wmaraci reklam

Bugüne kadar hangi katliamın failini buldunuz?

34 Mesajlar 4.227 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

SefaUygun SefaUygun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)

EnderGrafik adlı üyeden alıntı

Ya kardeşim böyle kör zihniyetle yazıp tarafsızlıktan bahsediyorsunuz ya inanın forumdan çıkıyorum. Bütün yazın terörist başının açıklamalarıyla dolu sonra gelip diyorsun ki olaylara siyasi partiler gözüyle bakma, o zaman sende bir terörist gözüyle bakıyorsun demek oluyor bu. Bırakın boş dalgaları artık. Gün birlik beraberlik günü, bu şekilde bir yere varılmaz.

Zihniyetimiz pırıl pırıl bizim,yıllarca aynı dava üzerine düşündük biz.Gelin birlik olalım,kardeşiz biz çığlıkları attık.Yazdık,çizdik fazlasıyla okuduk ancak tertemiz insanların ölümüne daha fazla hoşgörü gösteremedik kusura bakmayın.

Devlet terör estirip,yoldaşlarımızı öldürürken buna destek tutan kesimi gördükçe son 2 aydır barış demeye dilim varmıyor.

Ya yok olacağız ya da bu düzeni yıkıp yeni temeller atacağız.Yoksa ölen yoldaşlarımızın hesabı nasıl sorulur?

6 milyon oy alan parti seçmenine terörist mi diyorsun? Kör zihniyet bu olmalı.

wmaraci
reklam

xFeyz xFeyz creative solutions Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 195 / 222
  • Ticaret 8, (%100)
yine yazmıştım, yine yazıyorum..

---------------------

dün mafya bozuntusu çıkıyor, meydanlarda "oluk oluk kan akacak" diye akp'ye oy istiyor.

bugün; "barış" isteyen, bir çok ilden bir çok sendikalar, sivil toplum kuruluşları, halk-lar! ankara'da toplanıyor.

toplanma aşamasında, barış halayları çekilirken, hatta kanlı 1 mayıs için yazılan şarkıyı söylerken, hatta ve hatta tam da "bu meydan kanlı meydan" sözlerini söylerken, bir bomba patlıyor. pardon, bir değil. iki bomba. hatta bazı kaynaklar üç de diyor, bilmiyorum.

ayrıca, polise saldırdılar bunlar küüürtt bunlar gebersiiiin diyenlere şöyle diyeyim;
uzak bir ilden geldiniz, en yakın arkadaşlarınız, yoldaşlarınız.. "barış" halayları çekiyorsunuz. kanlı 1 mayıs için yazılan şarkıyı söylüyorsunuz hep beraber, tam "bu meydan kanlı meydan" derken gözünüzün önünde arkadaşlarınız, yoldaşlarınız yaralanıyor, ağır yaralanıyor, yaşamını yitiriyor.
sonra; ambulans'tan önce tomalar ve akrepler geliyor.
e haliyle isyan ediyorsunuz. sonra, gaz ve su saldırısına başlıyorlar.
kovmak istemez misiniz, "gidin buradan!" demek istemez misiniz?
ne yaparsınız?
burada suçlu kim? oradaki insanlar mı? oradaki insanlar terörist mi oldu şimdi? yoksa polisi ambulanstan önce gönderenler mi asıl suçlu?..
"ne de çok özlemişiz, gökyüzüne kansız bakmayı" diye pankart açanlar, barış halayları çekenler terörist, bizi türk-kürt diye ayıranlar barış elçisi mi?
gözünüzü açın artık.

gel gelelim..
geçtiğimiz günlerde suruç'ta, diyarbakır'da, mersin'de patlamalar oldu, onlarca kişi öldü ve buna rağmen "başkentte", önceden beri böyle bir organizasyonun yapılacağı bilindiği halde bir önlem alınmadıysa bunun sorumlusu kim? kaldı ki, olayın olduğu yer mit'e 7, emniyet'e 3 dakika.
bizden habersiz ortadoğu'da kuş uçmaz diyenler hani, neredesiniz?
artık ortadoğu bataklığındayız arkadaşlar, son günler tam anlamıyla bunu ispatlıyor.

başkentte, "barış" yazan bir pankart bir cana kefen oluyorsa, bunun sorumlusu kim?

