wmaraci reklam
lidertakipci

Bir grup aydın ve sanatçıdan PKK’ya ‘ateşkes’, hükümete ‘operasyonları durdurma’ çağrısı

112 Mesajlar 9.928 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Demeley Demeley Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

nettebilgi adlı üyeden alıntı

Eğer bu ülkede sosyal devlet kurulmuş olsaydı, zengin fakir arasındaki uçurum olmamış olsaydı, doğu ile batı aynı anda kalkındırılmış olsaydı, Atatürk'ün kalkınma politikaları rafa kaldırılıp Kürt ağanın ve törenin eline teslim edilmemiş olsaydı, anadolu, patronun, beyin kölesi yapılmamış olsaydı, köy enstitüleri kapatılmayıp, yurdun en ücra köşelerinde bile akıllı, üretken insanlar gönderiliyor, köylü kalkındırılıyor olsaydı, çiftçi topraksız, işçi işsiz, öğrenci okulsuz bırakılmamış olsaydı, devletin her başına geçen servet sahibi olmamış olsaydı, yandaş kayırma olmamış olsaydı bu ülkede ne fakirlik, ne bölünme, ne pkk, ne terör, ne de faşizm olurdu. Herkes mutlu, bilimle teknolojiyle uğraşır, fakirlik olmaz, üniversiteliler işsiz, köylüler topraksız kalmazdı. Ve şuan kimse birbirini terörizm le suçlamaz herkes ya işiyle, ya sanatıyla, yada hobisiyle uğraşır olurdu.

Terör örgütleri neden ortaya çıkar, Neden Beslenir, Nasıl Büyür bu konular hakkın da da kısa cevap istiyorum.

Terörün nasıl bitirileceğine dairde bir iki cümlelik yazı istiyorum senden kısaca.

Türkiye üzerinde bulunan PKK terör örgütünün ana temelleri Ermeni ye dayanmaktadır. Abdullah ÖCALAN'ın babası atesittir ve ermenidir kanıtlanmıştır. Ermenistan İran ve Kuzey Irak arasında oluşturduğu bölgesel etkinlikler ile kürt halkını ele geçirme çabası içindedir bunun amacı ise Ermenistan'ın Türk intikamını alabilmek amacıyla ülkede bölücülük yapmak ve toprakları bölmek. PKK gibi terör örgütleri dış ülkelerden ciddi güçler alır gerek silah gerek insan gerekse para.. PKK terör örgütünün birçok eğiticisinin İngiliz olduğu Osman paşa tarafından bizzat duydum. Neden ortaya çıkar..: size düşman olan ülkeler tarafından ülkenizde bölücülük ve iç savaş çıkartarak sizleri yıkmak isteme amaçları doğrultusunda ortaya çıkar yani sizi İnggiltere Almanya olarak değil PKK olarak yenmeye çalışır. Dış kaynaklardan asıl gücünü alır insan gücünü ise etkin olduğu bölgedeki halktan almaya çalışır bu gücü alıp alamaması halkın direncine bağlıdır. Büyümesi gelen desteklere halkın direncine ve ülkenin yetkililerine bağlıdır. ŞAyet halk direnmez destek verirse dış güçler iyi beslerse hükümette onları adam yerine koyarsa olur size PKK bir parti...

O bölgeyi iyi bilen karada Osman Paşa havada RAmiz paşa ıstıhbaratta Erdal komtuan gıbı ınsanlarla oncelıkle halkı ayrıstıracaksın halkını her turlu koruyacaksın sehır merkezınden temızlemeye baslayacaksın tıpkı 1995 de Osman paşanın yaptıgı gıbı halkı rahatlattıkrtan sonra ilköncelıkle havadan tsunamı pıltlarınla agır zahıyat vereceksın burada ıstıhbaratın cok cıddı ısı var halkın ıcındekı adılerı bulunması halkın guvenlııgı acısından onemlı hava saldırıların bıttımı kamp kamp ındıreceksın magaralarda adamları kalamayacak hale gelecek halk rahatlayacak sana guvenecek polıs elını kolunu sallayarak gezecek her yerde halkta aynı sekılde asker ıse obolgede hıcbırseye tavız vermıcek tum yetkı askerde olacak bakın nasıl çözuluyr hersey detay ıstersenız skype beklerım yazım hatalarını akşama düzelteceğim acilen çıkmam gerekiyor o yüzden hızlı oldu

wmaraci
reklam

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)

