reklam
reklam

Ses Sistemi Nedir? Ses Sistemi Nasıl Kurulur ve Ses Sistemi Nasıl Bağlanır

Ses Sistemi Nedir? Ses Sistemi Nasıl Kurulur ve Ses Sistemi Nasıl Bağlanır

Ses Sistemi, birden fazla ses vericisinin (hoparlör) aynı anda aynı ses için çalıştığı düzeneklere verilen addır. Çoğu zaman grafiklerin yanı sıra sesler de biz insanlar için büyük bir öneme sahip. Bu nedenle ses sistemlerini artık evde, okulda, ofiste ve arabada olmak üzere hayatın birçok farklı sahnesinde görebilme şansına sahibiz.

Kimi zaman ses sistemlerini insanlar kendileri oluşturup, istediği düzeneği meydana çıkartırken kimi zaman da hazır olan bir ses sistemini satın alarak, sahip olduğundan daha kaliteli ses elde etmek isteyebilir.

Ses Sistemi Nasıl Kurulur?

Ses sistemi meydana getirmek için belirlenmiş olan herhangi bir şart yoktur. Fakat genellikle artık alıştığımız ve standart olarak kabul edilen bazı sistemler bulunuyor. Örneğin 3+1 ses sistemi bunların arasından en popüler olanı olarak örnek verilebilir. Ses sistemi kururken öncelikle ne ölçekte bir ses istediğinizi düşünmeli ardından bu sistemi 3+1'de olduğu gibi bir standarda oturtmalı son olarak da sistemi meydana getirmenize yardımcı olan amfiyle ses vericilerini bir birine bağlamanız gerekir.

Ses Sistemi Nasıl Bağlanır?

Ses sistemini bilgisayara bağlama aşamasında dikkat etmeniz gereken en önemli şey ana kartınız olacaktır. Ana kartınız üzerine ses sistemini doğrudan tek bir jack girişiyle bağlayabileceğiniz gibi birden fazla jackla bağlayarak da daha performansı yüksek ses elde edebilirsiniz. Ses sisteminin nasıl bağlanılacağı hakkında net bir bilgi sahibi olmak için öncelikle ses kartınızın dahili mi yoksa harici mi olduğunu öğrenin. Daha sonra bu anakart veya ses kartı üzerinden ses sistemi girişinin nasıl yapılması gerektiğini açıklayan kullanım klavuzuna üretici web sitesi yardımıyla erişin. Bağlama işlemini gerçekleştirdikten sonra harici bir yazılım sayesinde de mutlaka ses sisteminiz için ekstradan ayar yapmayı unutmayın.

Bu içerik size yardımcı oldu mu? WM Aracı içeriklerini kullanıcı odaklı iyileştirebilmemiz için geri bildirimde bulunabilirsiniz.
Aklına bir soru mu takıldı?

O Zaman Uzmana Sor!

Sorunuz yanıtlandığında size bir bilgilendirme maili ileteceğiz.

Uzmana Sorulanlar

 • 1 Siber Suç
  Ziyaretçi Merhaba.şikayet edeceğim şahsın adını soyadını versem yeterli olur mu? Hangi telefon numarasını kull... Siber Suç
 • 2 Metin Yazarı
  Ziyaretçi Selam ben 17 yaşındayım metin yazarlığı konusunda hiç tecrübem yok ama bunu bi süre uzun uzun çalışı... Metin Yazarı
 • 3 Paypal
  Ziyaretçi İyi geceler turkiyeden paypal kart cikartmak istiyorum bu mumkunmudur acaba... Paypal
 • 4 Kelime İşlemci
  Ziyaretçi İlk wordprocessing programının (word'dan önce) adı nedir?... Kelime İşlemci
 • 5 Software
  Ziyaretçi Yazılımlar..bir eloktronik eşyanın kullanım süresini nasıl belirler..kullanım hakkını gasp etmek.doğ... Software
Site Ayarları
 • Tema Seçeneği
 • Site Sesleri
 • Bildirimler
 • Özel Mesaj Al