tam şu sıralar bi nebze de olsa ortalık dinmişken, barış gündeme geliyorken, tam anlamıyla barış isteyen bu insanların bu şekilde yaşamını yitirmesi kimlerin işine gelir? inatla bu kaos ortamını oluşturmak isteyenler kim?

sen dün elalemin başkentine girip namaz kılacağım deyip de, bugün kendi başkentinde akan oluk oluk kan için "güvenlik zaafiyeti diye bir şey yok!" dersen, bu sırada da adalet bakanı gülerse, artık oturup düşünmenin vakti gelmedi mi sizce de? -> https://twitter.com/DurBirDinlee/status/652774488069832704

86 can kaybettik arkadaşlar, şimdilik.
186 yaralımız, 35 ağır yaralımız var.
en net ve en az rakamlar olarak söylüyorum, sayıların daha fazla olduğu öngörülüyor.
rabbim herkese acil şifalar versin.
farkında mısınız bilmiyorum ama, istifa eden, sorumluluk kabul eden tek bir tane bile yetkilimiz yok.

biz asla geri adım atmayacağız, korkmayacağız, yılmayacağız.

onlar gidecekler.

EFSANE! | omerbeyoglu.me

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)
"Olaylara siyasi partiler değil,iktidar gözüyle bakıp sonra yorum yapmalısın."

Bu ne demek ya. Sen iktidar partisisin seçime 20 gün kalmış. "Hadi napalım, bomba patlatalım" Evet iktidarın yerine koydum kendimi, süper bir seçim stratejisi, 100 seçmen öldü binlerce kürt seçmene uygulanan algı tıkır tıkır işliyor. Adam sokaklara Ermeni isimleri veriyor çatır çatır, diğeri çıkıyor vaad olarak soykırımı kabul edeceğiz diyor. Ve işin ilginci nasıl ki ikiz kule saldırılarında o gün işe gitmesi gereken 3000+ yahudi evlerinde kaldıysa bomba patlayan hiç bir mitingte HDP'li bir vekil yada yetkili göremiyoruz. Ama açın haberleri videoları diğer tüm mitinglerde en başı çekiyorlar. Üstelik katılanların büyük kesimi HDP'li seçmen. SÖZ BULAMIYORUM.

"6 milyon oy alan parti seçmenine terörist mi diyorsun? Kör zihniyet bu olmalı."

Evet sırtını terör örgütlerine yasladığını göğsünü gere gere anlatıyorlar, ve biz kör oluyoruz. Ya biz körüz yada siz sağırsınız.
SerkanERGUN SosyalAbi Alper

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)

xFeyz adlı üyeden alıntı

yine yazmıştım, yine yazıyorum..

---------------------

dün mafya bozuntusu çıkıyor, meydanlarda "oluk oluk kan akacak" diye akp'ye oy istiyor.

bugün; "barış" isteyen, bir çok ilden bir çok sendikalar, sivil toplum kuruluşları, halk-lar! ankara'da toplanıyor.

toplanma aşamasında, barış halayları çekilirken, hatta kanlı 1 mayıs için yazılan şarkıyı söylerken, hatta ve hatta tam da "bu meydan kanlı meydan" sözlerini söylerken, bir bomba patlıyor. pardon, bir değil. iki bomba. hatta bazı kaynaklar üç de diyor, bilmiyorum.

ayrıca, polise saldırdılar bunlar küüürtt bunlar gebersiiiin diyenlere şöyle diyeyim;
uzak bir ilden geldiniz, en yakın arkadaşlarınız, yoldaşlarınız.. "barış" halayları çekiyorsunuz. kanlı 1 mayıs için yazılan şarkıyı söylüyorsunuz hep beraber, tam "bu meydan kanlı meydan" derken gözünüzün önünde arkadaşlarınız, yoldaşlarınız yaralanıyor, ağır yaralanıyor, yaşamını yitiriyor.
sonra; ambulans'tan önce tomalar ve akrepler geliyor.
e haliyle isyan ediyorsunuz. sonra, gaz ve su saldırısına başlıyorlar.
kovmak istemez misiniz, "gidin burdan!" demek istemez misiniz?
ne yaparsınız?
burda suçlu kim? oradaki insanlar mı? oradaki insanlar terörist mi oldu şimdi? yoksa polisi ambulanstan önce gönderenler mi?..
"ne de çok özlemişiz, gökyüzüne kansız bakmayı" diye pankart açanlar, barış halayları çekenler terörist, bizi türk-kürt diye ayıranlar barış elçisi mi?
gözünüzü açın artık.

