lostyazilim

4 yıllık blogspot.com domaini siteadi.com domaine taşırsam değeri gider mi?

28 Mesajlar 2.585 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Winter Winter WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

etedavi adlı üyeden alıntı

Arkadaşların yorumlarına katılmakla birlikte birkaç durum eklemek istiyorum. Geçişten sonra belirli bir dönem dalgalanma olabilir. Ama zamanla oturacaktır.

Bence uzun vadeli bir proje düşünmüyorsan blogspot olarak devam et. Bence google blogspot.com lara bir tık daha toleranslı davranıyor.

Aslında siteyi belli bir eğitim amacım dolayısıyla 1 yıl içerisinde aylık 50-100 tl kazandıracak bir hale getirsem bile yeter diye düşünüyorum.Dolayısıyla şimdi baştan wordpress hostinge para vermek istemiyorum.Hazır da 4 yıl altyapılı bir blogger sitem var(bugüne kadar 87.000kez ziyaret edilmiş) , bir domain alıp onu kullanayım,geliştireyim istiyorum. .blogspot.com 'da çok profesyonel durmadığı için böyle düşündüm açıkçası.Umarım doğru kararı verebilirim.

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Winter kesinlikle. Bir süre sonra yeni domaininize oturacaktır tüm sayfalar.

Sorun kalmayacaktır. Ayrıca; yeni domain size yeni avantajlar da; kazandıracaktır.

Siteye direkt girişleriniz artış gösterecektir. Çünkü kullanıcının aklında kalacaktır site adı.

Bu ve benzeri birçok avantaja sahip olursunuz.

İyi çalışmalar.

Teşekkür ederim.Bu mesajda sizden bir önceki arkadaşa yaptığım alıntıda bahsettiğim gibi siteyi geliştirme amacım.Faydalı olacaksa kullanmak isterim tabi ki :)

wmaraci
reklam

etedavi etedavi Ra Dijital Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** U**
  • Mesajlar 678
  • Beğeniler 142 / 146
  • Ticaret 17, (%100)
o zaman başarılar dileriz :)
Winter

kişi bu mesajı beğendi.

Ra Dijital

• Üyelik 09.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

hepnet35 adlı üyeden alıntı

Şimdi sevgili genç kardeşim @kdogan ; yanlış bilgilendirme derken neden bahsettiğini anlamadım? Benim söylediğimi yazmışsın yönlendirme konusunda ben kendi hostingindede kullanabileceği şekilde anlattım. Ama taşıma işlemlerinde yönlendirme demek zaten 301 demektir... Böyle konularda prim yapmak yada yapmaya çalışmak hoş olmuyor!

Yönlendirme yapılacağını söyledik zaten, ama ben daha genel konuştum ve aynı işlemi kendi hosting ve alan adı içinde yapabileceğini yazmış oldum. "eski alan adınıda yönlendirme yapman gerek." sen bu kısımdan 301 yönlendirmeyi çıkartamıyorsan orası senin algınla alakalıdır. Sayfalarca açıklama yapmaktansa kısa ve öz konuşmayı severim.

Ayrıca 10 yaşında bir domain - yeni bir domain ile kesinlikle aynı değere sahip olamaz ve 301 ile alan adı yaşının değerini yönlendiremezsin!!! Eski alan adına alınan backlinkler vs bunlardan aldığın gücü yönlendirebilirsin...

Ayrıca; blogspot ile kullanılan domain zaten ana domain olmadığından, alt domain yaşının çok kaale alınır bir tarafı olmaz SEO açısından...

Size de teşekkür ederim mesajınız için.Açıkçası sitem de zaten çok bir yazı yok.15-16 yazı bir şey var,ve neredeyse tamamı görsellerden oluşuyor yazıların,100 kelimeyi geçmez yazılar.Benim amacım bu yazıları 300-400 kelimeye çıkarmak,yeni yazılar eklemek,telif sorunu olmayan resimler kullanmak ve blogdan para kazanmak aynı zamanda.Dolayısıyla önceki siteye backlink falan hiç almadım.O zamanlar webmaster işlerinde şuanki bilgimin yarısı bile yoktu zaten,ama işte bir şekilde bugüne kadar 87.000 kez ziyaret edilmiş site.Şimdi yapmak istediğim olay yazıları güncelleyip,alan adı almak.

hepnet35 hepnet35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Web & Ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 24 / 23
  • Ticaret 18, (%100)
O zaman, kesinlikle yeni domaine geçmen bir kayıp yaratmayacak hatta çok daha etkili olacaktır.
Winter

