freelance iş ilanları

#suruçtakatliamvar LANETLİYORUZ

56 Mesajlar 9.971 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Responsive Responsive Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 86 / 53
  • Ticaret 0, (%0)

LikeSend adlı üyeden alıntı

PYD bir terör örgütü falan değildir, sivillere yönelik şiddet içeren hiç bir eylem planlamaz ve yapmaz. Amaçları kendi topraklarını ailelerini savunma koruyabilmek gibi şerefli onurlu her insanın yapması gerekenlerdir. Şeref sahibi olmadan anlaşılamaz . Aileye tecavüzü katliamı namussuzluğu yenmek için savaşmak terör diyenin bunları kabullenenin şerefi onuru sorgulanır ...
Kimsenin başına gelmesini istemem söylemesi bile acı ama bir kere düşün kendi ailenin o duruma düştüğünü, ne yapardın ? Kuyruğunu kıstırıp Işid denen namussuz allahsız barbarlardan kaçarmıydın yoksa PYD gibi kendi halk ordunu oluşturup mücadele mi ederdin ? Bildiğim kadarıyla atalarımız PYD gibi kadınlı erkekli savaşarak bu topraklarda varlıklarını kabul ettirmişlerdi demek onlar da teröristmiş ...

Giden gençler her milletten her şehirden oraya destek için yardımcı olabilmek yanlarında olduklarını gösterebilmek için gitmişti. İnsanlığın gerektirdiği de bu olmalıdır. Tabi siz ister sevinir ister üzülürsünüz o da sizin kararınız.

Ülkenin en güzel insanlarından 30 kardeşimiz katledildi. Bana göre üzülmemiz gereken bir olay.

"pyd terör örgütü değildir"den sonrasını okumadım kardeş.
Dreamcool

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

konusal adlı üyeden alıntı

Kobani de ki son durum nedir peki ?

Bir de, sağduyu evet olsun diyelim de.
Sağduyu derken, olay olduktan sonra ki hdp'nin açıklamalarına ne diyoruz ? Nerede sağduyu ? Nerede birlik beraberlik içinde olalım sözleri ?

Devletin adaleti sağlayamadığı yerde halk kendi adaletini sağlar.
Devletin güvenliği sağlayamadığı yerde halk kendi güvenliğini sağlar.
Açıklamaya bu yönüyle bakın ben haklı buluyorum. Diyarbakır bombacısı olay gününe kadar istihbarat takibindeyken takipten çıkarıldığı gün miting bombalama eylemi yapmıştı, sizce yeterince şüphe uyandırıcı değil mi böyle bir tesadüfe inanmak için aşırı saf olmak gerekmez mi ?

Bu gençlerin otobüsü onlarca kez aranmış çevrilmiş kimlik kontrolü yapılmış açıklama dahi tamamı mit kontrolünde gözetiminde olurken bombalı eyleme kurban gidiyorlar ise ben de art niyet ararım devletin beni koruma niyetinin olmadığını düşünür kendi güvenliğimi sağlamaya çalışırım. Bunda yanlış olan ne var ?

Neden hiç bir akp mitingi toplantısı bu güne kadar bombalanmadı benzer durum yaşamadı bütün girişimler önceden tespit edildi önlendi de diğer görüşlerin çalışmalarında bir çok kez saldırı yaşandı ?

Bence açıklamaları haklı çıkaran onlarca olay yaşandı, devlet güvenliği sağlayamıyorsa kendileri sağlamalılar sürekli öldürülmenin bombalanmanın mantığı yok.

Ek Olarak:

Responsive adlı üyeden alıntı

"pyd terör örgütü değildir"den sonrasını okumadım kardeş.

Onurdan şereften insanlıktan bahsetmiştim bence oku ihtiyacın olan şeyler var.

Sadece bu değil Adab-ı Muaşeret de oku insanlarla nasıl konuşman gerektiğini de öğren
FilmleriTV

kişi bu mesajı beğendi.

msdselim msdselim tryemek.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 2046
  • Beğeniler 493 / 197
  • Ticaret 28, (%100)

armoniy adlı üyeden alıntı

Türkiyeyi ben yönetseydim top var tüfek var herşeyimiz var ORTA doğunun en güçlü ülkesiyiz

