Giriş Yap / Kayıt Ol
ytmatikvip

Enter (Giriş/Sonuç), bilgisayar klavyeleri üzerinde yer alan bir onaylama ve ekrana sonucu yazdırma tuşudur. Enter tuşu kullanım yerlerine göre farklı fonksiyonlarla birlikte kullanılabilmektedir.

Enter Tuşu

Enter tuşu, bilgisayar ve benzeri cihazların klavyesi içerisinde yer alan bir komut tuşudur. Kullanıldığı yere göre farklı tepki verebilen Enter tuşu hem bir sonucu ekrana getirme hem de onaylama tuşu olarak kullanılmaktadır.

Enter

Enter Tuşu Ne İşe Yarar?

Enter tuşu sayesinde karşınıza gelen bir ekranı onaylayabilir, metin yazma esnasında bir alt satıra geçiş yapabilir veya ekrana sonuç getirilmesi gereken bir eylemi harekete geçirebilirsiniz. Örneğin Google'da arama yapmak istediğiniz kelimeyi yazdıktan sonra Enter'a bastığınızda fareyi kullanmanıza gerek kalmaksızın arama sonuçlarının ekrana getirilmesini (sonuç) sağlayabilirsiniz.

enes avatar
enes
esc tuşu ne işe yarar

UZMANIN CEVABIEsc tuşunun en yaygın fonksiyonu çıkış sağlamaktır. Bir pencere içerisinde kullanıldığında çıkış yapmaya yardımcı olması amacıyla kullanılan ESC tuşu aynı zamanda karşınıza gelen diyalog kutularının kapatılması için de kullanılabilir. ESC tuşu bilgisayarın işletim sistemine göre de farklı işlevlere sahip olabilmektedir.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.