LazPotter adlı üyeden alıntı

Birincisi Atatürk'ün istediği şey bu değil Toprak Reformuydu. (araştırınız)
Çalışan ile çalışmayan arasında tabi ki fark olacak, ben oğluma mı bakacağım doğuda ki adama mı bakacağım? Tabi bağışlar, yardımlar olur da eşit olmamız imkansız. Dünyanın düzeni bu zaten.

Ayrıca köylülerden bahsediyorsunuz, şu an ki Cumhurbaşkanı en büyük örnek, Rize'nin bilmem hangi köyünden çıkmış bir isim. Ve daha nice örnekleri var. Lazı Kürdü vs. vs. çalışan, azmi olan ne olursa olsun kazanır arkadaş. Boş yapmayalım artık ya.

Ben çalışacağım, o yatarken ona yardım mı edeceğim?

Sen elinden geleni yap, sonra yardımını bekle. Canımız feda öyle..

Lazpotter peki sana da yazıyorum.
Çalışan ile çalışmaya arasındaki fark diyorsun bugün bir fabrikada, maden ocağında çalışan işçiler 900 tl ücret ile 4 kişilik aileyi geçindirmeye çalışırken canla başla, terle azimle, bir müdür 40 bin tl maaş almaktadır oturduğu yerden hani çalışanla çalışmayan arasındaki fark.
Ben Toprak reformundan bahsettim Atatürk'ün istediği şey de aynen buydu. Köy enstitüleri projeleri de tam buna yönelikti. Doğu ve batıyı aynı anda kalkındırmak aynı anda fabrikalar açmak. Aynı anda üretimyapmak ve insanların üreterek kazanmasını sağlamak ülke de böyle kalkınır zaten.
Sana doğudaki adama bak diyenmi oldu. Reformlar yapıldıkça herkes kendine bakar. Şimdiden bahsetmedik konuyu çarpıttın sende hemen????
Dünyanın düzeni yolsuzluk, rüşvet, yandaş kayırmak, hırsızlık, ağalık, kölelik, aşırı zenginlik işviçre bankalarına para doldurmak, tatil bölgelerinden ada satın almak dedil. Dünyanın düzeni üretim, hak ve eşitce yaşamak.
Bu ülkede azmi olan maalesef kazanamıyor madenler de 900 tl uğruna geride çocuklarını bırakarak ölüyor. Oysaki Türkiye'deki tüm maden oacaklarına yaptırılacak olan yaşam odaları ın parası isviçre bankalarında bekliyor.

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
Öncelikle fabrika mevzusu asgari ücretler tabi ki az, örneğimi desteklediğim için vermedim sadece aklıma geldi örneklendirdim. Hemen o şekilde fişlemeniz yanlış.

Ailelere çocuk sayısı kadar yardım yapılır, okul masrafları karşılanır vs. vs. gider bunların çözümleri ve istediklerim.

Şu an dediklerinde doğrusu katılıyorum, hak yiyenin hakkı çıkar bir gün zaten. Sen alnının terini boşa dökme. Emin ol, fiziki güç kullanmak fiziken yorulmak zihinsel açıdan yorulmaktansa tercih edilir. Okumak zihinsel olarak yorar bir o kadar da güçlendirir.

