freelance iş ilanları

Ziyaretçilerden Şikayetçiyim!

55 Mesajlar 8.828 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Ozzyfb Ozzyfb ozancorumlu.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** Ç**
  • Mesajlar 1121
  • Beğeniler 277 / 210
  • Ticaret 2, (%100)

anonymated adlı üyeden alıntı

Hocam zaten adsense nedir veya alexa nedir yazılarıma yorum gelmesini beklemiyorum. Yukarıdaki mesajlarımda defalarca kere anlattım. Onedio içerikleri daha ilgi çekici ama faydası yok. Ben zaten her yerde olan yazıyı biz de yazalım bizimki paylaşılsın demiyorum. Ama özgün, az yerde bulunan ve hakikaten emek edilen yazılara ilgisizlik var. Hocam inanılmaz faydalı bir konu hakkında yazıyoruz. Veya ingilizce sitelerde çok bulunsa da Türkçe bulunamayan bir içerik oluşturuyoruz ama ilgi yok. Hemen şuan adsense nedir ve alexa düşürme yöntemleri yazılarımı yoruma kapatırım ve bundan pişmanlık duymam. Ama kaliteli içeriğe bir saygısızlık söz konusu. Şunu hepimiz biliyoruz ki onedio fazla yorum alıyor ve fazla paylaşılıyor. Peki orada kaç içerik cidden kaliteli ve işe yarar? Sorun zihniyette. Hangi bilmemneye benziyorsun konulu 8 yazıyı yeni sekmede açıp hepsini çözmek daha eğlenceli geliyor insanimiza. Bu, direkt olarak kültür seviyesi ile alakalı.

Fayda nedir ? :) Bu soruyu sormak gerek. Mesela günün yorgunluğunda, memleket bok gibi giderken, 2 dakikalık bir yazı okuyup kahkaha atıyorsam, bu benim için paha biçilemez bir faydadır.

Ayrıca onedio yu çok kurcalamamışsın sanırım. Onedio da çok fazla faydalı bilgi de var.

Onedio ekstrem bir örnek de olabilir elbette. Fakat ben gene de işin kolayına kaçmamak gerektiğini düşünüyorum.

Neyse, boş konuşmak yerine bir kaç tavsiyede bulunayım.

[*]Yorum bölümünün genişliği çok küçük. Hem dikkat çekmiyor, hem görünüm olarak kötü görünüyor.

[*]'Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın' yerine daha sıkı, iddialı ya da ziyaretçiyi yorum yapmaya yönelticek bir motto bulabilirsin.

[*]Sidebarlarda 'Son Yorumlar' diye 'daha etkili' bir widget ekleyebilirsin. Mevcut widget ını özellikle aramama rağmen zor gördüm ki kimse zorla aramayacak, emin olabilirsin.

[*]Sitene 'Facebook Yorumları' ekleyebilirsin. Hem yorum, hem sosyal medya. 1 taşta 2 kuş.

[*]Paylaşım butonlarının üstünde yer alan 'Sosyal Ağlarda Paylaş' yazısı görünmüyor bile. Eğer paylaşım bir sorun ise bunu daha göze sokmaya çalışabilirsin.

[*]Yazılarının sadece sonuna değil, en üstüne de paylaş butonlarını koyabilirsin.

[*]Bu yazındaki 'Twitter, Facebook, Google+ hesabında paylaş.' yazan yerde bu kelimelere sosyal medya hesaplarının linkini verebilirdin mesela. (Küçük bir çakallık)
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

Aylık 150k+ Tekil Özgün Eğitim Sitesi Reklam/Tanıtım Yazısı

http://goo.gl/YZb0E2
wmaraci
reklam

TheAnalyzer TheAnalyzer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 134 / 415
  • Ticaret 5, (%100)
Egolarımızı yenemiyoruz.

brkltprmk brkltprmk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Pöh
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 875
  • Beğeniler 67 / 163
  • Ticaret 11, (%100)

