lostyazilim

PÖH tehtidi

70 Mesajlar 10.926 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

panicx901 panicx901 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Danışmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** U**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 5 / 3
  • Ticaret 1, (%100)
resmen trajikomik bir olay kesin senin twitter facebook bütün hesaplarını gezdiler ve konumla ilgili paylaştığın bir fotodan yerini buldular ipden bulmaları hiç kolay değil
ozkan06

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

babfo babfo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek antrenör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 256
  • Beğeniler 142 / 39
  • Ticaret 0, (%0)

halilturhan adlı üyeden alıntı

Sayın arkadaşım ben jandarma özel harekat ta görevini ifa etmeye çalışan bir personelim.ve senin şu kullandığın tavır varya ben bunlara çok maruz kaldım.ve bana bu tavrı yapan adamlar 30-35 yaşına gelipte askere gitmeyip bedelli çıkacak onu bekleyen adamlar.( sana askerlik yapmadın yapmayacaksın demiyorum).en başta unutmayınki üzerimizde ki kamuflajlar şereftir.hava atılacak afilli bir elbise olarak görmeyin.yıllardır dağlarda geziyorum ve o dağa çıktığın zaman yağmur kar souk dinlemeden gecelerce uyumuyosun ya hani bak bakalım hava kalıyormu o adamda.lütfen bu şekilde düşünmeyin.ailemizden ödün veriyoruz.çocuğu olupta göremeyen arkadaşlarım var.eve geldiğinde annesine anne bu kim diye soran çocukları var onların ve o kocaman adam sırf çocuğundan bu kelimeyi duyduğu için oturup hüngür hüngür ağlıyor.bir düşünsene !!! O dizilerdeki saçlar o biçim şekiller paris yada her çatışmadan dizi senaryosu bitmeden ölmeyeceğini bildiğimiz film artislerine benzetmeyin bizleri.bizler o dizilerden önce haberlerde onbeş saniyeliğine kahraman oluyoruz.senin gibi adamlar burda en sevmediği kişilerin bu vatan için bedel ödeyen adamlar oşduğunu söylesin buralara yazabilsin diye sanırım.diyeciksin ki bizim vergilerimizle maaş alıyorsunuz.sana aldığım maaşın 3 katını verecem ve benim 4 gece kaldığım yere sadece bir gece bırakacam eğer birgece dayanabilirsen.ikinci gece kalmak istersen alnından öperim senin.para uğruna yapılacak iş değil inanınki.bizim kisi içine düştüğümüz bazen isyan etsekte kurtulmak istemediğimiz meslek aşkı.vatan aşkı

hocam siz bu konuyu çok yanlış anlamışsınız burada ülkemizin şerefli polisine veya askerine laf etme gibi bir durum söz konusu değil ve ben dahil kimsenin etmediği de ap açık ortada böyle bir şeyi nereden çıkarttınız anlamadım benim derdim bana yapılan bu saldırıda ki kişi ve onun arkasını koruyanlarla dağlarda yada şehirlerde gecesi gündüzü birbirine karışmış canını ortaya koyan binlerce askerimiz , polisimiz var onlardan Allah binlerce kez razı olsun ne yapsak haklarını ödeyemeyiz fakat kimsenin inkar edemeyeceği gibi görevini kötüye kullananlar da var onlara da benim verdiğim vergiden bir kuruşu bile helal etmem
ozkan06

kişi bu mesajı beğendi.

Lions Lions WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
Konuyu saçma sapan yerlere taşımakta üstünüze yok. Adamın polise, askere, öğretmene laf ettiği yok. "O zaman başın sıkışınca polisi aramazsın"mış. Adamın başka alternatifi var da adam mı polisi arıyor? Yalan değil söylediği. Elbette doğuda görevlerde canını ortaya koyan yiğit polislerimiz var. Ama gelin bir de istiklal caddesinde her gün boy gösteren, kızları gördü mü elini kemerine atıp kasıla kasıla yürüyen ve konunun ilk mesajındaki gibi ona buna ahkam kesen polislere ne diyeceğiz? Hele hele ülkede sözde açılım ayağına yıllarca kendisine molotof atana, taş atana bir şey yapmayıp kendi vatanının öz evladını kör eden, sakat bırakan polislere ne diyeceğiz?

