wmaraci reklam

Silopi’de görevli doktor anlattı: Polis hastane içinde ateş açtı, personel tehdit edildi

48 Mesajlar 5.727 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

KARAHAN KARAHAN Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Teknisyen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 62
  • Beğeniler 50 / 21
  • Ticaret 0, (%0)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

Yahu sen askerliği yaptın mı:) Yapmadıysan klavye başında bu kadar nefret kusacağını git silah tutsun elin.

Milletin izlerken nefesini tuttuğu Kurtlar vadisi v.s. saçma dizileri izlemedim. Baştan aşağıya saçmalık ve 1 hafta öncesinin gazete haberlerine göre şekillendirilmiş dizi bile diyemeyeceğim saçmalıklar beni cezbetmedi.

Bir çok kişinin giremediği, görmediklerinden dolayı gerçekleri çarpıtarak karalanmaya çalışmak istenen Milli İstihbarat Teşkilatı'nın Türkiye'nin en doğusunda yer alan bir ilinde Bölge Müdürlüğünde vatani görevimi yaptım.

Bir çok kere o şerefsiz terörist köpeklere ellerimizle çay ikramı ve hoşgeldiniz zırvalıklarını yaşadık.

Bunu görmeden, bilmeden bir çok vatan haini DEVLET ile TERÖRİST işbirliği içinde sunmaz mı?

Zaten olan hep bunlar. Çözüm süreci diye devletin elinin kolunun bağlandığı zannediliyor. Oysaki devletimiz gerçekten bu işi çözmek istediği apaçık ortada iken vatan hainleri gene nankörlük ve hainliklerini yaparak haberleri çarpıtmaya devam etmekte.

Ben ve benim gibi askerliğini yapanlara gelince. Ellerimizle verdiğimiz çay veya su ikramlarının içine gizliden de olsa tüküremedik bile.

Çünkü sözüm ona; kendi inandığı davası ve ona göre davrandığı nankörlük, vatan hainlikleri o kadar ileri derecedeyken, kendi arkadaşlarını dahi satarak; eğer sunduğu haber doğru çıkarsa alacağı parayı düşünecek kadar adilerdi.

Devlet haberin, itirafın neticesinde işin doğruluğu ve önemine göre bu tür köpeklere belirli meblağlar ödemekteydi.

Bu sayede "Kahpece" saldırmaya çalışan vatan haini köpeklerin oyununu bozarak, Sivil veya resmi bir memurun, askerin hayatının kurtulması için önlemlerini almaktaydı.

Çocukluk, İlkokul ve ortaokul sınıf arkadaşım, Henüz yeni evli ve askerliği 4-5 aylık iken bu köpekler tarafından şehit edilmişti.

Bu köpeklerin ve bu köpeklerin her yaptığına çanak tutanların, onları alkışlayan ve destek olanların.

ALLAH BELASINI versin.
AMİN.
isousluer ogzhntr konusal

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

konusal konusal Saygılı olmak lazım. Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Yazıcı - Okuyucu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)

O kadar yazmışsın da benim alıntıladığın mesajımdan sonraki mesajı da okumamışsın anlaşılan. Ne demişim orada ben ?

Devlet eleştirilir, tabu değil.

Polis zor mu kullanmış, polis orantısız güç mü kullanmış ?
Pekala, bunları konuşalım, bundan yana problem yok.

Ama bunu konuşurken başlı başına polisi de suçlamayın.

Polis, boşa mı saldırıyor doğu da ?
Karşısında tomalarla , joplarla gittiği insanların hiç mi suçu yok ?
Arkadaşım, barikat kurmuşlar, biz devletiz diyorlar, siz kimsiniz, buraya giriş var çıkış yok diyorlar. Ne yapacak polis ? Elinde çiçeklerle aferim size, buyurun ödülünüz mü diyecek?

