Giriş Yap / Kayıt Ol
ytmatikvip

JPG veya JPEG, Joint Photographic Eperts Group'un kısaltmasından oluşan, kayıplı bir resim dosyası sıkıştırma uzantısıdır.

JPG Dosyası

JPG uzantısı artık birçok üretici tarafından kabul edilmiş ve özellikle fotoğraflar için en ideal uzantılardan biri olarak görülen bir kayıplı dosya uzantısıdır. JPG dosyaları toplam dosya boyutunu boyutun %5'ine kadar düşürebilme yetisine sahiptir. Bu sıkıştırma işlemi sonrasında görsele ait bazı minik detaylar ortadan kaybolmaktadır.

JPG

JPG Dönüştürme

Bir JPG dosyasını GIF, PNG veya istediğiniz daha farklı bir dosya uzantısına dönüştürebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirmek için http://image.online-convert.com/convert-to-jpg gibi yıllardır kullanılan bir online çeviriciden yardım alabilirsiniz. Yukarıdaki linkte yer alan araç sayesinde istediğiniz JPG dosyasını bilgisayarınıza hiçbir yazılım yüklemenize gerek kalmadan istediğiniz daha farklı bir uzantıya çevirebilirsiniz.

Eğer JPG dönüştürme işlemi sırasında online bir yardımcı yerine bir yazılımdan faydalanmak istiyorsanız, yaygın olarak tercih edilen ImageConverter isimli yazılımı da deneyebilirsiniz.

İbrahim DALKILIÇ avatar
İbrahim DALKILIÇ
Vatsaptan gelen fotoğrafı jpg formatına nasıl çevirebilirim.

UZMANIN CEVABIFotoğraflarınız yukarıdaki içerikte "JPG Dönüştürme" başlığı altında verdiğimiz linki kullanarak birer birer JPG veya istediğiniz diğer bir formata dönüştürebilirsiniz. İsterseniz internette aynı amaca hizmet eden diğer çevirici araçları da kullanabilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.