Avukatlara gelince. Bu da bir gerçek. Girin hukuk okuyan insanların profillerine bakın. Utanmasa adına da "hukuk" etiketi koyacak sanki iki gözümün çiçeği mezun olunca adaleti sağlayacak.

Öğretmenlere de gelelim. Evet onca bilgili ve haksızlık yaşayan can ciğer öğretmenlerimiz var fakat % 80'inin kendi branşlarındaki yeterlilik sınavını geçemediğini de biliyoruz. Bırakın bu laf salatasını efendiler.

Sanki ülkede her şey yolundaymış gibi ona laf etme, buna bir şey deme. Ülkede alfabeden türememiş terör örgütü kalmamış polisime, askerime laf etme! Ülkede eğitim yerlerde, Dünya sonuncusuyuz öğretmenime laf etme! Ülkede adalet yerlerde sürünüyor, kadınlarımızı tekmeleyen, dövenler serbest kalıyor avukatlarımıza laf etme! Bırakın bu laf kalabalığını da oturalım, şapkalarımızı koyalım masaya ve suçu biraz da kendimizde arayalım.

BakalimBilelim e ahkam kesmeden önce anlamaya çalışın.
HidrolikAdam ahmetcem96 cagatayguney

kişi bu mesajı beğendi.

Lim10Ata Lim10Ata Müsait Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 1152
  • Beğeniler 312 / 314
  • Ticaret 42, (%100)

Lions adlı üyeden alıntı

Konuyu saçma sapan yerlere taşımakta üstünüze yok. Adamın polise, askere, öğretmene laf ettiği yok. "O zaman başın sıkışınca polisi aramazsın"mış. Adamın başka alternatifi var da adam mı polisi arıyor? Yalan değil söylediği. Elbette doğuda görevlerde canını ortaya koyan yiğit polislerimiz var. Ama gelin bir de istiklal caddesinde her gün boy gösteren, kızları gördü mü elini kemerine atıp kasıla kasıla yürüyen ve konunun ilk mesajındaki gibi ona buna ahkam kesen polislere ne diyeceğiz? Hele hele ülkede sözde açılım ayağına yıllarca kendisine molotof atana, taş atana bir şey yapmayıp kendi vatanının öz evladını kör eden, sakat bırakan polislere ne diyeceğiz?

Avukatlara gelince. Bu da bir gerçek. Girin hukuk okuyan insanların profillerine bakın. Utanmasa adına da "hukuk" etiketi koyacak sanki iki gözümün çiçeği mezun olunca adaleti sağlayacak.

Öğretmenlere de gelelim. Evet onca bilgili ve haksızlık yaşayan can ciğer öğretmenlerimiz var fakat % 80'inin kendi branşlarındaki yeterlilik sınavını geçemediğini de biliyoruz. Bırakın bu laf salatasını efendiler.

Sanki ülkede her şey yolundaymış gibi ona laf etme, buna bir şey deme. Ülkede alfabeden türememiş terör örgütü kalmamış polisime, askerime laf etme! Ülkede eğitim yerlerde, Dünya sonuncusuyuz öğretmenime laf etme! Ülkede adalet yerlerde sürünüyor, kadınlarımızı tekmeleyen, dövenler serbest kalıyor avukatlarımıza laf etme! Bırakın bu laf kalabalığını da oturalım, şapkalarımızı koyalım masaya ve suçu biraz da kendimizde arayalım.

BakalimBilelim e ahkam kesmeden önce anlamaya çalışın.

Öncelikle bu savunma durumu arkadaşın "Not: İstisnalar vardır elbette" yazdığı kadar traji komik bir durum.

