Giriş Yap / Kayıt Ol
İhracat Neden Hepimiz İçin Önemlidir? [ VİDEO ]

Photoshop, Adobe Systems’in sayısal fotoğraf işleme yazılımıdır. İlk olarak 1987 yılında Michigan Üniversitesi’nde doktora yapmakta olan bir öğrenci tarafından geliştirilmiştir. Ardından yazılım 1988 yılında Adobe firması tarafından satın alınmıştır.

Photoshop’un doktora öğrencisi John Knoll tarafından geliştirilmiş ilk işlevi siyah-beyaz fotoğraflar üzerinde değişiklik yapmayı sağlaması olmuştur. Adobe’un yazılımı satın almasının ardından, yazılım geliştirilerek  tüm iki boyutlu görseller üzerinde şekillendirme, düzenleme ve renk ayarı yapabilen, pixeller üzerinde çalışılan gelişmiş bir yazılım haline getirilmiştir. Pixeller üzerinde çalışılması sayesinde görsellerde görüntü kalitesi kaybı olmaz.

Photoshop

Photoshop Dersleri

Adobe Photoshop programı kolay kullanımı ile bir çok kullanıcıya hitap eder. Logo tasarımından pafta tasarımına oldukça fazla alanda kullanılır ve kolay kullanımı farklı mesleklerden binlerce insanın bu programı kullanmasını sağlar. Programın kullanımı oldukça basittir ve öğrenme süreci oldukça kısa olur. Temel fonksiyonları Photoshop derslerinde öğrendikten sonra gerisi kullanıcının kendisini geliştirmesine kalır. İnternet üzerinde bir çok online photoshop dersi bulunmaktadır. Öğrenmek isteyenler bu dersleri izleyerek kolaylıkla öğrenebilir ve kullanarak öğrendiklerini pekiştirebilirler.

Photoshop öğrenmek için: https://wmaraci.com/forum/photoshop.html

Photoshop İndir

Photoshop’un kullanımı olduğu kadar indirmesi de oldukça kolaydır. Öncelikle öğrenciler Adobe’un sitesinden ücretsiz olarak indirebilirler ve kurulumunu yapabilirler.  Fakat profesyonel kullanıcılar satın alım yapmak zorundadır. İnternet üzerinden satın alarak, kullanıcı kendi bilgisayarına kolayca kurulumunu yapabilir.

Adobe Photoshop İndir: http://www.adobe.com/downloads.html

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.