Giriş Yap / Kayıt Ol
[WM ÇEKİLİŞ 7] Tavcam Avize Sponsorluğunda Tam 40 Üyemize 4.000TL Değerinde Ürün Hediye Ediyoruz!

AdMatic ve Türk Telekom İş Birliği Yaptı

Tarih: 15 Ağustos 2018   Kategori: Sosyal Medya   Yazar: Being  |  2463 kez okundu

Türk lirası karşısında dövizin arşa uzana yolculuğu, kimi şirketlerin içe dönük yatırımlar yapmasını kaçınılmaz hale getiriyor. ABD kaynaklı platformlar için ayırdığı reklam bütçesini kesen Türk Telekom da bunlardan biri. Reklam bütçesini yerel piyasaya yatırmayı tercih eden Türk Telekom, bundan sonra AdMatic ile birlikte çalışacak.

Admatic Grup’u hepimiz yakından tanıyoruz. Google AdSense karşısındaki en güçlü yerel rakiplerden biri olan dijital reklam ağı, 4 yıldır oldukça çetin şartlarda rekabet ediyor. Şu an 4 binin üzerinde yayıncı ile çalışan Admatic’in Türk Telekom ile anlaşmalarından sonra, yerel piyasada daha çok güçleneceği kesin. Şirketin Grup Kurucu Ortağı Tansel Okan, yakın gelecekte global sektörde de söz sahibi olmak istediklerini belirtirken, Türk Telekom ve AdMatic iş birliğinin de hedefleri açısından büyük bir artı olacağını ifade etti.

Yapılan iş birliğiyle birlikte artık AdMatic reklamlarını yayınladığınız sitelerde veya AdMatic yayıncısı sitelerde Türk Telekom’a ilişkin ürün ve servislere dair daha çok reklamın bizleri beklediğini söyleyebiliriz. Ayrıca ülkemizdeki Google AdSense tekelinin elindeki pastayı bölmek adına AdMatic’in başarılı bir yayın ağı olduğunu da kayda geçmek gerekiyor.

Hazır AdMatic konusu açılmışken sizlerin de fikirlerini almamızda fayda var. AdMatic’i kullanıyor musunuz? Memnun musunuz ve sizce AdMatic uzun vadede AdSense’in ülkemizdeki teklini sona erdirebilir mi?

21 Yorum
Mrtcn avatar
Mrtcn • 1 yıl önce
Türk Telekom DPI kullanarak http trafiğinin içerisine reklam enjekte etmeye başlarsa şaşırmayın...
MasterKazanç avatar
MasterKazanç • 1 yıl önce
admatiye kadar düştü ülke. işte ülkenin geldiği durum. bir de bazıları demiş ki admatic adsense'e rakip olabilir. ya şaka mı yapıyorsunuz arkadaşım? google gibi bir arama motorunun big datasına karşılık nasıl cevap verebilir. türk telekom aldığı verimin yarısını bile admaticte alamaz ama mecburlar. sebebini de biliyorsunuz.

ülke gerçekten gülünç duruma düştü.
ReklamKap avatar
ReklamKap • 1 yıl önce
AdMatic Adsense'den küçük olabilir belki hiç yetişemeyebilir. Ancak sizin yorumunuzu okduğumda Devrim Arabasının yani Türkiye'nin ilk ürettiği arabanın üretimine karşı çıkan grupların düşüncesine benzettim. Neden şans verilmesin neden biz yapamayalım? Neden denemeyelim? Sen ben kendi yatırımımıza bi omuz vermezsek nasıl çağdaş olacağız?
MasterKazanç avatar
MasterKazanç • 1 yıl önce
Ben kesinlikle üretimden yanayım. Keşke her şeyin yıllar öncesinden temeli atılmış ve şuanda her şeyi yerli olarak kullanıyor olsaydık. Ama bunun için neden bu kadar geç kalındı? İlla ki ekonomik krizin çıkması mı gerekiyordu? ekonomik krizi adwords kullanmayıp iphone almamakla mı engelleyeceğiz? Buradaki olay üretim ve yerli destek değil. buradaki amaç sadece amerikaya bir tepkidir.