Arkadaş adamlar barikat kuruyor lafınız yok, adamlar yol kesiyor lafınız yok, adamlar ambulans yakıyor lafınız yok, adamlar hdp ile iş birliği içinde lafınız yok üstelik hdp'ye laf ettirmiyorsunuz, oyy onlar barış istiyor diye de diretiyorsunuz.

Ha kalkmış polis hastanede doktora zor kullanmışmışta, siz de bulmuşsunuz bu haberi, devlet pis kaka diye yaygara çıkarma derdindesiniz. Yahu madem bu ülkede bir şeyler iyi gitsin istiyorsunuz, öncelikle olay çıkaranları susturun, devlet ne yapacak , devletin görevi asayişi sağlamak, ha öyle ha böyle sağlayacak. Onun görevi mi bu kardeşim? Görevi. Bitti.

Sen kalkıp hakkını demokratik yollardan arayacaksın , o seçimler boşa olmuyor, madem bu iş mecliste çözülecek, o zaman o milletvekili seçtikleri adamlara güvenip olay çıkarmayacaklar.

Polise taş at, askere roketatarla saldır, değişik silahlarla karşılık ver adamlar sokak ortasında "Türkiyem" şarkısı çalmışlar da ,sen anca bunu dert et kendine. Oradaki silahlar, oradaki teröristler zaten suçsuz, suçlu devlet. Nasıl bir akıl var arkadaşım sende ?
isousluer anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaracı

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

konusal adlı üyeden alıntı

O kadar yazmışsın da benim alıntıladığın mesajımdan sonraki mesajı da okumamışsın anlaşılan. Ne demişim orada ben ?

Polis zor mu kullanmış, polis orantısız güç mü kullanmış ?
Pekala, bunları konuşalım, bundan yana problem yok.

Ama bunu konuşurken başlı başına polisi de suçlamayın.

Polis, boşa mı saldırıyor doğu da ?
Karşısında tomalarla , joplarla gittiği insanların hiç mi suçu yok ?
Arkadaşım, barikat kurmuşlar, biz devletiz diyorlar, siz kimsiniz, buraya giriş var çıkış yok diyorlar. Ne yapacak polis ? Elinde çiçeklerle aferim size, buyurun ödülünüz mü diyecek?

Arkadaş adamlar barikat kuruyor lafınız yok, adamlar yol kesiyor lafınız yok, adamlar ambulans yakıyor lafınız yok, adamlar hdp ile iş birliği içinde lafınız yok üstelik hdp'ye laf ettirmiyorsunuz, oyy onlar barış istiyor diye de diretiyorsunuz.

Ha kalkmış polis hastanede doktora zor kullanmışmışta, siz de bulmuşsunuz bu haberi, devlet pis kaka diye yaygara çıkarma derdindesiniz. Yahu madem bu ülkede bir şeyler iyi gitsin istiyorsunuz, öncelikle olay çıkaranları susturun, devlet ne yapacak , devletin görevi asayişi sağlamak, ha öyle ha böyle sağlayacak. Onun görevi mi bu kardeşim? Görevi. Bitti.

Sen kalkıp hakkını demokratik yollardan arayacaksın , o seçimler boşa olmuyor, madem bu iş mecliste çözülecek, o zaman o milletvekili seçtikleri adamlara güvenip olay çıkarmayacaklar.

Polise taş at, askere roketatarla saldır, değişik silahlarla karşılık ver adamlar sokak ortasında "Türkiyem" şarkısı çalmışlar da ,sen anca bunu dert et kendine. Oradaki silahlar, oradaki teröristler zaten suçsuz, suçlu devlet. Nasıl bir akıl var arkadaşım sende ?

Şimdi siz her şeyi çarpıtarak anlatırsanız hep kendinizi haklı çıkarırsınız.
Biz yol kesene, ambulans yakana her zaman karşıyız. Halkına zarar veren halkçı örgüt olmaz. Bunların iğrenç amaçsız saldırılar olduğunu sonuna kadar kabul ederim ve bu tarz saldırıları asla tasvip etmem.

