wmaraci reklam

Geliyoo.com sonuç sayfası özellikleri hakkında.

40 Mesajlar 7.662 Okunma
smmexpress

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Geliyoo.com'da sonuç sayfasına görmek istediğiniz sonuçların dışındaki bölümlerde çıkmasını istediğiniz özellikleri burdan belirtebilir misiniz. Özellikle webmaster olarak fikirleriniz bizim için oldukça kıymetli farkında olduğumuz yada olmadığımız bir çok çalışma bulunuyor, sizlerde istediğimiz sonuç sayfasına sizlere faydalı olabilecek akış yada eklenti çalışmalarının yer verilmesi. Bu konuda geliyoo.com a entegre olarak sonuç sayfasında sizce nelere yer verebiliriz.

Kişisel olarak bir ayar şeklinde eklenecek olan bölümde bu ayarları aktif ve deaktif edebileceksiniz. Reklamların görünmesini ve görünmemesini sağlayabilirsiniz. Reklam konusunda her tarafta reklam yerine sadece isteyen kullanıcıların istedikleri bölümlerde reklamların gösterilmesine kadar bir .ok yenilik düşünülmektedir. Sizlerinde değerli düşünceleri sayesinde sonuç sayfasını daha da güzelleştirmeyi ve kişiselleştirmeyi hedefliyoruz. Öok boğucu olmayan ve sadece ihtiyaçlara cevap verebilecek bir sonuç sayfası tasarlamaya özen gösteriyoruz bu nedenle değerli yorumlarınız bizim için önemli.

Herkese şimdiden teşekkürler.
FathArsln

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Webbiu Webbiu Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 643
  • Beğeniler 194 / 98
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba,
Size şiddetle önerdiğim tavsiyem sitede 1 tane ingilizce kelime kalmasın bir çok kelime , sayfa ingilizce.
karrizima

kişi bu mesajı beğendi.

alperenturkoz alperenturkoz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilişim Teknolojileri Öğrencisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 18 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Dikey Arama Teknoloji'si getirilirse çok iyi olur.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Bir çok teknoloji altyapısı üzerinde uzun yıllardır çalışma yapıyorum, Hadoop, Hypertable, ElasticSearch, Solr ve daha bir çok çalışma üzerinde sayısız test yaptım, dikey arama özelliği için özel script çalışmaları da yaptım ancak ne yazıkki bir yerlerde sürekli olarak Semantic Web ile çakıştı bu nedenle artık onun yerine Google'ın uyguladığı sistemi daha farklı şekilde sunmaya karar verdim. Kullanıcının sonuç sayfasına erişimi oldukça kısa sürede gerçekleşecek ancak sonuş sayfasında bulacakları beklediğinin çok üzerinde olucak farklı bir arama motoru olmamız için süreli insanların dilinde özgün değil, tasarım olmamış yahut da arka planda yapılan çalışmaları değil de daha çok aşağılamak için kusur aramayı tercih ettikleri için onlara bir cevap niteliği taşıyacak özel bir şey planlıyorum. Bu nedenle silerinde fikirleri benim için önemli bu bağlamda yapılacak olan çalışma diğer arama motorlarının dahi "Güzel Olmuş" diyeceği şekilde olmalı.

Ek Olarak:

Webbiu adlı üyeden alıntı

Merhaba,
Size şiddetle önerdiğim tavsiyem sitede 1 tane ingilizce kelime kalmasın bir çok kelime , sayfa ingilizce.

Değerli Webbiu, gayet açık bir şekilde Türkçe talebini anlıyorum ancak ilk etapta global bir proje yapıldığında tek dil olması sıkıntı verici olur, kullanıcıların Browser dillerine göre bulunduğu ülkelere göre ve konumlara göre değişen bir sistem yapıyoruz yeni sitemizde otomatik olarakwww.geliyoo.com.tr sitesi açılacak şayet kullanıcı isterse ingilizce bir browser yükleyerekwww.geliyoo.com üzerinden de arama yapabilecek ancak Türkiye'de ana sayfa olarak ayarlanacak olan ve tamamiyle Türkçe olarak olan sitewww.geliyoo.com.tr adresi olucak. Yeni yılda Geliyoo Browser ile kullanıma açılacak. Sabrınız için teşekkür ediyorum.

