wmaraci reklam

Dersaneler kapatılmayacak! AYM İptal Kararı Verdi!

58 Mesajlar 5.721 Okunma
smmexpress

nettebugun nettebugun Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Doktora öğrencisi.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** O**
  • Mesajlar 798
  • Beğeniler 386 / 218
  • Ticaret 16, (%100)

anonymated adlı üyeden alıntı

Hocam anlamak istemeyen anlamıyor n'apacan.

Hocam ilk mesaj dışındakileri siyasi yorum vardır diye okumadım. Şimdi baktım, haklıymışım; ama ne yazık ki kimsenin görüşüne tam olarak katılmıyorum. Herkesin kendince doğruları var ve açık söylemek gerekirse, yazılanlar içinde herkesinkine katıldığım doğrular da var.

Eğitim ve sağlık politikalarında politik ideolojilerden sıyrılmak gerektiğine inanıyorum.
Hatta toplumun zararına olan politikalarda mevcut dört büyük siyasi partinin eşit/ortak suçu olduğu fikrindeyim.

Eğer mevcut sistem üstünde kapsamlı ve etkili bir düzenlemeye gidilirse, dersanelerin kapatılması taraftarıyım. Hatta önemli olan, öğrencilerin gitmemesini teşvik etmek. Öğrenciyi teşvik edebilmenin yolu da, sınav sistemiyle okul koşullarını birbirine uyumlu hale getirmekten geçiyor bence.

Elbette öte yanda, mevcut dersanelerde çalışanların mağdur edilmemesi de var. Bu aşamada da, aklıma ilk gelen, kısa vadede 40-45 yaş üstü bayanları ve 45-50 yaş üstü beyleri emekli edip hemen ardından orta vadede eğitim fakültelerine alınan öğrenci kontenjanını düşürmek bence.

Not: Bu mesajı yazdıktan sonra bir arkadaşın mesajını okudum. Görüşüne katılmadığımdan ve ayrıca burada yazarsam da polemik yaşanabileceğinden özel mesajla fikrimi belirttim.

İyi geceler.
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Cemaate bir laf söylenince nasıl sinirleniyorsun böyle. :) Sakin ol. Cemaat de sütten çıkmış ak kaşık değil. Siyasi çıkarlarınız uğruna neler yaptıklarınızı biliyoruz. Sınavlarda soru çalmaları, polislik sınavlarında dönen olayları biliyoruz. Dershanelerinizde sadece belli öğrencilerin üstünde durup diğer öğrencileri umursamadığınızı biliyoruz. Eğitim konusunda laf söyleyecek en son kişi sizlersiniz.

Öyle mi? Var mı peki bir delilin? Soruları çalan her kimse namerttir. Bu çirkin iftiraya bir tane dayanak var mı? Nasıl da halifeye (!) laf atınca sinirleniyorsunuz :) Demi ne de olsa Allah'ın tüm sıfatlarıni taşıyan biri. Ne de olsa rahmeti gazabı geçti. Ne de olsa Allah'ın elçisi. Benim olduğum sınıfta Kürt arkadaşım vardı ilk 5 deydi. Ateist vardı bir sürü hepsi başarılıydı. Atatürkçü vardı bir sürü dersleri iyiydi. Cemaat'ten vardı gayet başarılıydı. Hristiyan bile vardı. Hepsi aynı siniftaydi. Hepsi de arkadaşti. Hepsine de eşit önem verilirdi. Sütten çıkmış ak kaşık diyen olmadı. Herkesin hatası olur. Nitekim cemaatin de pek tabi hatası olabilir. Ama asla şirk gibi bir hataları olmadı.

Ek olarak: hocam Erdoğan bu konuyla en azından mesajınızla alakasız bir örnek değil. Bu arada konu dersaneler iken siz abilerden bahsettiniz. Iyi de konu abiler değil. Yani haksız eleştiri yapan taraf maalesef sizsiniz. Ayrıca madem abiler soruları çaldı, eğer gerçekten çaldılarsa Anayasaya göre gerekli cezayı alsınlar. Ancak abi=dersane değil. Abiler soru caldiysa dershaneler neden ceza alsın? Sonuçta soruları çalan dersane müdürü değil. Şimdi soruları abiler caldiysa o zaman cezayı onlar çeker. Bütün bunlar için bankaya, gazeteye, televizyona ve eğitim kurumuna ceza verilemez. 100 abiden 5'i soru çaldıysa 5'i ceza alır. Hepsine ceza verilemez. Bu adalet değil. Allah'ın emrettiği adalet bu değil. Dershane konusunu abiye bağlayıp bana da konuyu değiştirme demeniz biraz garip oldu açıkçası.
Eğitim konusunda ise sizden önce söz söyleyecek mertebedeyim.
"Bir topluluğa olan kininiz, sizi adâletsizliğe götürmesin. Adâlet yapın ki, o takvaya en çok yakın olandır. Allah’dan korkun."
Rekomedya sedademir

