Giriş Yap / Kayıt Ol
ersin

Microsoft çok yakında Android ve iOS kullanıcılarına sunacağı bir mobil uygulama yardımıyla cihazınızdaki fotoğraf ve videoları Windows’a aktarma işini tatlıya bağlayacak. İtalyan teknoloji blogu Aggiornamenti Lumia’nın haberine göre; Windows mobil cihazımızdaki fotoğraf ve videoları kolayca aktarabileceğimiz yeni bir uygulama geliştiriyor.

Mobil cihazımızdaki fotoğrafları Windows’a kolayca aktarmamıza yardımcı olacak yeni uygulama tıpkı Windows 10’un içinde dahili olarak yer alan Fotoğraf programında olduğu gibi çalışacak. Yalnız bu sefer kullanıcıların fotoğraf ve videoları aktarması için OneDrive’a ve Windows Phone’a ihtiyacı olmayacak. Aynı Wi-Fi ağı üzerinde yer alan cihazlar, uygulama üzerinden istedikleri fotoğraf ve videoları toplu olarak gönderme şansına sahip olacak.

Windows kullanan webmasterlar için fotoğraf ve videoları bilgisayara aktarmak büyük bir üşengeçlik kaynağı. Hafıza kartı ile atsanız ayrı dert, bulut depolama servisi üzerinden yürüseniz, düşük internet hızıyla kaybedilen zaman apayrı bir dert. Windows en sonunda geliştirdiği yeni uygulamayla bu yaramıza derman olacak ve jet hızında fotoğraflarımızla videolarımızı bilgisayarımıza aktarmamıza yardımcı olacak.

Özellikle cihazınızdaki görsel dosyalarınızı sürekli bilgisayara depolama gibi bir alışkanlığınız varsa uygulama sayesinde yedekleme işlemlerini otomatikleştirebilecekseniz. Diğer yandan mobil cihazlarında sürekli yetersiz alan sorunu yaşayanların görsel dosyalarını bilgisayarına aktararak depolama alanını daha verimli kullanabileceği düşünülüyor.

Şimdilik uygulamaya dair çok az detay ve birkaç önizleme paylaşılmış. İlerleyen günlerde uygulamanın içeriği daha net belli olacaktır. Windows’un dört gözle beklediğimiz uygulaması, uygulama mağazalarındaki yerini aldığında sizi ayrıca haberdar edeceğiz.

Windows’un en büyük eksikliklerinden biri bu uygulama sayesinde kapanacak gibi duruyor. Şu an siz fotoğraf ve videolarınızı aktarmak için nasıl bir çözüm uyguluyorsunuz?

7 Yorum
AdSenseİşi avatar
AdSenseİşi • 2 yıl önce
sherit de var
the avatar
the • 2 yıl önce
Tam tersi olabilirmi peki?
Being avatar
BeingEDİTÖR • 2 yıl önce
Muhtemelen onu da sunacaklardır, aktarmalar çift taraflı olacaktır. Tıpkı eskiden Bluetooth'la gönderim yaptığımız gibi.
the avatar
the • 2 yıl önce
o zaman çok iyi olur
serko avatar
serko • 2 yıl önce
Buna benzer bir uygulama asus marka cep telefonumda vardı dosya yöneticisinden dosyaları wifi ile paylaş diye bir bölüm mevcuttu buraya tıklayınca bir ıp adresi veriyor
örnegin 192.168.2.1 gibi bu ıp yı bir internet segmesine yazınca telefondaki tüm dosya dökümanlar pc de görülebiyordu sanırım bu yolu geliştirmeye açıyorlar bakalım nasıl olacak smile
ismail avatar
ismail • 2 yıl önce
Microsoft Launcher var Android'de. Bunun gibi bir işlev sunuyor o da.
Being avatar
BeingEDİTÖR • 2 yıl önce
Bu sefer hem iOS kullanıcılarına oynamış olacaklar hem yerleşik bir çözüm getirmiş olacaklar smile
FacebookTwitterGoogle+YoutubeInstagramPinterest

E-Posta Aboneliği

Yeni yazılar için takipte kalın!

SerpTakip
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.