Hocam 700 örnek bir rakam onu kafaya takmayın. Bizim de 300 kere okunan yazımıza 21 yorum geldiği oldu. Illa ziyaretçi yorum yazsın diye her yazının sonuna [Peki siz ne düşünüyorsunuz? ] diye mi yazmak gerek? Okuduğum bazı makalelerde kelime sayısı kadar yorum gelmiş yazıya. Soru soran herhangi bir cümle de yok. Insanların bazıları yazarı çok ağır eleştirmiş, bazıları çok haklısın demiş. Bizde yazıyı oku sekmeyi kapat alışkanlığı var. Tamam bazı yazılara soru sorma yöntemini uygulariz Nitekim daha önce yaptık da. Ama tek etken bu değil.

tabiki rakamlar önemli değil. Önemli olan içeriği.

sadece ziyaretçiye siz ne düşünüyorsunuz, yorumunuz nedir tarzında yaklaşmak değil, oncelıkle bazı konular vardır mesela siyasi, dini , eğitim bu konular ziyaretçiyi konuya yazmaya teşvik eder. bilinen bir dogrunun aksine bir gorusu sundugunuz zaman adam içinden saçma sapan dusunme der ama yazar konuya kendi düşüncesini,
100 kelimesi 1 tl yazdırılan yazılardan yorum beklemek biraz fazla bir beklenti durumu olur,

ama özenilerek yazılır ve zamanla geliştirilen yazılar daha verimli oluyor benım gozlemım
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

Ozzyfb adlı üyeden alıntı

Fayda nedir ? :) Bu soruyu sormak gerek. Mesela günün yorgunluğunda, memleket bok gibi giderken, 2 dakikalık bir yazı okuyup kahkaha atıyorsam, bu benim için paha biçilemez bir faydadır.

Ayrıca onedio yu çok kurcalamamışsın sanırım. Onedio da çok fazla faydalı bilgi de var.

Onedio ekstrem bir örnek de olabilir elbette. Fakat ben gene de işin kolayına kaçmamak gerektiğini düşünüyorum.

Neyse, boş konuşmak yerine bir kaç tavsiyede bulunayım.

[*]Yorum bölümünün genişliği çok küçük. Hem dikkat çekmiyor, hem görünüm olarak kötü görünüyor.

[*]'Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın' yerine daha sıkı, iddialı ya da ziyaretçiyi yorum yapmaya yönelticek bir motto bulabilirsin.

[*]Sidebarlarda 'Son Yorumlar' diye 'daha etkili' bir widget ekleyebilirsin. Mevcut widget ını özellikle aramama rağmen zor gördüm ki kimse zorla aramayacak, emin olabilirsin.

[*]Sitene 'Facebook Yorumları' ekleyebilirsin. Hem yorum, hem sosyal medya. 1 taşta 2 kuş.

[*]Paylaşım butonlarının üstünde yer alan 'Sosyal Ağlarda Paylaş' yazısı görünmüyor bile. Eğer paylaşım bir sorun ise bunu daha göze sokmaya çalışabilirsin.

[*]Yazılarının sadece sonuna değil, en üstüne de paylaş butonlarını koyabilirsin.

[*]Bu yazındaki 'Twitter, Facebook, Google+ hesabında paylaş.' yazan yerde bu kelimelere sosyal medya hesaplarının linkini verebilirdin mesela. (Küçük bir çakallık)

1) Hocam tema değiştirdikten sonra yorum yazma alanı küçüldü. Normalde 2 kat daha büyüktü. Tema kaynaklı sanırım. Şuan daha iyi 1 yorum eklentisi arayışındayım bir süredir.

2) Bu konuda haklısınız. Daha önce bunu düşünmemiştim. En kısa sürede güzel bir şey yazacağım oraya.

3) Son yorumlar kısmı ekleyeyim en kısa sürede.

4) Facebook yorumları daha önce eklemiştik ama biraz yavaşlık olunca kaldırdık. Hız takıntım var çünkü. Ama keşke planlı eskitme yazım için facebook yorumlarını ekleseydim diye pişman oldum. Hız mız demeyip tekrar ekleyeceğim
Normal yorum sisteminde face ile yorum yapma özelliği var ama pek dikkat çekmiyor sanırım. Ekliyorum en kısa sürede.