Öyle bir yazmışsın ki molotof, taş atana polis sanki bilerek müdahale etmiyor havasındasın, benim çevremde birçok polis abim asker abilerim var daha hiç vatanın öz evladına zarar veren görmedim belkide 1 elin parmaklarını bile geçmez dediğin şey, zarar verdikleri genellikle twitterda tt oluyor terör sempatizanları suçsuz gibi pazarlıyor tabi halkımızda müsait sonra bir bakıyoruz dağdan leşleri geliyor ? İşin garibi leşleri geldiği halde burada "vatanın öz evladı" sözüm meclisten dışarı "şehit" nitelendirmesi yapılıyor ilginç..

Madem avukata hakime savcıya karnın bu kadar ağrıyor olsaydın kardeşim hukukçu sağlasaydın adaleti? Profillerinde Hukuk Fakültesi yazması epey karnını ağrıtıyormuş izlenimi veriyosun.

Eleştirmeye kalkarsak hiçbir çaba göstermeyip sadece laf kalabalığı yapıp millete öğütler veren insanlar görüyorum karşımda, işte mesele tamda bu biz daha kendimize çeki düzen vermeden polisin kemerine, avukatın profiline takılıyoruz bence çok komik bir durum.Başından beri kaybettiğimiz kısımda bu toplumu ayrıştırarak aslında bunların sebebi en başında sen ve senin gibiler.Böyle olduğun(umuz) sürece polisin kemerine avukatın kemerine takacak kadar ironik,aciz duruma düşeriz.

Sana tavsiyem polisi, askeri, öğretmeni, hukukçusunu, doktoru veya diğer meslek gruplarını gözlemleyip sadece klavye başından eleştirmek yerine önce özeleştiri yapman "acaba ben kusursuzmuyum ki başkasından kusursuz olmasını bekliyorum" düşüncesinde ol.Ben öyle yapıyorum sanada öneririm şikayetin varsa şikayet edecek yer çok burada ayrıştırmak yanlış.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)

Lim10Ata adlı üyeden alıntı

Öncelikle bu savunma durumu arkadaşın "Not: İstisnalar vardır elbette" yazdığı kadar traji komik bir durum.

Öyle bir yazmışsın ki molotof, taş atana polis sanki bilerek müdahale etmiyor havasındasın, benim çevremde birçok polis abim asker abilerim var daha hiç vatanın öz evladına zarar veren görmedim belkide 1 elin parmaklarını bile geçmez dediğin şey, zarar verdikleri genellikle twitterda tt oluyor terör sempatizanları suçsuz gibi pazarlıyor tabi halkımızda müsait sonra bir bakıyoruz dağdan leşleri geliyor ? İşin garibi leşleri geldiği halde burada "vatanın öz evladı" sözüm meclisten dışarı "şehit" nitelendirmesi yapılıyor ilginç..

Madem avukata hakime savcıya karnın bu kadar ağrıyor olsaydın kardeşim hukukçu sağlasaydın adaleti? Profillerinde Hukuk Fakültesi yazması epey karnını ağrıtıyormuş izlenimi veriyosun.

Eleştirmeye kalkarsak hiçbir çaba göstermeyip sadece laf kalabalığı yapıp millete öğütler veren insanlar görüyorum karşımda, işte mesele tamda bu biz daha kendimize çeki düzen vermeden polisin kemerine, avukatın profiline takılıyoruz bence çok komik bir durum.Başından beri kaybettiğimiz kısımda bu toplumu ayrıştırarak aslında bunların sebebi en başında sen ve senin gibiler.Böyle olduğun(umuz) sürece polisin kemerine avukatın kemerine takacak kadar ironik,aciz duruma düşeriz.

Sana tavsiyem polisi, askeri, öğretmeni, hukukçusunu, doktoru veya diğer meslek gruplarını gözlemleyip sadece klavye başından eleştirmek yerine önce özeleştiri yapman "acaba ben kusursuzmuyum ki başkasından kusursuz olmasını bekliyorum" düşüncesinde ol.Ben öyle yapıyorum sanada öneririm şikayetin varsa şikayet edecek yer çok burada ayrıştırmak yanlış.