gel gelelim..
geçtiğimiz günlerde suruç'ta, diyarbakır'da, mersin'de patlamalar oldu, onlarca kişi öldü ve buna rağmen "başkentte", önceden beri böyle bir organizasyonun yapılacağı bilindiği halde bir önlem alınmadıysa bunun sorumlusu kim?
bizden habersiz ortadoğu'da kuş uçmaz diyenler hani, neredesiniz?
artık ortadoğu bataklığındayız arkadaşlar, son günler tam anlamıyla bunu ispatlıyor.

başkentte, "barış" yazan bir pankart bir cana kefen oluyorsa, bunun sorumlusu kim?

tam şu sıralar bi nebze de olsa ortalık dinmişken, barış gündeme geliyorken, tam anlamıyla barış isteyen bu insanların bu şekilde yaşamını yitirmesi kimlerin işine gelir? inatla bu kaos ortamını oluşturmak isteyenler kim?

sen dün elalemin başkentine girip namaz kılacağım deyip de, bugün kendi başkentinde akan oluk oluk kan için "güvenlik zaafiyeti diye bir şey yok!" dersen, bu sırada da adalet bakanı gülerse, artık oturup düşünmenin vakti gelmedi mi sizce de? -> https://twitter.com/DurBirDinlee/sta...34582186885120

86 can kaybettik arkadaşlar, şimdilik.
186 yaralımız, 35 ağır yaralımız var.
en ne ve en az rakamlar olarak söylüyorum, sayıların daha fazla olduğu öngörülüyor.
rabbim herkese acil şifalar versin.
farkında mısınız bilmiyorum ama, istifa eden, sorumluluk kabul eden tek bir tane bile yetkilimiz yok.

biz asla geri adım atmayacağız, korkmayacağız, yılmayacağız.

onlar gidecekler.

Bu ülkede devlet tekeli,hep doğru ve cesur insanları baskı altına aldı.Astı,öldürdü,sürgüne yolladı.Halk asalaklaştırılmış,gerçeklere karşı gözü kör edilmiş gibi.

Devlete karşı,sen bizi öldürdün oysa seni var eden biziz diyemedi.Ellerini,ayaklarını öpüp gururlarını yok saydılar.Para,mevki,çıkar uğruna iktidar yalakalığı yapan muktedirler er ya da geç hesap verecektir.

Ne mutlu halkı için varolmuş,cesur ve güzel yoldaşlarımız adına,şerefleriyle öldüler.Bir asalak gibi yaşanlar ise olaylardan habersiz,ölü seviciliği yapıyor ona üzülüyorum.

Ancak biz davamızdayız,doğruların peşindeyiz.Ne kadar ötekileştirselerde,korkutsalarda yılmıyoruz! Bu düzen yıkılmalıdır.

wmaraci
wmaraci

xFeyz xFeyz creative solutions Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek developer
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** Ö**
  • Mesajlar 704
  • Beğeniler 195 / 222
  • Ticaret 8, (%100)

Bu ne demek ya. Sen iktidar partisisin seçime 20 gün kalmış. "Hadi napalım, bomba patlatalım" Evet iktidarın yerine koydum kendimi, süper bir seçim stratejisi, 100 seçmen öldü binlerce kürt seçmene uygulanan algı tıkır tıkır işliyor. Adam sokaklara Ermeni isimleri veriyor çatır çatır, diğeri çıkıyor vaad olarak soykırımı kabul edeceğiz diyor. Ve işin ilginci nasıl ki ikiz kule saldırılarında o gün işe gitmesi gereken 3000+ yahudi evlerinde kaldıysa bomba patlayan hiç bir mitingte HDP'li bir vekil yada yetkili göremiyoruz. Ama açın haberleri videoları diğer tüm mitinglerde en başı çekiyorlar. Üstelik katılanların büyük kesimi HDP'li seçmen. SÖZ BULAMIYORUM.

"6 milyon oy alan parti seçmenine terörist mi diyorsun? Kör zihniyet bu olmalı."

Evet sırtını terör örgütlerine yasladığını göğsünü gere gere anlatıyorlar, ve biz kör oluyoruz. Ya biz körüz yada siz sağırsınız.

olaya yanlış pencereden bakıyorsunuz. aslında bi yandan farkındasınız ama.

neyse.