wmaraci
wmaraci

FilmlerBizden FilmlerBizden Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek SERBEST MESLEK
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 523
  • Beğeniler 263 / 82
  • Ticaret 2, (%100)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Değerli Webbiu, gayet açık bir şekilde Türkçe talebini anlıyorum ancak ilk etapta global bir proje yapıldığında tek dil olması sıkıntı verici olur, kullanıcıların Browser dillerine göre bulunduğu ülkelere göre ve konumlara göre değişen bir sistem yapıyoruz yeni sitemizde otomatik olarak www.geliyoo.com.tr sitesi açılacak şayet kullanıcı isterse ingilizce bir browser yükleyerek www.geliyoo.com üzerinden de arama yapabilecek ancak Türkiye'de ana sayfa olarak ayarlanacak olan ve tamamiyle Türkçe olarak olan site www.geliyoo.com.tr adresi olucak. Yeni yılda Geliyoo Browser ile kullanıma açılacak. Sabrınız için teşekkür ediyorum.

arkadaş ondan bahsetmiyor ki...
sayfanın yarısı ingilizce yarısı türkçe gelebiliyor.
mailler rusça geliyor. bir başka yer başka bir dilde.
bu tek dil olsun değilde, aynı dil olsun anlamında alınabilir.
Bu haliyle editlenmiş bir sistem gibi duruyor.
Örneğin neden ingilizce iken mailleriniz rusça geliyor? o da ingilizce gelsin.
Sanırım algoritma ile uğraşırken pek sitenizi gezinme fırsatınız olmamış :)
bu sözümü yanlış algılamayın. ancak normal bir kullanıcı gözü ile gezin kendinizde göreceksiniz.

Ve üstadım size gerçek bir dost tavsiyesi;
Sitenizi artık bir an önce tam olarak yayına sokun. Sonra ise üzerinde geliştirmeler yapın.
Mantıkınız sanırım şöyle işliyor; Yaparsam en iyisini yaparım.
Güzel mantık ancak şuna da emin olun aklınıza hep farklı şeyler gelecek. o olsun bu olsun derken bitmeyecek bu ve yayına sokamayacaksınız.

Bırakın insanlar azda olsa faydalansın. sonrasında geliştirme safhasına geçin. yani tüm bu özellikleri yapıp yayınladığınızda insanlar "aa süper abi hadi bırakıyoruz diğerlerini" demeyecek.

kelebek kelebek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Geliştirici
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 3142
  • Beğeniler 60 / 764
  • Ticaret 5, (%100)
Bence telefon özellikleri gösterme olabilir.Telefonun özelliklerini bulmak için site site dolaşmaya gerek kalmaz

trwizard trwizard Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Nevşehir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 59
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Pek konuyla alakalı değil ama sormak istediğim birşey var yabancı arama motorları bile Türkiye'nin özel günleri için özel logolar hazırlarken siz neden hiç bir çalışma yapmıyorsunuz ?
FilmlerBizden

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

FilmlerBizden adlı üyeden alıntı

arkadaş ondan bahsetmiyor ki...
sayfanın yarısı ingilizce yarısı türkçe gelebiliyor.
mailler rusça geliyor. bir başka yer başka bir dilde.
bu tek dil olsun değilde, aynı dil olsun anlamında alınabilir.
Bu haliyle editlenmiş bir sistem gibi duruyor.
Örneğin neden ingilizce iken mailleriniz rusça geliyor? o da ingilizce gelsin.
Sanırım algoritma ile uğraşırken pek sitenizi gezinme fırsatınız olmamış :)
bu sözümü yanlış algılamayın. ancak normal bir kullanıcı gözü ile gezin kendinizde göreceksiniz.

Ve üstadım size gerçek bir dost tavsiyesi;
Sitenizi artık bir an önce tam olarak yayına sokun. Sonra ise üzerinde geliştirmeler yapın.
Mantıkınız sanırım şöyle işliyor; Yaparsam en iyisini yaparım.
Güzel mantık ancak şuna da emin olun aklınıza hep farklı şeyler gelecek. o olsun bu olsun derken bitmeyecek bu ve yayına sokamayacaksınız.

Bırakın insanlar azda olsa faydalansın. sonrasında geliştirme safhasına geçin. yani tüm bu özellikleri yapıp yayınladığınızda insanlar "aa süper abi hadi bırakıyoruz diğerlerini" demeyecek.

