wmaraci reklam

Google'a güvenerek Türkiye'de asla iş yapılmaz

44 Mesajlar 5.193 Okunma
wmaraci reklam

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Bazen kaliteli sitelere defalarca red verdiği oluyor doğrudur. Bu durum için sizin adınıza ve tüm diğer arkadaşlara üzülüyorum. Fakat, dilediğiniz tüm mecralarda şikayet etseniz dahi Google'ın imajının gram zedeleneceğini düşünmüyorum. Google'a suç atmak yerine web master sektöründe ki arkadaşlara bakın. Onlarca saçma sapan site yaratıp, içini kopya içerik doldurup, defalarca ısrarcı bir şekilde adsense talebi göndermesinden kaynaklanıyor şahsımca. Bir kişide demiyor ki(söz meclisten dışarıdır) ya acaba nerede hata yapıyorum? 1 defa red alıyor "ya bu adsense'in de totosu çok havalarda!" diyor. Senin çok normal sanki. %85 google'a hak veriyorum kim ne derse desin. Biz türkler nerde yamyamlık, çakallık var oradayız. Ayrıca sektörde Google'a rakip olabilecek tek bir firma yok. Bırakın rakip olmayı, çeyreği edecek bir firma dahi yok. Bu nedenle kendini Tanrı ilan etmesi çok doğal.

wmaraci
reklam

AzX66 AzX66 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 1457
  • Beğeniler 846 / 453
  • Ticaret 14, (%100)
impjix http://www.***.net/yandex-bing-diger-arama-motorlari/1001739-yandex-reklam-agi-12.html bu konuya biraz baktım alınmıyor sanırım

explorer1001 explorer1001 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 36 / 24
  • Ticaret 8, (%100)

impjix adlı üyeden alıntı

Adsense'den ziyade Adwords kullanıcısıyım. Aylık minimum adwords ödemem 5.000 tl ve gayette memnunum.
Adsense'de bu kadar seçici davranması veya sizin tabiriniz ile kendini tanrı görmesi bence gayet yerinde bir hareket.

Reklam verenleri çer çöp sitelerden korumaz ise reklam veren falan kalmaz. (Sizin sitenizi çöp sitelerden uzak tutuyorum ne yazıkki kaliteli sitenize çöp muamelesi yapmış)

Benim 10dan fazla çöp sitemde adsense bulunuyor ve kaliteli bir kitleye sunum yapmıyor, tıklanan reklamlar lüzumsuz oluyor genellikle. Bu sebeple ya tbm oranım çok düşük kalıyor yada benim gibi çöp sitesi olanları kabul etmiyor. Ben haklı buluyorum. Bahsettiğiniz kaliteli reklam firmalarına reklam verin birde adwords'e verin aradaki farkı anlar, şu yazdıklarınızın hepsinin yanlış olduğunun farkına varırsınız.

Değerli hocam; bir laf vardır. "Körler memleketinde şaşı kendini kral ilan etmiş" diye.

Diyorsunuz ya ben memnunum diye.

Siz tabi memnun olursunuz. Muhtemelen son birkaç aydır yaşanan bu yayıncı mağduriyetini yaşamadınız... Muhtemelen hayatınızda adwords dışında dijital reklamcıya ayda 5000 dökmediniz, muhtemelen Google'ın yaptığı kesintiyi ve de uluslararası bankacılık para transferleri sırasında yaşanan kayıpları bilmiyorsunuz (tl ve dolar farkından dolayı), muhtemelen halen sırada bekleyen yüzlerce kaliteli web-sitesine rağmen onay almış çöp sitelerin farkında değilsiniz, muhtemelen yabancı şirket olması dolayısıyla Google'ın ödediği dev vergilerin faturasını yayıncı ve yayınverene kestiğini bilmiyorsunuz...

Kısacası; siz körler memleketinde şaşıyı kral ilan etmişsiniz...

Size hayatta başarılar dilerim ve de daha iyisinin her zaman olabileceğine olan inancınızı artımanızı temenni ederim...

Ek Olarak:

Roycolt adlı üyeden alıntı

Bazen kaliteli sitelere defalarca red verdiği oluyor doğrudur. Bu durum için sizin adınıza ve tüm diğer arkadaşlara üzülüyorum. Fakat, dilediğiniz tüm mecralarda şikayet etseniz dahi Google'ın imajının gram zedeleneceğini düşünmüyorum. Google'a suç atmak yerine web master sektöründe ki arkadaşlara bakın. Onlarca saçma sapan site yaratıp, içini kopya içerik doldurup, defalarca ısrarcı bir şekilde adsense talebi göndermesinden kaynaklanıyor şahsımca. Bir kişide demiyor ki(söz meclisten dışarıdır) ya acaba nerede hata yapıyorum? 1 defa red alıyor "ya bu adsense'in de totosu çok havalarda!" diyor. Senin çok normal sanki. %85 google'a hak veriyorum kim ne derse desin. Biz türkler nerde yamyamlık, çakallık var oradayız. Ayrıca sektörde Google'a rakip olabilecek tek bir firma yok. Bırakın rakip olmayı, çeyreği edecek bir firma dahi yok. Bu nedenle kendini Tanrı ilan etmesi çok doğal.

