freelance iş ilanları

Googlenin Algoritmasi Çözüldü Sanırım ! Okuyun

101 Mesajlar 17.503 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Byboo Byboo https://www.elitseo.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mekatronik Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 955
  • Beğeniler 60 / 224
  • Ticaret 97, (%99)

Habercibirlik adlı üyeden alıntı

Konunun en basında belırtmıstım bır arkadasımın rıcası uzerıne basladım dıye.tabıkı sıtede calısma oldu ben calısma yaptıgım ıcın bu sıtenın durumu bu sekılde.amacda once sıtenın sıramalasını ust lere tasımak degılmı.İşte aksam bunu goreceksınız.Site üst sıralara geldıgınde nasıl bır yol ızledıgımı anlatacagım Konu bu kadar basıt......

"ulan bu yahoo mühendisleri çözemiyor da bu adam nasıl çözsün bu olayı"

Evet cok haklısınız.Ama Sunuda belırttım 1 hafta boyunca her gun mesaı saatlerı ıcersınde 1 saat arayla sıteyı ınceleyıp rapor tuttum !..

1 haftalık calısmada sıtenın durumu bu ya 1 aylık calısmada bır web sıtenın durumu ne olabılır bır dusunun ?.

Cok bır zaman degıl aksam saat 7 ye kadar.farkı gorun

Ek Olarak:

Bir kişi bir siteyi bir gün içinde ve 1 saat ara ıle üst sıralara tasıyabılırse ben ona ınanırım.ve yaptıgı calısmayıda ogrenmek ısterım ve yaparım.

Evet cok karmasık dogru ama ne kadar karmasık oldugu bugun bellı olacak

Ek Olarak: Bu arada lutfen herkez Sıteye gırmesede sayfa ve sıra numarasını yazarmı ?

Ben SEO uzmanı olarak bırakın 1 saatte ilk sayfaya getirmeyi 1 haftada ilk sayfaya getirebiliyorsa, bütün müşterilerime uzak durmasını söylüyorum, 1 haftada yada 1 saatte ilk sayfaya gelen site,2 . haftada yerinde duruyor mu o önemli, Ayrıca Artık Sorun ilk sayfaya getirmek önemli değil, sürekli ilk sayfada tutmak önemli, Yıllanmış bir alan adının bile ilk sayfaya gelmesi Minimum 1 aydan başlar, ki biz SEO çalışmalarında ilk sayfaya gelmeden ödeme almıyoruz, Sizin öğrenmeniz gereken zamandan ziyade Nasıl Etkili ve Doğal SEO çalışması yapılır ? bunu araştırmanız gerekiyor. 1 günde ilk sayfaya gelen sitenin gidişide hızlanır diye düşünüyorum

Elit SEO Reklam Yazılım Tasarım
wmaraci
reklam

Habercibirlik Habercibirlik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Reklamcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** T**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 7 / 36
  • Ticaret 0, (%0)

Vee adlı üyeden alıntı

yok gerek kardeş,ama bunun seo tekniğiyle alakası yok.Cünkü burda insan faktoru işin içinde bize ziyaret getiremez bu sürekli.Organik hit programlarını test et eksikleri gör.Ben kendim senin yapmak istediğini yapan yazılım geliştirdim hem chrome hem ie ile çalışan :) Sadece ie ile çalışanı 2-3 bin tlye satmayı düşünüyorum. Ayrıca sadece hit malesef yeterli olmuyor.Bir süre sonra backlinkleri yetersizse geri düşüyor vs...

Tuttugum notlardan kısaca sıtenın ılerlemesı hakkında gunluk verılerı yazacagım..i

Site izmir rent a car da 29 mart'da 182 ıncı sıradaymıs
1 Nisanda 167 saatınıde yazmısım aksam 4
2 Nisanda 177
3 Nisanda 69 Bugün ise 46

2 Nisanda 167 den 177 ye gerılemesının sebebınıde bılıyorum.hepsını aksam 7 de 46 dan en az 10 sira üste cıkınca anlatacagım

ubrtrade ubrtrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)
iyi niyetli bir yaklaşım olabilir ama biz googlede 5 sayfa gidip sizin sitenize tıkladığımızda ve sitenizde 5dk gezindiğimizde siteniz otomatik olarak google tarafından öne sürülecektir. sebebi ise google ilk 5 sayfada kullanıcıya aradığını veremeyen sayfalar var 5. sayfada işe yarar site varsa onu neden orada tutayım mantığıdır buda zamanında çok işe yarayan organik hit programlarının yüzde yüz organik olanıdır ve sitenizi yukarı taşımakta bundan iyisi yoktur.

olması gereken ise böyle bir konu açmak yerine site adresi vermeden şu sıralamada bulunan sitem bu gün bu sıralamada dene bilirdi. yine wmaraci sıra bulucu kullanılıp ekran görüntüleri farklı tarihlerde alınabilirdi konunuz daha inandırıcı olurdu.

insanların ön yargı ile yaklaşmasındaki en büyük sebep budur bence konu formatı yanlış olmuş
fevzib

kişi bu mesajı beğendi.