Değerli arkadaşlar hepinizin fikirleri önemli bizim için arkadaşımızın ne söylediğini gayet iyi anladım benimde anlatmak istediğim şey yılbaşından sonra yani 2014 yılında Browser çalışması ile her şey istenilen seviyeye ulaşıcak Browser ile birlikte dil değişimi ve dil sorunları ortadan kaldırılacak. Daha önce yazılan her konuya gereken cevabı verdim dil konusundaki aksaklıklar bir çok dili aynı anda entegre etmemiz ile alakalı bazı kaymalar olabiliyor bunun nedeni Semantic Web demiştim yazılarımı takip ettiyseniz görebilirsiniz. Google'da dahi şu anda bu kaymalar mevcut "Bu" yazıldığında translate de "Ayşe" olarak çevirmesi gibi bir çok sistemin kendi içerisinde çakışmaları olabiliyor eleştirilerinizi saygıyla karşıladığımı bilmenizi isterim kesinlikle olgun olan her eleştiri bizim için ciddi bir önem taşıyor kibirlenip "Sanki bu güne kadar arama motoru yazdı da bizi eleştiriyor" gibi cümleler sarfetmem. Her eleştirinin altnda yatan gerçek bir eksiklik beliritisidir dolayısıyla sadece sizin değil bir çok kişinin aynı fikirde olabileceğini düşünerek bu hataları düzeltiyoruz. Yeni sistemde Türkiye'de ve www.geliyoo.com.tr de herşey türkçe olucak o zaman bu sorunlar ortadan kalkacaktır.

Ülginiz için teşekkür ediyorum.

Ek Olarak:

kelebek adlı üyeden alıntı

Bence telefon özellikleri gösterme olabilir.Telefonun özelliklerini bulmak için site site dolaşmaya gerek kalmaz

Bu konuyu biraz daha açabilir misiniz Akıllı Telefonların özellikleri doğrultusunda hareket etmesi ile mi ilgili yoksa size sunması mı?

Ek Olarak:

trwizard adlı üyeden alıntı

Pek konuyla alakalı değil ama sormak istediğim birşey var yabancı arama motorları bile Türkiye'nin özel günleri için özel logolar hazırlarken siz neden hiç bir çalışma yapmıyorsunuz ?

Internet'de bir çok çalışmamızı arka plan olarak görebilirsiniz, özel günler için ilk açıldığımız günden bu güne Facebook, Twitter, Linkedin de de arama motoru çalışmamızın arka planında da bir çok çalışmaya yer verdik. Sanırım bunları incelemediniz "Geliyoo" yazdığınızda görseller içerisinde yapılan çalışmaları görebilirsiniz. Profesyonel çalışmalar olmasada yine de elimizden geldiğince "Kurban Bayramı" dahil her özel günümüzü anlamlı şekilde ifade ettik. Yeni sistemde bununla ilgi çalışmamız da bulunuyor "Google" yabancı arama motorları bu şekilde haber sitelerinde ve bir çok sitede kendinden söz ettirmek için bu çalışmaları yapıyor ve gündemde kalabilmek için bizde bu çalışmaları zamanı geldiğinde "Ülkemize Layık Olacak Şekilde Yapacağız".

İlginiz için Teşekkür ediyorum.

emin34 emin34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek bilisim
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 0, (%0)
Ya arkadasim ne algoritmaymis ya senelerdir bir tamamlayamadiniz gitti ordan burdan sonuc cekip gosterip arama motoru yaptik diye insanlari mesgul ediyorsunuz bunu bir kenara birak yarin hakikaten birileri bu ulkeye gercekten basarili kendi alt yapisi ve hiz ve kalitesi ile saglam sonuclari olan bir arama motoru hediye ettiklerinde onlarin isini zorlastiracaksiniz simdi size soruyorum geliyoo kac senedir yayinda kac senedir bunun calismalari yapiliyor bu sorularima cvp verdiginizde sizde herkeste sebebini anlayacaktir teknolojinin bu kadar gelistigi bu zamanda saglam bir arama motorunu 5-6 kisilik iyi bir ekible 12 ayda tamamlamak mumkun belliki sizde bu isin ehli degilsiniz cekilinde zamani gelince yapabileceklerin onunu tikamayin ismail hakki yildiz ara.com.tr kurucusu 2006 dan beri sitesi yayindaydi yaptik dedigi arama motorunun butun sonuclari agirlik bing daha sonra google yandex den cekip gosterdigi ortaya cikinca yatirimcilarin ortak karari ile kapatildigini o sirkette o projede calismis bir muhendis arkadasimdan bizzat isittim sizin siteyi de inceledim sonuc benim icin kapatilmis ara.com.tr den farkiniz yok kusura bakmayin ve sahsi goruslerimi saygiyla karsiliyacaginizi umuyorum

