freelance iş ilanları

Sevgili ile site açmak

35 Mesajlar 4.406 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)
Hepinize merhabalar.

Kız arkadaşım ile birlikte bir site açmaya karar verdik. Ben 29 yaşında bir öğretmenim, kız arkadaşım da 26 yaşında bir harita mühendisi. İstanbul'da yaşıyoruz. İkimiz de gayet sosyal, gezmeyi seven, hobileri olan insanlarız. Amacımız sadece bir anı defteri gibi bir site açmak değil. İkimizin de ayrı ayrı yazacağı kategorilerin olduğu, ayrıca birlikte yazacağımız kategorilerin de olduğu bir site. Youtube kanalı da açmayı ve burada da Vlog tarzı videolar çekmeyi düşünüyoruz. Kategoriler hakkında net bir karar vermesek de geniş bir kategori yelpazesi olacağını düşünüyoruz. Spordan siyasete, modada yemeğe, geziden mekana. Hatta kız arkadaşım her kadın gibi moda manyağı olması ötesinde incik, boncuk, bileklik o bu şu bir sürü şey yapmayı da çok seviyor :) Hiçbir copy paste içerik olmayacak elbette. Her şeyi biz yapacağız.

Sorum şu: Biliyorum ki kategori sayısı artarsa zorluklar artıyor. Niche konu önerecek bir kaçınız vs. Ama biz bunu eğlenerek de yapacağımız için ve kısa vadede para kazanma gibi bir düşüncemiz olmadığı için düşündük. Sizce güzel ve samimi bir içerikle başarılı olma şansımız nedir ? Hem maddi olarak (adsense vs.) hem de genel olarak.

Önerebileceğiniz temalar nelerdir ? (Themeforrest olursa daha güzel olur. Paralı olsun hatta, hedefimiz küçük değil, daha sonrasında uğraşmak istemiyoruz.)

Yukarıda bizim de henüz netleştirmediğimiz fakat aklımızda olan şeyleri saydım sizlere. Sizlerin de bu konuda fikir bazında katkınız olursa çok seviniriz.

Bu arada domain e de karar vermedik, bu konuda da her türlü fikire açığız.

NOT: 150, 200, 1000, 5000 TL verip domain almayacağız. Açıkta olan bir domain alacağız. Domain satmak isteyenlerle konunun dolup amacından aşmasını istemiyoruz.

Özetle tecrübeli arkadaşlardan küçük da olsa bir yol haritası istiyoruz. Değerli tecrübelerinizi bizimle biraz olsun paylaşırsanız çok mutlu oluruz.

Teşekkürler.

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2
wmaraci
reklam

izmirweb35 izmirweb35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Developer , IT Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 3 / 10
  • Ticaret 1, (%0)
Bunlarla ugraşma. Phpfox al sistemine temanı kur. miss gibi kullan hocam.

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

izmirweb35 adlı üyeden alıntı

Bunlarla ugraşma. Phpfox al sistemine temanı kur. miss gibi kullan hocam.

phpfox nedir bilmiyorum. Ayrıca yukarıda sormuş olduğun hangi sorunun cevabı olarak bu cevabı verdiniz bunu da anlayamadım ne yazık ki :)

Edit: pfpfox un ne olduğuna baktım şimdi, yanlış soruya mı cevap verdiniz diye düşünüyorum şu an :)
leaderrda

kişi bu mesajı beğendi.

izmirweb35 izmirweb35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek PHP Developer , IT Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 3 / 10
  • Ticaret 1, (%0)
Kız arkadaşım ile birlikte bir site açmaya karar verdik. Ben 29 yaşında bir öğretmenim, kız arkadaşım da 26 yaşında bir harita mühendisi. İstanbul'da yaşıyoruz. İkimiz de gayet sosyal, gezmeyi seven, hobileri olan insanlarız. Amacımız sadece bir anı defteri gibi bir site açmak değil. İkimizin de ayrı ayrı yazacağı kategorilerin olduğu, ayrıca birlikte yazacağımız kategorilerin de olduğu bir site. Youtube kanalı da açmayı ve burada da Vlog tarzı videolar çekmeyi düşünüyoruz. Kategoriler hakkında net bir karar vermesek de geniş bir kategori yelpazesi olacağını düşünüyoruz. Spordan siyasete, modada yemeğe, geziden mekana. Hatta kız arkadaşım her kadın gibi moda manyağı olması ötesinde incik, boncuk, bileklik o bu şu bir sürü şey yapmayı da çok seviyor Hiçbir copy paste içerik olmayacak elbette. Her şeyi biz yapacağız.