"Google imajı gram zedelenmez" demekki.

Eğer bu sözü diyorsanız. Hayatınızda haklı propogandanın, örgütlenmenin nelere kadir olduğunu asla bilmiyorsunuz demektir. Hey yavrum hey, Google'ı tanrı gören zavallılara sözüm: "Bırak 150 milyar dolarlık şirketleri; koca devletler haklı propogandayla devriliyor"...

Ayrıca teesüf ederim; dünyanın 1 numaralı çakalları, dolanrıcıları Amerika'dadır!!

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
explore***01

Sandığınız kadar basit değil o işler. Kur rakamlarındaki oynamanın direk olarak google'ın kayıpları yüzünden mi tbm lere veya size ödemelere yansıdığını düşünüyorsunuz?

Benim e-ticaret sitemdeki ürünlerin maliyetleride kur dalgalandıkca aynı oranda yükseliyor. Kar marjı düşük, reklam masrafını kaşılayamayan ürünlerin reklamını komple kaldırıyorum ve benim gibi diğer binlerce kişide aynısını yapıyor. (Büyük ödenekleri olan siteler hariç.)

Reklam verenlerde düşüş meydana gelince bu oran tbm lerede yansıyor. Bildiğiniz üzere reklamveren sayısı artarsa reklamlar açık artırma ile gösterildiğinden tbm ler aynı oranda yükselir.

Adsense ile çalışıp çalışmamak sizin elinizde, hür ve özgürsünüz bu kadar nefret ediyorsanız bırakın almayın madem. Ben çalışma sisteminden gayet memnunum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 36 / 24
  • Ticaret 8, (%100)
Önemli bir not: Ben kalkıp burada "Google Adsense Türkiye" demişim. Bazı; çıkarları zedelenmesi muhtemel kişiler kalkıp bana "Google Adwords Türkiye"'nin ne denli iyi bir firma olduğunu ve haksız olduğumu iddia etmekteler...

Google'ı tanrı olarak görenler:Lütfen önce okuma ve anlama yeteneğinizi geliştirin!

GOOGLE ADWORDS VE DE ADSENSE AYRI ŞEYLER!!
Benim yakınmam Google Adsense'edir...

Şekil a'da yani hemen yukarıda da görüldüğü üzere dediklerimi yineliyorum.
AzX66

kişi bu mesajı beğendi.

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
Kesinlikle katılmıyorum. Uzun uzadıya yazmaya gerek yok. Çünkü sektörde yüzlerce irili ufaklı firmaların çok uzun zamandır en büyük gelir kaynağı Google Adsense'dir.

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Dostum gelip sana karşı google'ın safına geçecek değilim elbet kesintileri fazladır vs ama ben şunu anlatmaya çalışıyorum;

Reklam veren olmazsa yayıncı neyi yayınlasın?
Yayıncı sayısı arttıkca tbm'lerin dahada düşeceğinin bilincinde misin?
Sonra senide kabul etsin herkesi kabul etsin tbm ler 2 kuruşa düştüğünde yine konu açarsın burada dolar yükseldi çıkan açığını bizlere yansıtıyor diye.

Bende biliyorum adsense ile adwords ün aynı olmadığını. Aradaki bağıntıyı anlatıyorum, reklam veren olarak gayet yerli buluyorum diyorum adsense'de yaptıklarını.

Ek Olarak:

Benim ortalama tbm rakamlarım bu. Ürün reklamları değilde kelime bazlılarada tbm 40-50 kurus arası. Vergisi var, çalışanı var, sunucu masrafları var, ar-gesi zartı zurtu. Benim sektör hırdavat, tbm si pekte düşük olmayan bir sektör. Yayıncıya veriyor burdadan tbm 15 20 kurus. Bence gayet yerinde. Sizin sığ düşüncenize göre adamların hiç masrafı yok zaten.

