reklamsmm panel

Full Screen Nedir? Full Screen Yapma ve Full Screen Tuşu

Full Screen Nedir? Full Screen Yapma ve Full Screen Tuşu

Full Screen veya Tam Ekran, bilgisayar üzerindeki görüntünün herhangi bir pencere içerisinde takılı kalmadan tümüyle kullanıcıya verildiği ve ekranın tüm alanının kullanıldığı görüntü modudur. Çoğu işletim sistemi bir pencerenin üzerinde yer alan butonlar yardımıyla ekranı küçültme ve büyültme gibi fonksiyonel simge tuşlarına sahiptir fakat bu simgeler ekranda pencereyi büyütürken tam ekran yapabilme kapasitesine sahip değildir.

Bir pencereyi tam ekran yapmak için ise çoğunlukla yazılımın ayarlarına giriş yaparak görüntü ayarlarından ayarlama yapmanız veya bir kısa yol tuşundan faydalanmanız gerekecektir.

Full Screen Yapma ve Full Screen Tuşu

Yazılımların bir çoğunda, yazılımı tam ekran yapmak için ALT ve Enter tuşuna basmak yeterlidir. Şayet bu tuş fonksiyonunu yerine getirdiğinizde ekranda ayrıca bir seçenek menüsü açılıyorsa o halde bu menü içerisinden tam ekranın üzerine gelerek tekrardan Enter'a basarak bir pencereyi tam ekran haline getirebilirsiniz.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al