reklam
reklam

JPG Nedir? JPG Dosyası ve JPG Dönüştürme

JPG Nedir? JPG Dosyası ve JPG Dönüştürme

JPG veya JPEG, Joint Photographic Eperts Group'un kısaltmasından oluşan, kayıplı bir resim dosyası sıkıştırma uzantısıdır.

JPG Dosyası

JPG uzantısı artık birçok üretici tarafından kabul edilmiş ve özellikle fotoğraflar için en ideal uzantılardan biri olarak görülen bir kayıplı dosya uzantısıdır. JPG dosyaları toplam dosya boyutunu boyutun %5'ine kadar düşürebilme yetisine sahiptir. Bu sıkıştırma işlemi sonrasında görsele ait bazı minik detaylar ortadan kaybolmaktadır.

JPG Dönüştürme

Bir JPG dosyasını GIF, PNG veya istediğiniz daha farklı bir dosya uzantısına dönüştürebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için http://image.online-convert.com/convert-to-jpg gibi yıllardır kullanılan bir online çeviriciden yardım alabilirsiniz. Yukarıdaki linkte yer alan araç sayesinde istediğiniz JPG dosyasını bilgisayarınıza hiçbir yazılım yüklemenize gerek kalmadan istediğiniz daha farklı bir uzantıya çevirebilirsiniz.

Eğer JPG dönüştürme işlemi sırasında online bir yardımcı yerine bir yazılımdan faydalanmak istiyorsanız, yaygın olarak tercih edilen ImageConverter isimli yazılımı da deneyebilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al