kişi bu mesajı beğendi.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

anonymated adlı üyeden alıntı

Öyle mi? Var mı peki bir delilin? Soruları çalan her kimse namerttir. Bu çirkin iftiraya bir tane dayanak var mı? Nasıl da halifeye (!) laf atınca sinirleniyorsunuz :) Demi ne de olsa Allah'ın tüm sıfatlarıni taşıyan biri. Ne de olsa rahmeti gazabı geçti. Ne de olsa Allah'ın elçisi. Benim olduğum sınıfta Kürt arkadaşım vardı ilk 5 deydi. Ateist vardı bir sürü hepsi başarılıydı. Atatürkçü vardı bir sürü dersleri iyiydi. Cemaat'ten vardı gayet başarılıydı. Hristiyan bile vardı. Hepsi aynı siniftaydi. Hepsi de arkadaşti. Hepsine de eşit önem verilirdi. Sütten çıkmış ak kaşık diyeb olmadı. Herkesin hatası olur. Nitekim cemaatin de pek tabi hatası olabilir. Ama asla şirk gibi bir hataları olmadı.

Delil bizzat benim. :) Karşıma geçip alnı secdeye değen sizin gibi adamlar polis olacak dediler. Sınavdan önce TC numaramızı aldılar. Sınav yaklaşınca üst taraftan büyük abiler dedikleriniz gelip bizleri sorguya çekti. İster misin daha?

Erdoğan'dan bahsediyorsun sanırım. Umrumda değil. :) Erdoğan gider başka biri gelir. Benim için hiç farketmez. İstediğin gibi eleştir, say söv. Tutup şurada savunma bile yapmam. :)

Ben şirk gibi bir hatanız var demedim. Söylemediğim şeyler hakkında eleştiri yapma. Erdoğan ile ilgili söylemediğim şeyler hakkında yaptığın eleştiri gibi.
Kakarotto Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Delil bizzat benim. :) Karşıma geçip alnı secdeye değen sizin gibi adamlar polis olacak dediler. Sınavdan önce TC numaramızı aldılar. Sınav yaklaşınca üst taraftan büyük abiler dedikleriniz gelip bizleri sorguya çekti. İster misin daha?

Erdoğan'dan bahsediyorsun sanırım. Umrumda değil. :) Erdoğan gider başka biri gelir. Benim için hiç farketmez. İstediğin gibi eleştir, say söv. Tutup şurada savunma bile yapmam. :)

Ben şirk gibi bir hatanız var demedim. Söylemediğim şeyler hakkında eleştiri yapma. Erdoğan ile ilgili söylemediğim şeyler hakkında yaptığın eleştiri gibi.

Kardeşim. Her şeye rağmen değer verdiğim bir insansın. Eğer ki gerçekten dediğin gibi soruları çalan varsa namertin de aşağılın da önde gidenidir. Soruları babam çalsa yemin ederim gider kendim ihbar ederim. Bu konuda hemfikiriz. Ayrıca gerçekten öyle yapıldıysa bilmeni isterim ki onlar gerçekten bütünü temsil edenler değil. Konu daha fazla uzamasın. Gereksiz bir konu çünkü.
sedademir

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

konusal konusal Saygılı olmak lazım. Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Yazıcı - Okuyucu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)
Öncelikli işlem ; eğitim sistemi düzeltilsin.
Dershanelerde eğitim veren insanların sonunun ne olacağı belirlensin.
Yine aynı şekilde dershane açıp işleten insanların sonunun ne olacağı şekillensin.
En üstünden en altındaki çalışanına kadar hiç kimse mağdur edilmesin.

Ama en başta, milyonlarca öğrenci mağdur edilmesin.

Tüm bunlar olursa, kimse bundan mağdur çıkmayacaksa dershaneler kapatılsın.
Ama şu anki sistemde dershanelerin kapatılması taraftarı değilim.

Bugün sınav koyuyorsunuz, yarın kaldırıyorsunuz.
Bugün bir kanun yürürlüğe giriyor, yarın açıkları var deyip kaldırıyorsunuz.