Yine pkk'y geldi konu,
Orada ki okullara eğitime gelen öğretmenler yok mu var? Onlarda öğrenciler gibi zor şartlarda öğretim veriyorlar? Dağa çıkmıyorlar ama. Geleceği yetiştirmeye çalışıyorlar. Çocuklardada aynı azim olsa ne dağa çıkarlar, ne şu an ki doğu bu şekilde olurdu

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)

Demeley adlı üyeden alıntı

Türkiye üzerinde bulunan PKK terör örgütünün ana temelleri Ermeni ye dayanmaktadır. Abdullah ÖCALAN'ın babası atesittir ve ermenidir kanıtlanmıştır. Ermenistan İran ve Kuzey Irak arasında oluşturduğu bölgesel etkinlikler ile kürt halkını ele geçirme çabası içindedir bunun amacı ise Ermenistan'ın Türk intikamını alabilmek amacıyla ülkede bölücülük yapmak ve toprakları bölmek. PKK gibi terör örgütleri dış ülkelerden ciddi güçler alır gerek silah gerek insan gerekse para.. PKK terör örgütünün birçok eğiticisinin İngiliz olduğu Osman paşa tarafından bizzat duydum. Neden ortaya çıkar..: size düşman olan ülkeler tarafından ülkenizde bölücülük ve iç savaş çıkartarak sizleri yıkmak isteme amaçları doğrultusunda ortaya çıkar yani sizi İnggiltere Almanya olarak değil PKK olarak yenmeye çalışır. Dış kaynaklardan asıl gücünü alır insan gücünü ise etkin olduğu bölgedeki halktan almaya çalışır bu gücü alıp alamaması halkın direncine bağlıdır. Büyümesi gelen desteklere halkın direncine ve ülkenin yetkililerine bağlıdır. ŞAyet halk direnmez destek verirse dış güçler iyi beslerse hükümette onları adam yerine koyarsa olur size PKK bir parti...

O bölgeyi iyi bilen karada Osman Paşa havada RAmiz paşa ıstıhbaratta Erdal komtuan gıbı ınsanlarla oncelıkle halkı ayrıstıracaksın halkını her turlu koruyacaksın sehır merkezınden temızlemeye baslayacaksın tıpkı 1995 de Osman paşanın yaptıgı gıbı halkı rahatlattıkrtan sonra ilköncelıkle havadan tsunamı pıltlarınla agır zahıyat vereceksın burada ıstıhbaratın cok cıddı ısı var halkın ıcındekı adılerı bulunması halkın guvenlııgı acısından onemlı hava saldırıların bıttımı kamp kamp ındıreceksın magaralarda adamları kalamayacak hale gelecek halk rahatlayacak sana guvenecek polıs elını kolunu sallayarak gezecek her yerde halkta aynı sekılde asker ıse obolgede hıcbırseye tavız vermıcek tum yetkı askerde olacak bakın nasıl çözuluyr hersey detay ıstersenız skype beklerım yazım hatalarını akşama düzelteceğim acilen çıkmam gerekiyor o yüzden hızlı oldu

Abiler ablalar allahını seven şunu bi okusun benim yazıklarımla bi alakası varmı. Bizde biliyoruz PKK'nın eyp eğitimlerini kimden aldığını, saldırı yöntemlerinin hangi ülkeler tarafından belirlendiğini. Nasıl eğitildiklerini.
Bİz de diyoruzki bu fırsat onların eline neden verildi, nasıl verildi, pkk nasıl güçlendi, nasıl taraftar topladı. Ne zaman başladı neden başladı. Bunu soruyorum sen tam kitabın sonu açıyorsun okuduğundan da aklında kalanları buraya yazıp gidiyorsun be adam.

wmaraci
wmaraci

SefaUygun SefaUygun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Orada sokağa çıkma yasağını devlet kafasına göre mi verdi? Her evden polise roket atılan, silah sıkılan bir bölge. Orada halk zor durumdaysa bunun sebebi de PKK. PKK aradan çekilmiş olsa bizim Kürtlerle ne sorunumuz olacak? PKK diye bir terör örgütü olmadığını farzedelim Kürtler aşağılanacak mı? Hor mu görülecek? Ayrıca vekillerin bölgeye neden sokulmadığını da izah ettim. Adamlar terörist leşlerini toplamaya gidiyor. Askerin ve polisin çatışma halinde olduğunu bir bölgeye bu adamları sokmamak normal. Ayrıca HDP şu konumda Kürtler'in partisidir de diyemeyiz. PKK'ya terör örgütü diyemeyip her defasında PKK'yı korumayı görev edinmiş bir parti Kürtler'in partisi midir yoksa PKK'nın mı?