WampiR WampiR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 521 / 68
  • Ticaret 17, (%100)
Sayfa ve sıra numarası 5.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Reklamcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** T**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 7 / 36
  • Ticaret 0, (%0)

Byboo adlı üyeden alıntı

Ben SEO uzmanı olarak bırakın 1 saatte ilk sayfaya getirmeyi 1 haftada ilk sayfaya getirebiliyorsa, bütün müşterilerime uzak durmasını söylüyorum, 1 haftada yada 1 saatte ilk sayfaya gelen site,2 . haftada yerinde duruyor mu o önemli, Ayrıca Artık Sorun ilk sayfaya getirmek önemli değil, sürekli ilk sayfada tutmak önemli, Yıllanmış bir alan adının bile ilk sayfaya gelmesi Minimum 1 aydan başlar, ki biz SEO çalışmalarında ilk sayfaya gelmeden ödeme almıyoruz, Sizin öğrenmeniz gereken zamandan ziyade Nasıl Etkili ve Doğal SEO çalışması yapılır ? bunu araştırmanız gerekiyor. 1 günde ilk sayfaya gelen sitenin gidişide hızlanır diye düşünüyorum

Ben bir seo uzmanı degilim. ayrıca amacım para kazanmak olsa idi buraya 1 ayda sıtenızı anahtar kelımenızde bırıncı sayfaya cıkartım ustelık alan adınız 1 gunluk dahı olsa dıye baslık atar 2 -3 tane ornek sıte gosterır cok ıyı bır gelır elde ederdım !

Bır sıtenın cok hızlı yukselmesını aynı oranda dusebılıcegını soyledınız.evet haklısınız.hatta cok haklısınız.Ama bılmenız gereken bırsey var dusmemesınıde sağlayabılırsınız.!

Byboo Byboo https://www.elitseo.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 16.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Mekatronik Mühendisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 955
  • Beğeniler 60 / 224
  • Ticaret 97, (%99)

Ben bir seo uzmanı degilim. ayrıca amacım para kazanmak olsa idi buraya 1 ayda sıtenızı anahtar kelımenızde bırıncı sayfaya cıkartım ustelık alan adınız 1 gunluk dahı olsa dıye baslık atar 2 -3 tane ornek sıte gosterır cok ıyı bır gelır elde ederdım !

Bır sıtenın cok hızlı yukselmesını aynı oranda dusebılıcegını soyledınız.evet haklısınız.hatta cok haklısınız.Ama bılmenız gereken bırsey var dusmemesınıde sağlayabılırsınız.!

1 Site 1 günde hatta 1 haftada ilk sayfaya geliyorsa SEO Programları ( Black hat SEO ) mantığı ile yapılan çalışmalardan ibarettir, Kusura bakma ama Böyle bir çalışmanın sonucunda DÜŞMEMESİNİ sağlayamazsın.. Google o kadar aptal değil

Elit SEO Reklam Yazılım Tasarım

• Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

Byboo adlı üyeden alıntı

1 Site 1 günde hatta 1 haftada ilk sayfaya geliyorsa SEO Programları ( Black hat SEO ) mantığı ile yapılan çalışmalardan ibarettir, Kusura bakma ama Böyle bir çalışmanın sonucunda DÜŞMEMESİNİ sağlayamazsın.. Google o kadar aptal değil

yüzde yüz katılıyorum ben kendi sitelerime paravan siteler açar iken bile link vermeyi 3 aya yayıyorum organik gözüksün diye.

ayrıca seo googleyi kandırmak değilde googlenin istediklerini yerine getirmektir maalesef bunu yanlış değerlendiren arkadaşlar çıkmakta

ek olarak :
arkadaşın yaptığı seo çalışmasını bilmiyorum ama hiç bir seo çalışması 1 günde veya 1 haftada tam sonuç vermez diye düşünüyorum tabi Byboo arkadaşın dediği gibi işin içinde black hat seo veya yanıltıcı seo programları yoksa

