Giriş Yap / Kayıt Ol
thodex

Herhangi bir alan adını satın alma işlemi gerçekleştirirken domainin başarıyla kayıt edilmesi için alan adının idari yönetimi, teknik yönetimi ve ödeme yönetimi için üç farklı isime ihtiyaç duyulur. Genellikle kişisel olarak gerçekleştirilen domain kayıt işleminde ismimizin her üçü için de yer aldığını görürüz. Domaini kayıt ettiğimizde bu domaini başka biri sorgulayarak bizim belirlemiş olduğumuz bu kişilerin isimlerini ve vermiş oldukları diğer irtibat bilgilerini kolaylıkla bulabilirler.

Whois Privacy, yani Özel Gizli Kayıt bu bilgilerin gizlenmesine yarayan bir servistir. Bu servisi birçok alan adı tescil firması henüz alan adınızı kayıt ederken size belli bir ücret karşılığında veya ücretsiz olarak sunabilmektedir. Whois Privacy servisiyle birlikte alan adınızı kayıt eden kişinin bilgileri yani  bu üç önemli isim gizlenir hale geliyor.  Domain sahibiyle irtibata geçilmek istendiğinde sadece irtibat için belirtilen e-posta adresiyle irtibat kurulabiliyor ve domain sahibi düzenli olarak bu postayı kontrol ederek irtibat maillerinden haberdar olabiliyor.

Whois Privacy özellikle kişisel bilgilerinin ulaşılır olmasını istemeyen kişiler, işletmeler ve büyük kuruluşlar tarafından kullanılıyor. Bu sayede domain sorgulaması yaparak kolayca iletişim bilgilerinize ulaşılamadığı için olası kimlik avı senaryolarından da bu basit adım sayesinde korunmuş oluyorsunuz.

Whois Privacy

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:

WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2020
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.