Ben neyi desteklerim biliyor musunuz, hakkını demokratik yollarla arayanı savaşı değil barışı destekleyeni desteklerim. Benim desteklediğim demokrasidir, haktır, hukuktur ve bu hak hukuk çerçevesinde hareket etmeyen hiçbir oluşumu, örgütü desteklemem.

Bu ülkede polisin ne kadar vasıfsız, iş bilmez elemanlardan oluştuğu ortada. Bu konuda tartışma kabul etmiyorum bazı özel birimler haricinde. Polisin ne olduğunu Gezi'de gördük. Halbuki bir polis bir de öğretmen memleketteki en vasıflı insanlardan seçilmeli. Zira öğretmenler de bir kelimeleri ile binlerce insanın hayatını etkileyebilir.

Polis, asker eğer işini hakkıyla yapamıyorsa sivillere zarar vermeden operasyon yapamıyorsa isterse şeytanla savaşsın işini beceremiyordur, haksızdır ve görevinden uzaklaştırılmayı hak ediyordur. Güzel kardeşim senin tek işin sivillere zarar vermeden "kamu düzenini" bozan insanları "etkisiz hale" getirmek. Bir zahmet o işi de becer derler adama.

Bu ülkede Kürt halkına çok haksızlık yapıldı, hala da yapılmaya devam ediyor gerek merkezi gerekse yerel birimler tarafından. Devlet hala doğuya en vasıfsız en sorunlu elemanlarını gönderiyor. Halbuki oraya karşı en iyi en iş bilen elemanlarını göndermeli ki bu kadar hassas bir bölgede kendini sevdirebilsin kabul ettirebilsin.

Hala tek bir Alevi vali yok Türkiye'de. Şimdi kimse ama demokrasi çok gelişti demesin. Sonra bu Alevi gençler neden DHKP-C gibi terör örgütlerini katılıyor.

Yahu gelin bir kez de bu olayların nedenlerini araştıralım sorgulayalım. Bir kez de onlar teröristtir o zaman hepsi ölsün demeyelim bir kez olsun bu adamları dağa çeken nedenleri araştıralım. Neden bu çocuklar dağa çıkıyor, bunları bir konuşalım.

Ha böyle ha öyle asayişi sağlayacak demek ancak terör doğurur bunu Dersim'de çok güzel gördük. Devletin görevi sivil vatandaşa zarar vermeden kamu düzenini sağlamaktır yıka döke kamu düzeni sağlamak değildir. Zira böyle yıkıp dökerek eline silah alan normal vatandaş da öyle böyle bir düzen sağlar.

HDP işine hiç girmiyorum zira ben sizin 7 Haziran sonrası HDP nefretinizin nedenini tahmin ediyorum.

Tek söyleyeceğim şudur barış isteyene kapı çarpmayın, barış isteyenin elini havada bırakmayın. Savaşlar ancak zorunluluk durumunda meşrudur bunun haricinde cinayettir.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

konusal konusal Saygılı olmak lazım. Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Yazıcı - Okuyucu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)

FilmleriTV adlı üyeden alıntı

HDP işine hiç girmiyorum zira ben sizin 7 Haziran sonrası HDP nefretinizin nedenini tahmin ediyorum.

Allah aşkına şu tahminini söyle.

Alevi sorununu ne diye kattın konu içerisine anlamadım. Alevi gençler o örgüte katılıyorlarsa sorunu Alevilerin içinde aramalısın, dışarı da değil. Demek ki dedeler , aileler onları aynı şekilde doğudaki anne babalar gibi tutamıyorlar, söz geçiremiyorlar çocuklarına.

