freelance iş ilanları

Sitenizin tüm seo sorunlarını bu başlık altında yanıtlıyorum

876 Mesajlar 164.671 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

AhmetYilmaz AhmetYilmaz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Umitoloji adlı üyeden alıntı

Yine ilgili cevabınız için teşekkür ederim hocam sorularımı uzatmak istiyorum ziraa yazdığınız cevaplar baya soru doğurdu kafamda. Paragraflar halinde sorularımı yineliyeyim.

1. Paragraf : İlk başlarda Px leri %100 olarak girmeye çalışıyordum fakat sonrasında ara ara patlaklar vermeye başladı gerek site bazlı gerekse kaynaktaki playerdan kaynaklı bu yüzden öyle girmeyi doğru buldum.

2. Paragraf : Konu içeriğini bilmediğim için birşey anlayamadım.

3. Paragraf : "Aynı tonun üstü yada altı tonları güvenli anlatım kıstasına aykırıdır." Bu kısmı anlayamadım ve musait olduğunuz bir zamanda birebir yardımınız iyi olur renk uyumu yada bu kıstaslar konusunda.

4. Paragraf : Yorumların 0 olması örümcekler tarafında - olarak algılanıyor yani post kasan 1-2 kişi ile yorum yaptırsam bu sıkıntıdan kurtulabilirmiyim ? İlk yorumu sen yap olayı ise eklenti ile çözülebilir sanırım.

5,6. Paragraf : Sözlerinize aynen katılıyorum aksi birşey yapmamayada gayret ediyorum.

7,8. Paragraf : Robot.txt sitemde mevcut değil onunla ilgileneceğim, yorum olayınıda dikkata alacağım.

9,10. Paragraf : Eklenti olayını halledebilirim, fakat o son eklenen yerini anlamadım saden resim halinde gelen takipçi için farkılılık yaratmak içinmi böyle bir şey dediniz.

Son Paragraf : Tavsiyenize uyacağım.

Cevapları aldıktan sonra biraz daha incelemenizi dileyebilirim :)

Kusura bakmayın bizde bazen sanki söylediğimi herkes hemen anlayacak gibi bir psikoloji olabiliyor.

1-%100 olmuyor, peki 765px gibi rakam değeri verebiliyorsanız bunu bir deneyin.

2-Ana sayfanda her filmin gösterildiği alanlarda filmin eklenme tarihi yazıyor ya hani. Örneğin 05/10/2012 tarihinde eklendi gibi. Buradaki tarihinde eklendi yazısının bir getirisi yok. zaten tarihin bulunması kullanıcıya zamanı ifşa ediyor. Bu sebeple krizi fırsata çevirerek tarihinde eklendi yazısının yerine bir anahtar kelimeni yazacaksın.

3-Yazıların net okunabilmesi gerekiyor. Arka plan siyah, yazı koyu gri olursa olmuyor. Kalite kıstası var bu konuda. yazı font renginizi biraz daha açık tonda yapmanız gerekir.

4-Elbette en az 1 yorum varsa sorun olmaz.

10- Son eklenen kısmı sana getiri sağlamaz seo açısından. Sadece ziyaretçiye yol gösterir. Bende diyorum ki, yine yol göster, ama sitende hiç bir şeyi boşuna yazma. Bu sebeple hd film vaktinde bu gün dersen hem yine yol gösterömmiş olacaksın, hemde ana sayfanda (Ki en önemli sayfadır) hd-film kelimelerini geçirmiş olacaksın.

Elbette, adım adım yükselteceğiz bu siteyi. Sadece disiplinli ol.

Ek Olarak:

ozgurcicek adlı üyeden alıntı

amaç google.de üzerinde yapılan Almanca kelimelerde sayfayı yükseltmek. Bu amaçla uzantısı de olan ve lokasyonu Almanya olan ve seo yapılmamış bir domaine çalışmak mı makuldür yoksa seo anlamında Türkiye'de oldukça güçlü olan bir domain üzerinden mi ?

Almanya lokasyon makul eğer kısa vade düşünmüyorsanız. Her geçen gün almanya domaini değer kazanırken, Türkiye olan için devamlı çaba sarfetmeniz gerekecek çünkü.

Ek Olarak:

SkyWalker adlı üyeden alıntı

açıkcası hangisi daha verimli olur bilemiyorum ama benim istediğim girdiğim içeriğin ilgili aramalarda ilk sayfada çıkması.