Lim10Ata

Verilen bir emir senin iyi insan olmanı engelliyor seni insanlıktan çıkartıyor ve zalimlerden yapıyorsa o emri kabul etmezsin. Bu hem bu kültürde, hem islam kültüründe hem medeni kültürlerde böyledir. Bu ülkeden neyin ne olduğunu herkes iyi biliyor. 20 yıldır ne zaman gencecik vatan evladımız şehit düşse arkasından halkın intikam duygusunu tatmin etmek ve ağzına bir parmak bal çalmak için pkk leşleri paylaşılıyor. Leşleri geldiği için bitmiyor (bitirilmiyor) değil mi? Leşleri geldiği için ülkede alfabeden çeşit çeşit terör örgütleri türedi değil mi?

Birincisi benim hukuk okumadığımı nerden biliyorsun? İkincisi o üç beş polis dediğin ne yazık ki üç beş değil. En basitinden bizim okulda dahi hakkını aramak isteyen oldu mu çevik kuvvet bir elinde cop bir elinde biber gazı düşmana saldırır gibi müdahale etmesini biliyor. Adaleti kendin sağla demişsin. Adaleti sağlamaya çalışanların nerelere sürüldüğünü, nasıl iftiralara maruz kaldıklarını gördük bu ülkede. Senin o adaleti sağla dediğin şey "siyasilerin ideolojik hedef tatminlerine hizmet et" oluyor bu ülkede.

Çaba göstermediğimi ne biliyorsun kardeşim? Sen beni ne tanıyorsun da bu uğurda nasıl mücadele verdiğimi ne biliyorsun? At gözlükleriyle hayata bakıp, insanları tanımadan şöyle yapıyorsun, böyle yapıyorsun diye eleştirmeden önce vicdanına bakmalı insan. Elli kere yiğit polislerimiz, can öğretmenlerimiz, adaletli hukukçularımız var dememe rağmen içinden işine geleni almak, şapkalarımızı önümüze koyalım suçu kendimizde arayalım dememe rağmen kendine bak demenin mantığı nedir?

Sanırsın bana ülkede terör diye bir şey yok, herkes hakkını hukukla elde ediyor, öğrenciler hakkını arayınca dayak yemiyor, millet hakkını arayınca gözünü, kolunu, bacağını kaybetmiyor, onca şehit verilmiyor, ekonomi çok iyi, borç batağında değiliz, fen ve sosyal bilimlerde Dünya birincisiyiz de ben gelmişim burada 3-5 istisna twitterda rt edilenler için ülkemi kötülüyorum. Geçeceksin bu demagojiyi. Realistik olup delikanlıca açıkça olanı biteni söyleyeceksin. Başka türlü ilerlemez bu ülke. Önce sorun analizi yapıp sonra çözmeye gayret edeceksin.
GoMaster

kişi bu mesajı beğendi.

Lim10Ata Lim10Ata Müsait Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Tasarımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad R** K**
  • Mesajlar 1152
  • Beğeniler 312 / 314
  • Ticaret 42, (%100)
Lions

Her yazdığına verecek cevabım var ama bu olay günlerce uzayacak :rolleyes: Sadece yazında ki iki örnek dikkatimi çekti;

Adaleti kendin sağla demişsin. Adaleti sağlamaya çalışanların nerelere sürüldüğünü, nasıl iftiralara maruz kaldıklarını gördük bu ülkede.

Madem sürüldüğünü düşünüp çekinerek eylemde bulunmuyorsun ? Ama polisten böyle birşey bekliyosun ;

Verilen bir emir senin iyi insan olmanı engelliyor seni insanlıktan çıkartıyor ve zalimlerden yapıyorsa o emri kabul etmezsin.

