reklam
reklam

CMS Nedir? CMS Yazılımları ve CMS Yükle

CMS Nedir? CMS Yazılımları ve CMS Yükle

CMS (Content Management System), internet üzerinden içeriği kolayca yönetilebilir web siteleri oluşturmamıza yardımcı olan web yazılımlarıdır. Türkçesiyle İçerik Yönetim Sistemi olarak isimlendirdiğimiz CMS yazılımları sayesinde hiçbir kodlama bilginiz olmasa dahi sadece dakikalar içerisinde kendinize içerikleri yönetilebilir bir web sitesi meydana getirebilir, bu sistemi özelleştirebilir ve hemen internet üzerindeki diğer kullanıcıların hizmetine sunmak için hazır hale getirebilirsiniz.

CMS sistemlerinden önce internet kullanıcılarının web siteleri meydana getirmek için ya web yazılım dillerinden herhangi birini öğrenmesi gerekiyordu ya da bu işi ücretli olarak başka birine yaptırması gerekiyordu. CMS yazılımlarından sonraysa artık herkes kendine ait ve içerikleri kolayca yönetilebilen bir web sitesini kolaylıkla meydana getirebiliyor.

CMS Yazılımları

Uzun yıllardır CMS yazılımları denildiğinde ilk olarak akla gelen web yazılımı Wordpress’dir. Hem PHP yazılım dili tabanını kullanıyor olması hem de tamamen ücretsiz olması nedeniyle Wordpress hem en gelişmiş hem de en kolay kullanılabilen CMS yapılarının başında yer alır.

Diğer CMS yazılımlarına baktığımızdaysa hala aktif bir kullanıcı kitlesine sahip olan Joomla ve Drupal gibi popüler sistemleri görüyoruz.

CMS Yükle

Eğer internet dünyasına yeni adım attıysanız bir CMS Yükleme işlemini gerçekleştirmek sizin için ilk başta zorlu görünebilir. Yine de bazı ufak adımlar ve ipuçları sayesinde CMS’leri kolayca yükleyebilirsiniz. Artık birçok web Hosting firması bir hosting hizmeti satın aldığınız takdirde size istediğiniz CMS’i kurma konusunda yardımcı oluyor veya Hosting’in yönetim paneli (Cpanel) içerisinde tek tıkla istediğiniz CMS’in kurulumunu yapabilmenize yardımcı olacak Softaculous gibi modüller barındırıyor.

CMS sistemlerinin kendi resmi web sayfaları da bu konuda sizi yalnız bırakmıyor ve popüler tüm CMS yazılımları hizmetini nasıl kurup kullanmaya başlayabileceğiniz hakkında eğitici kurulum rehberleri bulunduruyor.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Siber Suç
  Ziyaretçi Merhaba.şikayet edeceğim şahsın adını soyadını versem yeterli olur mu? Hangi telefon numarasını kull... Siber Suç
 • 2 Metin Yazarı
  Ziyaretçi Selam ben 17 yaşındayım metin yazarlığı konusunda hiç tecrübem yok ama bunu bi süre uzun uzun çalışı... Metin Yazarı
 • 3 Paypal
  Ziyaretçi İyi geceler turkiyeden paypal kart cikartmak istiyorum bu mumkunmudur acaba... Paypal
 • 4 Kelime İşlemci
  Ziyaretçi İlk wordprocessing programının (word'dan önce) adı nedir?... Kelime İşlemci
 • 5 Software
  Ziyaretçi Yazılımlar..bir eloktronik eşyanın kullanım süresini nasıl belirler..kullanım hakkını gasp etmek.doğ... Software
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al