Giriş Yap / Kayıt Ol
İhracat Neden Hepimiz İçin Önemlidir? [ VİDEO ]

Yazılım, elektronik aygıtların belirli bir işi yapmasını sağlayan programların tümüne verilen genel isimdir. Yazılımlar farklı görevler yapma amacıyla tasarlanmış elektronik makinelerin birbirileri ile haberleşebilmelerini ve uyumunu sağlayarak görevlerini geliştirmeye yarayan makine komutlarıdır. Yazılımlar; sistem yazılımları ve uyulama yazılımları olmak üzere ikiye ayrılır. Programlama diliyle yazılmış, kullanıcıya yönelik yazılımlara uygulama yazılımları denir. Uygulama yazılımları çoğunlukla bir işletim sistemi altında çalıştırılmak üzere hazırlanmaktadır. Uygulama yazılımlarının bir donanım üzerinde hatasız çalışmasını sağlayan zemin programına ise sistem yazılımı denir.

Yazılım

Yazılım Dilleri

Yazılım, bir problemi çözmek amacıyla bilgisayar dili kullanılarak oluşturulmaktadır. Yazılım için çeşitli diller mevcuttur. Bu diller uygulama yazılımlarının ve işletim sistemlerinin yazılması ve oluşturulması için kullanılan programlardır. En çok kullanılan ve en çok bilinen yazılım dilleri arasında Java, Delphi, Pascal, C++ ve Visual Basic yer alır.

Yazılım Dersleri

İnternet üzerinde yazılım dersleri vermek amacıyla kurulmuş birçok başarılı site bulunmaktadır. Bu siteler üzerinden C++, Java ya da HTML kodlama derslerini almak mümkündür. Aşağıdaki bağlantıdan yazılım derslerini inceleyebilir, sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

volkan avatar
volkan
ben hacker olmak istiyorum nasıl olurum

UZMANIN CEVABIMerhaba Volkan, önünde uzun bir yol var ancak ilk adımını atmak için şu sayfaya göz atabilirsin: https://wmaraci.com/nedir/hacker

Yasir avatar
Yasir
"Merhaba sayın uzman" Web sitem ile ilgili yazılıma ihtiyacım var kime yaptırabilirim. Yapacak kişiye istediklerimi yazıp. Fiyat öğrenmek istiyorum. Şimdiden Teşekkürler.

UZMANIN CEVABIMerhaba, WM Aracı'nda yazılım ihtiyacınıza yanıt üretebilecek birçok freelancer yazılım uzmanı ve firma yer almaktadır. İlgili alana bir konu açarak yazılım ihtiyacınızı özetleyebilir ve fiyat teklifinizi alabilirsiniz ❱❱ https://wmaraci.com/forum/yazilim-is-verenler.html

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.