buna verdim hocam. Phpfox kurup bu dediklerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.. Hatta bu konuda kurulum vb konusunda yardımcı olabilirim

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

izmirweb35 adlı üyeden alıntı

Kız arkadaşım ile birlikte bir site açmaya karar verdik. Ben 29 yaşında bir öğretmenim, kız arkadaşım da 26 yaşında bir harita mühendisi. İstanbul'da yaşıyoruz. İkimiz de gayet sosyal, gezmeyi seven, hobileri olan insanlarız. Amacımız sadece bir anı defteri gibi bir site açmak değil. İkimizin de ayrı ayrı yazacağı kategorilerin olduğu, ayrıca birlikte yazacağımız kategorilerin de olduğu bir site. Youtube kanalı da açmayı ve burada da Vlog tarzı videolar çekmeyi düşünüyoruz. Kategoriler hakkında net bir karar vermesek de geniş bir kategori yelpazesi olacağını düşünüyoruz. Spordan siyasete, modada yemeğe, geziden mekana. Hatta kız arkadaşım her kadın gibi moda manyağı olması ötesinde incik, boncuk, bileklik o bu şu bir sürü şey yapmayı da çok seviyor Hiçbir copy paste içerik olmayacak elbette. Her şeyi biz yapacağız.

buna verdim hocam. Phpfox kurup bu dediklerinizi rahatlıkla yapabilirsiniz.. Hatta bu konuda kurulum vb konusunda yardımcı olabilirim

phpfox un ne olduğuna baktığımda bir sosyal ağ scripti olduğu yazmakta. Bizim kafamızda böyle bir şey yok. 2 kişinin yazdığı kişisel blog tarzı bir site var.

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

bu yorum sizin istediğiniz cevap, nasıl para kazanırsınız ->
İlk olarak youtube kanalı ile başlayın, site hiçbir işinize yaramaz. Zaten Türkçe sitelere verilen TBM'ler ortada ki birde bölünüp site çalışmaları ile ziyaretçi sağlamanız gerekir. Youtube kanalında yapacağınız site reklamı ile ziyaretçi elde edemezsiniz çünkü videolarınız, kanalınız ziyaretçiyi bol bol doyuracaktır. Faklı bir sektör lazım site youtube da. Vlog çekmelisiniz bence. Size şu tarz bir kanal gider: https://www.youtube.com/user/Agirmimar

Devamlı üretmelisiniz, videolarınız kısa olmalı ve sıkıcı olmamalı (nefes araları, ııılar, düşünmeler vb.). Ağır mimar'ın yaşantısı eğitim ile ilgili, sizinle benzer ki sizin bir ekip arkadaşınız ve hobileriniz var. buradan türetebilirsiniz. Kanalı biraz inceleyin. Kısa süre sonra kitleniz oluşacaktır. Ben dahil. 1080p videolar ve logonuz olmalı tabii. Birde YapYap ve Oha Diyorum kısaca Mediakraft ekibine bir başvurun, belki ekibe girer kısa yoldan youtube şöhretine ulaşabilirsiniz profesyonel bir ekip ile.

Açacağınız blog tamamen kişisel zevkiniz için olur. Arşiv yaparsınız.

bu yorumu ise ben yapmak istedim->

Ha ben 2-3 aylık emek ile ciddi paralar kazanmak istiyorum derseniz, ingilizce niche site işine girin cebinizde paranız varsa. Eğer bu işe harcarım, 2 ay sonrada para kazanmaya başlarım diyorsanız ingilizce niche site açın hemen bir tane. sektörü belirleyin, 60 makale satın alın, 2 ay çalışma yapın (niche işini öğrenip araştırdıktan sonra) aylık 500 tl gibi gelir elde edebilirsiniz bu sürede.
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

igunayCOM igunayCOM WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Emi Ajans / Founder
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 404
  • Beğeniler 142 / 141
  • Ticaret 7, (%100)
Ozan Hocam çok güzel bir fikir edinmişsiniz. Ve bu projeyi gerçekleştirirken de eminim çok eğleneceksiniz :)