O kadar boş laflar ediyorsun ki nerdeyse her konuya yazdığın yorumları okudum.Cizre'de her evden polise roket atılıyor öyle mi? Sormazlar mı doğu halkının tamamı kolluk kuvvetleri istemiyorsa hala nasıl orda varlık gösteriyorlar? Benim çocukluğum Doğuda geçti,en güzel yıllarımı,dostluklarımı o zamanlar yaşadım.Polisin,askerin,jandarmanın baskıları,ezmeleri,ötekileştirmeleri hatta daha kötü şeylere tanık olduk ve duyduk ama burda söylemeyi etik bulmuyorum.

Doğuda hala insanlar ilkel şartlarda yaşıyor,eğitim-sağlık hizmetleri minimum seviye.Ayrıca hala Türk ırkı Kürtlere ikinci sınıf insan muamelesi yapıyor.Siz onların yaşadığı şartlarda yaşasaydınız sizde bu devlete düşman olurdunuz.Önce dönüp kendinizi yargılayın,hatalarınızın farkına varın.Ablasına tecavüz edilen,babası-annesi gözleri önünde öldürülen,yakınlarının faili meçhul cinayetlerde kaybolmasına tanıklık eden ya da Diyarbakır cezaevinde devlet terörüne maruz kalanların haklarını kim savundu? PKK bu ortamdan yararlanıp,büyüdü.

Dış güçler istediği kadar yardım etsin,halk desteği olmasaydı ve devlet bu ortamın temelini oluşturmasaydı terör örgütü barınamazdı.

HDP konusuna gelirsek,T.C. askerinide onlardan alıp görevlilere teslim eden partiydi.Ayrıca Doğu'da PKK'yla HDP arasında bağlantı olduğunu inkar eden yok zaten.Dağda ölen gerilla'da bu topraklarda yaşamış ve belki ailesi var.Bu durumda HDP'nin gerillanın cesedini alıp teslim etmesi insani görevidir.

Dediğim gibi ordaki bölge halkının PKK desteği sorgulanmalıdır.

Ancak yanlış anlaşılmasın,ben bu ülkede hiçbir zaman terör örgütlerinin barınmasını meşru görmedim,görmem.Devlet haklarını yasal yollardan almasının sağlam temellerini atarsa,zaten PKK gibi terör örgütlerinin işlevleri azalacaktır.
FilmleriTV

kişi bu mesajı beğendi.

Demeley Demeley Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Dedektif
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad A** E**
  • Mesajlar 429
  • Beğeniler 0 / 96
  • Ticaret 7, (%100)

nettebilgi adlı üyeden alıntı

Abiler ablalar allahını seven şunu bi okusun benim yazıklarımla bi alakası varmı. Bizde biliyoruz PKK'nın eyp eğitimlerini kimden aldığını, saldırı yöntemlerinin hangi ülkeler tarafından belirlendiğini. Nasıl eğitildiklerini.
Bİz de diyoruzki bu fırsat onların eline neden verildi, nasıl verildi, pkk nasıl güçlendi, nasıl taraftar topladı. Ne zaman başladı neden başladı. Bunu soruyorum sen tam kitabın sonu açıyorsun okuduğundan da aklında kalanları buraya yazıp gidiyorsun be adam.

KArdes sen dedın kı nasıl olusur dedım kı dıs güçlerle olusur dedin nasıl büyür dedim ki halkla destekle siyasetle büyür dedin ki nasıl yok olur terörle mücadele ile olur dedim adamı dinden imandan çıkartmayın yeter bak hadi kurunda göreyim Kürdistanı hadi ilan edin de görelim özerklik emdiğiniz süt burnunuzdan gelir bu da son sözümdür

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)

LazPotter adlı üyeden alıntı

Öncelikle fabrika mevzusu asgari ücretler tabi ki az, örneğimi desteklediğim için vermedim sadece aklıma geldi örneklendirdim. Hemen o şekilde fişlemeniz yanlış.

