Giriş Yap / Kayıt Ol

Virüs, tıpkı gerçek anlamdaki biyolojik virüsler gibi benzeri bir işleyişe sahip olan bilgisayar yazılımlarıdır. Kötü niyetli kişiler tarafından oluşturulan virüsler giriş yaptıkları sistemler içerisinde kullanıcının haberi olmaksızın disk üzerinde değişiklik yapabilir ve silme gibi işlemleri gerçekleştirebilmektedir. Bilgisayar virüsleri de insanlardaki virüsler gibidir ve bulaşıcı olma özelliklerine sahiptir.

Çoğu zaman bir virüs yalnızca tek bir bilgisayara ulaştırılır ve ardından bu bilgisayar ile diğer bilgisayarlara ve hatta ağlara, web sitelerine yayılmasına neden olunur. Bilişim dünyası üzerinde şimdiye kadar yazılmış sayısız bilgisayar virüsü olduğu gibi her gün bu virüs örneklerine yenilerini eklenmekte ve virüslerden kullanıcıları uzak tutmak için çalışan anti virüs programları bu virüslere karşı kullanıcıları tetikte tutmaktadır.

Virüs

Virüs Programları

Bilgisayarınıza giriş yapmış olan herhangi bir virüs dosyasını temizlemek veya bilgisayarınıza giriş yapacak olan virüslere karşı sizi uyarması için anti-virüs programları kullanabilirsiniz. Anti virüs yazılımlarının birçoğu lisans karşılığında satılmakta olmasına karşın ücretsiz olarak kullanabileceğiniz de yine birçok farklı virüs programının olduğunu unutmayın.

Virüs Temizleme

Nasıl ki biyolojik virüsler kendileri aralarında farklılık ve çeşitlilik gösteriyorsa aynı şekilde bilgisayar virüsleri de kendilerince farklılıklar ve çeşitliliklere sahiptir. Her virüs temizleme işlemi her tür virüsü silebilmeniz için yeterli değildir. Kimi zaman sadece anti-virüs programınızı çalıştırmanız bir virüsten bilgisayarınızı arındırmanız için yeterli olabilmekteyken kimi zaman da virüs hakkında araştırma yaparak bu virüsten nasıl kurtulabileceğiniz hakkında çözüm yoluna ulaşmanız gerekebilir.

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2018
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.