1,5 milyon asker + tank+f16 + diğer zırhlı araçlar + havadan denizden karadan

HARİTADAN silerdim . temizlerdim alırdım suriyenin yarısınıda koyardım artık burada benim petrolüde alırdım

ama işte keşke dediklrim gibi koaly olsa kolay değil

Türkiye suriyeye gelirse nato nun bi maddesini ihlal ederek nato ülkesi olmaktan çıkıyor ve nato üyelerine karşısına alıyor yani bizim sonumuz olur bence
Kobani olaylarıda bunu teşvik içindi

ilginciz ilginciz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Ceyrancı
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 521
  • Beğeniler 76 / 123
  • Ticaret 1, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Devletin adaleti sağlayamadığı yerde halk kendi adaletini sağlar.
Devletin güvenliği sağlayamadığı yerde halk kendi güvenliğini sağlar.
Açıklamaya bu yönüyle bakın ben haklı buluyorum. Diyarbakır bombacısı olay gününe kadar istihbarat takibindeyken takipten çıkarıldığı gün miting bombalama eylemi yapmıştı, sizce yeterince şüphe uyandırıcı değil mi böyle bir tesadüfe inanmak için aşırı saf olmak gerekmez mi ?

Bu gençlerin otobüsü onlarca kez aranmış çevrilmiş kimlik kontrolü yapılmış açıklama dahi tamamı mit kontrolünde gözetiminde olurken bombalı eyleme kurban gidiyorlar ise ben de art niyet ararım devletin beni koruma niyetinin olmadığını düşünür kendi güvenliğimi sağlamaya çalışırım. Bunda yanlış olan ne var ?

Neden hiç bir akp mitingi toplantısı bu güne kadar bombalanmadı benzer durum yaşamadı bütün girişimler önceden tespit edildi önlendi de diğer görüşlerin çalışmalarında bir çok kez saldırı yaşandı ?

Bence açıklamaları haklı çıkaran onlarca olay yaşandı, devlet güvenliği sağlayamıyorsa kendileri sağlamalılar sürekli öldürülmenin bombalanmanın mantığı yok.

Ek Olarak:

Onurdan şereften insanlıktan bahsetmiştim bence oku ihtiyacın olan şeyler var.

Sadece bu değil Adab-ı Muaşeret de oku insanlarla nasıl konuşman gerektiğini de öğren

Konunun başından beri şereften onurdan terbiyeden bahsediyorsun ama bebek katilleri,tecavüzcüler ve bölücü sıfatlarını taşıyan terör örgütünün savunuculuğunu yapıyorsun. Tarafını seç. İnsanlıktan bahsediyorsun hatta terör sempatizanı herkes insanlıktan bahsederler, aksi bir yorumda ırkçı ve faşist derler. Bizim insanlık dediğimiz kavram ırk,din,dil ayrımı yapmaz, herkese el uzatır. Kobaniye destek verenlerin hiç birini işid tarafından Türkmenler işkence görürken veya Türkistanda çin zulmü varken sesini çıkardığını görmedim. Yardım bile demiyorum, onlar için üzüldük deseler bile yeterdi ancak bunu duyamadık.

Türkiye Cumhuriyeti terörizmi bitirmek istese ilk pkk ve pydyi bitirir. Kendi vatandaşlarını katleden örgütü katledeni değil. İki terörizmin birbirini yok etmesi ülkelerin işine gelir. İşin ilginç yanı yıllar boyu Türkiye'de masum insanları katleden bi yapılanma olan (senin tabirinle şerefli halk askerleri) kuyruğu sıkışınca , toprağını istediği faşistlerden (onların tabiriyle) Türkiyeden yardım dileniyor.

Bu patlamayı yapanların işidin yaptığı kesin değil. Belki pkk dikkat çekmek için yapmışta olabilir, çünkü o bebek katillerinin yapmayacağı şey yok. Olayı bir yapılanmaya yüklemek olmaz,olamaz. Bilir kişi teşhisi koyar o zaman kesin dille konuşuruz.
Eğer ki oradaki kişiler pkk sempatizanlığı besleyip,onları her türlü konuda destekliyorsa, kimse kusuruma bakmasında vatan hainine üzülecek kadar ahmak değilim. Ancak aksi ise Allah rahmet eylesin.
Dreamcool analogfikir Responsive

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

konusal konusal Saygılı olmak lazım. Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek Yazıcı - Okuyucu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 470
  • Beğeniler 203 / 246
  • Ticaret 1, (%100)
Güvenlik diyorsun, güvenliği sağlayacak adamın öldürülmesine izin veriyorsun, sonra da vay efendim biz güvenliğimizi kendimiz sağlarız.

daha bugün şehit vermedik mi biz ? Afrikalılar mı şehit etti o askeri ?