Demokratik yollarla hak aranmıyor ki, sorun orada işte. Yol kesmek demokratiklik, askerle polisle savaşmak demokratiklik değil ki. Barış isteyen parti dağdaki örgüte tu kaka diyemiyor ki , kendi seçmenine, yol kesen, barikat yapan, polise askere saldıran insanlara dur diyemiyor ki daha ne barışı olsun. Askere polise silah bıraktırmak öyle kolay değil, önce o örgüt ve yandaşları bırakacak silahı,sopayı ve taşı.

Polis veya asker, karşısındaki kişi ona taş atıyor , molotof atıyorsa nasıl karşılık verilmesi bekleniyor ? Molotof atan ne maksatla atıyor bunu ? Karşısındakinin canı yansın diye atmıyor mu paşa ? E bu böyleyken polis veya asker neden aynı dozda karşılık vermesin ? Neresinde yanlış var bunun ?

Hala polisin yanlış yaptığından bahsediyorsun, ona taş atana molotof atana laf yok.

Arkadaşım, doğuya şu son 10-15 yıldır yapılan destek kadar desteği Cumhuriyet döneminde görmemiştir doğu. Hayır bunu göremeyecek kadar mı devlet nefreti var sende. Gerçekten merak ediyorum. Daha geçenlerde söyledik, iş makinelerini yakıyor , barajlarda çalışan şantiye işçilerine zarar veriyor, iş olanaklarını etkisiz hale getiriyor diye. Yatırımın gelmesini istemeyen örgütün ve onu destekleyen partinin ta kendisi iken ne yapmasını istiyorsun sen devletin ?

Dağa neden çıkıyor biliyor musun ?
Çünkü örgüt aileleriyle tehdit ediyor gençleri.
Gelmezsen, öldürmezsen, operasyonlara katılmazsan aileni katlederiz diyorlar.
Sözde Kürt halkının iyiliğini isteyen şerefsizler, yine onlar üzerinden oyun oynuyorlar.

Örgüt Kürt halkının iyiliğini, haklarının yerine getirilmesini istiyor değil mi ? Kısaca böyle diyebiliriz. Bu haklar şundan 10-*15 sene öncesine kadar verilmedi, o oldu bu oldu verilmedi. Hatta üstüne çok fazla ızdırap yaşattı devlet o bölgedeki halka. Ama işte diyorum ve diyor ki buradaki çoğu kişi ; şu an o haklar veriliyor. Belki Batı ile Doğu aynı değil ama çokta fark yok inan.

Barış isteyene kapı kapatılmaz.
Bu her yerde böyledir.
Barış isteyen elindekini bırakır, güven verir sonra masaya oturur eğer oturulacaksa ve konuşulacaksa. Tehditlerle bir yere varılmayacağı, silahlar konuşursa sonucun iyi olmayacağı belli. Hal böyleyken ;

Örgüt ve destekçisi parti, neyin peşinde ?

wmaracı
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Androman Androman IRC... Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 464
  • Beğeniler 177 / 178
  • Ticaret 15, (%100)
Ne kadar ağıza alınmış vatan hainliği kıstası. Kolay mı o kadar, oturduğunuz yerden millete hain damgası yapıştırmak? Hükmünüz nedir, birikiminiz nedir de buna karar verecek mercide hissediyorsunuz kendinizi? Nazım'ın şiirleri de 35 ülkede 70 farklı dille basılmıştı, Türkiye'de Türkçe ile yasaktı, sebep vatan hainliği idi :) Dökülen her kanın, alınan her canın kanları ellerinize bulaştı, bu anaların her damla gözyaşının vebali var üstünüzde. Siyaseti vs. bir kenara bırakın. İçinizde biraz olsun Allah korkusu var ise, sorgulayın.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Aynı şeylerden bahsetmiyoruz siz hala bölgede yaşayan herkese terörist muamelesi yapılması gerektiğini anlatıp duruyorsunuz. Ben mitingde bomba patladı kaçanlara bile neden gaz sıkıldı su sıkıldı insanlar zaten canını kurtarmanın derdindeydi diyorum siz molotofla gidene çiçekle mi gitsinler diyorsunuz. Bahsettiğim söylediğim şeylerde polise saldırı mı var molotof mu var terörizm mi var ? Neye karşı neden bahsedip hayali kurgular yapıyorsunuz.

