wmaraci reklam

3500$'lık Apple Vision Pro, İlk Günden Bir Öğrenci Tarafından Hacklendi!

Teknoloji devi Apple’ın yeni nesil gerçeklik gözlüğü (VR) olarak tanıttığı ve ülkemizde en az 150 bin TL’den satışa çıkacağı düşünülen Apple Vision Pro, henüz daha yeni çıkmış iken bir siber güvenlik uzmanı tarafından hacklendi.

Hacklenen Apple Vision Pro'ya Jailbreak ve Kötü Amaçlı Yazılım Atıldı

Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) doktorasını yapan öğrenci Joseph Ravichandran, ünlü forum sitesi Reddit üzerinden yaptığı bir paylaşım ile Apple Vision Pro’yu kolay şekilde hacklediğini ve sisteme erişerek kendisinin geliştirdiği kötü amaçlı yazılımı yüklemeyi başardığını söyledi. Ürünün çekirdeğinde bir açık olduğunu söyleyen Ravichandran, bu açığı hemen Apple’a ilettiğini ve teknoloji devinin bu açığı onayladığını, açığı kapatmak için gereken çalışmaları yapacaklarını paylaştı.

Apple Watch’un ilk büyük güncellemesi WatchOS 2 geldi
İlginizi Çekebilir!

Apple Watch’un ilk büyük güncellemesi WatchOS 2 geldi

Apple’ın uzun süredir beklenen akıllı saatinin satış rekorları kırdığını hepimiz biliyoruz. Apple tutkunlarının büyük ilgi gösterdiği saatin ilk güncellemesi geldi. Güncelleme içeriğinin en ilgi çeken özelliği saatin artık...

Apple Vision Pro'nun Çekirdeğindeki Açık Yazılımla Kapanabilir mi?

Apple Vision Pro’nun çekirdeğinde ortaya çıkan bu açık, bazı teknoloji uzmanlarına göre yazılımla kapatılamayabilir. Her ne kadar Apple güncelleme ile açığı kapatacaklarını açıklasa da şayet bu açık donanımsal hatadan meydana geliyorsa Apple ürünleri geri dahi çağırabilir.

Bu içeriğe tepkini gösterebilirsin! 👍 3.5 / 5 (2 değerlendirme)

2 kişi bu içerik hakkında tepkilerini gösterdi. Sen de tepkini göstererek yazarlarımıza geri bildirim verebilirsin.

Yorumunuz

  Son Yorumlar

  Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al