Giriş Yap / Kayıt Ol

Bir internet sayfasına giriş yapan kullanıcıyı farklı bir internet sayfasına otomatik olarak göndermeye yönlendirme işlemi denir. Yönlendirme işlemi sayesinde taşınan veya geçici olarak ulaşılamayan sayfalarda kullanıcıları otomatik olarak farklı bir sayfaya yönlendirerek ziyaretçi kaybınızı en aza indirebilirsiniz.

Yönlendirme

Yönlendirme Nasıl Yapılır?

Yönlendirme işlemini gerçekleştirmenin birden fazla yolu vardır. Genellikle kısa zamanlı yönlendirmelerde dosyanın içerisine basit bir HTML kodu koyarak yönlendirme işlemi gerçekleştirilirken kalıcı değişimlerde veya alan adı değişikliklerinde 301 yönlendirmesi yapılabilmektedir.

Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak hem Htaccess dosyası hakkında hem de Htaccess ile 301 yönlendirmesi nasıl yapılır konusu hakkında fazlasıyla bilgi edinebilirsiniz.

301 Yönlendirmesinin dışında yönlendirme işlemi yapmak için kullanılan bir diğer yöntem de Cpanel veya kullanılan hosting yönetim paneli uygulamasıdır. Cpanel ve Plesk Panel benzeri birçok yönetim paneli içerisinden bir sayfayı farklı bir sayfaya yönlendirmek için gerekli yönlendirmeyi yapabileceğiniz alan bulabilirsiniz.

Son olarak ise HTML kodu yani yönlendirme kodu kullanarak bir sayfayı farklı bir internet sayfasına yönlendirebilirsiniz.

Yönlendirme Kodu

Yönlendirme kodunu

etiketlerinin arasında kalacak şekilde yerleştirmelisiniz. Aşağıdaki görmüş olduğunuz yönlendirme kodundaki http://www.wmaraci.com kısmına yönlendirmek istediğiniz sayfa veya site URL’sini yazın ve 2 rakımının olduğu yere yönlendirme işleminin sayfa açıldıktan kaç saniye sonra gerçekleşeceğini yazın. Eğer yönlendirme işleminin bekleme olmaksızın gerçekleşmesini istiyorsanız o halde 2 rakamının olduğu yere 0 koyabilirsiniz.

<meta content="2;URL=http://www.wmaraci.com/" http-equiv="Refresh" />

Aklına bir soru mu takıldı? O zaman uzmana sor:


WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2021
Bir Paşa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.