yahu pkk yol kesiyor, nüfus cüzdanı soruyor, asker kaçırıyor, çıkıp diyorsunuz ki hükümet aciz, devlet aciz. bir pkklı ile başa çıkamıyor. arkadaş, bu adamlar kendi güvenliğini sağlayacaksa , elde oyuncak tabancayla mı sağlayacak. o itoğlu it pkklıyı sokacak ülkeye, olmadı ülkenin içindeki pkk seven insanları toplayıp, bir şekilde güvenliği sağlayacak.

ha biz de buna boyun eğeceğiz, tabii ya hakkıdır mı diyeceğiz ? böyle saçma açıklama mı olur ?

baştan anlaşalım, terörün her şeklini lanetliyorum.

ama ölenler içinde eğer bu ülkenin güvenliğine, bu ülkenin toprağına, bu ülkenin insanına bir zararı dokunmuşsa içim hiç acımadı.

ama ölenler içinde masum, günahsız insanlar varsa, Allah gani gani rahmet eylesin.

sabır sabır sabır, sağduyu , sağduyu , sağduyu..

arkadaşlar nereye kadar bu sabır ve sağduyu ?

her olayda kışkırtıcı mesajlar veren, silahlar bırakılmasın diyen, kürdistan kurulacak laflarını söyleyen bu soysuzlara daha ne kadar sabır ve sağduyu da bulunulacak ?

yok yahu, öyle hale gelmiş ki ülke insanı, pkklıya terörist desen faşist damgasını yediriyorlar.

elin pkklısını , binlerce insanın katilini destekleyenin sözlerini daha değerli görür hale gelmişsiniz. yazık yahu yazık!
AlfaOis Responsive

kişi bu mesajı beğendi.

wmaracı

Muhammed Muhammed Nev-i Şahsına Münhasır Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Acil Tıp Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 1713
  • Beğeniler 630 / 629
  • Ticaret 38, (%97)

Yorum yapmak istemiyorum.
isousluer Kakarotto Dreamcool

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

ilginciz adlı üyeden alıntı

Konunun başından beri şereften onurdan terbiyeden bahsediyorsun ama bebek katilleri,tecavüzcüler ve bölücü sıfatlarını taşıyan terör örgütünün savunuculuğunu yapıyorsun. Tarafını seç. İnsanlıktan bahsediyorsun hatta terör sempatizanı herkes insanlıktan bahsederler, aksi bir yorumda ırkçı ve faşist derler. Bizim insanlık dediğimiz kavram ırk,din,dil ayrımı yapmaz, herkese el uzatır. Kobaniye destek verenlerin hiç birini işid tarafından Türkmenler işkence görürken veya Türkistanda çin zulmü varken sesini çıkardığını görmedim. Yardım bile demiyorum, onlar için üzüldük deseler bile yeterdi ancak bunu duyamadık.

Türkiye Cumhuriyeti terörizmi bitirmek istese ilk pkk ve pydyi bitirir. Kendi vatandaşlarını katleden örgütü katledeni değil. İki terörizmin birbirini yok etmesi ülkelerin işine gelir. İşin ilginç yanı yıllar boyu Türkiye'de masum insanları katleden bi yapılanma olan (senin tabirinle şerefli halk askerleri) kuyruğu sıkışınca , toprağını istediği faşistlerden (onların tabiriyle) Türkiyeden yardım dileniyor.

Bu patlamayı yapanların işidin yaptığı kesin değil. Belki pkk dikkat çekmek için yapmışta olabilir, çünkü o bebek katillerinin yapmayacağı şey yok. Olayı bir yapılanmaya yüklemek olmaz,olamaz. Bilir kişi teşhisi koyar o zaman kesin dille konuşuruz.
Eğer ki oradaki kişiler pkk sempatizanlığı besleyip,onları her türlü konuda destekliyorsa, kimse kusuruma bakmasında vatan hainine üzülecek kadar ahmak değilim. Ancak aksi ise Allah rahmet eylesin.

İftira atıyorsunuz ve yalan söylüyorsunuz. Hiç bir konuda pkk güzellemesi de yapmadım pkk için şerefli onurlu gibi bir tabir de kullanmadım . Aponun bile kabul ettiği onlarca yüzlerce binlerce katliamı yok sayıp ya da savunacak kadar aptal insanlıktan çıkmış da değilim. Sizin hatanız pkk ile pyd yapılanmalarını bir tutup orada kendini savunan insanları da terörizmle suçlamanız. Kürt değilim ve kobani de benim milletimden insanlar da insanlık için savaşıyor destek veriyor. Burada medyanın devletin yalanlarıyla düşman gibi gösterilen Türkmenler Kürtler ırakta suriyede birlikte kader birliği yapıp bir dilim ekmeklerini paylaşıyorlar beraber omuz omuza çarpışıyorlar.