Yapmanız gereken domaininizi güçlendirmek olacaktır. Tüm linklerinizi direk urlnize alın, domain.uzantı şeklinde. Site içi linkleme yapın. benzer yazılar koyun. Sonraki aşamalarda sitenizin konumu önemli, yani örneğin kaç indexiniz var?
maxmajestic

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

SkyWalker SkyWalker WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest meslek
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Yapmanız gereken domaininizi güçlendirmek olacaktır. Tüm linklerinizi direk urlnize alın, domain.uzantı şeklinde. Site içi linkleme yapın. benzer yazılar koyun. Sonraki aşamalarda sitenizin konumu önemli, yani örneğin kaç indexiniz var?

cevabınız için teşekkürler. tüm linkleri direk url'nize alın derken tam olarak neyi kasdettiniz hocam anlayamadım. örnek vererek açıklayabilir misiniz? site içi linkleme yapmaya çalışıyorum elimden geldiği kadar. index olarak şuan 6300 indexim görünüyor google webmaster tools da.
ebulfeth

kişi bu mesajı beğendi.

MusaKaya MusaKaya Kabul Edilmedi Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Webmaster seo
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 26 / 28
  • Ticaret 7, (%100)
Selam hocam imzamdaki siteyede bir göz atarmısınız.

maxmajestic maxmajestic Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Gezi Yazarı, Veteriner Hekim,
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 75 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Footer alanına Tag Cloud Plugini yerleştirmek SEO için ne anlam ifade eder? Ana sayfadaki link sayısını artırdığı düşünülürse, nna sayfa dahil tüm sayfalarda bunun gösterilmesinde bir sakınca var mı?

Footer'in en altında, sitemiz ile ilgili popüler adwords kelimeleri yerleştirip bunları kendi ana sayfamıza bağlarsak SEO için bir değeri olur mu?

Başka sitelerin footer alanında backlink almak konusunda sonz amanda farklı bilgiler var. Google bu linklerin para ödenmiş backlinkler olduğunu bildiğinden/düşündüğünden nunun SEO için zararlı olacağını savunanlar öne çıkıyor.

wmaraci
wmaraci

ozgr11 ozgr11 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Makina Mühendisi
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 3 / 10
  • Ticaret 4, (%100)
Merhabalar, sinemalar.biz.tr için size daha önce danışmıştım ve film isimlerinde yükselmemi önermiştiniz bana. Artık çalışmalarımı o tarzda yapmaya başladım. Tık oranım yüzde 1 bile değildi. Şimdi temamı değiştirip yeni bir reklam yerleşimi yaptım. Sizce reklam yerleşimi nasıl? Anasayfada 2 adet bir adet 336x280 yazı üstü ve 468x15 yazı sonunda var. Daha iyi bir şey önerebilir misiniz? Sanki yazı sonundaki 468x15 çok ufak ve görünmüyor tıklanmaz gibi geldi de bana.

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

Musa Kaya adlı üyeden alıntı

Selam hocam imzamdaki siteyede bir göz atarmısınız.

Özür dilerim, hangisine?

Ek Olarak:

SkyWalker adlı üyeden alıntı

cevabınız için teşekkürler. tüm linkleri direk url'nize alın derken tam olarak neyi kasdettiniz hocam anlayamadım. örnek vererek açıklayabilir misiniz? site içi linkleme yapmaya çalışıyorum elimden geldiği kadar. index olarak şuan 6300 indexim görünüyor google webmaster tools da.

domaininiz wmaraci.com ise

http://wmaraci.com

şeklinde alın

Ek Olarak:

maxmajestic adlı üyeden alıntı

Footer alanına Tag Cloud Plugini yerleştirmek SEO için ne anlam ifade eder? Ana sayfadaki link sayısını artırdığı düşünülürse, nna sayfa dahil tüm sayfalarda bunun gösterilmesinde bir sakınca var mı?

Footer'in en altında, sitemiz ile ilgili popüler adwords kelimeleri yerleştirip bunları kendi ana sayfamıza bağlarsak SEO için bir değeri olur mu?

Başka sitelerin footer alanında backlink almak konusunda sonz amanda farklı bilgiler var. Google bu linklerin para ödenmiş backlinkler olduğunu bildiğinden/düşündüğünden nunun SEO için zararlı olacağını savunanlar öne çıkıyor.

İlk sorunuza wp uzmanı arkadaşlar daha doğru ve sağlıklı cevap verirler. Her eklentiden haberim yok. Kesin bir tanımlama yapamam. Genel olarak biliyorum onu. Ama genel tanımını seo ile ilişkilendirirsek şunu söyleyebilirim. Sitenin içeriğine uygun kelimeler seçilmezse zararı olur. Bu zararı açmak gerekirse, siz onu eklediniz diye değil, genel içerikte başka kelimelerle de ilişkilendirmiş olursunuz, ki, asıl kelimelerinizin yüzdesi zayıflar. Bu civarda zararlardan bahsediyorum.

