Giriş Yap / Kayıt Ol

CoreOS, CoreOS Inc. tarafından geliştirlen kümelenmiş işletim sistemidir. “Büyük sunucular için Linux!” sloganıyla öne çıkmak isteyen işletim sistemi, sistem yönetiminin çeşitli yönlerini otomatikleştirmeye yardımcı olan bir tasarımla oluşturulmuş açık kaynaklı bir teknolojidir.

CoreOS Inc şirketine göre CoreOS işletim sisteminin amacı; işletmelerin farklı ortamlarda uygulamalarını güvenli bir şekilde çalıştırma yolları sağlamak, sunucuların güvenliğini ve performansını iyileştirmektir. Şirket ayrıca üyelerini "açık kaynaklı bilgisayar korsanları" ve sivil özgürlük savunucuları olarak nitelendiriyor. CoreOS, konteynır tabanlı sanallaştırma (container-based virtualization) için kendi Rocket ürününü kullanmasıyla tanınmaktadır.

CoreOS

Açık kaynaklı olması, kümelenmiş ve güvenli bir işletim sistemi olması CoreOS’in en önemli avantajları. CoreOS’in arkasındaki geliştiriciler ve şirket çalışanları Google, Cisco, RackSpace, Mozilla vb. dünyaca ünlü şirketlerde geçmişi olan kişilerden oluşuyor. Birçok yatırımcı ve vakıf tarafından desteklenen CoreOS, büyük sunucular için konteyner tabanlı bir işletim sistemine ihtiyaç duyan sistem yöneticilerine hitap ediyor.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.