1-kendiniz diyorsunuz, oradakiler hdp'li seçmen. yahu madem öyle, kendilerine oy veren insanları niye bombalatsınlar? bana bunu açıklayın.

2-evet, iktidar partisi bunu yapacaktır. niye? bir düşünelim. 7 haziran seçimleri öncesinden beri inatla 400 vekil isteyip, inatla tek başına iktidar / istikrar çağrılarında bulunan kim? istikrar olmazsa kaos olur diyen kim? başkan seçmedik diye bu kaos günleri yaşanıyor diyen bakan, benim bakanım mı? kim? ben sana söyleyeyim, bulundukları koltuklara yapıştıkları için bunları yaşıyoruz. o koltuklardan kalkmak istemedikleri için. kalkmamak için her şeyi yaptıkları için. gözleri döndüğü için. o koltuklardan kalkınca, bütün pislikleri ortaya döküleceği için bunları yapabilirler. yapıyorlar da.

3-bu arada, illa hdp'den birilerinin yaşamını yitirmesi seni rahatlatacaksa bir kaç isim sayayım -> hdp giresun mv adayı abdullah erol, hdp istanbul milletvekili adayı kübra meltem mollaoğlu, hdp karşıyaka ilçe yönetim kurulu üyesi mali müşavir ayşe deniz, hdp tokat il saymanı üniversite öğrencisi 24 yaşındaki muhammet zakir karabulut.
denizbabasi

kişi bu mesajı beğendi.

EFSANE! | omerbeyoglu.me

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)

xFeyz adlı üyeden alıntı

olaya yanlış pencereden bakıyorsunuz. aslında bi yandan farkındasınız ama.

neyse.

1-kendiniz diyorsunuz, oradakiler hdp'li seçmen. yahu madem öyle, kendilerine oy veren insanları niye bombalatsınlar? bana bunu açıklayın.

2-evet, iktidar partisi bunu yapacaktır. niye? bir düşünelim. 7 haziran seçimleri öncesinden beri inatla 400 vekil isteyip, inatla tek başına iktidar / istikrar çağrılarında bulunan kim? istikrar olmazsa kaos olur diyen kim? başkan seçmedik diye bu kaos günleri yaşanıyor diyen bakan, benim bakanım mı? kim? ben sana söyleyeyim, bulundukları koltuklara yapıştıkları için bunları yaşıyoruz. o koltuklardan kalkmak istemedikleri için. kalkmamak için her şeyi yaptıkları için. gözleri döndüğü için. o koltuklardan kalkınca, bütün pislikleri ortaya döküleceği için bunları yapabilirler. yapıyorlar da.

3-bu arada, illa hdp'den birilerinin yaşamını yitirmesi seni rahatlatacaksa bir kaç isim sayayım -> hdp giresun mv adayı abdullah erol, hdp istanbul milletvekili adayı kübra meltem mollaoğlu, hdp karşıyaka ilçe yönetim kurulu üyesi mali müşavir ayşe deniz, hdp tokat il saymanı üniversite öğrencisi 24 yaşındaki muhammet zakir karabulut.

Ya inan okumadım bile, uzatmanın tartışmanın anlamı yok. Herkese söylüyorum bunu tartışmak isteyen beni bulsun istanbulda yüzyüze çay içerek tartışalım. Masadan kalktığın zaman "acaba" diye düşüneceksin emin ol. Dahada siyasi hiçbir konuya yazmam bence artık yasaklanmalı bu konular.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)

Biliyorum anlamayacaksın,

Bir devletin yegane görevi halkın can güvenliği sağlamalıdır.Olası bir ölüm,katliam ya da başka türlü felaketlerde devlet birinci derece sorumludur.

Burda bir bomba patlıyorsa kimin patlattığından sonra tartışılacak konu,güvenlik zaafiyeti veya göz yumulma olasılıklarıdır.

Ermeni soykırımı konusunda onlarca kaynak,görüş ve makale okudum.Ancak %100 soykırım yoktur demek,akıl dışılık olacaktır.Ve Selahattin Demirtaş bu konuda öyle bir yorum yapmadı,nerelere çekiyorsunuz olayı?

