masaüstü 97 mobil 95 teslim ettiler. Henüz 42. yazıyı girdik. Site mobili şu an 22 diyor hız testi :) ne reklam var, ne başka bir şey hatta. Her görsel siteye yüklenmeden önce tinypng ile sıkıştırılarak yüklendi. Yani bu işe kafam basmadı gitti.
Buna mukabil diyelim sizden eğitim alsak; işte şu öğreteceğim için premium şunu alacaksınız, bu öğreteceğim için başka bir premium uygulama alacaksınız gibi durumlar var mı? Eğitim 42 TL buna kimsenin itirazı elbette olamaz ama sıfır bilgiye sahip ve eğitim ücreti dışında para ödeyemeyecek bir site sahibi bu eğitimi alıp başarabilirmi? Soruyu açıktan sordum başka arkadaşlara da yarasın diye. İyi forumlar, hayırlı satışlar.
vizyonbilisim Javadanadam

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 17.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 8 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

selcuksofta adlı üyeden alıntı

Hayırlı satışlar bunu eğitiminizle ilgili söylemiyorum. Benim söyleyeceğim hizmettir. Bir sitem var açıldığından bu yana hız en önemli şeydir deyip deyip sitemiz hızlandırıyorlar 1 ay sonra yine yavaşlıyor.
Hatta en son bir seyahat sitemi kurup masaüstü 97 mobil 95 teslim ettiler. Henüz 42. yazıyı girdik. Site mobili şu an 22 diyor hız testi :) ne reklam var, ne başka bir şey hatta. Her görsel siteye yüklenmeden önce tinypng ile sıkıştırılarak yüklendi. Yani bu işe kafam basmadı gitti.
Buna mukabil diyelim sizden eğitim alsak; işte şu öğreteceğim için premium şunu alacaksınız, bu öğreteceğim için başka bir premium uygulama alacaksınız gibi durumlar var mı? Eğitim 42 TL buna kimsenin itirazı elbette olamaz ama sıfır bilgiye sahip ve eğitim ücreti dışında para ödeyemeyecek bir site sahibi bu eğitimi alıp başarabilirmi? Soruyu açıktan sordum başka arkadaşlara da yarasın diye. İyi forumlar, hayırlı satışlar.

Merhabalar,
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Eğitim setimde hiçbir noktada şunu kesinlikle almalısınız bunu almazsanız olmaz gibi anlatımlarım bulunmamakta ancak bu temalar optimizasyonda daha iyi, bu eklenti şundan daha iyi gibi karşılaştırmalı videolarım bulunmaktadır bu noktada neleri seçeceğiniz tamamen size bağlı durumdadır ve nasıl bir yol izlerseniz izleyin ben udemy üzerinden her türlü sorununuzda yardımcı olmaktayım. Eğitimimde sıfırdan bir bilgiyse bunu başarabilirsiniz zaten eğitimimi satın alanların büyük çoğunluğu kodlama bilmemekte eğitim setimde ki yorumları okursanız daha iyi anlayabilirsiniz.
selcuksofta

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1271
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)

Muyendiz28 adlı üyeden alıntı

Merhabalar,
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim. Eğitim setimde hiçbir noktada şunu kesinlikle almalısınız bunu almazsanız olmaz gibi anlatımlarım bulunmamakta ancak bu temalar optimizasyonda daha iyi, bu eklenti şundan daha iyi gibi karşılaştırmalı videolarım bulunmaktadır bu noktada neleri seçeceğiniz tamamen size bağlı durumdadır ve nasıl bir yol izlerseniz izleyin ben udemy üzerinden her türlü sorununuzda yardımcı olmaktayım. Eğitimimde sıfırdan bir bilgiyse bunu başarabilirsiniz zaten eğitimimi satın alanların büyük çoğunluğu kodlama bilmemekte eğitim setimde ki yorumları okursanız daha iyi anlayabilirsiniz.
Cevap için teşekkürler yorumlar ile ilgilenemiyorum maalesef. 1 kere eğitim almıştım bir yorumlar yazılmış var ya hepsi yalan. İşte şu tema daha iyi bu eklenti daha iyi elbette diyeceksiniz zaten eğitimin amaçlarından biri bu ama. Önemli olan her temayı hızlandırmak olmalı bence. Bu arada benim her temam newspaper buna da bir çok otoriter dünyanın en iyi wordpress teması diyor. Eklenti içinde sanırım premium olmadığı sürece işe yaramıyor gibi bir durum mevcut. Benim endişem girsem de anlayamayacağım yönünde. Bu kadar ücretli bu işi yapanlar hızlandıramadığına göre, sanırım bizim gibiler hiç beceremeyecek. Ben birilerini bulup yine ücretiyle yaptırayım teşekkür ederim cevaplar için, tekrar hayırlı işler.
Muyendiz28

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 8 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

selcuksofta adlı üyeden alıntı

Cevap için teşekkürler yorumlar ile ilgilenemiyorum maalesef. 1 kere eğitim almıştım bir yorumlar yazılmış var ya hepsi yalan. İşte şu tema daha iyi bu eklenti daha iyi elbette diyeceksiniz zaten eğitimin amaçlarından biri bu ama. Önemli olan her temayı hızlandırmak olmalı bence. Bu arada benim her temam newspaper buna da bir çok otoriter dünyanın en iyi wordpress teması diyor. Eklenti içinde sanırım premium olmadığı sürece işe yaramıyor gibi bir durum mevcut. Benim endişem girsem de anlayamayacağım yönünde. Bu kadar ücretli bu işi yapanlar hızlandıramadığına göre, sanırım bizim gibiler hiç beceremeyecek. Ben birilerini bulup yine ücretiyle yaptırayım teşekkür ederim cevaplar için, tekrar hayırlı işler.