Ailelere çocuk sayısı kadar yardım yapılır, okul masrafları karşılanır vs. vs. gider bunların çözümleri ve istediklerim.

Şu an dediklerinde doğrusu katılıyorum, hak yiyenin hakkı çıkar bir gün zaten. Sen alnının terini boşa dökme. Emin ol, fiziki güç kullanmak fiziken yorulmak zihinsel açıdan yorulmaktansa tercih edilir. Okumak zihinsel olarak yorar bir o kadar da güçlendirir.

Yine pkk'y geldi konu,
Orada ki okullara eğitime gelen öğretmenler yok mu var? Onlarda öğrenciler gibi zor şartlarda öğretim veriyorlar? Dağa çıkmıyorlar ama. Geleceği yetiştirmeye çalışıyorlar. Çocuklardada aynı azim olsa ne dağa çıkarlar, ne şu an ki doğu bu şekilde olurdu

Bizde onu anlatmaya çalışıyoruz. Fakat silahlı mücadeleye inanan insanlar nasıl vazgeçirilir, ne yapılması gerekli. Ne gibi önlemler alınabilir. Sen okulda eğitiyorsun öğretiyorsun, matematik fen edebiyat, sonra çocuk bakıyor isşizlik, haksızlık, soygun, talan, yağma. Zenginler ferrariler de hergün hırsızlık yolsuzluk haberleri, kendi maden ocağında yaşam odası bile yok. E öbür taraftan militan geliyor diyor marksizim şöyle eşitlik böyle kalkınma böyle insanca yaşama. Alıyor dağa götürüyor. Bunları tartışıyoruz. Bu ülkede sosyal devlet kurulsun diyoruz inanın kimse dağa çıkmayacaktır. hrkes bu ülkede barış içinde yaşayacaktır. Unutmayın bu ülkede taksim de gösteri yapan işçilerin üzerine ateş açıldı bu da birçok insanın silahlı mücadeleye olan inancını güçlendirdi. Dağa çıkmalar arttı.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

SefaUygun adlı üyeden alıntı

O kadar boş laflar ediyorsun ki nerdeyse her konuya yazdığın yorumları okudum.Cizre'de her evden polise roket atılıyor öyle mi? Sormazlar mı doğu halkının tamamı kolluk kuvvetleri istemiyorsa hala nasıl orda varlık gösteriyorlar? Benim çocukluğum Doğuda geçti,en güzel yıllarımı,dostluklarımı o zamanlar yaşadım.Polisin,askerin,jandarmanın baskıları,ezmeleri,ötekileştirmeleri hatta daha kötü şeylere tanık olduk ve duyduk ama burda söylemeyi etik bulmuyorum.

Doğuda hala insanlar ilkel şartlarda yaşıyor,eğitim-sağlık hizmetleri minimum seviye.Ayrıca hala Türk ırkı Kürtlere ikinci sınıf insan muamelesi yapıyor.Siz onların yaşadığı şartlarda yaşasaydınız sizde bu devlete düşman olurdunuz.Önce dönüp kendinizi yargılayın,hatalarınızın farkına varın.Ablasına tecavüz edilen,babası-annesi gözleri önünde öldürülen,yakınlarının faili meçhul cinayetlerde kaybolmasına tanıklık eden ya da Diyarbakır cezaevinde devlet terörüne maruz kalanların haklarını kim savundu? PKK bu ortamdan yararlanıp,büyüdü.

Dış güçler istediği kadar yardım etsin,halk desteği olmasaydı ve devlet bu ortamın temelini oluşturmasaydı terör örgütü barınamazdı.

HDP konusuna gelirsek,T.C. askerinide onlardan alıp görevlilere teslim eden partiydi.Ayrıca Doğu'da PKK'yla HDP arasında bağlantı olduğunu inkar eden yok zaten.Dağda ölen gerilla'da bu topraklarda yaşamış ve belki ailesi var.Bu durumda HDP'nin gerillanın cesedini alıp teslim etmesi insani görevidir.

