wmaraci reklam

Fitness İle Uğraşanlar Bakarmısınz

20 Mesajlar 1.469 Okunma
smmexpress

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
bu hareketlerin hepsi bir günde yapılabilir ama ilk defa salona gidiyorsan bu hareketler ağır gelir
1 2 ay kadar kütle hazırlığı yapmalısın

wmaraci
reklam

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sağlıkçı Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
Resmi şimdi gördüm.
Ben hareketlerin hepsini ve daha fazlasını bir günde yapıyorum.
Gözlemlerime göre böyle daha etkili oluyor, şok etkisi yaratıyor.
Yaklaşık olarak 1 senedir fitness, son 3 aydır da ağırlık çalışan biri olarak 10-12,5 kg dambıl kullanıyorum. 5-7,5-10kg bench kullanıyorum. Kelebek olarak adlandırılan makinada 30, diğer makinalarda da 25-30 kg civarlarında takılıyorum öyle. Kol 36-37 gidiyor öyle :)

alexbaysu alexbaysu WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisliği
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 18 / 90
  • Ticaret 21, (%100)
Fitness'a yeni başlıyorsanız eğer önceliğiniz adaptasyon programı olmalıdır. Adaptasyon programı vücudunuzun spora adapte olma sürecidir. Yaklaşık olarak 1,5-2 ay yapılır. İleri ki seviyelerde hareketlerin hepsini bir günde yapmazsın. Kişiye göre antreman rutinide değişir. Örneğin;

Pazartesi Göğüs-Ön kol
Salı Dinlenme
Çarşamba Sırt-Arka kol
Perşembe Dinlenme
Cuma Omuz-Bacak

olabilir. Örnek olması için verdim. Kişiye göre değişir bu çalışma rutini. Zamanla kendi vücudunuzu tanıdığınızda kendi programınızı daha kolaylıkla yapabilirsiniz. Fitness ve vücut geliştirmeyle ilgili forumlarda biraz vakit geçirip araştırırsan kolaylıkla öğrenebilirsin. Onun haricinde soruların varsa yardımcı olabilirim.

recepcaliskan recepcaliskan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Adsense Onayı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** Ç**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 43 / 50
  • Ticaret 21, (%95)
Arkadaşlar hrpinize teşekkür ediyorum bu konuyu çözdüö hallettim sağolun :) önerileriniz tavsiyeleriniz için

wmaraci
wmaraci

Ripped Ripped Serçe Development Kimlik Onayı
  • Üyelik 20.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek SEO & Software
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 372
  • Beğeniler 94 / 94
  • Ticaret 11, (%100)

recepcaliskan adlı üyeden alıntı

salonda hocalar mevcut onlarda ücretli program veriyor

Fitness programı bul internetten. Tüm hareketleri aynı gün yaparsan sonraki gün yataktan kalkamassın :D

Teveccuh Teveccuh Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
Hemen hemen 7 yıldır body builging yapıyorum. O verdiğin hareketlerle başlangıç olayı farklı. Resme göre hareket çok az. Ben günde 17 hareket + yoga yaptığımı bilirim. 1. gün, 2. gün, 1. ay, 3. ay ve 6. ay olarak farklı program listeleri var. 6. aydan sonra özel program yazılır. Her ay düzenli olarak vücut ölçüleri alınır. İstersen sana sağlam program hazırlarım. Biraz vaktimi alır.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
7 yıldır uğraşıyorsan 17 hareketin vücudu katabolik sürece soktuğunu bilmen lazım hocam. Hakkını vererek yaptığın ortalama bir ağırlık antrenmanı yaklaşık 50dk ile en fazla 1,5 saat arası olmalıdır. Bu da yaklaşık olarak 6-8 harekete denk gelir. Bundan sonrası vücudu çok büyük ihtimal katabolizme sokar ki katabolizm bizim gibi ağırlık sporuyla uğraşanların istemediği bir süreçtir.

Daha önceki iletimde verdiğim fitnesbilim forumdan daha detaylı bilgiler alabilirsiniz.

• Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
mustix olabilir. Çok hafiften başladım. 6 ayda 20 kilo bench press'e geçtim. Öyle direkt atlamadık ağırlığa. İşe girmeden önce günde 3 saat çalıştığımızı biliriz. Herkesin bünyesi aynı olmayabilir. Biz hareketler arası en az 40 saniye en fazla 2 dk dinleniyoruz. Çoğunlukla 17 hareketimiz varsa, bunu ağırlık miktarını kendimize göre programlarız. Her sette 15-20 kilo değil, 5-10 nadiren 20-25 kilo ile gireriz. Her kasın gücü de aynı değil. Bazı yerlerimizi 5 kilo ile çalıştırırken, göğüs-sırt gibi yerleri 30 ile de çalıştırabiliriz. Yani illa ağır kaldırmak gerekmiyor. 1 senede 40 kilo verenimiz de var. Sağlığı zorlayacak kasları çok zorlayacak ağırlık yapmanın mantığı yok. O dediğin durumu hiç yaşamadık. Bu hareketlerin içinde fitnes makineları, mekik, koşu gibi hareketlerde var. Sonuçta biz de robocop değiliz.

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
@[Teveccüh](userid:69473) Yazdıklarınızdan bu işi araştırmadan ve öğrenmeden yaptığınızı anlıyorum. Kaç kilo ile girdiğiniz çıktığınız falan problem değildir. Youtube'da bu işin detayını bilimsel olarak anlatan bir kaç arkadaş var. Bence biraz araştırın ve öğrenin.

• Üyelik 30.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** Ç**
  • Mesajlar 799
  • Beğeniler 0 / 343
  • Ticaret 2, (%100)
Gerek yok mustix, kalsın. Senin anlaman sana göre, benim programım ve uyumum bana göre. Sen kendine göre iyisin, ben kendime göre iyiyim. Başkalarına "yok sen yanlışsın" demek yanlış olur. Herkesin kas yapısı, durumu, sporda gösterdiği motive vs. aynı değil sonuçta. Sağ olsun hocalarım çok güzel yetiştirdi beni. Lise arkadaşımla beraber çalışıyorduk, kendisi sanırım 80-90 kilo Türkiye 2'ncisi olabildi. Kolay gelsin.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al