Adamlar yol kesiyomuş barikat kuruyormuş lafımız yokmuş vs. buna benim süreç başladı başlayalı lafım var, buna izin vermek gerizekalılıktır örgüt güçleniyor deyip duruyordum. Düne kadar buna kimse karşı gelmiyordu yok pkk yapmaz yok paralel yok bilmem ne deyip hayali düşmanlar üretilip duruyordu. Polis kötü bişey yaptıysa paralel pkk kötü bir şey yaptıysa dış istihbaratın ajanları diyip durdular bu güne kadar. Çatışma bile yapma ya elinde silahla yol kesen varsa al roket at gebert hepsini, elinde molotof varsa direk vur öldür . Buna kimse bir şey demiyor ki

Polisin içinde de sivile yönelik en ufak şiddet içeren davranışta bulunanı koy kapının önüne aç kalsınlar benim boğazımdan kestiğin vergileri şehir eşkıyalarına vermeye kimin ne hakkı var ? Karnını doyuran insanlara ahkam kesmeye kimin ne hakkı var ? Bu çıkan haberler gücünüze gidiyorsa savunacağınıza bunları söyleyin kimin görevi ne ise onu yapsın diyin . Tepki vermeniz için illa başınıza gelmesi mi gerekir. Devletin görevi bellidir her kurumun görevi bellidir işini yapıyor diye haber olmazlar zaten bu yüzden para veriyoruz işlerini yapsınlar bize hizmet etsinler diye, ama bunun tersi bir durum varsa birileri işini yapmıyor yanlış yapıyorsa bu haber değeri taşır bu tartışılır bu konuşulur. İstanbul ankara treni yerine vardı ankaraya ulaştı diye haber olur mu ? Ama kaza yaparsa ulaşamazsa haberdir . Bu konuşulmaz çünkü zaten görevidir . Biz bunu da aştık iyi şeyler yaptıklarında da helal olsun diyoruz karşılığında ne alıyoruz 10 iş yapsalar 9'u yanlış yapar hale geldiler bunun bir bedeli olmamalı mı artık ?

Seçim de boşa yapılıyor . Halk her şeyin gerçek yüzünü bilmedikçe yapılan her seçim boşa yapılıyor. Hangi konunun içeriğini tam bilebiliyoruz ? Ota boka yayın yasağı geliyor birileri kendi keyiflerine göre hakim savcıları davalara dağıtıyor medya deseniz ne emir gelirse onun dışına dahi çıkamıyor, çıkanın şirketine baskınlar uydurma cezalar havada uçuşuyor. Daha bir çok olayı mitin yaptığını itirafları mahkeme ifadelerini bile bilmiyorsunuz kimse bilmiyor görmüyor. Serap olayını bile hala pkk yaptı sananlar öyle bilenler var, Reyhanlı olayını bile hala Esad yaptı sananlar var. Bu ülkenin siyasi gidişatını değiştirecek binlerce olay var delil var hiç kimse hiç birini bilmeden sandığa gitse ne olur gitmese ne olur. Millet hala partilerden birini dindar bir başkasını milliyetçi bir başkasını din düşmanı sanıyor neyin seçimi neyin sandığı ?