Eğer forum tartışmalarında yazdıklarımı okursanız Türkmenleri kimse dile getirmiyor diye onlarca kez sitem ettiğimi burada ki bir çok konuda yazanları iki yüzlülükle suçladığımı da görürsünüz. Yani bunu da görmemiş olmanız söylemediğim anlamına gelmez.

Bugün yaşanan saldırı bizim sivil eli silahsız vatandaşlarımıza yapıldı dolayısıyla 2 terörist örgütün çatışması diye adlandırılamaz. Reyhanlıda Kütahyada İstanbulda yapılan Işid saldırıları da mı terörist teröriste saldırılardı ? Tamamı masum insanlara yönelik terör saldırısıydı. Bunu ayrı onu ayrı görerek meşrulaştıramazsınız. Yarın İstanbulun göbeğinde bir çarşıda saldırı olmayacağının garantisi yok o insanlar için de mi terörist teröriste diyeceksiniz ? Ya da devletin işine geliyor mu diyeceksiniz ?

Vatanlarını savunan insanlar terörist olmazlar. Kürtleri sevmiyorum diyebilirsiniz Kürt oldukları için yaşananlara seviniyor da olabilirsiniz fakat hiç biri suriyede mücadele edenleri terörist yapmaz.

Ölenler arasında Trabzonlusu da vardı Çerkesi de vardı sosyalist lazlar grubu da vardı bir çok sosyalist gençlik örgütü vardı. Bunlar pkk sevicisi falan da değildi.

Işid ihtimalini başbakan da söyledi ilk bulgular bu yönde dedi böyle bir eylemi yapacak başka bir oluşum da şu an için yok.

Diyarbakır mitingi olayında da suç pkkya hdp ye atılmıştı ama yakalanan çocuğun aranması durumları takipten o gün çıkarılmış olmasıyla Mit kaynaklı bir saldırı olduğu ortaya çıktı. Hep iftira iftira komplo hayali senaryo ile bir yere varılamaz. Siyasi çıkarlar için devletin kurumları görüldüğü üzre maşa olarak kullanılıyor. Bu ateş sadece kürtleri değil hepimizi yakar

Turkgucu21 Turkgucu21 CheffAvsar Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Commis de Cuisine
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 918
  • Beğeniler 158 / 207
  • Ticaret 2, (%100)
açıkca bende ölen çinli terörist türklere üzülmüyorum terörist çinli türkler çini bölmeye çalışıyolar çin bölünmez vatan bölünmez !

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

konusal adlı üyeden alıntı

Güvenlik diyorsun, güvenliği sağlayacak adamın öldürülmesine izin veriyorsun, sonra da vay efendim biz güvenliğimizi kendimiz sağlarız.

daha bugün şehit vermedik mi biz ? Afrikalılar mı şehit etti o askeri ?

yahu pkk yol kesiyor, nüfus cüzdanı soruyor, asker kaçırıyor, çıkıp diyorsunuz ki hükümet aciz, devlet aciz. bir pkklı ile başa çıkamıyor. arkadaş, bu adamlar kendi güvenliğini sağlayacaksa , elde oyuncak tabancayla mı sağlayacak. o itoğlu it pkklıyı sokacak ülkeye, olmadı ülkenin içindeki pkk seven insanları toplayıp, bir şekilde güvenliği sağlayacak.

ha biz de buna boyun eğeceğiz, tabii ya hakkıdır mı diyeceğiz ? böyle saçma açıklama mı olur ?

baştan anlaşalım, terörün her şeklini lanetliyorum.

ama ölenler içinde eğer bu ülkenin güvenliğine, bu ülkenin toprağına, bu ülkenin insanına bir zararı dokunmuşsa içim hiç acımadı.

ama ölenler içinde masum, günahsız insanlar varsa, Allah gani gani rahmet eylesin.

sabır sabır sabır, sağduyu , sağduyu , sağduyu..

arkadaşlar nereye kadar bu sabır ve sağduyu ?

her olayda kışkırtıcı mesajlar veren, silahlar bırakılmasın diyen, kürdistan kurulacak laflarını söyleyen bu soysuzlara daha ne kadar sabır ve sağduyu da bulunulacak ?

yok yahu, öyle hale gelmiş ki ülke insanı, pkklıya terörist desen faşist damgasını yediriyorlar.

elin pkklısını , binlerce insanın katilini destekleyenin sözlerini daha değerli görür hale gelmişsiniz. yazık yahu yazık!

