Giriş Yap / Kayıt Ol

Bir banka kullanıcısının kendi hesabı üzerinden belli miktarda bir parayı aynı bankanın farklı bir kullanıcısına/hesabına aktarmasına havale denir. Havale işlemi yalnızca aynı banka içerisinde hesabı bulunan kişiler arasında gerçekleştirilen bir işlemdir.

Havale

Havale Nasıl Yapılır?

Havale işlemi yapmak için banka hesabınızın internet bankacılığı sürümünü kullanabilirsiniz. Havale işlemi gerçekleştirebilmek için hesap sahibinin hesap numarası ve şube kodu bilgilerini bilmeniz yeterlidir. Ayrıca dilerseniz IBAN numarası üzerinden de aynı bankada yer alan diğer bir hesaba havale işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer internet bankacılığı kullanmıyorsanız havale işlemini gerçekleştirmek için en yakınızda yer alan ATM'ye giderek hesap kartınız üzerinden havale işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Havale Saatleri

Havale işlemi aynı bankanın kullanıcıları arasında gerçekleştirildiği için bankaların neredeyse tamamı içerisinde 24 saat gerçekleştirilebilen otomatikleşmiş bir işlemdir. Havaleler resmi tatiller vb. Günler fark etmeksizin gerçekleştirilebilir ve aynı anda fon hesaplar arasında transfer edilebilir.

Havale Ücretleri

Havale için talep edilen ücretse bankanın belirlemiş olduğu fiyat politikası üzerinden gerçekleştirilir. Bazı bankalar havale işleminden ücret talep etmezken bazı bankalar ise 1-3 TL arasında bir işlem ücreti talep edebilmektedir.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.