Size Kategori önerisinden başlayabilirim; şahsen forumlarda bu tür sorulara verdiğim en açık yanıt şudur; hangi kategoride uzmansanız o kategoride paylaşımlar yapın. Mesela arkadaşınız bir Moda manyağı ise moda üzerine tecrübeleini paylaşabilir. Haricinde okuduğu bölüm ile ilgili çizim paylaşımları yapabilir. Veya o konuya dair anektotlar paylaşabilir. Sizi zaten web siteniz üzerinden az çok tanıyorum, ayrıca ilgi alanlarınızın da geniş olduğunu biliyorum :). Bu sebepten siz de ilgi alanlarınıza göre paylaşımlar yapabilirsiniz. Ortak kategorileriniz de şöyle olabilir; birlikte gittiğiniz yerler, edindiğiniz tecrübeler hakkında yazabilirsiniz. Misalen, Ayder Yaylası'nı gezmeye gittiniz, önce bir foto galeri, sonrasında deneyimleriniz ile ilgili bir yazı :). Çok tutar bu sistem ben söyleyim size..

Tema önerisini de size birazdan yapabilirim, aklımda çok güzel fonksiyonel bir tema var, biraz Türkçe'leştirme evresi geçirdi mi sıkıntısı kalmaz..

Sizin aklınıza takılan başka bişey varsa sorun söyleyim :)
Ozzyfb

kişi bu mesajı beğendi.

Allah hepimize rahmet eylesin!

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

CezaLet adlı üyeden alıntı

bu yorum sizin istediğiniz cevap, nasıl para kazanırsınız ->
İlk olarak youtube kanalı ile başlayın, site hiçbir işinize yaramaz. Zaten Türkçe sitelere verilen TBM'ler ortada ki birde bölünüp site çalışmaları ile ziyaretçi sağlamanız gerekir. Youtube kanalında yapacağınız site reklamı ile ziyaretçi elde edemezsiniz çünkü videolarınız, kanalınız ziyaretçiyi bol bol doyuracaktır. Faklı bir sektör lazım site youtube da. Vlog çekmelisiniz bence. Size şu tarz bir kanal gider: https://www.youtube.com/user/Agirmimar

Devamlı üretmelisiniz, videolarınız kısa olmalı ve sıkıcı olmamalı (nefes araları, ııılar, düşünmeler vb.). Ağır mimar'ın yaşantısı eğitim ile ilgili, sizinle benzer ki sizin bir ekip arkadaşınız ve hobileriniz var. buradan türetebilirsiniz. Kanalı biraz inceleyin. Kısa süre sonra kitleniz oluşacaktır. Ben dahil. 1080p videolar ve logonuz olmalı tabii. Birde YapYap ve Oha Diyorum kısaca Mediakraft ekibine bir başvurun, belki ekibe girer kısa yoldan youtube şöhretine ulaşabilirsiniz profesyonel bir ekip ile.

Açacağınız blog tamamen kişisel zevkiniz için olur. Arşiv yaparsınız.

bu yorumu ise ben yapmak istedim->

Ha ben 2-3 aylık emek ile ciddi paralar kazanmak istiyorum derseniz, ingilizce niche site işine girin cebinizde paranız varsa. Eğer bu işe harcarım, 2 ay sonrada para kazanmaya başlarım diyorsanız ingilizce niche site açın hemen bir tane. sektörü belirleyin, 60 makale satın alın, 2 ay çalışma yapın (niche işini öğrenip araştırdıktan sonra) aylık 500 tl gibi gelir elde edebilirsiniz bu sürede.

Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle.

Bahsetmiş olduğunuz youtube kanallarının hepsinden haberim var. Tarzlarını da bilmekteyim. Fakat bizim kafamızda sadece Youtube kanalı yok. Eğer sadece Youtube kanalı işine girilirse orası ayrı bir dünya çünkü. Telefondan video çekmekle olacak şeyler değil. Dışarıdan belki amatörce görünen bu videolar için bile fena sayılmayacak ekipmanlar gerekmekte. Özellikle YAP YAP kanalından bahsediyorum. Haksızsam lütfen düzeltin.

Kısa yoldan para kazanma diye bir şey düşünmüyoruz zaten. Ben şahsi olarak böyle şeylere de inanmam.