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
hepnet35 , blogspot olduğu için işe yaramaz demişsiniz. Blogspot, blogcu ya da Tumblr hiç fark etmiyor. Sitenin değeri, (yaş, backlink vb.) tüm kriterler direkt olarak yeni domaine geçer. Siz Blogspot domaini göz ardı ediyorsunuz. Böyle bir şey yok. Sub domain de olsa, normal domain de olsa, Google politikaları gereğince, sayfa değerleri olduğu gibi, 301 yönlendirmesiyle (redirect) direkt olarak diğer alan adına geçiş yapar. Siz yanlış anlamışsınız ne demek istediğimi. Bu konuda yanlış bilgiler veriyorsunuz demek istedim. Eğer bilmiyorsanız, Google politikalarını açıp okuyun hocam. Burada haklı çıkmak, ego kasmak gibi bir niyetim yok. Ben olanı söylüyorum. Amacım iyi niyet. İnsanlara yardımcı olmak. Ama siz emin olmadan, net konuşuyorsunuz. İnsanlar da bunu görünce, buna göre hareket ediyor. Kaç kişi bu konuda bilgisiz ve yanlış yönlendirmiş oluyorsunuz. Yazıktır. Lütfen kendiniz deneyip, tecrübe etmeden, böyle konularda, böyle net cevaplar vermeyin. Blogspot olması, değer falan kaybettirmiyor. Google sub domain diye eksi bir puan da vermiyor. Değerler olduğu gibi yeni domaine geçiyor. Bunu anlamak gerek. Buna göre yorum yapmak gerek. Arkadaş yönlendirme yaparken, Blogspot un değersiz olduğunu düşünecek, bu onun için yanlış bilgi.

Kusurum varsa affola. Ben gerçeği yazıyorum. Aynı konuyu siz açsanız, sizin için de; elimden geleni yaparım. Bu forumda 5-6 yıldır barınıyorum. Elimden geldiğince herkese yardımcı oluyorum. Art niyetim yok.

Sevgi ve selamla.

İyi forumlar, iyi geceler, iyi çalışmalar.

hepnet35 hepnet35 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Web & Ticaret
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 249
  • Beğeniler 24 / 23
  • Ticaret 18, (%100)
@KDOGAN Öncelikle; ilk yazdığının aksine bu mesajdaki saygılı tavrın için teşekkür ederim. Bende aynı ölçülerle cevap vermeye çalışacağım.

1- Bilgisiz olduğum hiç bir konuda tek kelime yazmam. Bunu kendi mesaj sayın ve benimkini kıyaslayarak net olarak görebilirsin.
2- Konu blogspot domaini küçümsemek değil. Konu alan adı yaşı ile alakalı (backlink vs düşünmeden temiz bir alan adı düşün 10 yaşında)
3- Bir alan adının yaşı itibariyle olan gücü (böyle bir gücün olup olmadığı bir çok meslektaşımca tartışılır) sıfır bir alan adına yönlendirilemez!!!
4- Google sub domain diye eksi bir puan veriyor demedim Blogspot ile aldığın domain alt domain olduğu için alt alan adında [B]yaşın bir değeri yoktur dedim!!![/B]
5- Bir alan adına backlink çalışması yapılmış ise doğru yönlendirme ve doğru şekilde sitenin tüm sayfalarının taşınması itibariyle backlinklerden alınan gücün %90-%95 gibi kısmı kayıpsız şekilde yeni alan adına aktarılabilir. (bunda yaşın bir alakası yoktur)
6- Blogspot, blogcu ya da Tumblr veya özel bir alan adının alt alan adıda olsa eğer bir backlink çalışması yapılmışsa bu her halukarda tüm alt alan adlarına değer katar ve yönlendirmede bunu alabilirsin, yaşı değil!
7-Özellikle sadece site yaşını bastırarak yazıyorum ki aslında anlamadığın noktayı anlayabilmen için.

Ancak blogspottan alınan alt domain olduğu için burada yaşın değeri yoktur (sadece yaş) konunun en başını okursan zaten ne demek istediğimi net olarak anlayabilirsin. Parantezleri anlattıklarımı yanlış anladığın ve o şekilde yorumladığın için kalın yapıyorum.

Son olarak; 5-6 yıldır forumdayım demişsin ama profil incelemeden Google politikalarını okuyun diye bir cümle geçiyor mesajında? Politikalar bizim ekmeğimiz, sen nasıl ders çalışıyorsan bizde Google okuyor Google yazıyoruz. Bu işi profesyonel olarak yaptığım ve kazanç sağladığım süre; tabiri caizse senin o politikalarla tanıştığın sürenin çok çok gerisinden başlıyor.

Yazdıklarımda yaptığım benzetmeler kesinlikle art niyet içermemektedir. Ama bazı benzetmeleri yapmazsam bu konu daha uzayıp gider.

Sevgilerimle;
Nazif YILMAZ
KDOGAN editorxx

kişi bu mesajı beğendi.

Voltaren Voltaren www.ZomPir.com Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 2093
  • Beğeniler 527 / 643
  • Ticaret 0, (%0)
aynı işlemi bende yaptım zompir.blogspot.com adresini ziyaret edersen .comlu yere yönlendiriyor yani bu işlem bir yönlendirme işlemidir sadece zaman gerekli herşeyin eskisi gibi olması için (kısa bi zaman) kayıp olmadı kazancım sadece görünüş oldu diyebilirim.
Winter

kişi bu mesajı beğendi.