Yani admatic kaç senedir faaliyette. Türk telekom bugüne kadar neredeydi? Benim kızdığım şey bu ülkenin iyi bir şeyler yapması için bıçağın kemiğe dayanmasını bekliyor olmaları.
ReklamKap avatar
ReklamKap • 1 yıl önce
Anlıyorum sizi fakat bazı şeyler iyiye doğru giderken daha yapıcı olma taraftarıyım.
0ktay avatar
0ktay • 1 yıl önce
Neden şans verilmesin? diye bir soru sormuşsun bende bir soruyla cevap vermek istiyorum. Bu ülkenin geçmiş tarihini okuyup kötü olan/kötü biten olayların deneme yanılma yöntemi yüzünden oldu. Ne zamana kadar deneme yanılma ile gideceğiz gerek politika gerek ekonomi gerek vs. ?
Bu arada @MasterKazanç'ı destekliyorum. Googlenin big data'sının yanında admatic'in esamesi olmaz. Zaten karşılaştırmak delilik olur smile
narinhosting avatar
narinhosting • 1 yıl önce
En kötü duruma dahi düşsek bu bizim için büyük bir avantaj olabilir. Belki de ülke ve vatandaşları olarak akıllanırız. Bu yorumu doğru bulmuyorum ama saygı duyuyorum.
ntka avatar
ntka • 1 yıl önce
bizim firmalardan adam olmaz hep bana hep bana dedikleri sürece ve hile hurdaya devam edildiği sürece bir yerde okudum cpanel yerine beden yerli olmasın diyorlar sonrada ekliyorlar 10 tane açık çıkar bunuyamamak için lisans parasından fazla para isterler diyor. Doğru söylüyorlar bizim insanlarımız bu yüzden kaybediyor işini hakkıyla yapmadığı için daha çok kazanma hırsı olduğu için.
YunusEmre34 avatar
YunusEmre34 • 1 yıl önce
Adsense esnekliğine olursa ve biz yayıncılara Adsense kadar değer verirse, neden olmasın? bence gayet mümkün, Adwords politikalarını da dikkatli bir şekilde incelemeli, biz kazanamadıktan sonra oda kazanamaz.
HasanSorumli avatar
HasanSorumli • 1 yıl önce
admatik yüksek hitli sitelere öncelik veriyordu hala öyle ise benim için çöptür
zexon avatar
zexon • 1 yıl önce
Adsense alternatifi olma şanslarını savıyorlar. Adsense almadan önce defalarca başvuru yaptım kabul etmediler Türk işte küçükleri görmezden geliyorlar benim içinde admatikin hiçbir anlamı yok isterse adsensenin 1,5 katı versin o davranışları yüzünden kullanmam.
yazilimsoru avatar
yazilimsoru • 1 yıl önce
@zexon hocam ben sitemi açtım bir haftada aldım admatic.Adsense'den 5 defa ret yedim.Ondan sonra dahada denemedim.
zexon avatar
zexon • 1 yıl önce
Reklamstore ve admatic RET sebepleri yetersiz hit.
Sitenin hiti yerine kalitesine baksalar ve şu sebepten red edildiniz deseler zoruma gitmez. 50-100Tl civarında adsense hesapları satılıyor bu şirketler yerine kaliteye bakan adsenseyi tavsiye ederim.
Korkmaz avatar
Korkmaz • 1 yıl önce
%55 Ojer olan bir firmadan beklenmeyecek kadar aptalca bir hamle.
EmineT avatar
EmineT • 1 yıl önce
Şu zorlu günlerde kendini düşünmeden atılan bu aadım için Türk Telekom'u kutluyorum.
bjlkl avatar
bjlkl • 1 yıl önce
admatic kendini geliştirirse adsense için dişli bir rakip olabilir. yayıncı kazançlarında artışa gidilmesini sağlamalılar.
Didimedya avatar
Didimedya • 1 yıl önce
Bence güzel bir başlangıç olmuş, vatana millete hayırlısı olsun..
Yorumları okudum, aslında biz bize yeteriz artarız ama gerçekten değer verirsek, neden admatic yetkilileri bizler sayesinde var olduklarını bilincine varmaları gerek, biz zaten her şeyin bilincinde olan girişimci kişileriz. İnşallah bu başlangıç olur daha büyük kurumlar ile anlaşmalarını görürüz.
mustafaalniak avatar
mustafaalniak • 1 yıl önce
Admatic ile ne yazık ki pek kazanç sağlayamadım. Şu sıralar reklamstore kullanıyorum.
Admatic avatar
Admatic • 1 yıl önce
Ayda 50 TL'yi anca geçiyor. Adsense ile 250-300 tL görüyor düşünün.
webisyo avatar
webisyo • 1 yıl önce
Sitenizin hiti nedir ?
axpendos avatar
axpendos • 6 ay önce
Yorumlara baktığımda siyasi bir tartışma gibi gözükse de konuşulanlar. Yanlış anlaşılmasın ama Admatic dediğiniz firma Google ile aşık atabilmesi için öncelikle sayaçları düzgün çalıştırmalıdır. Günlük 10000 hite 1000 bile saymadığı zamanlar oldu. Ama asla 10000 aldığım bir gün 10001 saydığı olmadı. Bunu yapmazmış gibi bir de son zamanlarda büyüdüklerine dair söylentileri yayılıyor. Yapmayın arkadaşlar sitenize de yazık gelen kişiye de mail attım. Cevap dahi vermiyorlar. Analystic verilerim ortada verdikleri tek cevap "reklam herkese göstermiyoruz" pardon? Reklam herkese göstermiyorsunuz. Ama ben sadece farklı IP üzerinden defalarca arkadaşlarımdan kendimden baktığımda bir tane bile artış görmedim.
Google ile aşık atacakmış. Bu şirketler öncelikle yayıncının emeğini önemsemeli. Sonra kazanç peşine düşmeliler. Admatic'in tek kullanılma amacı genel olarak denemektir. Devamlı kullanan siteler ise gerçekten çok hit alan ve Admatic'in tek çalışmak istedikleri kişilerdir. Yani umurlarında değiliz. 50 k aşağı hit mi aldın sen. Al sana bir Admatic Sayacı sorunu. Bütün şikayet kanallarına yazacağım. İlgisiz ve alakasız bir şirketsiniz.
WM Aracı Maskotu Boa WM Aracı © 2010 - 2019
Bir Boğa Bilişim markası.
Cesur.NETWM Aracı Cesur.NET İnternet Teknolojileri'nde güvenle barınmaktadır.