İkinci sorun biraz platonik. Adwords kullanın. Ama herşeyi ona bağlamayın. Bakın yarın işler değişir. Dünyanın kuşkusuz tek popüler arama motoru google diye düşünmek yanlış olur. Google henüz yahoo nun rekorunu kıramadı. Ayrıca avrupada %60-70 mailler yahoo uzantılı. Rusyada herkes yandex, çinde qq kullanıyor. Adwords geçici bir gelir kaynağı. Yarın bir algoritma çıkar herşey suya düşer. O zaman ne olacak. Vasıfsız kaldık, iş arıcaz. Ama yaşta bu arada geçmiş olacak. Şahsına söylemiyorum bunu. Yeri geldi diye genç kardeşlerimize söylüyorum. Her gün saatlerce uğraşır, ama adwords gibi yan gelirlerle ayakta kalmaya çalışıp, o da olmaz tabi ömür bi noktada boşa akar. Her gün saatlerce çalışıyorsunuz çoğunuz. Karşılığını alıyor musunuz? 1 fikir, hepsini alıp götürür. Bakın yanlış anlamayın ben hepinizin en iyi yerlerde olmasını diliyorum. Ama bazen o kadar düşük ki hedefler. Ben burda umutsuzluğa kapılıyorum. Yine cevaplarını vereceğim o ayrı. Ama bir tavsiye istersen, dilersen. Ben sana diyorum ki, bırak bunları. Bu siteler için çalıştığın zamanları buna ayırma. Kendine 1 hafta ver. İş yapma. Sadece düşün. Bir fikir bul. Bir fikir üret. Sitelerin tutması kodlama güzelliği yada seo ile olmaz. Olmuyor. Bunlar sonraki aşama. Önce fikir, sonra bunu insanlara duyurmak için seo. Bir iki gün düşün. Biri bana bir siteden bahsetti, o kadar merak ettim ki girmezsem çatlarım, dediğin neler var. Oralara odaklan. Siten kötü değil, ama aile geçindirmek, gelecek kurmak konusunda ben istiyorum ki kafanız rahat olsun. Fikri bul, seon benden.

Diğer sorulara gelince, Liink alt kısım olabilir, üst kısım olabilir, yan blok olabilir. Konu tam olarak footer değil. Konu, bir link bahsi geçen konuda yayınlanır. Sitenin her sayfasında o link varsa, (footer,blok vs) o zaman birşeyler yanlış demektir. Footerden link alacağına, sadece ana sayfa url sinden link alırsan çok daha katını alırsın etki olarak. Ama illaki alıcam, ne olur dersen birşey olmaz. Başka bir sitenin verdiği backlink senin siteni dibe vuramaz. Öyle olsa herkes rakiplerine link kasıyodu şimdi. 2 konu önemlidir backlinkte,

1-Doğal mı?
2-Kalıcı mı?

Bu ikisini başarmaya odaklanırsan zaten önünde kimse duramaz alanında.

Ek Olarak:

ozgr11 adlı üyeden alıntı

Merhabalar, sinemalar.biz.tr için size daha önce danışmıştım ve film isimlerinde yükselmemi önermiştiniz bana. Artık çalışmalarımı o tarzda yapmaya başladım. Tık oranım yüzde 1 bile değildi. Şimdi temamı değiştirip yeni bir reklam yerleşimi yaptım. Sizce reklam yerleşimi nasıl? Anasayfada 2 adet bir adet 336x280 yazı üstü ve 468x15 yazı sonunda var. Daha iyi bir şey önerebilir misiniz? Sanki yazı sonundaki 468x15 çok ufak ve görünmüyor tıklanmaz gibi geldi de bana.

Reklam yerleşiminiz normal. Ama şunu unutmamalısınız ki, ziyaretçi oturmadan reklam kodları koymak sizi etkiler. Reklamlar görüntülenmeyecek/tıklanmayacak, performansı kötü bir site bu ve bana yararı yok. Bu sitenin ziyaretçileri reklamlara tıklayıp bana para kazandırmıyor, neden daha çok hit göndereyim der google. Şu an koymasanız daha olumlu dönecektir. Ama elbette sizin kararınız. Yerleşimde sorun yok bunuda bilin. Devam edebilirsiniz isterseniz.
Rekomedya maxmajestic

kişi bu mesajı beğendi.