Kasten olayı çarpıtarak teröristleri savunduğum yalanını söyleyip duruyorsunuz size belki 10. yazışım bu hala aynı yalanı söylüyorsunuz. Ben sivil halktan bahsediyorum siz teröristlerden bahsediyorsunuz. Ben polis adil davranmalı hakka uymalı diyorum silah sıkana ne yapsın diyorsunuz silah sıkana değil taşıyana dahi silah sıksınlar kim itiraz ediyor? Teröriste kibar davransın diyen kim ? Konu teröriste yapılan muamele değil tüm halka terörist muamelesi yapılması, batı da da aynısını yaşadık astılar kestiler öldürdüler yanlarına kâr kaldı. Tek bir tanesi ceza almadı tek bir katil ortaya çıkartılmadı. İnsanlar bu ülkenin hangi adaletine hangi polisine nasıl güvensin ya da neden güvensin ? Benim artık et balık kurumuna bile güvenim yok sizce durup dururken mi böyle düşünmeye başladık hırsızın hiç mi kabahati yok ?

Haberi de bulmuş ta paylaşıyormuş vs. haber işte, hayali bir hikayeyi kendi mi yazmış ? Haberi çıkmış paylaşılmış sırf bu yüzden vatan haini mi ilan edilmedi düşman mı olmadı banlansın mı denilmedi ...

krm krm Kerem Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek gezgin
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** S**
  • Mesajlar 309
  • Beğeniler 55 / 124
  • Ticaret 2, (%100)
Beyler forumda teröristler var, onlar çaktırmıyor sizde çaktırmayın :D
LeoneKG

kişi bu mesajı beğendi.

FilmleriTV FilmleriTV WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Eğitmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 2077
  • Beğeniler 522 / 448
  • Ticaret 21, (%90)

krm adlı üyeden alıntı

Beyler forumda teröristler var, onlar çaktırmıyor sizde çaktırmayın :D

Dahi anlamındaki de ayrı yazılır. Kimmiş teröristler söyleyin de herkes bilsin.

Ek Olarak:

konusal adlı üyeden alıntı

Allah aşkına şu tahminini söyle.

Alevi sorununu ne diye kattın konu içerisine anlamadım. Alevi gençler o örgüte katılıyorlarsa sorunu Alevilerin içinde aramalısın, dışarı da değil. Demek ki dedeler , aileler onları aynı şekilde doğudaki anne babalar gibi tutamıyorlar, söz geçiremiyorlar çocuklarına.

Demokratik yollarla hak aranmıyor ki, sorun orada işte. Yol kesmek demokratiklik, askerle polisle savaşmak demokratiklik değil ki. Barış isteyen parti dağdaki örgüte tu kaka diyemiyor ki , kendi seçmenine, yol kesen, barikat yapan, polise askere saldıran insanlara dur diyemiyor ki daha ne barışı olsun. Askere polise silah bıraktırmak öyle kolay değil, önce o örgüt ve yandaşları bırakacak silahı,sopayı ve taşı.

Polis veya asker, karşısındaki kişi ona taş atıyor , molotof atıyorsa nasıl karşılık verilmesi bekleniyor ? Molotof atan ne maksatla atıyor bunu ? Karşısındakinin canı yansın diye atmıyor mu paşa ? E bu böyleyken polis veya asker neden aynı dozda karşılık vermesin ? Neresinde yanlış var bunun ?

Hala polisin yanlış yaptığından bahsediyorsun, ona taş atana molotof atana laf yok.

Arkadaşım, doğuya şu son 10-15 yıldır yapılan destek kadar desteği Cumhuriyet döneminde görmemiştir doğu. Hayır bunu göremeyecek kadar mı devlet nefreti var sende. Gerçekten merak ediyorum. Daha geçenlerde söyledik, iş makinelerini yakıyor , barajlarda çalışan şantiye işçilerine zarar veriyor, iş olanaklarını etkisiz hale getiriyor diye. Yatırımın gelmesini istemeyen örgütün ve onu destekleyen partinin ta kendisi iken ne yapmasını istiyorsun sen devletin ?

Dağa neden çıkıyor biliyor musun ?
Çünkü örgüt aileleriyle tehdit ediyor gençleri.
Gelmezsen, öldürmezsen, operasyonlara katılmazsan aileni katlederiz diyorlar.
Sözde Kürt halkının iyiliğini isteyen şerefsizler, yine onlar üzerinden oyun oynuyorlar.

