Giriş Yap / Kayıt Ol

Endüstriyel Yazılım, çeşitli işleme programları koleksiyonlarının bir araya getirilerek endüstriyel alanlarda kullanılması için belli bir ölçü dahilinde sunulan yazılımlardır. Endüstriyel yazılımlar sıklıkla bir yürütme işlemini kontrol eden, üretime katkıda bulunan, tasarlamaya, inşa etmeye ya da servis sunmaya yardımcı olan yazılımlardır. 

Bilgisayar teknolojilerinin üretime dahil olmasıyla birlikte üretim dünyasının ve endüstri dünyasının da şekli değişti. Yaşanan teknolojik değişim sonrasında üretim sürecinin hızını, kalitesini ve verimini arttırmak için bilgisayar destekli üretime geçilmeye başlandı. Elbette bilgisayarlar tek başına üretim sürecinde yer sahibi değildi, bu bilgisayarları verimli hale getiren bilgisayarlarla birlikte kullanılacak olan yazılımlar, yani endüstriyel yazılımlardı. 

Endüstriyel Yazılım

Dijital çalışma sistemleri ve endüstriyel yazılımların ortaya çıkması üretim sürecine katkıda bulundu. Şimdi bu yazılımlar sayesinde gerçek veriler işlenebiliyor ve ortaya yok edilmesi güç bilgi depoları çıkarılabiliyor. Sıklıkla tasarım ve mühendislik olmak üzere geniş bir yelpazede kullanılan bu yazılımlar sayesinde birçok işlem eskiden olduğundan daha verimli olarak çözümlendirilebiliyor.

Endüstriyel yazılımlar birkaç örnek vermemiz gerekirse popüler olarak kullanılanmakta olan; RELAP5-3D, AutoCAD, Adobe Photoshop ve benzeri yazılımları endüstriyel yazılıma birer örnek olarak gösterebiliriz. 

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.