5) Bu da tema kaynaklı hocam. Yapabilecek gibiysem buna da el atacağım.

6) Değerlendireceğim. Ücretsiz ve şık bir paylaşım eklentisi bulamadım. Bulsam dediğinizi yapacağım.

7) Onu düşündüm de adminler kızar diye vazgeçtim :)

Fikirlerinizi harika buldum çok teşekkür ediyorum.

wmaraci
wmaraci

bome bome İnsanlığı Yitirme ! Kullanıcı
  • Üyelik 04.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgi İşlem
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad D** A**
  • Mesajlar 204
  • Beğeniler 15 / 39
  • Ticaret 0, (%0)
paylaşmak için hangi eklentiyi kullanıyorsunuz?

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

bome adlı üyeden alıntı

paylaşmak için hangi eklentiyi kullanıyorsunuz?

Paylaşım için ücretsiz ve şık bir eklenti bulabilsem kullanacağım. Şuanki butonlar temaya ait. Sitenin sol kısmındaki alt alta bulunan paylaşım butonları da getsitecontrol paylaşım butonları.

westlife westlife Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek -
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 475
  • Beğeniler 29 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
Çok uzun yazmışsın hepsini okumadım ama bir özet geçeyim.

Makaleyi okuyup paylaşmamak suçsa tüm internet kullanıcıların hapislerde çürüyor olması lazım.

Kimisi makaleyi okur ve "hayatımın 10 dakikasını geri ver" der ve çıkar, kimisi beğenir ancak paylaşmaya üşenir (ki eğer makaleyi çok faydalı bulmuşsa neden paylaşmasın?) Kimisi şahsi düşüncesini ortaya koymak ister (ve yorum gelir).

İnsanlar çeşit çeşit. Kimi insanların verdiği tepkiyi tüm blog okurlarının suçu olarak atayamazsın, e madem şikayetçisin blog yazarlığından istifanı verirsin, buda senin seçimin.

Yazdıklarının daha çok paylaşılmasını istiyorsan kaliteli yaz. İnsanların gerçekten ilgisini çek. Yoksa biri gelir, okur, "hmm iyiymiş" der ve çıkar gider, ilgi çekmekten kastımsa; biri gelir, okur, "abi muhteşem yazmış, kesinlikle aynı fikirdeyim" der ve kafası eserse takip eder. Etmemesi muhtemel değil böyle bir durumda. Yalnız "Ben yazıp emek veriyorum, paylaşmıyorlar" düşüncesiyle yazıyorsan, zaten hiç paylaşılmayacak o yazılar. Sanki birisi gelip emeğine hakaret etti, yapmayın allah aşkına...

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

westlife adlı üyeden alıntı

Çok uzun yazmışsın hepsini okumadım ama bir özet geçeyim.

Makaleyi okuyup paylaşmamak suçsa tüm internet kullanıcıların hapislerde çürüyor olması lazım.

Kimisi makaleyi okur ve "hayatımın 10 dakikasını geri ver" der ve çıkar, kimisi beğenir ancak paylaşmaya üşenir (ki eğer makaleyi çok faydalı bulmuşsa neden paylaşmasın?) Kimisi şahsi düşüncesini ortaya koymak ister (ve yorum gelir).

İnsanlar çeşit çeşit. Kimi insanların verdiği tepkiyi tüm blog okurlarının suçu olarak atayamazsın, e madem şikayetçisin blog yazarlığından istifanı verirsin, buda senin seçimin.

Yazdıklarının daha çok paylaşılmasını istiyorsan kaliteli yaz. İnsanların gerçekten ilgisini çek. Yoksa biri gelir, okur, "hmm iyiymiş" der ve çıkar gider, ilgi çekmekten kastımsa; biri gelir, okur, "abi muhteşem yazmış, kesinlikle aynı fikirdeyim" der ve kafası eserse takip eder. Etmemesi muhtemel değil böyle bir durumda. Yalnız "Ben yazıp emek veriyorum, paylaşmıyorlar" düşüncesiyle yazıyorsan, zaten hiç paylaşılmayacak o yazılar. Sanki birisi gelip emeğine hakaret etti, yapmayın allah aşkına...

