Giriş Yap / Kayıt Ol
ytmatikvip

Bot, robot'un kısaltılmış haliyle tanımlanan, bilgisayar veya yazılımlar üzerinde herhangi bir aktiviteyi yerine getirmekten sorumlu olan otomatik çalışan yazılımlardır. Botların temel amacı insanları taklit ederek, insan aktvitelerini kendi başlarına daha hızlı şekilde gerçekleştirmeleridir. Botlar sayesinde bir insanın saatlerce uğraşacağı işlemleri yalnızca birkaç dakika ve hatta saniye içerisinde gerçekleştirebilmek mümkündür.

Bot

Botların tamamı meydana getirilirken kullanıldığı komutlara uygun şekilde hareket eder ve kendi başlarına verilmemiş bir komuta göre inisiyatif üretmezler. Botların yapacağı her bir eylem daha önceden programcısı tarafından düşünülmüş ve kodlanmıştır. Botlara en büyük örnek ise “spiders” ve “crawlers” adını verdiğimiz web sitelerini tarayan ve daha sonra bu içerikleri arama motorlarına indeksleyen yardımcı botlardır.

Botlar herhangi bir programlama dili içerisinde meydana getirebilirler. PHP gibi web yazılım dillerinde meydana getirilebileceği gibi botlar bilgisayar üzerinde programlar için kullanılan C gibi dillerde de yapılabilir.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.