wmaraci reklam
lidertakipci

Oyun forumu açıyoruz tavsiyeleriniz?

36 Mesajlar 3.340 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

KryssLuck KryssLuck Afroman Kullanıcı
  • Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)
Merhaba herkese,

Forumdan bir arkadaşla ortak oyun forumu açtık. Online oyunlar ağırlıklı olsun diye düşündük. Tema editleme bitti sayılır sadece kategoriler, optimizasyon, butonlar vs. küçük işler kaldı.

Forumu olanlara veya bu konuda bilgi sahibi olanlara birkaç sorum olacak :)

1) Özgün içerik girip forum kendini toparlamaya başladığında portal kurmayı düşünüyoruz. Wordpress portal ana dizinde, forum ise /forum şeklinde olacak. Portalın içeriği oyun haberleri, güncellemeler, tanıtım, listeler şeklinde olacak. Sizce portalın faydası çok olur mu?

2) Adsense kullanmayı düşünüyoruz sizce oyun forumu için adsense daha mı mantıklı, crack, hile vs paylaşımlar olduğunda hit daha çok artar mı? Önerdiğiniz reklam çeşitleri neler?

3) Forumda eksikler neler önerebileceğiniz şeyler var mı?

4) Son olarak forum tanıtımı nasıl yapılmalıdır, hızlı yükselmek için taktikler var mı, anahtar kelimeleri nasıl seçmeliyiz rakiplerin aynısı mı yoksa farklı şeyler mi?

Site adresi: NovaMoba.com

wmaraci
reklam

Serkan Serkan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO Expert
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 1047
  • Beğeniler 129 / 339
  • Ticaret 13, (%85)
Domain oyunu andırmıyor kötü bir seçim olmuş temada biraz daha açık renkli olmalı ki çoğu büyük oyun forumuna bakın rengarenk . Başlangıçta bunlara ayar çekin bence

KerimYaman KerimYaman Fikir Doktoru Kullanıcı
  • Üyelik 29.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** Y**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 105 / 291
  • Ticaret 9, (%100)
Alan adı değiştirilmeli. Ayrıca ekibe katılmak isterim.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Hemen satmanı söylemekten başka hiç bir şey öneremem. Oyun sektöründe yükselmek çok çok çok zor.

Eğer benim bütçem var süreklireklam yaparım falan diyorsan ona bişey diyemem. Google'da 3 sayfaya girdiğinde şükret.
2 sene boşa emek.

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

SerkanA adlı üyeden alıntı

Domain oyunu andırmıyor kötü bir seçim olmuş temada biraz daha açık renkli olmalı ki çoğu büyük oyun forumuna bakın rengarenk . Başlangıçta bunlara ayar çekin bence

Moba kelimesinin açılımı "Multiplayer Online Battle Arena". En çok oynanan oyun türlerinden biridir. League of Legends gibi oyunlar Moba içine girer. Oynayan kişiler de bilir bunun ne olduğunu. Nova ise aklıma geldiği için başına kondurdum hoş durdu bizce. Basit olsun istemedim zaten gerek de yok, akılda kalıcı bir domain. Forum kategorilerini açtığımız zaman daha hoş görünecek tema merak etmeyin.

Korkmaz adlı üyeden alıntı

Hemen satmanı söylemekten başka hiç bir şey öneremem. Oyun sektöründe yükselmek çok çok çok zor.

Eğer benim bütçem var süreklireklam yaparım falan diyorsan ona bişey diyemem. Google'da 3 sayfaya girdiğinde şükret.
2 sene boşa emek.

Bu yükselmek çok zor muhabbetini yapmayın artık lütfen. Eminim başka bir konuda da "sen neyde bilgiliysen, neyle uğraşırım dersen onu yap" demişsinizdir. Ben vbulletin konusunda bilgisiz olmama rağmen günlerce uğraşıp bikaç şey düzeltmeye çalışmışım, sizin tek öneriniz siteyi kapatmam yönünde.

Ayrıca ilk yıl sitenin geliri neyse reklam gideri de o olur hocam.

AmeBack AmeBack Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 41 / 43
  • Ticaret 5, (%100)
2. Sorunuzu Cevap Vereyim Hile,Crack Gibi Paylaşımlar Yapıldığında Hit Artar(Özellikle Güncel Hile Paylaşımlarında) Ama Mesela Photoshop Full İndir Böyle Bir Konu Paylaşımı Yapıldığında Google'da İlk Sayfada Çıkmadığında Hit Artmaz.

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

AmeBack adlı üyeden alıntı

2. Sorunuzu Cevap Vereyim Hile,Crack Gibi Paylaşımlar Yapıldığında Hit Artar(Özellikle Güncel Hile Paylaşımlarında) Ama Mesela Photoshop Full İndir Böyle Bir Konu Paylaşımı Yapıldığında Google'da İlk Sayfada Çıkmadığında Hit Artmaz.

Bu konuda bilgim var zaten de merak ettiğim nokta şuydu;

1k hitiniz ve adsense reklamınız var diğer yanda 2k hitiniz ve diğer reklam şirketleriyle çalışıyosunuz. Hangisi daha mantıklı olurdu ?

AmeBack AmeBack Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** G**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 41 / 43
  • Ticaret 5, (%100)

KryssLuck adlı üyeden alıntı

Bu konuda bilgim var zaten de merak ettiğim nokta şuydu;

1k hitiniz ve adsense reklamınız var diğer yanda 2k hitiniz ve diğer reklam şirketleriyle çalışıyosunuz. Hangisi daha mantıklı olurdu ?

Eğer Forum Açacaksan + Bir Oyun Forumu Adsense'yi Bırakmalısınız Bırakmasanız Bile İleride Bırakmak Zorunda Kalacaksınız.Yani 2 K Hitinizle Diğer Bir Reklam Şirketiyle Çalışmanızı Öneririm.

emontkral2 emontkral2 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mobilya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 420
  • Beğeniler 70 / 65
  • Ticaret 0, (%0)
Nova Moba ismi gayet güzel. Domain ismi değiştirmeyin. PM'den yazarsanız size güzel bir tavsiyede bulunacağım. Çok hit getirecek bişey..

• Üyelik 10.08.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Hukuk
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 879
  • Beğeniler 77 / 133
  • Ticaret 15, (%93)

AmeBack adlı üyeden alıntı

Eğer Forum Açacaksan + Bir Oyun Forumu Adsense'yi Bırakmalısınız Bırakmasanız Bile İleride Bırakmak Zorunda Kalacaksınız.Yani 2 K Hitinizle Diğer Bir Reklam Şirketiyle Çalışmanızı Öneririm.

Anladım teşekkürler biraz araştırayım bu konu hakkında.. :)

Ek Olarak:

emontkral2 adlı üyeden alıntı

Nova Moba ismi gayet güzel. Domain ismi değiştirmeyin. PM'den yazarsanız size güzel bir tavsiyede bulunacağım. Çok hit getirecek bişey..

Teşekkürler değiştirmeyi düşünmedim zaten 10-15 domain listeledik arasından bunu seçtik değiştirmek aptallık olurdu :) Hemen atıyorum pm

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al