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

emin34 adlı üyeden alıntı

Ya arkadasim ne algoritmaymis ya senelerdir bir tamamlayamadiniz gitti ordan burdan sonuc cekip gosterip arama motoru yaptik diye insanlari mesgul ediyorsunuz bunu bir kenara birak yarin hakikaten birileri bu ulkeye gercekten basarili kendi alt yapisi ve hiz ve kalitesi ile saglam sonuclari olan bir arama motoru hediye ettiklerinde onlarin isini zorlastiracaksiniz simdi size soruyorum geliyoo kac senedir yayinda kac senedir bunun calismalari yapiliyor bu sorularima cvp verdiginizde sizde herkeste sebebini anlayacaktir teknolojinin bu kadar gelistigi bu zamanda saglam bir arama motorunu 5-6 kisilik iyi bir ekible 18 ayda tamamlamak mumkun belliki sizde bu isin ehli degilsiniz cekilinde zamani gelince yapabileceklerin onunu tikamayin ismail hakki yildiz ara.com.tr kurucusu 2006 dan beri sitesi yayindaydi yaptik dedigi arama motorunun butun sonuclari agirlik bing daha sonra google yandex den cekip gosterdigi ortaya cikinca yatirimcilarin ortak karari ile kapatildigini o sirkette o projede calismis bir muhendis arkadasimdan bizzat isittim sizin siteyi de inceledim sonuc benim icin kapatilmis ara.com.tr den farkiniz yok kusura bakmayin ve sahsi goruslerimi saygiyla karsiliyacaginizi umuyorum

Değerli emin34 kişisel fikirlerini anlayabiliyorum ama bilmediğin konular hakkında yorum yapmanı sana tavsiye etmem, "Gel Fransa'ya" sana algoritmanın altyapısınını da sistem çalışmalarını da sunucu bağlantılarını da içerik veri merkezi analiz merkezi Semantic Web ve daha sayamayacağım bir çöok şeyi göstereyim" insanları tanımadan onlar hakkında bilgi sahibi olmadan ve neyi ne kadar bildiğini bilmeden yorum yapman doğru değil. Ben bu işi 9 yıldır yapıyorum, "Bir Arama Motoru'nun NASIL YAPILAMAYACAĞINI" çok ama çok iyi biliyorum. Ancak nasıl yapılabileceği konusunda ise her dakika her saniye öğreniyorum. Ve bunun için kimseye bir hesap vermek zorunda değilim. Sen eğer 5-6 kişilik ekip ile bir arama motoru yapabiliyorsan burda herkesin huzurunda söz veriyorum maaşlarınız benden size 18 ay da süre yap bana arama motorunu. Burda atıf yapmak yada klavye de hüner göstermek doğru değil eğer bir şey öğrenmek istiyorsan bilgi almak istiyorsan bütün profillerimde telefon numaralarım yazıyor. Hemen her yerde eposta adreslerimizi bulabilirsin. Burdan özel mesajla da bunu yapabilirsin. Ancak burda hakkın olmayan bir eleştiriyi yapamazsın, nedeni ise kiminne yaptığını bilmiyorsun bilmediğin konular hakkında yorum yapmanı tavsiye etmiyorum. Geliyoo'nun en yetkili ağzı benim burdan konuyu bilen bilmeyen herkese söylüyrum "Geliyoo'nun TÜM DATASI KENDİSİNE AİT BOTLAR ARACILIĞI İLE ELDE EDİLMEKTEDİR" aksini idda eden kesinlikle bilinçsizce konuşur. Yada şöyle diyeyim "Aksini ispat edecek olan tek bir kişi dahi olursa "Tüm Geliyoo Şirketi Onundur" daha ötesi yok sanırım.

Insanların verdiği emeklere saygı duymak yapılabilecek en güzel şeydir, ismini sikrettiğiniz firma hakkında benim yorum yapmam doğru değil, kimin ne olduğu beni ilgilendirmiyor beni ilgilendiren geliyoo ve bu konuda ben başaracağıma inanıyorum sen ister inan ister inanma değerli dostum. Önemli olan bana inananlara karşı her koşulda dik durup onlara güvendikleri kişi olarak layık olanı vermek.

Saygılarımla
FathArsln CandanTR

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al