Örgüt Kürt halkının iyiliğini, haklarının yerine getirilmesini istiyor değil mi ? Kısaca böyle diyebiliriz. Bu haklar şundan 10-*15 sene öncesine kadar verilmedi, o oldu bu oldu verilmedi. Hatta üstüne çok fazla ızdırap yaşattı devlet o bölgedeki halka. Ama işte diyorum ve diyor ki buradaki çoğu kişi ; şu an o haklar veriliyor. Belki Batı ile Doğu aynı değil ama çokta fark yok inan.

Barış isteyene kapı kapatılmaz.
Bu her yerde böyledir.
Barış isteyen elindekini bırakır, güven verir sonra masaya oturur eğer oturulacaksa ve konuşulacaksa. Tehditlerle bir yere varılmayacağı, silahlar konuşursa sonucun iyi olmayacağı belli. Hal böyleyken ;

Örgüt ve destekçisi parti, neyin peşinde ?

HDP nefretinizin nedeni kişisel görüşüme göre sizin desteklediğiniz partinin bütün planlarını mahvetmesindendir.

Siz sanırım benim yazdıklarımı okumuyorsunuz, polise taş atanı molotof atanı, polisin askerin canına kast edeni mi savunduk. Biz polisin iş bilmezliğinden yakınıyoruz. Polisin yetersizliğinden yakınıyoruz. Polisin sivil vatandaşa da ister bilerek ister bilmeyerek zarar vermesinden rahatsız oluyoruz.

Ben bazıları gibi halkına silah doğrultan örgüte asla sempati duymam desteklemem, halka zulmeden halkçı olmaz.

Alevilere değinmemin sebebi DHKP-C terör örgütüne katılımın en çok Alevilerden olması. Siz olayı çok basite indirgiyorsunuz aileler sahip çıkamıyor diyerek. Yapmayın bu kadar basit mi 38 yaşında adamsınız ülkedeki Alevi gerçeğini benden çok daha iyi bilirsiniz. Yargı haricinde Aleviler bütün devlet kurumlarında gerek terfi, gerek adil teftiş konusunda çok zorluklar yaşamışlardır. Ben sırf Alevi diye öğretmenlerle uğraşan valiler tanıyorum. Alevi problemi hala Türkiye'de malesef ciddi bir problemdir, üstüne üstlük aşılması için hiçbir çaba harcanmayan problemdir.

Barış isteyen PKK ile masaya oturulur. Böyle böyle şu kadar süre içerisinde silahları bırakıp dağdan ineceksiniz. Size özel yasayı da çıkartacağız denir. Demokratik süreç devam edecek, olması gereken haklar size verilecek bunun garantisini veriyoruz, bu süreçte HDP de denetçi bir mekanizma görevi görecek denir. Eğer bu şartlar kabul edilmez ise savaşılır. Böylece halkın her kesiminden bu operasyonlara destek çıkar. Ama sen masayı devirir daha düne kadar Öcalan ile müzakere içerisindeyken bugün hiçbir şey olmamış gibi davranırsan kusura bakma kimse senin samimiyetine inanmaz, işin içinde başka işler aranır. Davutoğlu sabah akşam savaş çığırtkanlığı yaparken karşı tarafın böyle bir psikoloji içerisinde silah bırakması size mümkün gözüküyor mu? Davutoğlu'da desin siz silah bırakın biz de elimizi tetikten çekeriz. Böyle bir açıklaması oldu mu Davutoğlu'nun? Böyle bir üslup ile barışa doğru bir yönelim gerçekleştirdi mi? Hayır, o evlatlarımızı feda etmekten bahsetti. Aman ha evlatlar derken bakan çocuklarının evlatları değil onlar askerlikten babadan ötürü muaf, bizim çocuklarımız feda edilecek. Uyandırayım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al