Giriş Yap / Kayıt Ol

Mozilla Firefox ya da kısaca Firefox, Mozilla Vakfı tarafından geliştirilen özgür bir web tarayıcısıdır. Günümüz web tarayıcıları arasında zirveye oynayan bir tarayıcı olan Firefox, 31 Mart 1998’de Netscape’te kullanıcılara alternatif bir tarayıcı sunmak adına geliştirilmiştir.

Kâr amacı gütmeyen, kullanıcı odaklı olarak kendini geliştiren ve kullanıcı dostu arayüzüyle her geçen gün onlarca kullanıcıyı kendisine bağlayan Firefox, mobil tarayıcı piyasasında da kendini duyurmuş bir web tarayıcısıdır.

Kullanıcılarına sunduğu hesaba bağlı senkronizasyon seçeneği ile her koşulda yer imleri, parolaları ve kullanıcının tutulmasını istediği ayarlarını kaydetmesine olanak sağlayan Mozilla Firefox, akıllı telefonlar için sunduğu web tarayıcılarının yanı sıra bir email yazılımı olan Thunderbird ve ilgililer için sunduğu WebMaker ile kendini her gün geliştiren büyük bir firma.

Firefox

Firefox İndir

Yeni kurulan bilgisayarların ilk kurulan programlarından olan Mozilla Firefox, sık sık kendini güncelleyen bir web tarayıcısı olup kendini güvenlik açısından sürekli yenilemektedir. 2015 yılı itibariyle 40.0.1 sürümüyle hizmet vermekte olan bu web tarayıcısını resmi sitesinden bir kaç tık ile indirmeniz mümkün.

Firefox Sıfırlama

Bilgisayar ve yazılımlarda zamanla oluşan yavaşlama ve donma sorunları kullanıcıları rahatsız edebiliyor. Mozilla Firefox, bu sorunları düşünerek kullanıcıların bir kaç tık ile sorunları yok etmekte kullanılabilecek sıfırlama seçeneğini de kullanıcılara sunmuş durumda.

Firefoxu Sıfırlamak İçin:

  1. Firefox tarayıcısını açarak adres satırına about:support adresini yazın.
  2. Karşınıza gelen ekranda sağ üstte bulunan Firefox Tarayıcısını Yenile seçeğine tıklayın.
  3. Firefox kapanacak ve sıfırlanacaktır. İşlem bitince açılan pencere, içe aktarılan bilgileri gösterecektir. Bitir düğmesine tıkladığınızda Firefox açılacaktır.

Bu işlemle Firefox web tarayıcınızı sıfırlamanızın ardından tarayıcınız otomatik olarak tüm kişisel bilgilerinizi ve ayarlarınızı bir profil klasöründe toplamaktadır. Yeni bir profil klasöründe çalışmaya başlayan web tarayıcınız, eski eklentiler ve temaları da bu işlem ile sıfırlayarak daha hızlı bir tarayıcıya sahip olmanızı sağlayacaktır.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.