genchakan genchakan Her Şeyi Blogluyorum Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 936
  • Beğeniler 186 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
Bence google a güvenip site açmak yerinde bir karar olsa da bundan google ın haberinin olmaması işin diğer yanı.Yukarıdaki arkadaşlardan birinin dediği gibi sen kendi sitene güven önce.sizin siteniz iyi diyorsanız diğer yayıncıları deneyin.Benim gördüğüm ve kullandığım bir çok firma zaten google reklamlarını da yayınlıyordu arada.
Siteye güven konusunda da bir blogspot uzantılı bir kadın blogu biliyorum.,bakın blog diyorum hem de blogspot uzantılı...Kaç milyon kez gösterim almış,kaç takipçisi var ama bir tane adsense reklamı görmedim.hep butiklerin,bebek malzemleri satan sitelerin banerleri var.Sanırım yeterince açık oldu.

herseyiblogluyorum.blogspot.com

Alicevat Alicevat Falanlar, Filanlar... Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2015
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 457
  • Beğeniler 43 / 202
  • Ticaret 1, (%100)
explore***01 kardeşim sen kime ne anlatıyorsun?
Başa gelmeden bilinmez kardeşim. Ateş düştüğü yeri yakar.
Düşüncelerini anlayabiliyorum fakat maalesef elden bir şey gelmiyor.

Bugün Google'a hop diyecek tek kişi Obama'dır. Gerisi hikaye. :)

Biz çok gördük Google'ın avukatlığını yapıp da iş kendilerine döndüğünde ah yandım vah yandım diye çığırtanları.

İnşallah ilerleyen zamanlarda güzel bir reklam ajansı ile anlaşırsın da emeğinin karşılığını alırsın.

Sevgiler.
Aykut

kişi bu mesajı beğendi.

AkıllıSoft Yazılım & Bilişim Teknolojileri

• Üyelik 07.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 36 / 24
  • Ticaret 8, (%100)
Ben kendi siteme güveniyorum çok şükür; 1 tane Google reklamı olmadan devam ediyorum ve edeceğim de... Hatta şanslıyım ki; iyi bir sektörde olduğum için; Google tekeline rağmen, Google olmadan da aynı parayı kazanabiliyorum...

Ancak son olarak diyeceğim o ki;

1) Çok da niş olmayan ama bilim, ilim olarak faydalı sitelere
2) Dürüstçe iş yaptığı, yazdığı halde sebepsizce, gerekçesizce banlananlara
3) Kimseye eyvallah demeden, kimsenin yalakalığını yapmadan iş yapmak isteyenlere
4) Özgür, bağımsız, Google gibi hiçbir puta tapmayanlara

Buradan selamlar olsun...

Her gün takımımı giyeceğim, çayımı demleyeceğim, klavyemin başına geçeceğim ve de bu yukarıdaki gibi olan dostlarım için mücadelemi sürdüreceğim...

Son olarak; kimsenin yalakalığını yapmayacağım, kimseye tapmayacağım, kimseye de boyun eğmeyeceğim, ÇIKARLARIM İÇİN HİÇBİR PARA ODAĞINI HALKIMA TERCİH ETMEYECEĞİM...

"Sen ağzınla kuş tutsan da Google Adsense Türkiye'ye bir şey yapamazsın" diyen dostum: beni ve burada yazdıklarımı unutma, 1-2 yıl sonra inşallah hatırlarsın.

Ayrıca yayınverenler, siz rahatsınız tabi, ne başvuru süreci, ne sebepsiz red... Parayı veren düsüğü çalar... Ancak gelip burada yayıncılardan daha çok konuşma hakkınız yok.. Bu dava sizin davanız değil. Sizin reklamlarınız biz yayıncılar hangi firmayla çalışırsak o firmada yayınlanır. Yani biz size bağlıysak, siz de bize bağlısınız...

Ek Olarak: Ayrıca Alicevat kardeşimin dediği; "Biz çok gördük Google'ın avukatlığını yapıp da iş kendilerine döndüğünde ah yandım vah yandım diye çığırtanları..." Cümlesini aynen "impjix" dostuma iletiyorum...

Google'dan daha iyi bir dijital reklam firması çıkabilir. Tek şart; öncelikli olarak yayıncıların Google'ı terk etmesi.

Yayıncılar kendi sürdürülebilirliği için, güvenliği için, garantisi için firma değiştirirse, Google Adsense'i terk ederse; yayınverenler zorla kaliteli yayıncı nerede ise oraya gidecektir. Yani yayınverenler biz yayıncılara daha bir bağımlı...Kaldı ki; nitelikli siteleri Türk reklam firmaları Google'dan daha iyi ayırt ediyor. Manuel olarak kontrol edildiği için bu sağlanabiliyor. Bu sayede yayınverenler de daha mutlu olacak.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al