2 örneğe bakınca temelde senin eleştirdiğin eylemi aslında kendine savunma olarak görüyorsun ? Gülmemek elde değil

• Üyelik 05.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web-Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 366 / 534
  • Ticaret 5, (%100)
Lim10Ata

Ben sürülüyor diye eylemde bulunmasın demedim zaten eylemde bulunduğu, adaleti sağladığı için sürülüyor dedim ve bu durumdan şikayet ettim. Neyse güzel kardeşim polyannayı oynamaya devam edin. Sözüm meclisten dışarı ve seni tenzih ederek söylüyorum;

Bu ülkede Diriliş izleyip Dünya'ya hükmettiğini zannedenler, "devlet büyüğü" gibi saçma bir kavramla kendisi metroda, metrobüste sürünürken kendi seçtiği insanların ayda 20.000 lira maaşla krallar gibi yaşamasıyla övünenler,

oturup "Ya kardeşim yıllar önce bir pkk belası vardı başımızda bu daeş, ışid vs. nerden çıktı başımıza?" diye sormayanlar,

"Suriye'de katledilenler müslümandı da Mısır'da, Libya'da, Afganistan'da, Irak'da, Arakan'da katledilenler müslüman değil miydi? Neden onları almadık zamanında? Yoksa bunun arkasında insani değil de siyasi bir şey mi var? Hadi aldın niye kontrolsüzce alıp, onları da kendi halkını da perişan ettin. Kontrollü bir bölgeye alsaydın ya." diyemeyenler,

ekonomi batmışken, fen ve sosyal bilimlerde, insani kalkınmışlıkta Dünya sonuncusu, yolsuzlukta Dünya başını oynarken, buna göz yumup alkış tutanlar oldukça daha çok devam eder bu ülke Osmanlıcılık oynamaya. Asarım, keserim tavırlı, mahalle ağızlı liderlerin olursa (Tüm siyasi parti liderleri için geçerli) ülkenin polisi de böyle tehdit eder vatandaşını rahatça.
komedyatube

kişi bu mesajı beğendi.

BakalimBilelim BakalimBilelim Beni bilen bilir... Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek serbest meslek
  • Konum Tunceli
  • Ad Soyad E** Ö**
  • Mesajlar 2181
  • Beğeniler 521 / 572
  • Ticaret 50, (%100)

Lim10Ata adlı üyeden alıntı

Burada müdahale edeceğim neden mi ? Doğuda adeta canlarını ortaya koyarak vatanı savunan polise,askere böyle mesaj hiç yakışmadı bu mesajdan burnu havada olan tamamen sensin.Seni sadece 1 ay doğuda görev yaptırsınlar böyle konuşmaya devam edecek misin merak ediyorum pöh akrabam var adamlar dağda yatıyor vatan uğruna gel gör ki biri klavye başından eleştiriyor.

Senin kimseyi ayrıştırma veya bir tutma hakkın yok her insanın iyisi olduğu gibi kötüsüde var doktor,avukat,hakim,polis,öğretmen onlarda senin benim gibi insan kusursuz olmasını bekleme.

Yorumunu okurken polisler,avukatlar,öğretmenler ve diğer meslek grupları adına utandım böyle yorum yazacak insanlarda varmış.

FurkanOYMAK adlı üyeden alıntı

BakalimBilelim polisime askerime laf atarsın bir olay olunca onları ararsın.

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Can derdine düşünce imdat polis demezsin o zaman?
Adliyeye işin düşünce avukat aramazsın o zaman?
Senin bir bilgi sahibi olmanı sağlayan bir öğretmeni düşünerek mi bunu yazdın?
İlkokulda ortaokulda kim bilir nelerine katlandı o öğretmenler!

Bahsettiğin mesleklerde bulunan insanlar arasında mutlaka karakteri bozuk kişiler çıkabilir, ama sen genelleme yaparak ayıp etmişsin.

Umarım düzelirsin zamanla diyeceğim ama senin gibi insanlar mutlaka çıkacaktır.
Nankörlük ne kötü bir şey..

Yorumlara bak...

noktapanel noktapanel ben buraya neden çıktım Kullanıcı
  • Üyelik 02.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1015
  • Beğeniler 535 / 265
  • Ticaret 19, (%100)
Son durum nedir hocam heycanlamdim bende

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
Ne kadar salakça yorumlaşmalar bunlar.

wmaraci
Konuyu toplam 25 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 25 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al