ozgr11 ozgr11 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Makina Mühendisi
  • Mesajlar 156
  • Beğeniler 3 / 10
  • Ticaret 4, (%100)

AhmetYılmaz adlı üyeden alıntı

Reklam yerleşiminiz normal. Ama şunu unutmamalısınız ki, ziyaretçi oturmadan reklam kodları koymak sizi etkiler. Reklamlar görüntülenmeyecek/tıklanmayacak, performansı kötü bir site bu ve bana yararı yok. Bu sitenin ziyaretçileri reklamlara tıklayıp bana para kazandırmıyor, neden daha çok hit göndereyim der google. Şu an koymasanız daha olumlu dönecektir. Ama elbette sizin kararınız. Yerleşimde sorun yok bunuda bilin. Devam edebilirsiniz isterseniz.

Anladım teşekkür ederim yerleşimde sorun yoksa sıkıntı yok. Tekil hitim 200-300 arasında gidip geliyor çoğul ise 600-700 arasında gidip geliyor. Bence yeterli sizce değil mi?

maxmajestic maxmajestic Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Gezi Yazarı, Veteriner Hekim,
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 31
  • Beğeniler 75 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Site içi linkleme yapılırken, seçilmiş seo kelimelerin ilgili makaleye mi yoksa etiket/ kategorilere mi gitmesi iyidir?

ResulCoskun ResulCoskun Hop Dedik. Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilmiyorum :D
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad R** C**
  • Mesajlar 686
  • Beğeniler 169 / 96
  • Ticaret 13, (%100)
neredeyse tüm konuyu okudum bilgime bilgi kattiniz. Teşekkur ederim.

www.onlineilahiler.net icin oneriniz varmi ? nasıl bir yol izlemeliyim?

[HEMEN ÇEKİM] Ücretsiz 100 LBC coin almak şuan ki değeri 21.6$

• Üyelik 15.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 258
  • Beğeniler 11 / 315
  • Ticaret 7, (%100)

ebulfeth adlı üyeden alıntı

Hocam bende imzamdaki sitenin seo sorunlarını öğrenmek istiyorum.Birde söyle bir calısma yapacagım fikrinizi alayım dedim.Kendi domainle aynı ismi tasıyan tüm domainleri almayı düşünüyorum bunları tek siteyemi yönlendirmem daha iyi yoksa hepsine birer site acmam mı ?

Görsel konuda karar senin. Teknik konuda metalarını daha hızlı kelimelerle birleştir. Örneğin;

gibi.

Ana domaine yönlendirme yapmanız size ayrıca birşey kazandırmaz. Ana sitenin pr sini alır ve hala boştadır o domain. Hepsine birer tane index sayfası atsanız ve oradan backlink verseniz, o index sayfalarının url leri eskidikçe daha değer kazanıp daha yararlı olur yönlendirme yapmaya göre.

Ek Olarak:

ankarahaber adlı üyeden alıntı

Sitemizin 3.040 adet google indexsiz urlsi var.Daha önce tamamı indexli idi.Sonra bu konuma geldi.Bu durumda haber sitesi olduğu için bütün içeriklerin tekrar indexlenmesi için ne yapabiliriz. Sitemiz www.ankarahaberleri.net

Robots.txt dosyanıza sitemap yolunu belirtin.

User-agent: *
Allow: /
Site map : http://domain.uzant ı/sitemap.xml

Ek Olarak:

maxmajestic adlı üyeden alıntı

Site içi linkleme yapılırken, seçilmiş seo kelimelerin ilgili makaleye mi yoksa etiket/ kategorilere mi gitmesi iyidir?

Eğer sayı 1-2 ise makaleye, eğer 5-10 veya fazlası içerik barındırıyor ise etikete

Ek Olarak:

ozgr11 adlı üyeden alıntı

Anladım teşekkür ederim yerleşimde sorun yoksa sıkıntı yok. Tekil hitim 200-300 arasında gidip geliyor çoğul ise 600-700 arasında gidip geliyor. Bence yeterli sizce değil mi?

Hedefleri küçük tutmayın. 200 kişi seni nereye getirir. Geleceği ne vadediyor ona odaklanman gerekiyor. Eğer adwords konusunda ekmek yemek istiyorsan, 100 binin altına düşmeyecek siten. Tekil olarak tabi. Burda sadece seo da tek başına birşey ifade etmez. Host konusu var. Eğer ciddi bakıyorsan ve gelecek istiyorsan vds ye geç. Aylık 50 tl felan. Akabinde sayfanın kullanışlı olması ziyaretçilerin kullanımının kolay olması da bir etken olacaktır.
Rekomedya GizemliLORD maxmajestic

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al