Kusura bakmayın ama hepsini okumadan nasıl yorum yapma hakkı buldunuz kendinizde anlamadım. Astronotlarla ilgili bir makalenin altına böreklerle ilgili yorum yapılması kadar makalemle ilgisiz olmuş mesajınız.

1) Ben ziyaretçilerden şikayetçiyim diye hapse mi atılmaları gerek? Herkes sivrisineklerden şikayetçi o zaman onları da hapse atalım. Ben de yan komşunun durmadan ağlayan bebeğinden şikayetçiyim o zaman bebeği de hapse atalım. Mantığa bakar mısınız?

2) Burada zaten şahsi düşüncesini ortaya koymak isteyenlerin azlığından bahsediyoruz. Yabancı sitelerde (hitli olsun olmasın) birçok yazıya çok sayıda yorum yazılıyor. Bizim insanımız buna üşeniyor sorun bu.

3) "kimi insanların verdiği tepkiyi". Ben asıl tepki verilmemesinden şikayetçiyim.

4) Blogumdaki makalelerden hiçbirini okumadığınız belli. En azından makalelerin kalitesiz olma ihtimalini ortaya atmadan önce girip 1-2 yazı okusaydınız ve bu sayede "kaliteli yaz" demezdiniz.

5) Şikayetçi olmamdan dolayı istifa etmem gerekmez. Blog hayatımda sayısız zorlukla karşılaştım, bu konudan dolayı istifa mı etmem gerekli, hayır. Örneğin iktidar da muhalefetten şikayetçi o zaman iktidar istifa etsin. Öğretmenler çok konuşan öğrencilerden şikayetçi o zaman istifa etsinler. Mantık?

6) İmzamdaki yazı sosyal medyada 712 kere paylaşıldı. Bir çuval reklam parası verdim çünkü. Ancak bir o kadar da okunmasına rağmen 5-6 yorum geldi. Bir yazıyı beğenip de sosyal medyada paylaştıysa demek ki yazıyı faydalı buldu. Ancak yine de yorum atmadı. Buradan son tezinizi de çürüttüm hocam maalesef
Siz daha orta uzunlukta bir yazının tamamını bile okumaya üşeniyorsunuz. Üstüne yazıyla ilgili mesaj yazmaya çalışıyorsunuz. Ama yine de ben sizin mesajınızın tamamını okuyup mantıklı cevaplar veriyorum.

DenizOZTURK DenizOZTURK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek -
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad D** Ö**
  • Mesajlar 479
  • Beğeniler 189 / 158
  • Ticaret 4, (%100)

Paylaşım için ücretsiz ve şık bir eklenti bulabilsem kullanacağım. Şuanki butonlar temaya ait. Sitenin sol kısmındaki alt alta bulunan paylaşım butonları da getsitecontrol paylaşım butonları.

Şu konunu okuyup beğenip yorum yazmıyanlar bile olucak :)

Üşengeçlik mi desem, emeğe duyulan saygımı desem bilemedim ama zor değil 2 cümle kurup fikrini paylaşmak (sosyal medya'da paylaşmasamda çogu makaleyi yorumlarım)
anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

DenizÖZTÜRK adlı üyeden alıntı

Şu konunu okuyup beğenip yorum yazmıyanlar bile olucak :)

Üşengeçlik mi desem, emeğe duyulan saygımı desem bilemedim ama zor değil 2 cümle kurup fikrini paylaşmak (sosyal medya'da paylaşmasamda çogu makaleyi yorumlarım)

Konuyu açarken ilk cümlenizde dediğiniz aklıma geldi. Ama cidden de öyle oldu. Konuyu okuyanların en fazla 4'te 1'i mesaj yazdı :)
DenizOZTURK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al