Dediğim gibi ordaki bölge halkının PKK desteği sorgulanmalıdır.

Ancak yanlış anlaşılmasın,ben bu ülkede hiçbir zaman terör örgütlerinin barınmasını meşru görmedim,görmem.Devlet haklarını yasal yollardan almasının sağlam temellerini atarsa,zaten PKK gibi terör örgütlerinin işlevleri azalacaktır.

Boş lafsa okumayabilirsin bundan sonra. :)

Daha düne kadar doğuya giden öğretmenler öldürülüyordu, devlet binaları yakılıp yıkılıyordu, iş makineleri yakılıyordu. Gerçi iş makineleri hala yakılıyor. Şu bir gerçektir ki terör sorunu en çok doğuda baş göstermiştir. Ben bir öğretmen olsam otobüslerden indirilip öğretmen misin sorusuna evet dendiğinde öldürüleceğim bir yere neden gideyim? Bunların tek sorumlusu PKK'dır. Teröristler okulu yakıp yıkıyor suçlusu devlet oluyor. Kusura bakma da oradaki halk da bunların sebeplerinin PKK olduğunu bilmeli.

Çevremde onca insan var hiçbiri de Kürtlere ikinci sınıf insan muamelesi yapmıyor. Benimle aynı hastanede aynı şekilde tedavi oluyorlar. Devlet dairelerinde benim gibi işlem yaptırabiliyorlar. Öğrenciyken aynı evde kaldığımız, aynı tastan çorba içtiğimiz Kürt arkadaşlarım var. Birkaç kişinin Kürtler'e karşı ırkçı söylemlerini tüm Türkler'e mâl etmek yanlış.

Günümzde Kürtlerle bir sorunumuz yoktur. Ortada bir sorun varsa bu da terör sorunudur.

• Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)

Demeley adlı üyeden alıntı

KArdes sen dedın kı nasıl olusur dedım kı dıs güçlerle olusur dedin nasıl büyür dedim ki halkla destekle siyasetle büyür dedin ki nasıl yok olur terörle mücadele ile olur dedim adamı dinden imandan çıkartmayın yeter bak hadi kurunda göreyim Kürdistanı hadi ilan edin de görelim özerklik emdiğiniz süt burnunuzdan gelir bu da son sözümdür

Saçmalık, düzgün cevap bile yazamıyorsun. Kaçamak cevap veriyorsun. İftira atıp kaçıp gidiyorsun. Bu ülkeyi bölecek kişi karşısında ilk beni bulur. Merak etme sen. Bİz bu ülkeyide böldürmeyeceğiz, sosyal devletide kurduracağız, herkesi eşitce yaşatacağız, kürdü ve türkü bu sınırlar içinde bölünmeden yaşayacak. Kimse bu vatanın parasını isviçreye kaçıramayacak. Bu ülkei bölmek için bütün dünya birleşse de kanımızın son damlasına kadar savaşacağız. Çocuklarımız ne pkk'nın militanı olacak ne de hırsız, rüşvetçi, yağmacı olacak. Bizim çocuklarımız bu vatanın sınırları içinde halk için çalışacak.

tuuruls tuuruls Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafik Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad T** Z**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 10 / 651
  • Ticaret 41, (%100)
Burada 3-5 arkadaş gördüm, onlarda sana bunun cevabını verdiler zaten. Devlete karşı silahlanmanın adı terörizmdir zaten, ne devrimcilik ne sosyalistlik ne halkçılık nede başka bir şeydir. Silahlı mücadeleye inanan insanlar ya asılır ya kesilir ya zincire vurulur ya da otobanda asfalta yapıştırılıp saatte 120+ km hızla giden arabaların vicdanına bırakılır.

Ek Olarak: SefaUygun o doğudaki şartlar Trabzonda ki ilçelerde de var, Rizedeki, Artvindeki ilçelerdede var. LAZİSTAN diye kudurup Ermenilere yaşadıkları bölgeyi peşkeş çeken bir oluşum gördün mü? Ben görmedim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al