Eğitim setimde tema, eklenti konularını örnek vermek açısından söyledim. Eğitim setimde elbette tüm temalar için bahsedilen optimizasyonlar geçerlidir. Yorum kısmında da çok haklısınız bir çok eğitmen 5 puan almak için türlü türlü yöntemler uyguluyorlar bu noktada böyle düşüncelerin çıkması eğitmenlerin değersiz kurslarını daha değerli göstererek zengin olmaya çalışması yol açtı ama ne yazık ki bu yöntemler hala çok tutuyor ve bu sayede zengin olup birde üstüne kendilerine uzman diyen bir çok kişi var ne yazık ki.
Elbette tercih tamamen size kalmış. İlgilenmeniz bile güzel bir şey benim için. Teşekkür ederim.
selcuksofta

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 15.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek blogger
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 1271
  • Beğeniler 444 / 443
  • Ticaret 61, (%100)

Muyendiz28 adlı üyeden alıntı

Eğitim setimde tema, eklenti konularını örnek vermek açısından söyledim. Eğitim setimde elbette tüm temalar için bahsedilen optimizasyonlar geçerlidir. Yorum kısmında da çok haklısınız bir çok eğitmen 5 puan almak için türlü türlü yöntemler uyguluyorlar bu noktada böyle düşüncelerin çıkması eğitmenlerin değersiz kurslarını daha değerli göstererek zengin olmaya çalışması yol açtı ama ne yazık ki bu yöntemler hala çok tutuyor ve bu sayede zengin olup birde üstüne kendilerine uzman diyen bir çok kişi var ne yazık ki.
Elbette tercih tamamen size kalmış. İlgilenmeniz bile güzel bir şey benim için. Teşekkür ederim.
Nezaketin için çok teşekkür ederim. Eğer bir gün bu konuda eğitim düşünürsem inanın direk sizi bulacağım. Ben beceremem diye girmiyorum. Basit bakıyorum olaya, dediğim gibi parasını verdiğim adam hızlandırıyor en çok 1 ay sürüyor yine yavaşlıyor. O yüzden dedim bulaşmamayayım diye. Yoksa eğitiminiz bunu mutlaka öğretiyordur. Zaten analiz araçları bile jss sıkıştırın, css sıkıştırın, şu resimelri optimize edin, cache eklentisi kurun diyor yani ilk bakışta zor görünmüyor :) ama bir şeyler eksik işte. Teşekkürler.
Muyendiz28

kişi bu mesajı beğendi.

forces forces WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek bilgisayar mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1366
  • Beğeniler 9 / 379
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba konuyu baltalamak gibi bir niyetim yok ama benim tecrübe ettiğim internette anlatılan herşeyi yapsanız da sonuçta geldiğim iki nokta var ;

1- kullandığınız temanın kod yapısı iyi düşünelerek optimize edilmiş olsun ki sunucuya yük bindirmesin
2-kullandığını sunucu ve aldığınız hizmet kaliteli olsun ki , temanızı ve kullanıcılarınızı sırtlayabilsin

yukarıdaki iki madde iyi olduğunda ,artık bir adım atmış oluyorsunuz ve son olarakta olmazsa olmaz bir cdn kullanmak ki ,tüm kullanıcılarınıza yakın olabilin . Bence bunların haricinde yapılacakların tamamı standart geliyor. ( resim sıkıştırma,gzip kullanma,lite cache kullanma,cache eklentileri kullanımı, lazy load etc.. bunların hepsi standart )

teşekkürler

kitab ile ilgili olarak ta emeğinize sağlık , umarım satışlarınız çok iyi olur ve devamı gelir .

• Üyelik 17.02.2020
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 30
  • Beğeniler 8 / 7
  • Ticaret 0, (%0)

forces adlı üyeden alıntı

merhaba konuyu baltalamak gibi bir niyetim yok ama benim tecrübe ettiğim internette anlatılan herşeyi yapsanız da sonuçta geldiğim iki nokta var ;

1- kullandığınız temanın kod yapısı iyi düşünelerek optimize edilmiş olsun ki sunucuya yük bindirmesin
2-kullandığını sunucu ve aldığınız hizmet kaliteli olsun ki , temanızı ve kullanıcılarınızı sırtlayabilsin

yukarıdaki iki madde iyi olduğunda ,artık bir adım atmış oluyorsunuz ve son olarakta olmazsa olmaz bir cdn kullanmak ki ,tüm kullanıcılarınıza yakın olabilin . Bence bunların haricinde yapılacakların tamamı standart geliyor. ( resim sıkıştırma,gzip kullanma,lite cache kullanma,cache eklentileri kullanımı, lazy load etc.. bunların hepsi standart )

teşekkürler

kitab ile ilgili olarak ta emeğinize sağlık , umarım satışlarınız çok iyi olur ve devamı gelir .

Görüşleriniz için teşekkürler.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al