Kesk ve Disk'in önderliğinde hazırlanan bir yürüyüşte ne CHP ve HDP ne de başka bir partinin milletvekili vardı.Ancak HDP üyelerinin öldüğü yönde haberlerde var.Ayrıca CHP MV'de katılacakmış ancak bomba önce patladığı için orda değillerdi.

--

Ayrıca olup olmaması neden bir tez-antitez olarak algılanır anlamıyorum.Bu geçerli bir sebep değil,Suruç'ta yine aynı tezi savundunuz.Akıl dışılıktan başka bir şey değil.HDP'nin her mitingte olduğunu nerden çıkardınız? Cizre'ye yürüyen Selahattin Demirtaş'tı.Devlet terörürün en yoğun olduğu yer?

Ve oy kaybı yaşamadığı halde,neden böyle bir olaya girsin? Ve mantığın mevcutsa şu soruya yanıt ver.

Türkiye'nin başkentinde böyle bir olay planlanıyorsa ve bunu varsayalım ki HDP yapıyorsa devletin bundan haberi olmama olasılığı var mı? Ya da olay aydınlatıldı diyelim HDP böyle bir risk içine girer mi? Kimse kendi seçmenini öldürmez,iktidar parti değilse böyle bir olanaktan bahsedilemez bile.

Tamamen saçma sapanlık üzerine kurulu bir tez.

---

Ek Olarak:

Ya inan okumadım bile, uzatmanın tartışmanın anlamı yok. Herkese söylüyorum bunu tartışmak isteyen beni bulsun istanbulda yüzyüze çay içerek tartışalım. Masadan kalktığın zaman "acaba" diye düşüneceksin emin ol. Dahada siyasi hiçbir konuya yazmam bence artık yasaklanmalı bu konular.

Bilgi birikimin olmadığı aşikar.Biz senle aynı masaya oturacak insanlar değiliz.Yasaklanmalıysa yorum yapmayacaksın daha ne savunduğunu bile bilmiyorsun.

Caesar Caesar ich bin /root Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 77 / 558
  • Ticaret 10, (%100)
Keşke birbirinize alıntı yapmadan yada laf geçirmeye calışmadan şu konuda yorum yapsanızda konuyu piç etmeseniz.

Karşınızdakine kendi fikirlerinizi empoze etmeyi bırakın. Düşünceniz neyse onu saygı çerçevesinde yapın.

Herkes kendince haklı. Karşınızdakine empati yapmayı deneyin.

>/dev/null 2>&1

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)

Caesar adlı üyeden alıntı

Keşke birbirinize alıntı yapmadan yada laf geçirmeye calışmadan şu konuda yorum yapsanızda konuyu piç etmeseniz.

Karşınızdakine kendi fikirlerinizi empoze etmeyi bırakın. Düşünceniz neyse onu saygı çerçevesinde yapın.

Herkes kendince haklı. Karşınızdakine empati yapmayı deneyin.

Biri çıkıp provakatif diyor,
biri HDP'yi savunduğum için terörist,
biri çıkıp devlet düşmanısın diyor.

Oysa bir kişiyi çıkıp sınıflandırmadım,şöylesin böylesin demedim.Saygı duymaktan bile yoksun insanlar varken fikirleri,doğruları savunmak gerek.

Herkes kendine göre haklı diye bir olgu yok,herkes işine geldiği kadar haklı.Oysa biz doğruları söylüyoruz,herkes tarafından benimsenmesi gerekenleri söylüyoruz.

Ötesi yok.

Caesar Caesar ich bin /root Kullanıcı
  • Üyelik 24.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 77 / 558
  • Ticaret 10, (%100)

SefaUygun adlı üyeden alıntı

Biri çıkıp provakatif diyor,
biri HDP'yi savunduğum için terörist,
biri çıkıp devlet düşmanısın diyor.

Oysa bir kişiyi çıkıp sınıflandırmadım,şöylesin böylesin demedim.Saygı duymaktan bile yoksun insanlar varken fikirleri,doğruları savunmak gerek.

Herkes kendine göre haklı diye bir olgu yok,herkes işine geldiği kadar haklı.Oysa biz doğruları söylüyoruz,herkes tarafından benimsenmesi gerekenleri söylüyoruz.

Ötesi yok.

Cevap vermek zorunda değilsin ki es geç mesela o türden yorumları. Boşver. Her laf söyleyene cevap verecek olursan bu hayat geçmez.

>/dev/null 2>&1
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al