Ateşkes halindeyken zorla şehit verme gayretinin hesabını da TSK'ya sorun, dün bayrak indirilirken kışlasına zorla sokulan askeri bu gün neden dağda zorla çatışmaya gönderdiklerini ateşkesi ihlalle çatışma ortamı yaratma gayretine girdiklerini sorun . TSK açıklamasına baktım karşılaşma olmuş yaralı ölü yok tim çağırılmış sıcak çatışmaya girilmiş sonra başçavuş şehit düşmüş .
Algı operasyonu yapıyorlar siyasi çıkarlar için kan döküyorlar bunu nasıl göremezsiniz ?
Daha bunun 1 sene öncesinde karakola taciz ateşi oluyordu yine de asker karşılık vermiyorduyken nasıl oluyor da şimdi dağda bayırda terörist avına çıkıyor ? Mantıklı tarafı var mı bunun, madem ki savaşacaktın neden dün bayrak indirilirken karakollara saldırı olurken ses çıkarmadın diye neden sormuyorsunuz neden düşünmüyorsunuz ?

Aponun sözlerini de değerli hale getiren hükümet olmadı mı ? terörist başı bebek katili denirken sayın öcalan diyenler mevcut hükümet değil mi beşir atalay apo kürtlerin lideridir demedi mi ? Siyaseten hdp tarafından zora sokulunca birden milliyetçiliği tuttu Türkçülerin oylarını alacak diye çevirmediği dolap dönmediği söz kalmadı bunların. Megri megri vakasında büyük nevruz ne çabuk unutuldu ? Siz de bu kirli oyunlarını buz gibi yiyorsunuz. Bunların ağzıyla konuşuyorsunuz . Gazetecilere bakanlara vekillere bakın daha 1 sene önce pkkya laf ettirmiyorlardı apo öldürmeyi değil yaşatmayı seçti diyenler de aynı namussuzlar şimdi tüm kürtlere hdpye terörist muamelesi yapan da aynı namussuzlar . Mhp için tek kelime etmiyorum onların çizgisi bellidir böyle bir döneklikleri falan da yok dünde terörist başı diyorlardı bu günde. Bu konuştuklarım iki yüzlü menfaatçi siyasilere .

Hak doğru ne ise onu savunmadıkça böyle 3 ayda bir hükümet gibi kıvırır dururuz dün evliya dediğimiz adama bugün terörist yarın bir daha melek deriz böyle bişey olmaz.

Pkk Teröristtir, Apo Teröristtir canidir katildir onlarca cana kıyılmasına sebep olmuştur. Öldürdüklerinin büyük kısmı da zaten Kürtlerdir. Bugün de böyledir yarın da böyledir 50 sene geçse de bu böyledir. Bugün barış dedi diye öldürdüklerini unutacak da değiliz.

Birileri benim canım üzerine siyasi stratejiler geliştiriyor ve bu stratejileri geliştirenler devletin güvenlik unsurlarını da ellerinde bulunduruyor ise beni de koruyacak hiç bir güç yok ise kendi öz güvenliğimi sağlayacağımı söylememden daha doğal bir şey olamaz.

Demirtaşın açıklamasının tam metni de şu öyle silahlı güçler falan değil bahsedilen konu yine çarpıtılmış.

''En önemli konu, artık halkımız kendi güvenliğini almak durumunda. Tüm il ve ilçe teşkilatlarımız kendi güvenlik tedbirlerini almalıdırlar. Bakın iddia ediyorum Suruç'ta açıklama yapacak gençlerin tamamı kayıt altındadırlar. Orada kimler var, Emniyet biliyordur. Kimse kimseyi kandırmasın. Devlet oraya kim gelecek kim gidecek biliyor. Böyle günler çok önemlidir. Herkes dayanışma içinde olmalıdır. Biz yarın MYK'da tüm gelişmeleri değerlendireceğiz. Halkımızı da bilgilendireceğiz.''
Turkgucu21

kişi bu mesajı beğendi.

SosyalAmca SosyalAmca Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Teknik Servis
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 3, (%100)
ALLAH hayatini kaybedenlerin ailelerine sabır versin.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 10 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 10 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al