Oyuncak mı bu Eğitim ?
Oyuncak mı onca öğrenci ?
isousluer prisoner Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaracı

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

konusal adlı üyeden alıntı

Öncelikli işlem ; eğitim sistemi düzeltilsin.
Dershanelerde eğitim veren insanların sonunun ne olacağı belirlensin.
Yine aynı şekilde dershane açıp işleten insanların sonunun ne olacağı şekillensin.
En üstünden en altındaki çalışanına kadar hiç kimse mağdur edilmesin.

Ama en başta, milyonlarca öğrenci mağdur edilmesin.

Tüm bunlar olursa, kimse bundan mağdur çıkmayacaksa dershaneler kapatılsın.
Ama şu anki sistemde dershanelerin kapatılması taraftarı değilim.

Bugün sınav koyuyorsunuz, yarın kaldırıyorsunuz.
Bugün bir kanun yürürlüğe giriyor, yarın açıkları var deyip kaldırıyorsunuz.

Oyuncak mı bu Eğitim ?
Oyuncak mı onca öğrenci ?

Sizde söylemişsiniz gerçekten oyuncak mı bu eğitim ?

15 yılda 35851785 sefer sistem mi değişir ? Nasıl bir milli eğitimdir ki hiç bir şeyi hiç bir zaman doğru beceremez ? Her yaptığı işte alengirili bi sehven kaza yaşanır ?

Bu AYM denen kurum üyeleri seçimden önce verebilecekleri bu kararı neyi hesaplayarak bu güne kadar beklettiler ?

Dershaneler kapatılacak çocuklar devlet okullarında hiç bir şey öğrenemeden sınava girecek başaramayacaklar diye millet yokluk içinde bile borç harç bularak dershanelerin kat kat fazlası paralara çocuklarını özel okullara kaydettirmek zorunda kaldı, ENAYİ Mİ BU MİLLET ?

Öğretmenlere bu yasaya dayanarak kadro sözü verildi onlar ne olacak ?

Okul olabilmek için yüz binlerce lira para harcayan eski dershaneler yeni okullar bir daha ki seneye ne olacak ? Kim kayıt olacak bu kadar çok özel okula ? Zararlarını kim karşılayacak ? Bunun servis şirketleri var güvenip minibüs alanları var kantin devir alanları hava parası ödeyenleri var var oğlu var

Eğitim sistemi ne zaman adam olacak da özel okul özel dershane gibi herkesin faydalanamadığı eşitliğe tamamen aykırı bu kurumlara ihtiyaç sonlanıp öğrenciler devlet tarafından kaliteli bir şekilde eğitim alabilecek ?

Bir çok dershane zaten eğitim verebilecek kapasitede de değil insanlar bir ümit gönderiyor işte kimi de bari biraz fazla ders görmüş olur diye kabullenmiş bile , üni mezunu işsiz gençleri 3 kuruş maaşa öğretmen diye çalıştırıyorlar keza devlet okullarının da farkı yok ...
Nereden baksanız rezillik .

konusal konusal Saygılı olmak lazım. Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Yazıcı - Okuyucu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)
Bu ülkenin başına kim gelirse gelsin, gelir gelmez sil baştan ettikleri bir kaç bakanlık var. Bunlardan bir tanesi de MEB. Kendi istedikleri gibi bir eğitim verme çabasına girerler. Ama ellerine yüzlerine bulaştırırlar ve tüm bunlara rağmen suçu kabullenmezler.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaracı

DenizOZTURK DenizOZTURK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek -
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad D** Ö**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 189 / 158
  • Ticaret 4, (%100)
Bir ülkede ki en önemli faktor olan Eğitim in düştüğü hallere bakın , bence bu dershaneleri yapanlarında , işlerine gelmediği zaman kapatanların da elbet bir gün hesabı sorulur .

Bana dokunmayan yılan bin yaşasın diyorlardı yılan onlara dokununca böyle oldu yoksa milleti düşündüklerimi var bunların .
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

Powersuit Powersuit WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Front End Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 146
  • Beğeniler 30 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
MEB'in sisteminin değişmesini eliştiren arkadaşlara diyorumki bu ülkede 80 yıl boyunca MEB'e tamamen çocukları salakça yetiştirecek bir sistem koydular ve o kadar bozdularki bunun sadece son 15 yılda düzeltilmeye çalıştığını düşünüyorum ve yavaş yavaşda rayına oturuyoruz. Allah aşkına eski sistemden memnun olan varmı aranızda ? Artık çocuklar yeni sistemde daha hızlı okumayı anlamayı ve kapasite geliştirici şeyler öğreniyor yorum yaparken bizim insaflı olun lütfen

AlperenAtasever AlperenAtasever I love SEO Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 173 / 271
  • Ticaret 13, (%100)
ee bazıları o kadar para verdi özel okullara, onlar ne olacak??
BostanVA

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al