reklam
reklam

Description Nedir?

Description Nedir?

Description, HTML sayfalarının içerisine yerleştirilen bir HTML  meta etiketidir. Bu etiket içerisine sayfanın ne hakkında olduğuyla ilgili açıklamaya yer verilir ve yaygın olarak bu açıklamalar arama motorlarının sonuç sayfaları içerisinde kullanılır. Description'lar bir zamanlar arama sonuçları açısından oldukça önemli faktörlerden biri olarak kabul edilirdi. Ancak 2009 yılında Google tarafından yapılan açıklamayla birlikte Description'ların sıralama üzerinde herhangi bir etkisi olmadığı rapor edildikten sonra Description'a gösterilen değer de düşmüştür.

Her ne kadar Google ve diğer arama motorları için artık önemli kriterlerden biri olmasa da Description'lar arama motorlarının sonuç sayfaları (SERP) için oldukça önemlidir. Daha çok tık almak için kullanıcıya yalnızca istediği sayfayı sunmak değil, istediği sayfayı istediği açıklamayla birlikte sunmak da önemli bir konudur. Birçok kaynak tarafından belirtilen ibareye göre bir Description'un ideal uzunluğu 160 karakter olmalıdır.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al