Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

Meta Tag, bir web sayfası hakkında bilgi vermeye yardımcı olan HTML etiketidir. Diğer HTML etiketlerinin aksine Meta Tag sayfa içerisindeki düzeni etkilemez ve sayfa içerisinde doğrudan kullanıcılar tarafından görüntülenemez. Meta Tag yardımıyla sayfanın oluşturucusu, sayfa başlığı, sayfa içeriği, sayfa güncellenme sıklığı gibi açıklamalar ve anahtar kelime bilgileri arama motoru botlarına zahmetsizce sunulabilmektedir.

Meta Tag

Meta Tag Kullanımı

Şayet WordPress gibi hazır bir CMS sistemi kullanıyorsanız, sistem üzerinde kullanacağınız All-in-SEO ve SEO by Yoast gibi eklentiler yardımıyla her bir sayfanız için özel meta tagleri kolayca oluşturabilirsiniz. Şayet hazır bir sistem kullanmıyorsanız hemen bir alt başlıkta anlattığımız üzere Meta Tag’inizi oluşturup, bu etiketi kodunun içerisinde elementinden önce kullanabilirsiniz.

Meta Tag Oluşturucu

WM Aracı’nın tüm kullanıcılara sunmuş olduğu Meta Tag Oluşturucu aracı kullanarak kodlarla birer birer uğraşmanıza gerek kalmaksızın;

  • Site başlığı
  • Site açıklaması
  • Anahtar kelimeler
  • Yazar

Bilgilerini içerisinde barındıran bir meta tag kodu oluşturabilirsiniz. Oluşturmuş olduğunuz bu meta tag’i Meta tag kullanımı başlığında anlattığımız üzere sayfalarınızda kullanabilirsiniz.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.