reklam
geroxy

Dijital Nedir?

Dijital Nedir?

Dijital, iki farklı sayıyı ifade eder. Biraz daha derine inecek olursak eğer dijital 1 ve 0 arasındaki veri ve işlemler topluluğudur. Bilgisayarlar ve akıllı cihazlar gibi dijital makinelerin ana yapısını oluşturan şey sadece ikili bir rakam kümesidir. Çoğu zaman bilim kurgu filmlerden gördüğümüz 1 ve 0'lar gerçekten de bilgisayarlarımızın ve diğer dijital bazlı olarak çalışan parçaların ana çalışma prensibini oluşturur.

Dijital olarak çalışan sistemler üzerinde sadece rakamlar vardır ve bu rakamlar bizim gördüğümüz diğer şeylerin meydana getirilmesine yardımcı olurlar. Yani çoğu zaman internetten dinlemek için bir müzik indirdiğinizde bilgisayarınız rakamlar vasıtasıyla başka rakamlar indirir ve sonuç olarak bunu meydana çıkartarak size sunar. Dijital’in tam tersi ise analog sistemlerdir. Analog sistemler daha çok üzerinde oynama yapılabilme ihtimaline sahip olan karmaşık olmayan fakat kullanım olarak dijitalin fersahlarca gerisinde kalan bir sistemdir. Dijital artık gündelik yaşantımızın her tarafında kullanılıyor ve bu prensip sayesinde dijital dünya dediğimiz yeni bir dünya düzenin içerisinde yaşıyoruz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al