CezaLet CezaLet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Dil Öğrencisi
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 1268
  • Beğeniler 418 / 276
  • Ticaret 15, (%100)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Cevabınız için teşekkür ederim öncelikle.

Bahsetmiş olduğunuz youtube kanallarının hepsinden haberim var. Tarzlarını da bilmekteyim. Fakat bizim kafamızda sadece Youtube kanalı yok. Eğer sadece Youtube kanalı işine girilirse orası ayrı bir dünya çünkü. Telefondan video çekmekle olacak şeyler değil. Dışarıdan belki amatörce görünen bu videolar için bile fena sayılmayacak ekipmanlar gerekmekte. Özellikle YAP YAP kanalından bahsediyorum. Haksızsam lütfen düzeltin.

Kısa yoldan para kazanma diye bir şey düşünmüyoruz zaten. Ben şahsi olarak böyle şeylere de inanmam.

Benim anladığım ekipmanınız var ve bu işe soyundunuz. Öyleyse bu işi sizde yapmalısınız, ama blog açıp youtube ile desteklemek istiyorsanız iş değişir. Ben blog takip eden biri değilim o yüzden sıcak bakmıyorum ama ünlü bloglara bakınca yüzlerce yorum gördüğümde oluyor. Bu yolda tüm inancım sizinle hocam.

Ama şunu söylemeliyimki, türkçe siteden para kazanma devri bence bitti. Ya şarkı sözü siteniz olur yada mp3 indirme, 2-3 k ziyaretçi ile kazanırsınız belki, veya film sitesi vb. uzun emekler verip para kazanmayı hedefliyorsunuz öyleyse niche'niz iyi olmalı, yani günlük tarzında bir blog için koyduğunuz adsense'nin TBM'si neden yüksek olsun? niche önemli burada. ve o niche'i işlemek.

Öyle böyle. Şöyle şöyle.

• Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

igunayCOM adlı üyeden alıntı

Ozan Hocam çok güzel bir fikir edinmişsiniz. Ve bu projeyi gerçekleştirirken de eminim çok eğleneceksiniz :)

Size Kategori önerisinden başlayabilirim; şahsen forumlarda bu tür sorulara verdiğim en açık yanıt şudur; hangi kategoride uzmansanız o kategoride paylaşımlar yapın. Mesela arkadaşınız bir Moda manyağı ise moda üzerine tecrübeleini paylaşabilir. Haricinde okuduğu bölüm ile ilgili çizim paylaşımları yapabilir. Veya o konuya dair anektotlar paylaşabilir. Sizi zaten web siteniz üzerinden az çok tanıyorum, ayrıca ilgi alanlarınızın da geniş olduğunu biliyorum :). Bu sebepten siz de ilgi alanlarınıza göre paylaşımlar yapabilirsiniz. Ortak kategorileriniz de şöyle olabilir; birlikte gittiğiniz yerler, edindiğiniz tecrübeler hakkında yazabilirsiniz. Misalen, Ayder Yaylası'nı gezmeye gittiniz, önce bir foto galeri, sonrasında deneyimleriniz ile ilgili bir yazı :). Çok tutar bu sistem ben söyleyim size..

Tema önerisini de size birazdan yapabilirim, aklımda çok güzel fonksiyonel bir tema var, biraz Türkçe'leştirme evresi geçirdi mi sıkıntısı kalmaz..

Sizin aklınıza takılan başka bişey varsa sorun söyleyim :)

Cevap için çok teşekkür ederim.

Ortak kategori konusunda biz de aynen bu şekilde düşünüyorduk. Geçen sene 4 ülke gezdik, hala ödemesini yapıyoruz, kafamızı duvarlara vuruyoruz keşke site olsaydı o zaman diye hatta :)

İlla farklı şehir vs. ye gerek yok diye düşünüyoruz hatta. Yaşadığımız şehir İstanbul. Her hafta sonu full birlikteyiz. Site için ekstra bişi yapmasak bile düşününce o kadar çok malzeme çıkar ki.

Domain konusu biraz sıkıntılı duruyor şu an, bir kaç şeye baktım, almışlar :)

Bir de tema olarak themeforrest ten desteği sağlam, seo su osu busu sıkıntı olmayacak, güzel bir tema düşünüyoruz. Malum ben bu webmaster lık işlerinde sizler gibi usta değilim :)
igunayCOM

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al