Finans Haber Portalı : https://www.zompir.com/

editorxx editorxx WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Metin Yazarı
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 74 / 53
  • Ticaret 4, (%100)
hepnet35 Hocam çok güzel açıklamış ve anlatmış. Teşekkür ederim.
hepnet35

kişi bu mesajı beğendi.

genchakan genchakan Her Şeyi Blogluyorum Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek öğretmen
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad M** İ**
  • Mesajlar 936
  • Beğeniler 186 / 133
  • Ticaret 0, (%0)
Blogspot lu adsenseli olan blogum, .com olsun diye başvurdum. Kabul edilmedi. Bu da bir not olsun sana. .

herseyiblogluyorum.blogspot.com

• Üyelik 09.05.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 72
  • Beğeniler 13 / 14
  • Ticaret 1, (%100)

hepnet35 adlı üyeden alıntı

@KDOGAN Öncelikle; ilk yazdığının aksine bu mesajdaki saygılı tavrın için teşekkür ederim. Bende aynı ölçülerle cevap vermeye çalışacağım.

1- Bilgisiz olduğum hiç bir konuda tek kelime yazmam. Bunu kendi mesaj sayın ve benimkini kıyaslayarak net olarak görebilirsin.
2- Konu blogspot domaini küçümsemek değil. Konu alan adı yaşı ile alakalı (backlink vs düşünmeden temiz bir alan adı düşün 10 yaşında)
3- Bir alan adının yaşı itibariyle olan gücü (böyle bir gücün olup olmadığı bir çok meslektaşımca tartışılır) sıfır bir alan adına yönlendirilemez!!!
4- Google sub domain diye eksi bir puan veriyor demedim Blogspot ile aldığın domain alt domain olduğu için alt alan adında [B]yaşın bir değeri yoktur dedim!!![/B]
5- Bir alan adına backlink çalışması yapılmış ise doğru yönlendirme ve doğru şekilde sitenin tüm sayfalarının taşınması itibariyle backlinklerden alınan gücün %90-%95 gibi kısmı kayıpsız şekilde yeni alan adına aktarılabilir. (bunda yaşın bir alakası yoktur)
6- Blogspot, blogcu ya da Tumblr veya özel bir alan adının alt alan adıda olsa eğer bir backlink çalışması yapılmışsa bu her halukarda tüm alt alan adlarına değer katar ve yönlendirmede bunu alabilirsin, yaşı değil!
7-Özellikle sadece site yaşını bastırarak yazıyorum ki aslında anlamadığın noktayı anlayabilmen için.

Ancak blogspottan alınan alt domain olduğu için burada yaşın değeri yoktur (sadece yaş) konunun en başını okursan zaten ne demek istediğimi net olarak anlayabilirsin. Parantezleri anlattıklarımı yanlış anladığın ve o şekilde yorumladığın için kalın yapıyorum.

Son olarak; 5-6 yıldır forumdayım demişsin ama profil incelemeden Google politikalarını okuyun diye bir cümle geçiyor mesajında? Politikalar bizim ekmeğimiz, sen nasıl ders çalışıyorsan bizde Google okuyor Google yazıyoruz. Bu işi profesyonel olarak yaptığım ve kazanç sağladığım süre; tabiri caizse senin o politikalarla tanıştığın sürenin çok çok gerisinden başlıyor.

Yazdıklarımda yaptığım benzetmeler kesinlikle art niyet içermemektedir. Ama bazı benzetmeleri yapmazsam bu konu daha uzayıp gider.

Sevgilerimle;
Nazif YILMAZ

Tekrardan iyi akşamlar.Ben bu mesajınızı okuduktan sonra kafam karıştı biraz.Kusura bakmayın bilgim fazla olmadığı için emin olmak istediğim için rahatsız ediyorum.

Konudaki tüm arkadaşların mesajını hesaba katarak şunu anladım ben blogspottan yeni bir .com adrese geçince eski domainin tüm +ları(yaşı vs.) yeni domaine geçer.Orasına siz de katılıyorsunuz sanırım.

Benim bu mesajınızdan sonra kafamı karıştıran şey şu oldu,şimdi ben bu 4 yıllık sitemde hiç backlink vs.yapmadım dediğim gibi,sadece 16-17 yazı var 100 kelimelik yazı başı.Şimdi ben bu domainin yaşından dolayı,yeni bir domaine geçince hiçbir katkı alamayacak mıyım? Benim bu yazdığınıza göre anladığım,eğer backlink varsa +sı olur diyorsunuz ama backlink yoksa? Eski domainin yaşının(backlinkssiz olsa bile) hiç mi bir + sı yok? Eğer öyleyse,eski bir domain olmasının benim durumumda hiç mi bir yararı yok?

Teşekkür ederim.
hepnet35

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 17 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 17 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al