• Üyelik 24.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Reklamcı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Ö** T**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 7 / 36
  • Ticaret 0, (%0)

ubrtrade adlı üyeden alıntı

iyi niyetli bir yaklaşım olabilir ama biz googlede 5 sayfa gidip sizin sitenize tıkladığımızda ve sitenizde 5dk gezindiğimizde siteniz otomatik olarak google tarafından öne sürülecektir. sebebi ise google ilk 5 sayfada kullanıcıya aradığını veremeyen sayfalar var 5. sayfada işe yarar site varsa onu neden orada tutayım mantığıdır buda zamanında çok işe yarayan organik hit programlarının yüzde yüz organik olanıdır ve sitenizi yukarı taşımakta bundan iyisi yoktur.

olması gereken ise böyle bir konu açmak yerine site adresi vermeden şu sıralamada bulunan sitem bu gün bu sıralamada dene bilirdi. yine wmaraci sıra bulucu kullanılıp ekran görüntüleri farklı tarihlerde alınabilirdi konunuz daha inandırıcı olurdu.

insanların ön yargı ile yaklaşmasındaki en büyük sebep budur bence konu formatı yanlış olmuş

Evet 5 ıncı sayfadakı bır sıteyı tıkladıgınızda sıranın yukselecegı dogru.ama googlenın bunu o an algılayıp hemen on plana cıkaracagını kımse soyleyemez ?

Arkadaslar bılmedıgınız ve anlamak ıstemedıgınız konu şu.Bu sıteye 1 haftadır duzenlı bır calısma yapılıyor.ve her gecen gun sıte on plana cıkıyor !

Ve devamlı yukselısde ve yukselecektırde ! ve googlenın bır web adresının PR degerı 5 olan bır sıtenın 4 gunde anahtar kelımesınde 1 ıncı sayfadayken 22.ıncı sayfaya attıgına 2 gun once sahit oldum !...Neye gore bunlar yapılıyor kendımce bılgı bırıkımım var ve bunları sızlerle paylasmak ıstıyorum.tek amacım bu konu sılınebılır,kapanabılır,vakıt kaybı olabılır...

ama soyledıgım anahtar kelımede belırttıgım web adresını 1 ay ıcınde bırıncı sırada gorupde bunun nasıl oldugunu ogrenmek ıstemezmısınız ?..

Suan ogrenmemek ıcın caba harcıyorsunuz....

Malcolm X Malcolm X Elimden Geliyor Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 102 / 152
  • Ticaret 0, (%0)

Evet 5 ıncı sayfadakı bır sıteyı tıkladıgınızda sıranın yukselecegı dogru.ama googlenın bunu o an algılayıp hemen on plana cıkaracagını kımse soyleyemez ?

Arkadaslar bılmedıgınız ve anlamak ıstemedıgınız konu şu.Bu sıteye 1 haftadır duzenlı bır calısma yapılıyor.ve her gecen gun sıte on plana cıkıyor !

Ve devamlı yukselısde ve yukselecektırde ! ve googlenın bır web adresının PR degerı 5 olan bır sıtenın 4 gunde anahtar kelımesınde 1 ıncı sayfadayken 22.ıncı sayfaya attıgına 2 gun once sahit oldum !...Neye gore bunlar yapılıyor kendımce bılgı bırıkımım var ve bunları sızlerle paylasmak ıstıyorum.tek amacım bu konu sılınebılır,kapanabılır,vakıt kaybı olabılır...

ama soyledıgım anahtar kelımede belırttıgım web adresını 1 ay ıcınde bırıncı sırada gorupde bunun nasıl oldugunu ogrenmek ıstemezmısınız ?..

tamam hadi merakla bekliyoruz. Yapmanı istediğim 2 şey var. birisi yaptığın bütün işlemler sonunda ekran görüntüsü alman, diğeri de bu işlemler bitince yeni ekran görüntüsüyle beraber bir konu başlığı açman. Başarılar.

Elimden Geliyor

• Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)

hocam benim demek istediğimle sizin söyledikleriniz farklı siz insanlara 5 sayfadaki siteye tıklayıp 5 dk gezinin diyorsunuz buradaki insanları kullanarak (isteyerek yada istemeyerek) sitenizin sıralamasını değiştiriyorsunuz google belki o anlamaya bilir ama gün sonunda o sitenin sıralamasını değiştirecektir ve her gün siteniz öne çıkacaktır bu forumda zamanında organik hit programı kullanmayan çok az insan vardır. siz< ne yapıp sitenizi üste alıyorsunuz bilmiyorum ama belkide hiç bir işe yaramıyor çünkü insanları 5 dk sitede gezdirerek sitenin sıralamasını değiştirmiş oluyorsunuz ve size yaptığınız diğer yöntem işe yarıyor hissi verebilir.

neyse cevap vermenize gerek yok ilgi ile bekliyoruz sonuçları kolay gelsin

wmaraci
Konuyu toplam 12 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 12 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al