wmaraci reklam
lidertakipci

Bu Şekilde Koşmaya Devam Etmeli Mi?

15 Mesajlar 1.969 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

unal10 unal10 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** U**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 28 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Herkese merhaba :)

Normalde 7-8 km koşuyorum.Kuzenim söylemişti. ' Kaç km koşarsan koş ama 30 dakikadan az koşma.Yağ yakımı 30 dakikadan sonra başlıyor.

Bende o yüzden garanti olsun diye 6-7-8 karışık gidiyor öyle :) Bu şekilde devam etmeli miyim ? Yoksa 2-3-4 km koşup 5 dakika dinlenip sonra yeniden koşu yapsam nasıl olur ? Yani set set.

3 km koş 5 dakika dinlen.Tekrar 3 km koş.Yine 5 dakika dinlen.Sonra finish gibi :)

wmaraci
reklam

imlesene imlesene WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Siyaset Bilimci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad F** Ü**
  • Mesajlar 576
  • Beğeniler 48 / 86
  • Ticaret 7, (%100)
hocam aynen devam edin fakat beslenmenize de dikkat edin. 4 ayda 29 kilo verdim koşu ile beslenmeme dikkat etmediğimden sağlığımdan olacaktım. Yoğurt, süt, tereyağ gibi besinleri eksik etmeyin yoksa kastan yakıyorsunuz. Dediğiniz km size neredeyse 2k kalori yaktırır eğer 85+ kg deyseniz.
unal10

kişi bu mesajı beğendi.

millertekadam millertekadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 171 / 88
  • Ticaret 21, (%100)
hocam 1 saat yürüyüş koşmaktan daha faydalıdır.
unal10

kişi bu mesajı beğendi.

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Sanırım Turgut Özal'ın diyetisyeniydi, adını hatırlayamıyorum. Söylediği şu; insan yürümek üzere tasarlanmış bir makine gibidir, koşarak yormayın.
Sungmert sibelceliker MugenRR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

unal10 unal10 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad Ü** U**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 28 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Valla yürüyüş tabiki daha rahat.Ancak son 2 yorum şaşırtmadı değil :) İkilemde kaldım şimdi

millertekadam millertekadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Danışman
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 292
  • Beğeniler 171 / 88
  • Ticaret 21, (%100)
hocam zamanında küçük bir ameliyat olmuştum ondan sonra biraz kilo almaya basladım hemen aksamlar 9 - 10 arası yürüyüşleri çıktım yaptıgım yürüyüş tempolu ne cok hızlı ne cok yavas sekılde 20 gün sonrasında aldıgım kiloları vermsıtım . Spor salonlarına gıdıpde kılo vermeye calısmayın doga ortamında daha hızlı olur kilo vermen ..+ Yürüyüşün Koşudan daha fazla yağ yaktıgını kime sorarsan sor Yürüyüşün daha faydalı oldugunu söyler ...
unal10

kişi bu mesajı beğendi.

glofrum glofrum WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Tasarım , Öğrenci
  • Konum Isparta
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 634
  • Beğeniler 160 / 85
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam koşma hızı da önemli. Ağır tempoda koşarsan istediğin kadar koş sadece kendini yorarsın. Hızlı tempoda koşmalısın ki yağ yakımı olsun. Ayrıca beslenme ve uyku çok önemli. Sakın bir şeyler yemeyeyim deme. Bir şey yemeyerek kilo verenler 1-2 haftada verdikleri tüm kiloyu geri alıyorlar. Onun yerine kalorisi az diyet şeylerden bolca ye tok tut kendini. Ve diğer sporları yapmayı da unutma. Koşu ve ip atlama yağ yakımı sağlar ama deri de sarkma meydana getirir. Bunların yanında mekik, şınav, barfiks gibi antremanları da yap.
unal10

kişi bu mesajı beğendi.

Lokasyon123 Lokasyon123 İNTERAKTİF YAZILIM 80 TL Kullanıcı
  • Üyelik 11.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Edirne
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 2883
  • Beğeniler 363 / 319
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam 30 dakika işi hitt kardiyoda geçerli değil 20 dakika yetiyor yani şöyle aciklayayim ilk 5 dakika ısınma hafif tempolu koşu sonraki 5 dakika koşabilecegin en hizli koşu. Sonraki 5 dakika yine tempo dusur sonra 3 dk yine hizli ve 2 dk dinlenme ortalama 22 dakikada temizlenirsiniz hitt kardiyoyu tavsiye ederim daha hizli kalori ve daha az zaman ve 30 dk yaktigindan fazla kalori ama bunu her gün yapmamalisin haftada en fazla 2 gün oneriyorum
unal10

kişi bu mesajı beğendi.

https://wmaraci.com/forum/script-alisverisi/interaktif-sozluk-benzeri-php-pdo-yazilim-simdi-indirimde-533214.html

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Spor olmadan hiç bir şey olmaz. Koşmak yerine uygun adım da yürümek daha iyi gibime geliyor. Tabi sabah ve akşam koşu iyidir.
unal10

kişi bu mesajı beğendi.

FurkanHisamioglu FurkanHisamioglu Arayüz Çizeri Kullanıcı
  • Üyelik 05.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 1763
  • Beğeniler 214 / 508
  • Ticaret 11, (%100)
hocam ben kardiyomu HIIT şeklinde yapıyorum. yürüyüş bandında 4-5 dakika kadar 13 km/h hızla koşuyorum ardından hızımı 8 km/h'ye indirip bir süre yürüyorum. ardından 2 dakika boyunca 10 km hızla koşup tekrar hızımı 8 km'ye indirip 15. dakikada bitiriyorum.
unal10

kişi bu mesajı beğendi.

.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al